Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

17 ώρες πρίν, vikib είπε:

γεια σας κοριτσια,τι κανετε;τα μωρακια σας τα μικρουλια;

εμεις κανονικα ειχαμε παιδιατρο τον αλλο μηνα,αλλα πηγαμε για ενα μπουκωμα που τον ταλαιπωρησε

απο τον ιουνιο 84εκ κ 9150γρ εφτασε 87εκ κ 9650.πιστευα παραπανω,κ να πω την αληθεια δ αγχωνομαι τοσο γτ τρωει.μπορει οχι πολυ,αλλα απο ολα δοκιμαζει

τον ιουνιο 19 μ περιμετρο κεφαλης ειχε 46

lameleni να σου ζησει!μια χαρα παντως ειναι οι μετρησεις σας

μαμα16 νομιζω το εχω ξαναπει αλλα παιδοενδοκρινολογο στη θεσ/νικη εχω παει σε εξαιρετικο.τον χριστοφοριδη αν θυμαμαι καλα το ονομα

Πάντως στο ύψος απ' ότι βλέπω είστε πολύ καλά, έχεις ψηλό παιδάκι :) θα το έχω υπόψιν μου για τον παιδοενδοκρινολογο, προς το παρόν θα κανονίσουμε για παιδογαστρεντερολογο κ μετά έρχεται κ η σειρά του!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ψηλο σχετικα,στο μεσο ορο κ προς τα πανω.σε αντιθεση με το βαρος που ειναι εκτος καμπυλων

ξερω οτι οι συγκρισεις δ κανουν καλο,αλλα παντα το κανω.η κορη μου ηταν 90εκ  κ φυσικα πολυ πιο βαρια,μη σου πω κ 4κιλα πανω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

ψηλο σχετικα,στο μεσο ορο κ προς τα πανω.σε αντιθεση με το βαρος που ειναι εκτος καμπυλων

ξερω οτι οι συγκρισεις δ κανουν καλο,αλλα παντα το κανω.η κορη μου ηταν 90εκ  κ φυσικα πολυ πιο βαρια,μη σου πω κ 4κιλα πανω

Α καλά η κόρη σου είναι πανύψηλη πολύ πάνω απ' το μέσο όρο νομίζω... Ο γιος σου κ πάλι μην αγχώνεσαι είναι ψηλός κ αδύνατος.. ότι πρέπει για μοντέλο, η δικιά μου μόνο για φωτομοντέλο κάνει γιατί είναι κ κοντουλα!!:grin:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , mama16 είπε:

Α καλά η κόρη σου είναι πανύψηλη πολύ πάνω απ' το μέσο όρο νομίζω... Ο γιος σου κ πάλι μην αγχώνεσαι είναι ψηλός κ αδύνατος.. ότι πρέπει για μοντέλο, η δικιά μου μόνο για φωτομοντέλο κάνει γιατί είναι κ κοντουλα!!:grin:

ειναι στη μεση κ προς τα πανω στο βαρος,δ τη λες χοντρουλα αλλα τωρα 4χρ ειναι 18κιλα.κ υψος παντα στη δευτερη απο πανω καμπυλη

εχει γουστο να μου βγει 1,80 η κορη κ 1,75 ο γιος:-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

ειναι στη μεση κ προς τα πανω στο βαρος,δ τη λες χοντρουλα αλλα τωρα 4χρ ειναι 18κιλα.κ υψος παντα στη δευτερη απο πανω καμπυλη

