Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

On 11/16/2019 at 1:25 PM, mama16 said:

Καλημέρα κορίτσια. @anneta82 σημασία έχει να είναι εξυπνουλα, το ότι είναι Μινιόν δεν πειράζει καθόλου. Πόσο είναι τώρα η μικρούλα σου. Εγώ δεν την έστειλα καθόλου παιδικό ακόμα, θα πάει κατευθείαν προνήπια. @vikib καλά είμαστε, Μινιόν όπως πάντα!!!! Ελπίζω σε λίγο καιρό να μην γράφω κ για τον μπέμπη εδώ!! Προς το παρόν είναι βέβαια λίγο κάτω απ' την τελευταία καμπύλη σε βάρος αλλά ευελπιστώ να τρώει στερεές καλά κ να ανέβει! Σε ύψος στην 10η θέση από την 3η που ήταν όταν γεννήθηκε. Χαίρομαι εσένα που ο μικρός σου πλέον είναι φαγανος, φεύγει ένα βάρος!

Είμαστε 20 μηνών.  Σκέφτομαι του χρόνου το Σεπτέμβρη να τη στείλω πιυ θα είναι 2,5 . απλώς σκέφτομαι μήπως τα πολύ μινιον μωρά καλύτερα να μην πηγαίνουν νωρίς παιδικό γιατί με τις ιώσεις θα αδυνατισουν πολύ.  Είναι σωστό αυτό το σκεπτικό; εννοειται θα συμβουλευτω και την παιδίατρο. 

Πόσο μηνων έγινε τώρα ο μπεμπουλης σας; την παλεύεις με 2; γιατί εγώ με ένα κι αρκετές φορές δυσκολεύομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, anneta82 είπε:

Είμαστε 20 μηνών.  Σκέφτομαι του χρόνου το Σεπτέμβρη να τη στείλω πιυ θα είναι 2,5 . απλώς σκέφτομαι μήπως τα πολύ μινιον μωρά καλύτερα να μην πηγαίνουν νωρίς παιδικό γιατί με τις ιώσεις θα αδυνατισουν πολύ.  Είναι σωστό αυτό το σκεπτικό; εννοειται θα συμβουλευτω και την παιδίατρο. 

Πόσο μηνων έγινε τώρα ο μπεμπουλης σας; την παλεύεις με 2; γιατί εγώ με ένα κι αρκετές φορές δυσκολεύομαι 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να πάει παιδικό η όχι. Απ' την μια είναι οι ιώσεις που όντως θα το πάει πίσω στα κιλά απ' την άλλη έχω ακούσει ότι κακοφαγανα παιδάκια στον παιδικό αρχίζουν τρώνε... 

Τον πρώτο καιρό που γέννησα δεν την παλεύα, αν δεν την έπαιρνε ο άντρας μου κάθε απόγευμα για κανένα τρίωρο την μεγάλη θα τα είχα παίξει τελείως. Αλλά σιγά σιγά όλα συνηθίζονται. Πλέον είμαι πολύ καλά κ τα καταφέρνω κ όλη μέρα να είμαι μόνη μου με τα μικρά απλά δουλειές δεν ξέρω πότε να κάνω!!! Τώρα είναι 6 μηνων..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, anneta82 είπε:

Είμαστε 20 μηνών.  Σκέφτομαι του χρόνου το Σεπτέμβρη να τη στείλω πιυ θα είναι 2,5 . απλώς σκέφτομαι μήπως τα πολύ μινιον μωρά καλύτερα να μην πηγαίνουν νωρίς παιδικό γιατί με τις ιώσεις θα αδυνατισουν πολύ.  Είναι σωστό αυτό το σκεπτικό; εννοειται θα συμβουλευτω και την παιδίατρο. 

Πόσο μηνων έγινε τώρα ο μπεμπουλης σας; την παλεύεις με 2; γιατί εγώ με ένα κι αρκετές φορές δυσκολεύομαι 

και εγω τη μικρη μου 2.5 χρονων την εστειλα, περυσι δηλαδη τον σεπτ. και φετος ειναι η δευτερη φορα που πηγαινουμε.

