Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

καλα ειμαστε κ εμεις

εχει ανοιξει η ορεξη του μικρου κ τρωει πολυ..εχει μια κοιλια κ κτ αδυνατα ποδαρακια,χαχαχα...

τον προηγουμενο μηνα επιασε επιτελους κ τα 10κιλα.εξακολουθει να μην ειναι αρκετα,αλλα ειμαστε λιγο κατω.λιγοτερο απο ενα κιλο

περιμετρο 47,υψος δ μπορεσαμε καλα,87-88

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλη χρονιά...η ενδοκρινολογος ολα μια χαρα λέει οι εξετάσεις του όλες καλά...κεμεις δεν εχουμε παει παιδιατρο αλλα λιγο που τον μετραω 27 μηνων τωρα 88  με 89 κ 11.500 με 11.700 φεν ανεβαίνει η ζυγαριά...γαλα  δε πινει εσας πινουν;;; θηλασμό εκοψες τελικα vikid?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

χρονια πολλα κ καλη χρονια!

lameleni αφου οι εξετασεις ειναι καλες μην ανησυχεις

1-2μ εχουμε διαφορα κ μας ριχνετε 1,5κιλο.απο υψος στα ιδια πρεπει να ειμαστε

ακομη θηλαζει,αλλα κανα δυο φορες για τον υπνο,οχι οτι πινει ιδιαιτερα

αλλο γαλα πινει,οχι συνολικα πολυ.γυρω στα 300μλ

αλλα δ ξερω που το βαζει τοσο φαι.ωρες ωρες τρωει πιο πολυ κ απο μενα.μονο λιγο κοιλιτσα εχει.βεβαια δ στεκεται ολη μερα,πολυ περπατημα,πολυ ζωηρος

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κ η Βίκυ απ' τη στιγμή που ο ενδοκρινολόγος δεν ανησυχεί κ οι εξετάσεις είναι καλές δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Εμένα τώρα η δικιά μου είναι 24 κ δεν ξέρω αν έχει φτάσει 8 κιλά κ ύψος 81 με 82. Γάλα εμένα πίνει το πολύ 150μλ κ άλλες φορές κ καθόλου. Κ το πίνει μόνο με nesquik κ μέλι μέσα, σκέτο δεν το αγγίζει καν. Βίκυ απ' τη στιγμή που τρώει τόσο κάποια στιγμή θα βάλει κ βάρος! Άσε που έχει πολύ καλό μεταβολισμό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, vikib είπε:

ναι,θα του βγει σε καλο οταν θα μεγαλωσει:)

πως παει η εγκυμοσυνη;

Προς το παρόν πάει καλά η εγκυμοσύνη, μέχρι την 15-16 εβδομάδα είχα αναγουλες κ τέτοια όλη μέρα αλλά τώρα είμαι καλύτερα. Προσπαθώ να απολαύσω όσο μπορώ τους μήνες μέχρι να γεννηθεί το μωρό με την μικρή μου γιατί νιώθω τύψεις που μετά θα μοιραστεί ο χρόνος μου. Μπράβο σε σένα που το εκανες, εγώ αγχώνομαι πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Προς το παρόν πάει καλά η εγκυμοσύνη, μέχρι την 15-16 εβδομάδα είχα αναγουλες κ τέτοια όλη μέρα αλλά τώρα είμαι καλύτερα. Προσπαθώ να απολαύσω όσο μπορώ τους μήνες μέχρι να γεννηθεί το μωρό με την μικρή μου γιατί νιώθω τύψεις που μετά θα μοιραστεί ο χρόνος μου. Μπράβο σε σένα που το εκανες, εγώ αγχώνομαι πολύ!