εχει γουστο να μου βγει 1,80 η κορη κ 1,75 ο γιος:-D

Όχι όχι κ ο γιος θα βγει ψηλός.. :grin:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κ απο εμενα, κ εγω με τις συγκρισεις δεν τα παω καλα χαχα η κορη μου 5χρονων 18κιλα λεπτη πολυ κ αυτη, ομως 112υψος!92εκ ηταν 2χρονων 11,800, ο μικρος 86εκ 11200. κ εμεις ετσι 1,80η κορη 1,70ο γιος χαχαχαχα!! Λοιπον εγω η τρελη μάνα πηγα κ σε παιδονευρολογο για το κεφαλι γιατι εχω αγχωθει, τελικα στις παλιες καμπυλες ειμαστε εκτος στις νεες ειμαστε ελαχιστα πανω απο την 3η...δεν βρηκαν κατι λενε ψυχοκινητικα εχει αποκτησει ολους τους στόχους της ηλικίας του!ειδε κ το βιβλιαριο κ μου ειπε οτι γεννηθηκε μεγαλο μωρο με μικρο κεφαλι 34περιμετρο, σε ενα εξαμηνο επανεξεταση ομως τωρα χαλαρωσα λιγο... οι εξετασεις βγηκαν καλες αν κ δεν εχω μιλησει ακομα με την ενδοκρινολογο, δεν εχουμε κοιλιοκακι...ρε κοριτσια απο Θεσσαλονικη κ οι 2ειστε?? Vikid στις νεες καμπυλες μηπως ειστε μεσα??παντως υψος μια χαρα ειναι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , lameleni είπε:

γεια σας κ απο εμενα, κ εγω με τις συγκρισεις δεν τα παω καλα χαχα η κορη μου 5χρονων 18κιλα λεπτη πολυ κ αυτη, ομως 112υψος!92εκ ηταν 2χρονων 11,800, ο μικρος 86εκ 11200. κ εμεις ετσι 1,80η κορη 1,70ο γιος χαχαχαχα!! Λοιπον εγω η τρελη μάνα πηγα κ σε παιδονευρολογο για το κεφαλι γιατι εχω αγχωθει, τελικα στις παλιες καμπυλες ειμαστε εκτος στις νεες ειμαστε ελαχιστα πανω απο την 3η...δεν βρηκαν κατι λενε ψυχοκινητικα εχει αποκτησει ολους τους στόχους της ηλικίας του!ειδε κ το βιβλιαριο κ μου ειπε οτι γεννηθηκε μεγαλο μωρο με μικρο κεφαλι 34περιμετρο, σε ενα εξαμηνο επανεξεταση ομως τωρα χαλαρωσα λιγο... οι εξετασεις βγηκαν καλες αν κ δεν εχω μιλησει ακομα με την ενδοκρινολογο, δεν εχουμε κοιλιοκακι...ρε κοριτσια απο Θεσσαλονικη κ οι 2ειστε?? Vikid στις νεες καμπυλες μηπως ειστε μεσα??παντως υψος μια χαρα ειναι!!

Χαίρομαι που σας βρήκε μια χαρά κ το ότι δεν έχει κοιλιοκάκη είναι μεγάλη υπόθεση γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να κάνει εφόρου ζωής αποχή από γλουτένη.. εγώ από Λάρισα είμαι εσύ?? Πάντως μην αγχώνεστε αφού όλοι λένε ότι τα αγόρια ψηλώνουν απότομα στην εφηβεία.. οπότε θα γίνουν 1,85!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama16 είπε:

Χαίρομαι που σας βρήκε μια χαρά κ το ότι δεν έχει κοιλιοκάκη είναι μεγάλη υπόθεση γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να κάνει εφόρου ζωής αποχή από γλουτένη.. εγώ από Λάρισα είμαι εσύ?? Πάντως μην αγχώνεστε αφού όλοι λένε ότι τα αγόρια ψηλώνουν απότομα στην εφηβεία.. οπότε θα γίνουν 1,85!!!

Αχαρνές 1.85...δε ξέρω η παιδίατρος λέει θα πάει μέχρι 1.75 παιδονευρολογος ήταν κ λίγο αυστηρή τον κοιτάει κ λέει σε μια άλλη γιατρό αυτός μετά τα 16θα έχει πέρασει κ τον πατέρα του....1.86ο μπαμπάς...τι να πω εγώ θέλω απλά να έχει φυσιολογική ανάπτυξη κ να είναι υγιής κ ο αδερφός μου 1.70 πήγε μια χαρά είναι χαχα! Πειραιά εγώ, μάλλον δεν θα βρούμε κοινό παιδότοπο χαχα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lameleni είπε:

Αχαρνές 1.85...δε ξέρω η παιδίατρος λέει θα πάει μέχρι 1.75 παιδονευρολογος ήταν κ λίγο αυστηρή τον κοιτάει κ λέει σε μια άλλη γιατρό αυτός μετά τα 16θα έχει πέρασει κ τον πατέρα του....1.86ο μπαμπάς...τι να πω εγώ θέλω απλά να έχει φυσιολογική ανάπτυξη κ να είναι υγιής κ ο αδερφός μου 1.70 πήγε μια χαρά είναι χαχα! Πειραιά εγώ, μάλλον δεν θα βρούμε κοινό παιδότοπο χαχα! 

