Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

βοηθηστε τον μικρο κωνσταντινο


Recommended Posts

ενα μικρο κοριτσακι, μολις 3,5 ετων, απο την δραμα(ειναι παιδι της κολλητης μιας φιλης μου) νοσηλευεται στο αχεπα θεσσαλονικης με λευχαιμια.

χρειαζεται αμεσα αιμοπεταλια Α+.

το ονομα του παιδιου ειναι ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

ας δειξουμε για ακομη μια φορα την ανθρωπια μας και να κανουμε οτι μπορουμε για να το βοηθησουμε.

οποιος θελει μπορει να επικοινωνησει μαζι μου προσωπικα.

ευχαριστω παρα πολυ!

ευχομαι σε ολους μας ΥΓΕΙΑ

Vickypap έχεις πμ


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ενα μικρο κοριτσακι, μολις 3,5 ετων, απο την δραμα(ειναι παιδι της κολλητης μιας φιλης μου) νοσηλευεται στο αχεπα θεσσαλονικης με λευχαιμια.

χρειαζεται αμεσα αιμοπεταλια Α+.

το ονομα του παιδιου ειναι ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

ας δειξουμε για ακομη μια φορα την ανθρωπια μας και να κανουμε οτι μπορουμε για να το βοηθησουμε.

οποιος θελει μπορει να επικοινωνησει μαζι μου προσωπικα.

ευχαριστω παρα πολυ!

ευχομαι σε ολους μας ΥΓΕΙΑ

τσολακιδου;πολυ γνωστο το ονομα.σιγουρα θα γνωριζω την οικογενεια.

μακαρι να μπορουσα να βοθησω μακαρι.

οι προσευχες μου θα την συνοδευουν παντως.


0GwEp3.png

7cKBp3.png

uOO2p3.png

Link to comment
Share on other sites

επεσα με τα μουτρα στο κοριτσακι απο την πολη μου και δεν ειδα τα ευχαριστα τα σουπερ τα καταπληκτικα νεα του κωσταντινου!!!

να ειναι γερο του πουλακι μου!αυτη να ηταν η πρωτη και η τελευταια δοκιμασια για αυτον και τους δικους του..

μονο χαρες απο εδω και περα!ο αγιος βασιλης του εκανε το δωρο τους νωριτερα φετος!!!


0GwEp3.png

7cKBp3.png

uOO2p3.png

Link to comment
Share on other sites

μολις μιλησα με το αχεπα.

μου ειπαν οτι για αιμοπεταλια πρεπει μονο στο αχεπα(αφου ειναι εκει το παιδι)

πρεπει ο δοτης να ειναι και δοτης αιματος(τουλαχιστον ετσι καταλαβα)μπορουμε ομως οσοι δεν ειμαστε δοτες να γινουμε αμεσα.

η διαδικασια ειναι διαφορετικη απο την αιμοδοσια.δινουμε δειγμα και εφοσον εχουμε Α+ και ταιριαζει με τα αιμοπεταλια του παιδιου μας κλεινουν ραντεβου ενα πρωινο(μονο)και παμε για ληψη αιμοπεταλιων που κραταει περιπου 45 λεπτα.

ξερω ακουγεται "καπως" ολο αυτο αλλα πρεπει να σκεφτουμε αυτους τους γονεις και περισσοτερο αυτο το παιδι.

ας ειναι λιγο χαρουμενες και γι'αυτους τους ανθρωπους αυτες οι Αγιες μερες που ερχονται.

το τηλεφωνο που πηρα και μιλησα με το τμημα αιμοδοσιας ειναι το 2310993405 και πατησα την επιλογη 3.

σας ευχαριστω και παλι ολους,ημουν σιγουρη ομως για εμας οτι θα ειχαμε ανταποκριση


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λογια να περιγραψω την χαρα που νιωθω για τον Κωνσταντινο. μακαρι όλα τα παιδακι του κοσμου με προβληματα υγειας να ειναι τοσο τυχερα όσο και ο μικρουλης μας (το εκανα δικο μας το παιδι γιατι ετσι αισθανομαι συγγνωμη)!

όσο για το κοριτσακι μας την Ελενη ευχομαι τα καλυτερα και μακαρι ο Χριστος και η Παναγια να βοηθησουν αυτες τις αγιες μερες την μικρη και να λυπηθουν τους γονεις της...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H μικρή Ελενίτσα είναι αρκετό καιρό στο Αχέπα.Την Παρασκευή της έδωσαν εξιτήριο (πήγε για λίγο στο σπίτι της) και εχθές επέστρεψε πάλι στο Αχέπα γιατί πρόκειται να ξεκινήσει την μεγάλη πλέον θεραπεία, οπότε όπως καταλαβαίνεται χρειάζεται άμμεσα αιμοπετάλια, οπότε πρέπει να βρεθεί συμβατότητα.

