Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Βαφτίσια: Ποια εποχή είναι η καλύτερη;


pastakia

Βαφτίσια: Ποια είναι/ήταν η ιδανική εποχή για εσάς;  

49

  1. 1. Βαφτίσια: Ποια είναι/ήταν η ιδανική εποχή για εσάς;

    • Χειμώνας
    • Άνοιξη
    • Καλοκαίρι
    • Χειμώνας
      0


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σορυ το εχω σε κακό άν δεν βαπτιστεί πρώτα....

καλά κάνεις, αν το βλέπεις έτσι. συγνώμη για την επιμονή. ;)

αλλά βρε παστάκια, δηλαδή πρώτα σκέφτηκες το όνομα του πατέρα σου και μετά το τάμα για να δέσει;:roll:

ο σύζυγός σου σε όλο αυτό συμφωνεί;:o:confused:

φιλικά, ε!

Link to comment
Share on other sites

Το φθινόπωρο δεν παίζει σαν επιλογή; Τον 1ο μου γιο τον βαπτίσαμε 12/10 και ήταν πανέμορφα. Πολύ γλυκός καιρός, έκλαψε ελάχιστα, όλα πήγαν κατ'ευχήν. Και στον 2ο που βαπτίσαμε 13/6 καλά ήταν από την άποψη ότι δεν έκλαψε ΚΑΘΟΛΟΥ. Είχε όμως διαβολεμένη ζέστη (41) και υγρασία. Αυτός μάλλον δροσίστηκε, εμείς οι μεγάλοι γκρινιάζαμε....:lol:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Στεφανία δαγκωτό.

έχετε νονό-ά; αν δεν έχετε, προσφέρομαι!:D

Έχουμε νονά με νονό και 2 νονάκια! Η κολλητή μου που τη γνώρισα την πρώτη μέρα που πήγα να γραφτώ στη σχολή στη Θεσσαλονίκη (πριν από αιώνες:tongue:)!!!!

Το ξέρουμε πως ζουν μακριά αλλά λατρεύουν τη μικρή και οι σχέσεις μας έχουν αντέξει πάρα πολλά, οπότε δεν διακινδυνεύουμε τίποτα. Έχω ακούσει να γίνονται "τέρατα" μετά από κάποιες κουμπαριές.

Πάντως thanks για την προσφορά, θα σας έχουμε υπ'όψιν στο δεύτερο!!!! (όταν και αν).:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χιχι κι εγώ αυτό θέλω!;)

Ε, αφου το θες και είναι και τόσο όμορφο, να μη σου χαλάσουνε το χατήρι!!!;)

Αλήθεια, είναι κάποιου συγγενή ή απλώς αγαπητό;

Έχουμε νονά με νονό και 2 νονάκια! Η κολλητή μου που τη γνώρισα την πρώτη μέρα που πήγα να γραφτώ στη σχολή στη Θεσσαλονίκη (πριν από αιώνες:tongue:)!!!!

Το ξέρουμε πως ζουν μακριά αλλά λατρεύουν τη μικρή και οι σχέσεις μας έχουν αντέξει πάρα πολλά, οπότε δεν διακινδυνεύουμε τίποτα. Έχω ακούσει να γίνονται "τέρατα" μετά από κάποιες κουμπαριές.

Πάντως thanks για την προσφορά, θα σας έχουμε υπ'όψιν στο δεύτερο!!!! (όταν και αν).:P

Αστα... Κι εμείς ξεκινήσαμε με τις καλύτερες προϋποθέσεις αλλά απότι βλέπω δεν πάνε και πολύ σόϊ τα πράγματα!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

πάντως όλες οι εποχές καλές είναι αρκεί το παιδί να εξοικειώνεται από μωρουλίνι με την εκκλησία, με τον παπά της ενορίας, με τον κόσμο, την ψαλμωδία.