με το καλο

η αληθεια ειναι οτι στη δευτερη εγκυμοσυνη περναει γρηγορα ο καιρος,κ δ δινεις κ πολυ σημασια στο μπεμπε

σιγουρα ειναι δυσκολο με τα δυο,δ σου φτανει η μερα.βεβαια ειμαι πολυ τυχερη,ο μπαμπας μας ειναι πολυ στο σπιτι

το δευτερο παντα μοιραζεται,αλλα παιρνει πραγματα απο το πρωτο.κ η κορουλα σου θα χασει την αποκλειστικοτητα,αλλα θα κερδισει κ εκεινη απο το αδερφακι

θα αποζημιωνεσαι οταν τα βλεπεις μαζι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ααα ναι με το καλο! Στην αρχη η προσαρμογή ειναι λιγο δυσκολα αλλα μετα θα ειναι μια χαρά...εμενα παιζανε πριν κ λεει ο μικρος μαμα μαμα, ελα του λεω...οκι εσυ, σοσια(σοφια) ....παιζανε μαμα κ παιδί χαχα! Vikid εμενα τρωει αλλα μικρες ποσότητες κ το πρωι δεν ξερω τι να του δινω ...γαλα ελαχιστο πίνει τοστ δε τρωει, φρυγανιες δε τρωει, μετα μονο του δινω αυγο, καθε μερα κ κανενα φρουτο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lameleni είπε:

Ααα ναι με το καλο! Στην αρχη η προσαρμογή ειναι λιγο δυσκολα αλλα μετα θα ειναι μια χαρά...εμενα παιζανε πριν κ λεει ο μικρος μαμα μαμα, ελα του λεω...οκι εσυ, σοσια(σοφια) ....παιζανε μαμα κ παιδί χαχα! Vikid εμενα τρωει αλλα μικρες ποσότητες κ το πρωι δεν ξερω τι να του δινω ...γαλα ελαχιστο πίνει τοστ δε τρωει, φρυγανιες δε τρωει, μετα μονο του δινω αυγο, καθε μερα κ κανενα φρουτο! 

γιαουρτι;τυρακι;αν του κανεις καμια κρεμα με βρωμη;

εγω λογω κ της μεγαλης που παιρνει σχολειο,εχω συνηθως μες στη βδομαδα κεικ,καμια πιτα η τσουρεκακι

καμια μερα φετα με αλλειμμα,η γαλα με δημητριακα.πιο σπανια χυμο,κουλουρι απο φουρνο.αυγοφετες η τηγανιτες

κ ρυζογαλο κανω για απογευμα συνηθως

(εχουν πολυ πλακα οταν παιζουν,φυσικα κ μαμα με μωρο.μες στο προγραμμα κ να μαλωσουν)

Link to comment
Share on other sites

Γιαούρτι προβειο προσπαθω το απογευμα αλλα οχι παντα με επιτυχια κ αυτο μισο... δυστυχως ολιγοφαγο κ το πρωτο παιδι το οποιο δεν τρωει κεικ τοστ πιτες....ψωμι με φυστικοβουτυρο κ μελι ειναι το τοπ μας αλλα ο.μικρος μπλιαχ λεει...δημητριακα τα ανακατευει τα χυνει κτρωει 2 3 κουταλιες μονο...βρωμη την νι.κανει εμετο...τελεια;;;  τον αφηνω καμια ωρα με το.γαλα κ.μετα ξεκιναω αυγα φρουτα κ κτλ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Κορίτσια πως πατε; ολα καλα με τα μικρακια;;; εμεις περασαμε την γρίπη ειμασταν απο τους πρωτους.....ο μικρος κοιλοπονο τρελο κ πυρετο κ εμετους η μικρη μου πυρετο κ πονοκέφαλο.....μου ελειψαν οι ημερες θηλασμου....εσεις κοψατε;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 13/2/2019 at 8:00 ΜΜ, lameleni είπε:

Κορίτσια πως πατε; ολα καλα με τα μικρακια;;; εμεις περασαμε την γρίπη ειμασταν απο τους πρωτους.....ο μικρος κοιλοπονο τρελο κ πυρετο κ εμετους η μικρη μου πυρετο κ πονοκέφαλο.....μου ελειψαν οι ημερες θηλασμου....εσεις κοψατε;