δεν το μετανιωσα με τιποτα !!!! καταρχην εμαθε να τρωει φαγητα που δεν ετρωγε  !! ( βασικα τιποτα δεν ετρωγε , ουτε καν μακαρονια ,κ πατατες)της ανοιξε η ορεξη. κοινωνικοποιηθηκε  εννοειται, γιατι παιδικη χαρα  βολτες κτλ δεν ειχαμε χρονο να την πηγαινουμε. ευτυχως πεσαμε σε πολυυυ καλο σχολειο με πολυ καλες δασκαλες ( στου δημου της περιοχης μας παει)

κοιμαται στο σχολειο  μιαμιση ωρα , ξεκουραζεται , και ετσι εχει φτιαξει το προγραμμα της με τον υπνο. 

απο ιωσεις ναι εννοειται κολλησαμε , δεν το γλυτωνεις αυτο οποτε και να παει ,

ενα κιλο πανω , ενα κατω , δεν μετραει και πολυ .  θα γινει 4 τελος γεναρη. και ειναι 12 κιλα .  επειδη ομως ειχαμε αρρωστησει παρααα πολυ τα πρωτα δυο χρονια πριν παει σχολειο , τα πηγαμε καλυτερα η αληθεια ειναι. 

Υ.Γ. φρουτα ομως ακομα ουτε ενα δεν εχουμε δοκιμασει , που θα παει καποια στιγμη θα γινει κ αυτο!:P

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

και εγω τη μικρη μου 2.5 χρονων την εστειλα, περυσι δηλαδη τον σεπτ. και φετος ειναι η δευτερη φορα που πηγαινουμε.

δεν το μετανιωσα με τιποτα !!!! καταρχην εμαθε να τρωει φαγητα που δεν ετρωγε  !! ( βασικα τιποτα δεν ετρωγε , ουτε καν μακαρονια ,κ πατατες)της ανοιξε η ορεξη. κοινωνικοποιηθηκε  εννοειται, γιατι παιδικη χαρα  βολτες κτλ δεν ειχαμε χρονο να την πηγαινουμε. ευτυχως πεσαμε σε πολυυυ καλο σχολειο με πολυ καλες δασκαλες ( στου δημου της περιοχης μας παει)

κοιμαται στο σχολειο  μιαμιση ωρα , ξεκουραζεται , και ετσι εχει φτιαξει το προγραμμα της με τον υπνο. 

απο ιωσεις ναι εννοειται κολλησαμε , δεν το γλυτωνεις αυτο οποτε και να παει ,

ενα κιλο πανω , ενα κατω , δεν μετραει και πολυ .  θα γινει 4 τελος γεναρη. και ειναι 12 κιλα .  επειδη ομως ειχαμε αρρωστησει παρααα πολυ τα πρωτα δυο χρονια πριν παει σχολειο , τα πηγαμε καλυτερα η αληθεια ειναι. 

Υ.Γ. φρουτα ομως ακομα ουτε ενα δεν εχουμε δοκιμασει , που θα παει καποια στιγμη θα γινει κ αυτο!:P

Μετα τα 2-3αναλογα κ τις συνθήκες είναι καλά για παιδικό. Πχ την μεγαλη δ την πηγα, αλλα ηταν "δουλεμένο" παιδι, ειχα κ τον μικρο 1ετους,κ βγαίναμε φουλ, βρίσκαμε παιδακια έξω. Εκανε κ μπαλετο από 3,5.πηγε προνηπιο κατευθείαν. 

Ο μικρος από την άνοιξη το ζητουσε μόνος για σχολειο, οποτε τον έγραψα σε δημοτικο παιδικο σταθμό, το προτίμησα σε σχέση με τον ιδιωτικό γτ εχει πιο λίγα παιδακια. Πάει με πολύ χαρά, εχει πολυ καλη δασκάλα. Τρωει κ εκεί κ σπίτι, αλλά είχε φτιάξει από πριν στο φαι. Γενικα δ αρρωσταινουμε, κ μεχρι τωρα δυο σ/κ ειχε απλα μυξες

Γενικα ούτε χάνουν εμενα στις ιώσεις μόνο η μεγάλη μια φορα που ηταν μέρες άρρωστη είχε χάσει μισο κιλο αλλα το ξαναπήρε γρήγορα. Κ ηταν περυσι που εκείνη 4χρ ήταν 18κ:shock:

Ο μικρος είναι 12,κ να χάσει 1δ έγινε κτ

Ούτε σε σμουθις, κομποστα, ψητα μηλα πχ τρωει φρουτα; χυμούς; γιαουρτι με φρούτα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μετα τα 2-3αναλογα κ τις συνθήκες είναι καλά για παιδικό. Πχ την μεγαλη δ την πηγα, αλλα ηταν "δουλεμένο" παιδι, ειχα κ τον μικρο 1ετους,κ βγαίναμε φουλ, βρίσκαμε παιδακια έξω. Εκανε κ μπαλετο από 3,5.πηγε προνηπιο κατευθείαν. 

Ο μικρος από την άνοιξη το ζητουσε μόνος για σχολειο, οποτε τον έγραψα σε δημοτικο παιδικο σταθμό, το προτίμησα σε σχέση με τον ιδιωτικό γτ εχει πιο λίγα παιδακια. Πάει με πολύ χαρά, εχει πολυ καλη δασκάλα. Τρωει κ εκεί κ σπίτι, αλλά είχε φτιάξει από πριν στο φαι. Γενικα δ αρρωσταινουμε, κ μεχρι τωρα δυο σ/κ ειχε απλα μυξες

Γενικα ούτε χάνουν εμενα στις ιώσεις μόνο η μεγάλη μια φορα που ηταν μέρες άρρωστη είχε χάσει μισο κιλο αλλα το ξαναπήρε γρήγορα. Κ ηταν περυσι που εκείνη 4χρ ήταν 18κ:shock:

Ο μικρος είναι 12,κ να χάσει 1δ έγινε κτ

Ούτε σε σμουθις, κομποστα, ψητα μηλα πχ τρωει φρουτα; χυμούς; γιαουρτι με φρούτα; 

οχι βικυ μου , δυστυχως τιποτα !!  μεχρι και αποχυμωτη εχω , που τον κανει ρευστο, τελειο , ουτε και αυτο πινει . μονο τα νεροζουμια , τους συμπυκνωμενους . εχω δοκιμασει τα παντα . απο γιαουρτια τρωει, οταν ειναι γευση μπανανα ροδακινο φραουλα, αλλα οχι να εχει κομματακια μεσα, αν το παρει ειδηση , το φτυνει ! και τοσους μηνες στο σχολειο και απο περυσι , ουτε μια φορα δεν δοκιμασε, καθε πρωι μου λενε οτι της το βαζουν μπροστα της . αλλα τιποτα !!

εμεις δοξα τω θεω , τρεις φορες κολλησαμε :grin:, τωρα παει σχολειο, αλλα εχει μυξες και λιγο βηχα, ειπα να μη τη στειλω, αλλα πηγα προχθες , και ολα μυξομενα ειναι :-).  

ασε που αν δεν την παω την πιανει κριση ! με τους μεγαλους πλακωνομασταν για να παμε, και με τουτη τσακωνομαστε για να μην παμε ! λες τουτο δω να μου βγει διαβαστερο :blink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα μανουλες!Τι κανετε?Να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας!

Ηθελα να ρωτησω εαν σε καμια εχει τυχει το εξης.Ο μικρος ειναι απο τον Μαιο τα ιδια κιλα ενω περπατησε Ιουλιο.Αρα δεν εχει να κανει με το περπατημα που μου λενε καθε φορα.Ειναι 20 μηνων και δεν καθεται ουτε λεπτο.Τρεχει μεσα στο σπιτι.Τρωει αρκετα καλα ομως αλλα δε βαζει γραμμαριο.Σας εχει τυχει και σας?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Agki* είπε:

Καλησπερα μανουλες!Τι κανετε?Να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας!

Ηθελα να ρωτησω εαν σε καμια εχει τυχει το εξης.Ο μικρος ειναι απο τον Μαιο τα ιδια κιλα ενω περπατησε Ιουλιο.Αρα δεν εχει να κανει με το περπατημα που μου λενε καθε φορα.Ειναι 20 μηνων και δεν καθεται ουτε λεπτο.Τρεχει μεσα στο σπιτι.Τρωει αρκετα καλα ομως αλλα δε βαζει γραμμαριο.Σας εχει τυχει και σας?