Κάνουμε έκκληση λοιπόν όποιος έχει ομάδα αίματος Α+ και είναι απο Θεσσαλονίκη και έχει λίγο χρόνο στην διάθεση του να πάει στο Αχέπα για να δώσει λίγο δείγμα η διαδικάσια είναι απλή μπορεί κάποιος απο εμάς να είναι συμβατός με την μικρή Ελένη και να μπορέσει να δώσει ζωή σε ένα μικρό κοριτσάκι και μεγάλη ελπίδα σε αυτους τους ταλαιπωρημένους γονείς.

Ας βοηθήσουμε όλοι αυτό το παιδάκι και να του δώσουμε δικαίωμα για ζωή!!!!!

Σας ευχαριστούμε όλους θερμά και σας ζητάμε συγνώμη για την αναστάτωση.

Να είμαστε όλοι καλά και αυτό που λέω και ευχομαι εδω και παρα πολύ καιρό είναι ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ & ΥΓΕΙΑ για όλο τον κόσμο!!!!!

Οποιος θέλει μπορεί να επικοινωνησεί εκτός απο την Βικούλα και μαζί μου για οποιαδήποτε πληροφορία

Ευχαριστώ πολύ

Γεωργία

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα και για την μικρή Ελενίτσα μέρες που έρχονται... Πολύ στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω, πρώτον γιατί είμαι Αθήνα και δεύτερον γιατί δεν με δέχονται για αιμοδότη... :(:(:(:(

Ας της φέρει το 2011 την υγεία της και την ευτυχία... θα προσεύχομαι και για την Ελενίτσα...


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...λυπαμαι πολυ για την μικρη ελενη...ευχομαι πραγματικα μεσα απο την καρδια μου να ειναι το τελευταιο παιδακι για το οποιο ακουμε τετοιο δυσαρεστο νεο...

μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα δυστηχως εκτος απο την αποσταση δεν μου περνουν αιμα καθως εχω υποταση...ουτε για τον κωνσταντινο μας μου πηραν :-(...

τα νεα του κωνσταντινου τωρα...αν ολα πανε καλα και δεν προκειχει οποιοδηποτε ξαφνικο προβλημα, το παιδι την παρασκευη μαλλον θα βγει επιτελους απο το νοσοκομειο...βεβαια ο γολγοθας δεν τελειωνει καθως εχει πολυ μελλον ακομα η θεραπεια του...βρισκεται ηδη στο δευτερο σταδιο της χειμιοθεραπειας του και συνεχιζουμε με οση ελπιδα εχουμε μεσα μας και τις καλυτερες ευχες για τον μικρο μας...

σας ευχαριστω πολυ ολους για το ενδιαφερον που δειχνετε ολο αυτον τον καιρο για τον κωνσταντινο και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου υγεια σε ολους τους ανθρωπους...

να εχετε καλες γιορτες ολοι...να περασετε πολυ πολυ ομορφα μακρυα απο δυσαρεστα...

να σας εχει ο θεος ολους καλα...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...λυπαμαι πολυ για την μικρη ελενη...ευχομαι πραγματικα μεσα απο την καρδια μου να ειναι το τελευταιο παιδακι για το οποιο ακουμε τετοιο δυσαρεστο νεο...

μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα δυστηχως εκτος απο την αποσταση δεν μου περνουν αιμα καθως εχω υποταση...ουτε για τον κωνσταντινο μας μου πηραν :-(...

τα νεα του κωνσταντινου τωρα...αν ολα πανε καλα και δεν προκειχει οποιοδηποτε ξαφνικο προβλημα, το παιδι την παρασκευη μαλλον θα βγει επιτελους απο το νοσοκομειο...βεβαια ο γολγοθας δεν τελειωνει καθως εχει πολυ μελλον ακομα η θεραπεια του...βρισκεται ηδη στο δευτερο σταδιο της χειμιοθεραπειας του και συνεχιζουμε με οση ελπιδα εχουμε μεσα μας και τις καλυτερες ευχες για τον μικρο μας...

σας ευχαριστω πολυ ολους για το ενδιαφερον που δειχνετε ολο αυτον τον καιρο για τον κωνσταντινο και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου υγεια σε ολους τους ανθρωπους...