Τι κανετε κοριτσια; εμεις αρκετα καλα, εχουμε εμβολιο σε λιγες μερες κ θα εχω νεες μετρησεις. Εξακολουθει να ειναι μινιον ο μικρος μου, αλλα συνηθως τρωει διπλη μεριδα φαγητου, οποτε δ ανησυχω

Αποθηλασαμε, πριν ενα μηνα! Τωρα θα κανουμε κ μια προσπαθεια να βγαλουμε την πανα. Κ κοιταμε κ για παιδικο απο σεπτεμβρη

Just now, anneta82 είπε:

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη! Είναι ακόμη ενεργή η ομάδα σας; γιατί έχω κι εγώ τον "προβληματισμό  " μου....

Αληθως! Χρονια πολλα! Καλως ηρθες. Για πες, τι σε προβληματιζει; 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vikib said:

Τι κανετε κοριτσια; εμεις αρκετα καλα, εχουμε εμβολιο σε λιγες μερες κ θα εχω νεες μετρησεις. Εξακολουθει να ειναι μινιον ο μικρος μου, αλλα συνηθως τρωει διπλη μεριδα φαγητου, οποτε δ ανησυχω

Αποθηλασαμε, πριν ενα μηνα! Τωρα θα κανουμε κ μια προσπαθεια να βγαλουμε την πανα. Κ κοιταμε κ για παιδικο απο σεπτεμβρη

Αληθως! Χρονια πολλα! Καλως ηρθες. Για πες, τι σε προβληματιζει; 

Καλημέρα! Ευχαριστώ για την άμεση απόκριση! Με προβληματίζει φυσικά το ότι πιο μινιον μωρό από το δικό μου δεν υπάρχει.  Με πολύ κόπο έμεινα έγκυος και με πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. 5 μήνες ξάπλα εκ των οποίων οι 2 μήνες νοσηλεία σε κλινική.  Μετρουσαμε μέρα μέρα.  Από θαύμα σώθηκε το μωρό κι από θαύμα δε νοσηλεύτηκε γι'αυτό και είναι ταμμενη (κοριτσάκι) είναι στην Παναγία Γοργουπηκοο.  

Γεννήθηκε τελικά 36η βδομάδα 2 κιλά και 44 πόντους.  Ποτέ δεν ήταν φαγανη αλλά τρώει.  

Σήμερα λοιπόν είναι 14 μηνων , διορθωμενη 13 μηνών, μόλις 7 κιλά (συνεχώς είμαστε εκτός καμπυλωνστο βάρος) και 71 ύψος (ίσα ίσα στην 1η καμπύλη) . Αύριο περιμένω αποτελέσματα από τις αιματολογικές της και μ'έχει φάει το άγχος.  

Η γιατρός της ποτέ δεν ανησύχησε εγώ όμως συνέχεια! 

Κατά τα άλλα είναι πολύ ζωηρή και χαρούμενη,  Δόξα τω Θεώ! 

Σας διάβασα χθες το βραδυ και ειλικρινά βρήκα μεγάλη στήριξη!

Εγώ ειναι μινιον 1.57 και 49 κιλά και ο μπαμπάς κανονικός στα κιλά 1.84 ύψος.  

Από τώρα όμως πουείναι τόσο μωρά μπορούμε να συμπεράνουμε τη μετέπειτα πορεία τους; 

Μακάρι αύριο να πάρω καλές εξετάσεις γιατί είμαι πολύ ταλαιπωρημένη και δε σηκώνω ακόμη κι άλλες ταλαιπωρίες. 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anneta82 είπε:

Καλημέρα! Ευχαριστώ για την άμεση απόκριση! Με προβληματίζει φυσικά το ότι πιο μινιον μωρό από το δικό μου δεν υπάρχει.  Με πολύ κόπο έμεινα έγκυος και με πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. 5 μήνες ξάπλα εκ των οποίων οι 2 μήνες νοσηλεία σε κλινική.  Μετρουσαμε μέρα μέρα.  Από θαύμα σώθηκε το μωρό κι από θαύμα δε νοσηλεύτηκε γι'αυτό και είναι ταμμενη (κοριτσάκι) είναι στην Παναγία Γοργουπηκοο.  

