Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Δεν την πήγαμε ακόμα, τέλη του μήνα θέλω να κάνω το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας στο μικρό κ μετά θα κλείσω. Ελπίζω από χρήματα να είμαστε καλά γιατί μαζεύτηκαν πολλά αυτόν τον καιρό. Εμείς καλά είμαστε, την έχουν γλιτώσει προς το παρόν την γρίπη, ελπίζω να συνεχίσουν έτσι!

Έτσι κ εμείς ελπίζουμε να συνεχίσουμε έτσι χαχα!....mama16 αν μιλάς για το baxero γιατί βιάζεσαι τόσο;;; Ρωτάω γιατί εκτός ότι είναι μικρούλης ακόμα, η εποχή δεν είναι κατάλληλη, πιστεύω γιατί θα του ρίξεις το ανοσοποιητικό κ έχει ένα καρο ιώσεις.... Δε θέλω να σε αγχωσω απλά έτσι σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, lameleni είπε:

Έτσι κ εμείς ελπίζουμε να συνεχίσουμε έτσι χαχα!....mama16 αν μιλάς για το baxero γιατί βιάζεσαι τόσο;;; Ρωτάω γιατί εκτός ότι είναι μικρούλης ακόμα, η εποχή δεν είναι κατάλληλη, πιστεύω γιατί θα του ρίξεις το ανοσοποιητικό κ έχει ένα καρο ιώσεις.... Δε θέλω να σε αγχωσω απλά έτσι σκέφτομαι!

Μου είχε πει η παιδίατρος να το κάνουμε 9 μηνών που δεν έχει τότε αλλά εμβόλια κ δεν σκέφτηκα για ιώσεις κ τέτοια... Θα ρωτήσω κ την παιδίατρο αν είναι, το μόνο καλό είναι ότι επειδή δεν πάει κ η μεγάλη παιδικό δεν κολλάνε ιώσεις.. Βέβαια δεν θέλω κ να το γρουσουζεψω..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
13 ώρες πρίν, lameleni είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;;; Πώς πάτε με την καραντίνα;;; Αντέχετε;;;;χαχα τα μικρά;

Καλημέρα σε όλες!!! Εμένα προς το παρόν δεν με έχει επηρεάσει η καραντίνα, γενικά είμαι σπιτογατα όπως κ η κόρη μου οπότε αντέχουμε μια χαρά. Ευτυχώς έχουμε κ αυλή οπότε τώρα που έχει ωραίες μέρες βγαίνουμε να παίξει η μικρή κ να κάνει λίγο κούνια. Αυτό που άλλαξε κ μου έλειψε είναι ότι προ καραντίνας πήγαινε κάνα 2-3 φορές την εβδομάδα το απόγευμα λίγο στην πεθερά μου κ μπορούσα να αφιερωθω λίγο καλύτερα στον μπέμπη η να κάνω κάποιες δουλειές που δεν μπορώ όταν είναι κ τα 2. Συν το ότι μια φορά την εβδομάδα βγαίναμε οικογενειακώς για φαγητό, για καφέ η για κανένα τσιπουρακι με μεζεδάκι.. αυτά μου έλειψαν. Ελπίζω το καλοκαίρι να καλυτερέψουν τα πράγματα γιατί αν συνεχιστεί κ τότε η καραντίνα κ δεν πάμε ούτε θάλασσα θα αγανακτησω!!!! Εσυ την παλεύεις?? Ο μικρούλης?

