Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είναι στο 3%..δλδ εντός καμπυλών

Στο βιβλιάριο της μικρής μου φαίνεται εκτός καμπυλών... Και η μαμά της το ίδιο μου είπε δηλαδή... :roll:

livinath το ότι είναι καλή στο ύψος της παίζει πολύ σημαντικό ρόλο, ωστόσο νομίζω ότι στο θέμα του βάρους της θα πρέπει να γίνει λίγο πιο πιεστική η μαμά. Δεν γίνεται να μην προσπαθεί να δώσει μοσχάρι στο παιδί! ας το λιώσει να γίνει ζωμός και ας το φάει σούπα! και εγώ αρχικά αυτό έκανα και δεν το καταλάβαινε... δηλαδή τι κάνει το αφήνει και αν πεινάσει; τι είναι ; κανένας μεγάλος να καταλαβαίνει;

Συνήθως τρώει κοτόπουλο αλλά σε μερίδες που φτάνουν τα 250ml σπάνιως εως ποτέ. Μια φορά την εβδομάδα τρώει ψάρι το οποίο το τρώει πολύ αλλά μόνο μια φορά την εβδομάδα. Γενικά αυτό που έχω παρατηρήσει (το οποίο δεν νομίζω ότι είναι καλό αλλά και πάλι με ένα αδύνατο παιδάκι δεν ξέρω) είναι ότι τρώει διάφορα ανάμεσα στα γεύματα. Για παράδειγμα πριν κανένα 2 μηνο, ένα απόγευμα που είμασταν στη γιαγιά της η μαμά της της έφτιαξε κρέμα. Έφαγε 2-3 κουταλιές, αφού έβαλε τη μαμά της να κατεβάσει 2 ημερολόγια και 1 πετσέτα που ήταν κρεμασμένα και να κάνει για κανένα 20λεπτο τον καραγκιόζη και τέλος. Δεν άνοιγε το στόμα με τίποτα λέμε. Κατέβηκε από την αγκαλιά της μαμάς της και γύρναγε στο σπίτι. Της δώσανε ένα κομμάτι μπανάνα από το οποίο έφαγε 2 μπουκές, γυρνόντας όχι στο τραπέζι, και το άφησε. Μετά της δώσανε κεφαλοτύρι και έφαγε 1 κομματάκι σε μέγεθος σπιρτόκουτου και άλλο ένα σε μισό μέγεθος. Δάγκωσε λίγο ψωμί και τέρμα. Αυτό όμως διαρκούσε κανένα 2 ωρο. Δηλαδή 2 ώρες τσιμπολογούσε διάφορα, μετά τι ώρα θα έτρωγε δεν ξέρω. Γάλα πίνει μετά βίας 180-200ml το πρωί και άλλα τόσα το βράδυ. Συνήθως μένει στα 150-160ml τη φορά. Φαίνεται σαν να έχει κλείσει το στομάχι της αλλά δεν ξέρω και πως μπορεί να γίνει και πιο ελκυστικό ένα φαγητό μπας και φάει λίγο παραπάνω... Στην αρχή (όταν άρχισε το φαγητό στους 6 μήνες) της έβαζε και λίγο αλάτι το οποίο το έκοψε μετά τους 12 μήνες αφού την έκραξε ο άντρας μου και στην συνέχεια η γιατρός της. Τώρα, μετά τα 2, υποθέτω ότι επιτρέπετε το αλάτι οπότε ίσως να της αρέσουν περισσότερο τα φαγητά έτσι αλλά γυρνάει πίσω το ποτάμι;

Γατουλα στην εξωσωματική εξετάζουν αν έχουν στίγμα τα έμβρυα; Ή πρόκειται για δότη; Γιατί μπορεί να το εξέτασαν αλλά αφού εσύ δεν έχεις δεν προκύπτει πρόβλημα ούτως ή άλλως, σωστά;


DAarp3.png YiDCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτή την καμπύλη την έχουν βγάλει σύμφωνα με δείγμα απ'όλο τον κόσμο; Οι καμπύλες που έχουμε στο βιβλιάριο δεν είναι σύμφωνα με δείγμα από την Ελλάδα; Sorry δεν είχα δεί κι άλλες καμπύλες γι'αυτό ρωτάω...!


DAarp3.png YiDCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και απο εμένα! bebaki -eva΄μέχρι και τον χρόνο και κάτι λίγο θήλαζε και δεν μπορούσα να ελέγξω ποσότητα που έπινε..τώρα΄πίνει γύρω στα300-400μλ ημερησιως φρέσκο γάλα όλυμπος..καλά είναι?μήπως πρέπει να της δόσω κάτι πιο ενισχυμένο?


dlmv0hz9t.png1ogehfdjy.png

kwtpmaqz0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...