Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Η δικια μου ευκολη την θυμαμαι σαν μια πολυ ωραια εμπειρια..4 ωρες κρατησε και ειχα αγκαλια την ζουζουνα μου!!!!

Με την επισκληρίδειο λενε ...δεν κατάλαβενεις τίποτα....


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για πειτε βρε κοριτσια μου ποτε ξαναεχετε ραντεβου με το γιατρο σας;Εμεις στις 14 και μου ειπε να κλεισω και την αυχενικη αυτες τις μερες.

Εγώ έχω ραντεβού στις 24/10 κ μου είπε πως τότε θα κάνουμε αυχενική....

Ποσό κοστίζει?? η γράφετε?


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο παιδια, οπως και τωρα πρωτα ο Θεος τα γεννησα στο νοσοκομειο φυσιολογικα χωρις επισκληρηδιο. Στο πρωτο επειδη δεν ηξερα φωναζα και γενικα ημουν απελπισια. Στο δευτερο εχοντας την εμπειρια ημουν ηρεμη εκανα τις αναπνοες και ολα κυλησαν ηρεμα. Παντως το συνιστω μαθηματα ανωδυνου τοκετου βοηθανε πολυ. Περιμενω να κλεισω το πρωτο τριμηνο και να ξεκινησω.

Παντως με το που παιρνεις το μωρο αγκαλια ολα τα ξεχνας. Ειναι για μενα οι πιο ωραια εμπειρια και θα ηθελα να την ζησω κι αλλες φορες.

Μωρε παλευεται χωρίς επισκληρίδειο???


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

17/10 και για αυχενικη μετα τις 24/10. Η αυχενικη γινεται απο 11η-13η εβδομαδα. Και αμα περασει και αυτη η εξεταση ηρεμεις πολυ μιας και μπαινεις στο δευτερο τριμηνο που ειναι και το καλυτερο. Γιατι και οι ναυτιες φευγουν αλλα δεν νιωθεις ουτε δυσκινητη ουτε πρησμενη οπως στο τριτο τριμηνο.

Για πειτε απο κιλακια και κοιλιτσα πως παμε (αν και νωρις ακομα);

Άντε μακάρι γτ ρε κοριτσια εγω αισθανομαι σαν άρρωστη....

Ψυχολογικά ειμαι χαλια....δεν εχω ζεσταθεί ακομα στην ιδέα...

Εχω τρελό φούσκωμα.....

Απο κιλά πως πάτε???


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

17/10 και για αυχενικη μετα τις 24/10. Η αυχενικη γινεται απο 11η-13η εβδομαδα. Και αμα περασει και αυτη η εξεταση ηρεμεις πολυ μιας και μπαινεις στο δευτερο τριμηνο που ειναι και το καλυτερο. Γιατι και οι ναυτιες φευγουν αλλα δεν νιωθεις ουτε δυσκινητη ουτε πρησμενη οπως στο τριτο τριμηνο.

Για πειτε απο κιλακια και κοιλιτσα πως παμε (αν και νωρις ακομα);

Εγω εχω πάρει 1 η 1,5 κιλό δεν εχω ζυγιστεί

Κοιλια είχα πάντα.......οποτε με πεινάγανε μόνιμα για έγκυο...

Οποτε εχω κοιλια τωρα, αλλά ειναι φούσκωμα....


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω μονο 7 κιλα μπραβο. Πριν μεινω γενικα εγκυος επειδη ημουν πορωμενη με διατροφη αλλα οχι με τον σωστο τροπο. Δηλαδη ειχα διατροφικες διαταραχες ημουν πολυ αδυνατη αλλα με εβλεπα χοντρη. Ετσι δεν ξερω πως μου βγηκε με το που εμαθα οτι ειμαι εγκυος αρχισα να τρωω οτι στερηθηκα τοσα χρονια. Εβαλα 12 κιλα. Στο δευτερο εμεινα εγκυος οταν η μικρη ηταν 3 μηνων παλι 12 κιλα πηρα. Τωρα ενα χρονο μετα και αφου επεστρεψα στα κανονικα μου ειπα να προσεξω και να τρωω μονο υγειεινα και οχι λαιμαργα. Αν και προς το παρον κανω εμετους και εχω ναυτιες.

