Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

αγορια - κοριτσια / ρουχα - παπουτσια


Recommended Posts

6gy7fb.jpg

mt1rpd.jpg

nolita pocket φορεμα για 9-12μηνων, 14ευρω

o6gv1k.jpg

ff3hcp.jpg

mothercare ζακετα για 3-6μηνων με μεγαλουτσικη φορμα, 4ευρω

2aj6gqw.jpg

h&m μποτακια και γαντακια για νεογεννητο, 4ευρω ολα μαζι

b5ktv6.jpg

2n24fww.jpg

mexx αφορετο μπολερο για 12-18μηνων, 6ευρω

2cp84dy.jpg

nxrlsx.jpg

monsoon αφορετο λεει για 1-3χρ αλλα ειναι για μηνων, 3ευρω

4gteys.jpg

ws6715.jpg

petit bateau φορεμα για 12μηνων, 12ευρω

μαζι με καλσον petit bateau

2w7l9b7.jpg

2q3afbk.jpg

mothercare βελουτε ζακετουλες για 0-3μηνων, 6ευρω μαζι

2im87bd.jpg

2m2cplg.jpg

h&m fleece σετ για 1-2μηνων, 5ευρω

nfr67p.jpg

nwnifc.jpg

marasil βελουτε φορμακι για 1μηνων, 4ευρω

287oi8x.jpg

pumkin patch τζιν φορεματακι για νεοογεννητο κοριτσακι, 4ευρω

30bps9u.jpg

2w7jxg6.jpg

matou france βελουτε φορμακι και σκουφακι για 3μηνων, 5ευρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2a5gh3d.jpg

1tsa4z.jpg

zara για 3-4χρ, 4ευρω

9hqfc0.jpg

zara για 3-4χρ, 4ευρω

2qknrx4.jpg

23ms9ih.jpg

ζακετα για 2χρ, 4ευρω

2qusups.jpg

microbe (grant) φορεμα για 2χρ, 4ευρω

φοριεται με μπλουζακι απο μεσα

2zi1s0p.jpg

2i1ieqv.jpg

gap fleece φορμα λεει για 2χρ αλλα εχει μικρη φορμα, εχει φορεθει πιο πολυ απο τα αλλα γι αυτο μονο 6ευρω

mwzmg6.jpg

s3q046.jpg

oilily φορεμα για 2χρ, 10ευρω

δωρο ασορτι καλσον

29m1z7m.jpg

mothercare σκουφος & γαντια για 1-3χρ, 4ευρω

2ir4uok.jpg

slioep.jpg

lapin φορεμα για 2χρ, 4ευρω

φοριεται με μπλουζακι απο μεσα

Link to comment
Share on other sites

demijo.jpg

2e2j9ck.jpg

m&s φορμακι για 1,5-2χρ με μεγαλη φορμα, 3ευρω

orrybl.jpg

34y41s0.jpg

baby gap κολαν για 12μηνων περιπου, 2ευρω

30m2z45.jpg

b65z4z.jpg

2 καλσον για 12-18μηνων, 4ευρω μαζι

2rz6t85.jpg

10ihzmf.jpg

baby gap για 0-3μηνων, 9ευρω

2vaeef7.jpg

sfera κολαν για 6-12μηνων, 2ευρω

2ccvt4m.jpg

105zj2p.jpg

2qmf57l.jpg

2 καλσον για 6-12μηνων (το ένα gap με σχεδιο αρκουδακι πισω), 5ευρω μαζι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...