έτσι έκανα με την κόρη μου. στην αρχη την πήγαινα απογεύματα που δεν είχε κόσμο. ανάβαμε κεράκι, φιλούσαμε τις εικόνες και φεύγαμε. μετά την πήγαινα στο τέλος της Θείας Λειτουργίας, πάιρναμε αντίδωρο, ανάβαμε κεράκι με κόσμο, χαιρετούσαμε τις εικόνες και φεύγαμε.

μετά πηγαίναμε κανονικά.

έτσι στη βάφτισή της όχι μόνο δεν έκλαψε, αλλά έκανε χαριτωμενιές με τον πάτερ, με τον κόσμο, ήταν πολύ ευδιάθετη και όλοι σχολίασαν θετικά τον χαρακτήρα της. κιουρία!

πλέον όταν πηγαίνουμε στην εκκλησία έχουμε το κοινό μας, κάποιες κυρίες που τις χαιρετάμε σταθερά, τις χαμογελάμε και έχουμε γίνει φίλες, άσχετα που όλες τους έχουν εγγονάκια και δισέγγονα! μια χαρά φιλενάδες. τρελαίνονται για την Χρύσπα μου και η Χρύσπα μου για εκείνες. πάει ευχαρίστως στην αγκαλιά τους.

Link to comment
Share on other sites

πάντως όλες οι εποχές καλές είναι αρκεί το παιδί να εξοικειώνεται από μωρουλίνι με την εκκλησία, με τον παπά της ενορίας, με τον κόσμο, την ψαλμωδία.

έτσι έκανα με την κόρη μου. στην αρχη την πήγαινα απογεύματα που δεν είχε κόσμο. ανάβαμε κεράκι, φιούσαμε τιςεικόνες και φεύγαμε. μετά την πήγαινα στο τέλος της Θείας Λειτουργίας, πάιρναμε αντίδωρο, ανάβαμε κεράκι με κόσμο, χαιρετούσαμε τις εικόνες και φεύγαμε.

μετά πηγαίναμε κανονικά.

έτσι στη βάφτισή της όχι μόνο δεν έκλαψε, αλλά έκανε χαριτωμενιές με τον πάτερ, με τον κόσμο, ήταν πολύ ευδιάθετη και όλοι σχολίασαν θετικά τον χαρακτήρα της. κιουρία!

πλέον όταν πηγαίνουμε στην εκκλησία έχουμε το κοινό μας, κάποιες κυρίες που τις χαιρετάμε σταθερά, τις χαμογελάμε και έχουμε γίνει φίλες, άσχετα που όλες τους έχουν εγγονάκια και δισέγγονα! μια χαρά φιλενάδες. τρελαίνονται για την Χρύσπα μου και η Χρύσπα μου για εκείνες. πάει ευχαρίστως στην αγκαλιά τους.

Έτσι... Η εξοικείωση είναι το παν. Μια απ' τα ίδια κι εμείς. Μόνο που ο Χρήστος (μεγάλος) παραέχει πάρει θάρρος και όλο πήγαινε να πάρει τα λεφτά από μια εικόνα.:oops: Παίζαμε κυνηγητό αλλά ευτυχώς δεν είχε πολύ κόσμο. Δεν παλεύεται μιλάμε!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έχουν γίνει οι εποχές, είναι δύσκολο να πεις...φέτος τον Νοέμβριο πχ είχε καλύτερες μέρες από τον Σεπτεμβριο για βάπτιση/γάμο.

Νομίζω πάντως γενικά πως καλύτερα είναι προς τον Μάιο-να έχει ανοίξει ο καιρός, αλλά να μη σε τρώει και το λιοπύρι! Άσχετα αν εγώ τον πρώτο τον βάφτισα Ιούνιο και τον δεύτερο Απρίλιο. Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, καλά είναι να βαφτίζονται τα παιδιά βάση ηλικίας, κι όχι να χρονίζουν αβάπτιστα! κι αν μπορείς να το πετύχεις, ακόμα καλύτερα είναι να βαπτίζεται το παιδί την ημέρα της ονομαστικής του εορτής (αν έχει). Εγώ με τον μικρό αυτό έκανα, κι ας έπεφτε καθημερινή!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... Η εξοικείωση είναι το παν. Μια απ' τα ίδια κι εμείς. Μόνο που ο Χρήστος (μεγάλος) παραέχει πάρει θάρρος και όλο πήγαινε να πάρει τα λεφτά από μια εικόνα.:oops: Παίζαμε κυνηγητό αλλά ευτυχώς δεν είχε πολύ κόσμο. Δεν παλεύεται μιλάμε!