Φυσιολογική ανάπτυξη θα έχει, θα το δεις :) όχι δυστυχώς δεν θα βρεθούμε ούτε σε παιδότοπο ούτε στο πάρκο!!!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα νεα σας!

δ εχω μετρησεις του αντρα μου μικρο στο δημοτικο αλλα στις φωτο φαινεται κοντος.στο γυμνασιο πηρε μποι.τουλ αυτην την ελπιδα θα εχουμε για τα αγορια

το κοριτσι της παρεας ειναι petite

εμεις μενουμε κομοτηνη,καταγωγη απο ξανθη,σπουδαζα θεσ/νικη,αλλα πριν τα παιδια μεναμε κ αθηνα,χαχα

δ ειμαι σιγουρη για τις πιο νεες καμπυλες,τα βαζω στου βιβλιαριου για εναν μπουσουλα,ειναι μισο κιλο κατω,αλλα αφου δ ανησυχει η γιατρος,ουτε εγω ανησυχω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, vikib είπε:

μια χαρα τα νεα σας!

δ εχω μετρησεις του αντρα μου μικρο στο δημοτικο αλλα στις φωτο φαινεται κοντος.στο γυμνασιο πηρε μποι.τουλ αυτην την ελπιδα θα εχουμε για τα αγορια

το κοριτσι της παρεας ειναι petite

εμεις μενουμε κομοτηνη,καταγωγη απο ξανθη,σπουδαζα θεσ/νικη,αλλα πριν τα παιδια μεναμε κ αθηνα,χαχα

δ ειμαι σιγουρη για τις πιο νεες καμπυλες,τα βαζω στου βιβλιαριου για εναν μπουσουλα,ειναι μισο κιλο κατω,αλλα αφου δ ανησυχει η γιατρος,ουτε εγω ανησυχω

Ναι το κορίτσι της παρέας θα μείνει κοντουλικο για να μπορεί να φοράει άφοβα τακούνια!!! Καλέ εγώ είχα την εντύπωση ότι είσαι από Τρίκαλα!!

Link to comment
Share on other sites

Vikid μια χαρά αφού η παιδίατρος είναι οκ δε τρέχει κάτι! ... mama16 η παιδίατρος μου είπε ότι από εδώ κ πέρα θα δείξει το ύψος.... Όσο ζω ελπίζω χαχα! Κρίμα για τον παιδότοπο ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Ναι το κορίτσι της παρέας θα μείνει κοντουλικο για να μπορεί να φοράει άφοβα τακούνια!!! Καλέ εγώ είχα την εντύπωση ότι είσαι από Τρίκαλα!!

τρικαλα μονο εκδρομη με το σχολειο:-P

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
11 ώρες πρίν, lameleni είπε:

τι κανετε κοριτσια?? πως πατε? ολα καλα?? Τα μικράκια??

 

 

Εμείς μια χαρά είμαστε, επειδή έμεινα έγκυος κ λόγω ναυτιων σταμάτησα να βλέπω κ να αγχώνομαι με το πόσο τρώει κ την αφήνω τελείως ελεύθερη. Πριν 3 περίπου εβδομάδες που πήγαμε στη γιατρό ήταν 7700 κ 80εκατοστα. Περίμετρο κεφαλής έχει 2-3 μήνες να μετρήσει ίσως γιατί μετά τα 2 δεν έχει πολύ σημασία. Εσείς πώς είστε. Τι σας είπε ο ενδοκρινολόγος?? Εσείς @vikib τι κάνετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...