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς καλά ο μικρούλης είναι ασταματητος τρέχει όλη μέρα ντυμένος σούπερ ήρωας κ έτσι δε βάζει γραμμάριο επάνω του χαχα.....από τον Ιανουάριο κολλημένη η ζυγαριά μας! Έχουμε ψηλώσει λίγο 97ποντους αλλά κρατάω κ την ανήψια μου καμία φορά που έχουν 4μηνες διάφορα κ αυτή είναι 107 κ με πιάνει η καρδιά μου αααχαχαχα...τι να κάνω η ταλαίπωρη;;;. Εμένα μου έχει λείψει που μαζευόμασταν με φίλες με τα παιδιά κ παίζανε κι αυτά κ γελάγαμε λίγο κ εμείς! Κ αυτο με τις γιαγιάδες πολύ μου έχει λείψει πολυ χαχα! Κατά τα άλλα όλα καλα ευτυχώς! Εσένα τα μικρά πώς πάνε;;; Ο μικρούλης χρονισε;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, lameleni είπε:

Κ εμείς καλά ο μικρούλης είναι ασταματητος τρέχει όλη μέρα ντυμένος σούπερ ήρωας κ έτσι δε βάζει γραμμάριο επάνω του χαχα.....από τον Ιανουάριο κολλημένη η ζυγαριά μας! Έχουμε ψηλώσει λίγο 97ποντους αλλά κρατάω κ την ανήψια μου καμία φορά που έχουν 4μηνες διάφορα κ αυτή είναι 107 κ με πιάνει η καρδιά μου αααχαχαχα...τι να κάνω η ταλαίπωρη;;;. Εμένα μου έχει λείψει που μαζευόμασταν με φίλες με τα παιδιά κ παίζανε κι αυτά κ γελάγαμε λίγο κ εμείς! Κ αυτο με τις γιαγιάδες πολύ μου έχει λείψει πολυ χαχα! Κατά τα άλλα όλα καλα ευτυχώς! Εσένα τα μικρά πώς πάνε;;; Ο μικρούλης χρονισε;

 

Εμένα 2 στα 2 παιδιά βγήκαν αδύνατα.. ευτυχώς ο μπέμπης προς το παρόν στο βάρος ακολουθεί την τελευταία καμπύλη γιατί η μεγάλη από πάντα ήταν εκτός. Σε ύψος ο μπέμπης ευτυχώς είναι καλά για τα δεδομένα που γεννήθηκε. Η μεγάλη μου έβαλε σχεδόν μισό κιλό απ' τον Δεκέμβριο κ γύρω στο 1,5 εκατοστό ύψος. Αλλά πάλι συνεχίζει να είναι κ κοντουλα κ πολύ αδυνατουλα!! Ο μικρούλης σε λίγες μέρες θα κλείσει τους 11 μήνες. Πως πέρασε ο καιρός απίστευτο μου φαίνεται.

Αχ να περάσουν όλα αυτά να χαλαρώσουμε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

 @vikib @lameleni @anneta82.... Ελπίζω να μην ξέχασα καμία άλλη, τι κάνετε? Πως είναι τα μικρά σας? Εμείς τλκ είχαμε πάει σε ενδοκρινολόγο κ είχαν βγει όλα εντός ορίων, μου είπε ότι θα μιλήσουμε πάλι τα Χριστούγεννα κ αν τυχόν δεν πάρει πάλι ύψος θα κάνουμε ίσως κ πιο εξειδικευμένες εξετάσεις κ ίσως δικαιούμαστε κ τις αυξητικές ενέσεις λόγω προωρότητας κλπ. Προς το παρόν έτσι όπως την μέτρησα είναι 92 εκατοστά κ βάρος 10,300. Κ ο μικρούλης εκεί που είχε αρχίσει να βάζει καλά βάρος (έτρωγε πολτοποιημένα) τώρα πλέον 1 μήνα που τον ζυγίζω είναι στάσιμος κ έχασε κ λίγο.. θα δω κ πόσο θα είναι στην παιδίατρο όταν πάμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , mama16 είπε:

 @vikib @lameleni @anneta82.... Ελπίζω να μην ξέχασα καμία άλλη, τι κάνετε? Πως είναι τα μικρά σας? Εμείς τλκ είχαμε πάει σε ενδοκρινολόγο κ είχαν βγει όλα εντός ορίων, μου είπε ότι θα μιλήσουμε πάλι τα Χριστούγεννα κ αν τυχόν δεν πάρει πάλι ύψος θα κάνουμε ίσως κ πιο εξειδικευμένες εξετάσεις κ ίσως δικαιούμαστε κ τις αυξητικές ενέσεις λόγω προωρότητας κλπ. Προς το παρόν έτσι όπως την μέτρησα είναι 92 εκατοστά κ βάρος 10,300. Κ ο μικρούλης εκεί που είχε αρχίσει να βάζει καλά βάρος (έτρωγε πολτοποιημένα) τώρα πλέον 1 μήνα που τον ζυγίζω είναι στάσιμος κ έχασε κ λίγο.. θα δω κ πόσο θα είναι στην παιδίατρο όταν πάμε 

Καλα ειμαστε, εσεις; 

Μια χαρα τα παιδια, δυσκολεύομαι εγω με το πρωινό ξυπνημα:tongue:

Μια χαρα που βγήκαν καλές οι εξετάσεις σας! Μπράβο! 

Αν χρειαστεί να κάνετε κ περαιτέρω εξετασεις

Εμενα ο μικρος στον παιδικο ετρωγε πολύ καλά, κ γενικα πολύ μέσα στην ημέρα. Μετα τα καρναβάλια είχε αρρωστήσει, κ πρέπει να έχασε τότε. Κ γενικα δ παίρνει. Κ όλο το καλοκαίρι ετρωγε αρκετά καλά, αν κ με την ζεστη κάποιες μέρες οχι, αλλα με την θάλασσα πάντα άνοιγε η όρεξη, αλλά δ μεταφράζεται σε βαρος

Αλλα αναπτύσσεται γενικα. Πχ πήρε 6ποντους 3-3,5χρ.εγω τον έβγαλα 98εκ την άνοιξη, τωρα λέει ο άντρας μου πρέπει να πήρε κάνα δυο ακομη. Κ το πατουσάκια του μεγαλωσε πολύ.γενικα είχε πολύ μικρό πόδι. Έφτασε αθλητικό 27

Τώρα στα προνηπια, το πρωί που ξυπνάει συνηθως θα πιει μόνο γαλα, ότι του βάλω για δεκατιανο θα το φάει όλο, κ μετα μεσημερι-απόγευμα-βράδυ κανονικά. Δ εχω παράπονο. Ειδικα αν πάει προπονηση(συνεχίζει ποδόσφαιρο) θα φαει αρκετα

Στα χέρια νιώθω να βαρυνε, αλλα στην ζυγαριά, στα ίδια. 13-13,5κιλα

Τον Νοέμβριο έχει εμβολιο, αν θεωρήσει η παιδίατρος καλό, θα κάνουμε εξετάσεις. Τον μαη τους έκανα γενικές κ ηταν πολυ καλές. Οριακά ο αιματοκρίτης, νορμαλ θυροειδη, πολυ καλη βιτ d

Είδα κ για την περίμετρο που λέγαμε με την lameleni, στα 2χρ είχε 47ο μικρος, δ ξαναμετρησαμε. Αλλα μικρό είναι το κεφάλι του, ακόμη τα καπέλα για 4χρ του είναι τεραστια

Κ το μόνιμο πρόβλημα στα ρούχα, στο ύψος είναι οκ, στην μεση του πέφτουν τα πάντα. Κ πλέον δ ξερω τι να του βάζω σχολειο, γτ δ μπορει να τα δένει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Καλα ειμαστε, εσεις; 

Μια χαρα τα παιδια, δυσκολεύομαι εγω με το πρωινό ξυπνημα:tongue:

Μια χαρα που βγήκαν καλές οι εξετάσεις σας! Μπράβο! 