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έτσι όπως έχουν γίνει οι εποχές, είναι δύσκολο να πεις...φέτος τον Νοέμβριο πχ είχε καλύτερες μέρες από τον Σεπτεμβριο για βάπτιση/γάμο.

Νομίζω πάντως γενικά πως καλύτερα είναι προς τον Μάιο-να έχει ανοίξει ο καιρός, αλλά να μη σε τρώει και το λιοπύρι! Άσχετα αν εγώ τον πρώτο τον βάφτισα Ιούνιο και τον δεύτερο Απρίλιο. Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, καλά είναι να βαφτίζονται τα παιδιά βάση ηλικίας, κι όχι να χρονίζουν αβάπτιστα! κι αν μπορείς να το πετύχεις, ακόμα καλύτερα είναι να βαπτίζεται το παιδί την ημέρα της ονομαστικής του εορτής (αν έχει). Εγώ με τον μικρό αυτό έκανα, κι ας έπεφτε καθημερινή!

πολύ ωραίο αυτό με την γιορτή!:D

δηλαδή, αν κάνω το 2ο κορίτσι θα την βαφτίσω Μάιο και αν αγόρι θα τον βαφτίσω Ιανουάριο, μπρρρρρρ!!!!!!;)

πάντως έχει νόημα θρησκευτικό και μου αρέσει.:)

πολλή βαρύτητα δίνουμε στα γενέθλια και προσπερνάμε τις γιορτές, ενώ θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο.:cool:

Link to comment
Share on other sites

ARNIKOL ωραιος ο μικρός!!! Χαχαχα:lol::lol:

eleni2008 ήταν να τη βγάζαμε Καλλιόπη, αλλά λόγω "διαγωγής" της πεθεράς και λόγω του ότι δεν μας αρέσει καθόλου το όνομα σκεφτόμαστε αυτά τα δύο. Στεφανία από τον παππού μου ή Χριστίνα επειδή αρέσει στον νονό μας (και σ'εμάς). Θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

ARNIKOL ωραιος ο μικρός!!! Χαχαχα:lol::lol:

eleni2008 ήταν να τη βγάζαμε Καλλιόπη, αλλά λόγω "διαγωγής" της πεθεράς και λόγω του ότι δεν μας αρέσει καθόλου το όνομα σκεφτόμαστε αυτά τα δύο. Στεφανία από τον παππού μου ή Χριστίνα επειδή αρέσει στον νονό μας (και σ'εμάς). Θα δούμε!

και το Χριστίνα είναι ωραίο!:)

αερικό μ' ακούς;;;;;)

Link to comment
Share on other sites

eleni2008 ήταν να τη βγάζαμε Καλλιόπη, αλλά λόγω "διαγωγής" της πεθεράς και λόγω του ότι δεν μας αρέσει καθόλου το όνομα σκεφτόμαστε αυτά τα δύο. Στεφανία από τον παππού μου ή Χριστίνα επειδή αρέσει στον νονό μας (και σ'εμάς). Θα δούμε!

'Oπως και να χει εμένα το Στεφανία με τρελαινει!!!

Μου θυμίζει κάτι πριγκηπικό!!!:rolleyes::rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

'Oπως και να χει εμένα το Στεφανία με τρελαινει!!!

Μου θυμίζει κάτι πριγκηπικό!!!:rolleyes::rolleyes:

Έτσι, έτσι, ο άντρας μου ο πρίγκηψ Στέφανος του βασιλείου Προδρόμου Καρδίτσας!:tongue:;)

σοβαρά τώρα είναι πάρα πολύ όμορφο όνομα!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...