Δλδ από 14-20μ.δ εβαλε καθόλου βάρος; ύψος; περίμετρο; 

Ο γιατρος τι λέει; στην καμπυλη έπεσε; τι βάρος έχει; 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, vikib είπε:

Δλδ από 14-20μ.δ εβαλε καθόλου βάρος; ύψος; περίμετρο; 

Ο γιατρος τι λέει; στην καμπυλη έπεσε; τι βάρος έχει; 

Ακριβως οπως τα λες.10.600 ειμαστε οοοολο αυτον τον καιρο.Υψος ηταν 81εκ.το Σεπτεμβριο που πηγαμε.Μου ειπε πως και υψος και βαρος ειμαστε πολυ λιγο πιο κατω αλλα θα το παρει.Εγω δεν κοιταζω τοσο τους αριθμους οσο με προβληματιζει η στασιμοτητα.Υψος παιρνει.Περιμετρο εαν δεν κανω λαθος ειναι 36εκ.Ο γιατρος με κοιταει σαν εξωγηινη οταν επιμενω και ανησυχω οποτε δε του ξαναπα κατι.Το παιδι φαινεται πολυ καλα.Ορεξη εχει και ειναι πανεξυπνος αλλα δεν παιρνει βαρος.

Στις καμπυλες εχει πεσει σιγουρα.Γεννηθηκε 3.600 και 51 εκ.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως σε μια στασιμότητα ελέγχεις για ουρολοιμωξη, παράλληλα με μειωμένη όρεξη. Τόσο καιρό δ πιστευω οτι υπάρχει περίπτωση σε εσας

Κ αν πέσει δυο καμπυλες, κ αναλογα κ την κλινική εικόνα του παιδιού, μπορεις να μπεις σε φάση εξετασεων

Περίμετρο μάλλον όχι 36

Παντως κ ύψος κ βάρος σε αυτην την φαση είστε καλά, περίπου στο μεσο όρο. Κ απο 14μ ούτε μια καμπυλη νομιζω δ εχει πεσει

Κ αφου ειναι ζωηρος, κ τρωει σχετικά, δ θα ανησυχούσα. Αφου κ ο γιατρος σε καθησυχάζει. Απλα το παρακολουθεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Ακριβως οπως τα λες.10.600 ειμαστε οοοολο αυτον τον καιρο.Υψος ηταν 81εκ.το Σεπτεμβριο που πηγαμε.Μου ειπε πως και υψος και βαρος ειμαστε πολυ λιγο πιο κατω αλλα θα το παρει.Εγω δεν κοιταζω τοσο τους αριθμους οσο με προβληματιζει η στασιμοτητα.Υψος παιρνει.Περιμετρο εαν δεν κανω λαθος ειναι 36εκ.Ο γιατρος με κοιταει σαν εξωγηινη οταν επιμενω και ανησυχω οποτε δε του ξαναπα κατι.Το παιδι φαινεται πολυ καλα.Ορεξη εχει και ειναι πανεξυπνος αλλα δεν παιρνει βαρος.

Στις καμπυλες εχει πεσει σιγουρα.Γεννηθηκε 3.600 και 51 εκ.

Μήπως συνέπεσε μαζί με περπάτημα κόψιμο αλεσμενων πχ? Γιατί κ τα 2 είναι παράγοντες που μπορεί να επηρεάσουν το βάρος. Κ αν όσο ήταν βρέφος ήταν πιο "χοντρούλης" κ ανέβηκε καμπύλες ίσως τώρα ξανά επανήλθε στα φυσιολογικά για το σκαρί του. Βέβαια αν δεις κ την επόμενη φορά στασιμότητα καλά θα ήταν να το ψάξετε περαιτέρω για αλλεργία πχ η δυσανεξία στη γλουτένη. Γιατρός όμως δεν ειμαι, υποθετικά μιλαω. Κ η ουρολοίμωξη όπως είπε η Βίκυ προκαλεί στασιμότητα αλλά τόσο καιρό πιστεύω θα είχε κ κανένα άλλο σύμπτωμα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...
On 28/10/2019 at 10:24 ΠΜ, mama16 είπε:

Μια χαρά είστε μην αγχώνεσαι καθόλου? Το κεφάλι γλυκειά μου γιατί σε αγχωνει ακόμα? Άρχισε να μιλάει κανονικά με προτάσεις ο μικρος σου κ γενικά να  είναι στις αντιδράσεις όπως τα συνομιληκα? Εμένα πάντως η παιδίατρος μου από τα 2 περίπου κ μετά δεν μου ξανά έκανε μέτρηση κεφαλιού  γιατί είδε ότι μιλούσε κ όλα... Απ' ότι κατάλαβα το μετράνε όταν είναι ακόμα μωράκια κ δεν ξέρουν τι εξέλιξη θα έχουν.

καλησπέρα κοριτσια!!! Το κεφαλακι με αγχωνει γιατι (δεν παω καλά μαλλον χαχαχχα) ξερω εγω σκεφτομαι πόσο μινιον αγορι θα βγει!!! κατα τα άλλα δεν εχουμε θεμα μιλαει κ περπαταει νωρις για αγορι...απο 20-22μηνων μιλαει κ περπατησε 13μηνων!!!Ούτε εμενα μετραει η παιδιατρος πια!!

On 15/11/2019 at 9:44 ΜΜ, vikib είπε:

Γειά σου αννετα! 

Εμεις φέτος ξεκινησαμε παιδικο, ο μικρος χθες έκλεισε τα 3!(η μεγάλη πηγε κατευθείαν προνηπια) 

@lameleni τι περίμετρο έχετε; μια χαρα ειναι τα φρουτα κ οι ξηροί για απογευμα, μεχρι να κοιμηθει τρωει κτ αλλο; 

@mama16 τι κανετε; 

 

Περιμετρο εχουμε 47εκ ειμαστε πανω στην 3η με τις καινουριες....στις παλίες εκτός!!!! ναι τον παλευω να φαει κάτι , δεν τον αφηνω ποτε ετσι!!!

Παιδικό κ εγω τον εστειλα ενω σκεφόμουν τις ιώσεις όμως τρώει όλο το φάι εκει...πρωινο δεκατιανο κ μεσημεριανο!!!!Την παρασκευη εχουν ψαροσουπα συνηθως κ τρωωει 2 πίατα!!Για πειτε πως περασατε γιορτες????

 

On 21/11/2019 at 4:52 ΜΜ, Agki* είπε:

Ακριβως οπως τα λες.10.600 ειμαστε οοοολο αυτον τον καιρο.Υψος ηταν 81εκ.το Σεπτεμβριο που πηγαμε.Μου ειπε πως και υψος και βαρος ειμαστε πολυ λιγο πιο κατω αλλα θα το παρει.Εγω δεν κοιταζω τοσο τους αριθμους οσο με προβληματιζει η στασιμοτητα.Υψος παιρνει.Περιμετρο εαν δεν κανω λαθος ειναι 36εκ.Ο γιατρος με κοιταει σαν εξωγηινη οταν επιμενω και ανησυχω οποτε δε του ξαναπα κατι.Το παιδι φαινεται πολυ καλα.Ορεξη εχει και ειναι πανεξυπνος αλλα δεν παιρνει βαρος.

Στις καμπυλες εχει πεσει σιγουρα.Γεννηθηκε 3.600 και 51 εκ.

Agki* πως πάει ο μικρός σου???

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Καλή χρονιά! 

Καλα περασαμε, ήρεμα, οικογενειακά. Με πολλές βολτες κ πολλα παιχνίδια τα παιδια. Εσεις; 

Κ εμενα τρωει στον παιδικο όλο το φαι, κ συνηθως τρωει κ οταν γυρίζει σπίτι ξανά μεσημεριανο

Κ ευτυχως δ εχουμε αρρωστήσει φέτος σχεδόν καθόλου, τουλ τα παιδια

Για την περίμετρο δ μπορω τώρα να βρω το βιβλιάριο του μικρού. Η μεγάλη πάντως που έχει μεγάλο κεφάλι 2,5χρ είχε 48εκ περίμετρο, μετα δ ξαναμετρησαμε.ο μικρος σίγουρα έχει πολύ μικρότερο, όπως κ εγω. Αφου της μεγάλης της κάνουν φαντασου πχ τα καπέλα μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, lameleni είπε:

καλησπέρα κοριτσια!!! Το κεφαλακι με αγχωνει γιατι (δεν παω καλά μαλλον χαχαχχα) ξερω εγω σκεφτομαι πόσο μινιον αγορι θα βγει!!! κατα τα άλλα δεν εχουμε θεμα μιλαει κ περπαταει νωρις για αγορι...απο 20-22μηνων μιλαει κ περπατησε 13μηνων!!!Ούτε εμενα μετραει η παιδιατρος πια!!