Να ρωτησω κατι οσες δεν ειναι πρωτοτοκες. Στο πρωτο παιδι τις πρωτες εβδομαδες ειχα καθημερινα πολλους πονους σαν να περιμενω περιοδο, καθως μεγαλωνει η μητρα. Και στο δευτερο οχι τοσο συχνους αλλα και παλι ειχα. Τωρα ομως να με χουν πιασει 4 φορες. Σας συμβαινει και εσας;

Εγω παντως αν κ ειναι το πρώτο μου, ακομα εχω πόνους περιόδου...


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και χαρά σας!!!!Πριν περίπου 2 χρόνια ήμουν ξανα εδώ σε άλλο γκρουπ μανούλες Μαΐου 2015.να που ξανά σε παρομοιο μπαίνω. Έχω μια κόρη 16 μηνών και είμαι στην 7η βδομάδα. Πολλές διαφορές σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη.καταρχην πολύ πιο κουλ.χωρίς άγχος απλά αναμονή να έρθει και το αδερφάκι.γεννησάκι στο Ρέα με μια φανταστική μαία που και σε χωραφι γεννούσα μαζι της.είχα φανταστική εμπειρία πέρασα τέλεια χωρίς πόνο.να δουμε τώρα τι θα γίνει. Πέρασα βέβαια άσχημα μετά με ορμόνες και στήθος πετρωμενο μου πήρε 4-5μηνες να συνέλθω. Μακαρι όλες να έχετε τόσο καλή γέννα! !!Με το καλό λοιπόν. Και όπως συνηθίζω να λέω. ...Έχεις παίδια? Είσαι πλουσιος!

Θ

Καλός ήρθες στην παρέα....

Μακαρι απο το στωμα σου κ στου θεού το αυτί...

Για να κάνετε κ δεύτερο.....δεν ειμαι κ τόσο τραγικά τα πραματα....


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι η Γλυκερία, 30 ετών, και 19/5 είναι η ΠΗΤ του δεύτερου μωρού μου. Έχω ένα αγοράκι που θα γίνει 3 το Νοέμβρη. Μάλιστα με την ελενίτσα1987 ήμασταν μαζί στις μαμάδες νοεμβρίου 2013! Και βρισκόμαστε πάλι εδώ!

Μέχρι τώρα έχουμε δει μια καρδιά να πάλετε αλλά δεν μπορέσαμε να την ακούσουμε, έκανα και τις πρώτες εξετάσεις και είναι όλα καλά! Επόμενο ραντεβού 17/10. νομίζω πρέπει να κλείσω και αυχενική σιγά σιγά...

Καλησπερααααααααα

Καλώς ήρθες στην παρέα........

Με το καλο να ακούσεις κ καρδιά...


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ραντεβού στις 24/10 κ μου είπε πως τότε θα κάνουμε αυχενική....

Ποσό κοστίζει?? η γράφετε?

Λοιπον την εκλεοσα 1 Νοεμβριου κ κοστιζει 120 ευρω.Στο γιο μου την ειχα κανει αλλου με το ιδιο κοστος.πανω κατω τοσο κοστιζει κ δε γραφεται.Γραφεται η pap-a που κανεις μετα ομως κι ειναι αιματολογικη.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Μωρε παλευεται χωρίς επισκληρίδειο???

Δεν εχω κανει επισκληρηδιο για να ξερω αν οντως δεν καταλαβαινεις τπτ. Παντως να πω την αληθεια αν εχεις διπλα σου μια μαια ή αν κανεις μαθηματα ανωδυνου παλευεται. Βεβαια γεννησα και στα δυο σχετικα γρηγορα. Δεν ξερω πως θα νιωθα αν πονουσα 12 και 18 ωρες.