να εχετε καλες γιορτες ολοι...να περασετε πολυ πολυ ομορφα μακρυα απο δυσαρεστα...

να σας εχει ο θεος ολους καλα...

elizaa μου δεν ξέρεις ποσο χαρούμενη είμαι που ο Κωνσταντίνος θα βγει την Παρασκευη και θα κάνει επιτελους Χριστουγεννα σπίτι του δεν νομιζω πως υπαρχει καλυτερο δωρο απο αυτό.!!!! Με την Βικούλα μιλάμε συνέχεια για τον μικρό Κωνσταντίνο και ευχόμαστε τα καλύτερα που είμαστε σίγουροι ότι θα έρθουν.

Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον που δίνετε για την Ελενίτσα αλλά θέλω να σας εστιάσω την προσοχή σας, χρειαζόμαστε μόνο όσοι δοτές έχουν ομάδα Α+ και μπορούν να πάνε στο Αχέπα Θεσσαλονίκης.

Ευχαριστούμε πολύ και οι θετικές σας σκέψεις μας είναι απαραίτητες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα πριν απο λίγο στο ΑΧΕΠΑ, είπα ότι θέλω να δώσω αίμα για την μικρούλα και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται γιατί βγήκε σήμερα το πρωϊ, ελπίζω να πήγαν όλα καλά....... μπορεί να με ενημερώσει κάποια κοπέλα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, πήρα πριν απο λίγο στο ΑΧΕΠΑ, είπα ότι θέλω να δώσω αίμα για την μικρούλα και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται γιατί βγήκε σήμερα το πρωϊ, ελπίζω να πήγαν όλα καλά....... μπορεί να με ενημερώσει κάποια κοπέλα.

Πήρα πριν απο λίγο τηλ. για να μαθω τι πραγματικά συμβαίνει. Η μικρή ΕΛΕΝΑ σήμερα μεταφέρθηκε στο Παπαγεωργίου για να κάνει μία επέμβαση (δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες τις θεωρω δυσαρεστες). Θα ξανα γυρισει στο ΑΧΕΠΑ ή Αυριο το Βράδυ ή Πέμπτη πρωί ανάλογα πως θα πάει. Υπάρχει όμως μια περίπτωση για ψυχολογικους λόγους να βγει για το ΣΒ των Χριστουγεννων αλλα μου είπαν ότι δεν χρειαζεται να είναι η ΕΛΕΝΑ στο νοσοκομείο για να παει κάποιος να δώσει δείγμα. Ελπίζω να σας κάλυψα, και απλα θελω να πιστευω οτι η υπάλληλος απο το ΑΧΕΠΑ να μην ξέρει ακριβώς τι πραγματικά συμβαίνει

Σας ευχαριστουμε όλους θερμα για την συμπαρασταση και την πολυτιμη βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα, ευχομαι να πανε ολα καλά για την μικρουλα Ελενα. Δεν μπορω να ακούω συνέχεια για παιδακια με λευχαιμία, δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει πια οσο παει και η κατάσταση γινεται χειρότερη, ολο και περισσότερα παιδάκια αρωσταίνουν. Ελεος φτανει πια, θεε που είσαι???????

Αυτο ομως που συμβαίνει και με τα νοσοκομεία ειναι αλλο πράγμα το οτι ζητάνε να πανε για αιμοπεταλεια μονο οσοι εχουν Α+ αυτο δεν ισχύει, μπορουν να πάνε ολοι να δωσουν αιμοπεταλια και αυτοι τα ανταλλάσουν με την ομαδα αιματος του παιδιου. Ειναι απαρεδεκτοι γιατι δεν θελουν να μπαινουν στη διαδικασία αυτη και γιαυτο λενε μονο οσοι εχουν Α+.

Και επισης δεν χρειάζεται να εισαι αιμοδότης για να γίνεις και δοτης αιμοπεταλειων.

Ολα αυτά τα ξέρω σίγουρα, γιατι τα περασα 10 μήνες με το δικό μου παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Και επισης δεν χρειάζεται να εισαι αιμοδότης για να γίνεις και δοτης αιμοπεταλειων.

Κορίτσι αυτό δεν το ξερα...!!


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι αυτό δεν το ξερα...!!

Ουτε και εγω το ήξερα, ειλικρινα θα προσπαθήσω να μάθω και άλλες λεπτομέρειες και θα σας ενημερώσω. Σας μεταφέρω ότι μου έχουν πεί μακάρι να μπορούμε να δώσουμε όλοι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...