Περιμετρο εχουμε 47εκ ειμαστε πανω στην 3η με τις καινουριες....στις παλίες εκτός!!!! ναι τον παλευω να φαει κάτι , δεν τον αφηνω ποτε ετσι!!!

Παιδικό κ εγω τον εστειλα ενω σκεφόμουν τις ιώσεις όμως τρώει όλο το φάι εκει...πρωινο δεκατιανο κ μεσημεριανο!!!!Την παρασκευη εχουν ψαροσουπα συνηθως κ τρωωει 2 πίατα!!Για πειτε πως περασατε γιορτες????

 

Agki* πως πάει ο μικρός σου???

Αφού δεν μετράει καν κ εσένα η παιδίατρος πλέον σημαίνει ότι είμαι μια χαρά το παιδάκι σου οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου..

 

Χρόνια πολλά κιολας κορίτσια κ καλή χρονιά να έχουμε με υγιή κ φαγανα παιδάκια... Που απ' ότι βλέπω τα δικά σας τρώνε καλύτερα. Εμείς όπως τα ξέρετε. Τώρα τον Δεκέμβριο που έκλεισε τα 3 ήταν 9200 σε βάρος κ 88 εκατοστά σε ύψος νομίζω. Εκεί που ήταν λίγο καλύτερο το ύψος πλέον έχει πέσει στην 3η θέση! Αρχίσαμε να τις δίνουμε πριν καμία εβδομάδα ένα σιροπακι μπας κ της ανοίξουμε την όρεξη κ μετά τις γιορτές κάποια στιγμή θα κλείσω ραντεβού για παιδοενδοκρινολογο. Ελπίζω να δώσει εξετάσεις κ για οστική ηλικία γιατί άρχισε να με αγχωνει κ το ύψος πλέον!!! Η περίμετρο κεφαλής αν κ μάλλον είναι εκτός δεν με αγχωνει!

Ο μπέμπης πλέον είναι 7,5 μηνών, αδυνατουλης είναι κ αυτός 6700 με 6800 πρέπει να είναι τώρα αλλά τρώει καλύτερα προς το παρόν από ότι έτρωγε η μεγάλη οπότε δεν αγχώνομαι τόσο. Εκεί που όταν γεννήθηκε ο μπέμπης η κόρη μου μου φαινόταν ότι μεγάλωσε απότομα τώρα μου φαίνονται σχεδόν ίδια (με διαφορά σε πόντους βέβαια). Η περίμετρος κεφαλής είναι σχεδόν ίδια (ελαφρως πιο μεγάλη από την κόρη, πρέπει να τον περνάει 1-2 εκατοστά το πολύ!!!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα πως είσαστε;; Εγώ το μικρό δεν τον στέλνω παιδικό γιατί έχουμε πολλά κρούσματα με την ίωση....mama16 πήγατε ενδοκρινολόγο;; Τι κάνουν τα παιδάκια σας;  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lameleni είπε:

Καλημέρα πως είσαστε;; Εγώ το μικρό δεν τον στέλνω παιδικό γιατί έχουμε πολλά κρούσματα με την ίωση....mama16 πήγατε ενδοκρινολόγο;; Τι κάνουν τα παιδάκια σας;  

 

 

Δεν την πήγαμε ακόμα, τέλη του μήνα θέλω να κάνω το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας στο μικρό κ μετά θα κλείσω. Ελπίζω από χρήματα να είμαστε καλά γιατί μαζεύτηκαν πολλά αυτόν τον καιρό. Εμείς καλά είμαστε, την έχουν γλιτώσει προς το παρόν την γρίπη, ελπίζω να συνεχίσουν έτσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...