Βασικα μιας και ειναι το πρωτο σου Βιολα κοιτα να αρχισεις να το παιρνεις ζεστα. Ισως ειναι ολες αυτες οι αλλαγες και οι ορμονες που σε κανουν να νιωθεις ετσι. Σκεψου ομως οτι σου συμβαινει κατι τοσο υπεροχο και κοιτα να το χαρεις και να ξεκουραστεις γιατι μονο στην πρωτη εγκυμοσυνη μπορεις να σαι χαλαρα. Οσο για την γεννα τα χουν καταφερει ποσες γυναικες μην αγχωνεσαι... Να πανε ολα καλα και να γεννηθουν γερα μωρακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνώ. Η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν εντελώς ξέγνοιαστη.την χάρηκα απ την αρχή μέχρι το τέλος. Να έχεις μαία δική σου και να κάνεις μαθήματα ανώδυνου εμένα με βοήθησε πολύ.όσο για την διάθεση σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έρχονται αλλαγές στη ζωή σου και δε ξέρεις πως να τις χειριστείς.όταν θα το βλέπεις στον υπέρηχο και θα σε κλωτσάει θα δεις τι όμορφα που είναι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Έκλεισα αυχενική στις 2/11, πήγα και το μικρό στον παιδικό (πρώτη φορά 'χολείο') και μπήκα να δω τα νέα σας και να σας πω μια καλημέρα. Εντύπωση μου κάνει πως είναι λίγες οι πρωτότοκες, οι περισσότερες έχουμε ήδη παιδάκια. Στο προηγούμενο φόρουμ ήμασταν σχεδόν όλες πρωτότοκες!


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

Η επισκληριδιος απο οτι εχω ακουσει στο φυσιολογικο ειναι πολυ ανακουφιστικη.Αλλα οπως λενε και τα κοριτσια αν εχεις κανει μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης μπορεις να γεννησεις και χωρις.Εγω γεννησα με καισαρικη και επισκληριδιο και φυσικα δεν ενιωθα τιποτα απο η μεση και κατω.Καμια αισθηση μονο πιεση οταν βγηκε το μωρο.Αλλα στο φυσιολογικο η δοση της επισκληριδιου ειναι μικροτερη για να μπορεις να εχεις ελεγχο και να σπρωχνεις


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την εκλεοσα 1 Νοεμβριου κ κοστιζει 120 ευρω.Στο γιο μου την ειχα κανει αλλου με το ιδιο κοστος.πανω κατω τοσο κοστιζει κ δε γραφεται.Γραφεται η pap-a που κανεις μετα ομως κι ειναι αιματολογικη.

👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει επισκληρηδιο για να ξερω αν οντως δεν καταλαβαινεις τπτ. Παντως να πω την αληθεια αν εχεις διπλα σου μια μαια ή αν κανεις μαθηματα ανωδυνου παλευεται. Βεβαια γεννησα και στα δυο σχετικα γρηγορα. Δεν ξερω πως θα νιωθα αν πονουσα 12 και 18 ωρες.

Βασικα μιας και ειναι το πρωτο σου Βιολα κοιτα να αρχισεις να το παιρνεις ζεστα. Ισως ειναι ολες αυτες οι αλλαγες και οι ορμονες που σε κανουν να νιωθεις ετσι. Σκεψου ομως οτι σου συμβαινει κατι τοσο υπεροχο και κοιτα να το χαρεις και να ξεκουραστεις γιατι μονο στην πρωτη εγκυμοσυνη μπορεις να σαι χαλαρα. Οσο για την γεννα τα χουν καταφερει ποσες γυναικες μην αγχωνεσαι... Να πανε ολα καλα και να γεννηθουν γερα μωρακια

Ναι συγουρα οι ορμόνες φταινε που είμαι έτσι ..

Ποσό θα κρατήσει άραγε ;;;;

Ποσά κιλα έχετε πάρει ; εγω μέχρι τωρα 1,5


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...