Γεννήθηκε τελικά 36η βδομάδα 2 κιλά και 44 πόντους.  Ποτέ δεν ήταν φαγανη αλλά τρώει.  

Σήμερα λοιπόν είναι 14 μηνων , διορθωμενη 13 μηνών, μόλις 7 κιλά (συνεχώς είμαστε εκτός καμπυλωνστο βάρος) και 71 ύψος (ίσα ίσα στην 1η καμπύλη) . Αύριο περιμένω αποτελέσματα από τις αιματολογικές της και μ'έχει φάει το άγχος.  

Η γιατρός της ποτέ δεν ανησύχησε εγώ όμως συνέχεια! 

Κατά τα άλλα είναι πολύ ζωηρή και χαρούμενη,  Δόξα τω Θεώ! 

Σας διάβασα χθες το βραδυ και ειλικρινά βρήκα μεγάλη στήριξη!

Εγώ ειναι μινιον 1.57 και 49 κιλά και ο μπαμπάς κανονικός στα κιλά 1.84 ύψος.  

Από τώρα όμως πουείναι τόσο μωρά μπορούμε να συμπεράνουμε τη μετέπειτα πορεία τους; 

Μακάρι αύριο να πάρω καλές εξετάσεις γιατί είμαι πολύ ταλαιπωρημένη και δε σηκώνω ακόμη κι άλλες ταλαιπωρίες. 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Καλημερα

Νομιζω η @mama16 που ειχε κ αυτη πρωορο μωρακι θα σε βοηθησει σχετικα

Σιγουρα οτι εισαι κ εσυ μικροκαμωμενη, δειχνει μια κληρονομικοτητα. 

Πολλες φορες η ενδομητρια αναπτυξη δ εχει σχεση με την μετεπειτα.για παραδειγμα η αδερφη μου γεννησε 37+ μολις 2600το μωρο. Απο κει κ περα μετα ομως ειναι πολυ μεγαλοσωμο παιδακι

Κ εμενα ο μικρος απο την κοιλια φαινοταν μικρουλης. Γεννηθηκε 38+2 2900 κ 47,5 υψος. Για μενα μικρος γτ η κορη μου γεννηθηκε 3560 κ 50εκ

Κ μετα εξελιχθηκαν πολυ διαφορετικα, η κορη μου ηταν φουσκα παντα, ψηλη, κ μετα τον χρονο φαγανη

Ο μικρος οσο θηλαζε αποκλειστικα ηταν καλος, μετα με τις στερεες που για ενα χρονο δ ετρωγε, με το σταγονομετρο τα γραμμαρια. 

Τωρα τον τελευταιο χρονο τρωει κ εχω ηρεμησει. Βαρος παλι δ παιρνει. Τερμα κατω στην καμπυλη. 2,5 χρ ειναι λιγοτερο απο 11κιλα.στο.υψος ειναι στον μεσο ορο

Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις της! Πολυ σημαντικο που ο γιατρος σας δ ανησυχει κ που η μικρη ειναι χαρουμενη κ ζωηρη! 

Περασες πολλα, να χαιρεσαι το θαυματακι σου! 

Ο γιος μου στο υψος ειναι στον μεσο ορο, δ ξερω πως θα εξελιχθει μεγαλωνοντας, αλλα κραταω μια ελπιδα που ο αντρας μου ηταν κοντος μεχρι το γυμνασιο, αλλα τελικα εγινε δυο μετρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...