Αν χρειαστεί να κάνετε κ περαιτέρω εξετασεις

Εμενα ο μικρος στον παιδικο ετρωγε πολύ καλά, κ γενικα πολύ μέσα στην ημέρα. Μετα τα καρναβάλια είχε αρρωστήσει, κ πρέπει να έχασε τότε. Κ γενικα δ παίρνει. Κ όλο το καλοκαίρι ετρωγε αρκετά καλά, αν κ με την ζεστη κάποιες μέρες οχι, αλλα με την θάλασσα πάντα άνοιγε η όρεξη, αλλά δ μεταφράζεται σε βαρος

Αλλα αναπτύσσεται γενικα. Πχ πήρε 6ποντους 3-3,5χρ.εγω τον έβγαλα 98εκ την άνοιξη, τωρα λέει ο άντρας μου πρέπει να πήρε κάνα δυο ακομη. Κ το πατουσάκια του μεγαλωσε πολύ.γενικα είχε πολύ μικρό πόδι. Έφτασε αθλητικό 27

Τώρα στα προνηπια, το πρωί που ξυπνάει συνηθως θα πιει μόνο γαλα, ότι του βάλω για δεκατιανο θα το φάει όλο, κ μετα μεσημερι-απόγευμα-βράδυ κανονικά. Δ εχω παράπονο. Ειδικα αν πάει προπονηση(συνεχίζει ποδόσφαιρο) θα φαει αρκετα

Στα χέρια νιώθω να βαρυνε, αλλα στην ζυγαριά, στα ίδια. 13-13,5κιλα

Τον Νοέμβριο έχει εμβολιο, αν θεωρήσει η παιδίατρος καλό, θα κάνουμε εξετάσεις. Τον μαη τους έκανα γενικές κ ηταν πολυ καλές. Οριακά ο αιματοκρίτης, νορμαλ θυροειδη, πολυ καλη βιτ d

Είδα κ για την περίμετρο που λέγαμε με την lameleni, στα 2χρ είχε 47ο μικρος, δ ξαναμετρησαμε. Αλλα μικρό είναι το κεφάλι του, ακόμη τα καπέλα για 4χρ του είναι τεραστια

Κ το μόνιμο πρόβλημα στα ρούχα, στο ύψος είναι οκ, στην μεση του πέφτουν τα πάντα. Κ πλέον δ ξερω τι να του βάζω σχολειο, γτ δ μπορει να τα δένει 

Χαίρομαι για τον μικρό σου, έτσι να τρώει κ κάποια στιγμή να ανέβει κ σε βάρος! 27 νούμερο ε? Εμένα η δικιά μου 23!!!! Το πρόβλημα με τα ρούχα το έχουμε κ εμείς, τζιν παντελόνια δεν της βάζω ποτέ, σε όλα επιπλέει. Την φοράω μόνο φόρμουλες με λάστιχο κ κολάν. Εννοείται για μικρότερη ηλικία αλλά αν πχ θέλω να της είναι πιο κολλητό το κολάν πρέπει να πάρω για 1-2 χρόνων αλλά θα της είναι κάπρι!

Όσο για την περίμετρο κεφαλής πλέον ο μικρός νομίζω την πέρασε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Χαίρομαι για τον μικρό σου, έτσι να τρώει κ κάποια στιγμή να ανέβει κ σε βάρος! 27 νούμερο ε? Εμένα η δικιά μου 23!!!! Το πρόβλημα με τα ρούχα το έχουμε κ εμείς, τζιν παντελόνια δεν της βάζω ποτέ, σε όλα επιπλέει. Την φοράω μόνο φόρμουλες με λάστιχο κ κολάν. Εννοείται για μικρότερη ηλικία αλλά αν πχ θέλω να της είναι πιο κολλητό το κολάν πρέπει να πάρω για 1-2 χρόνων αλλά θα της είναι κάπρι!

Όσο για την περίμετρο κεφαλής πλέον ο μικρός νομίζω την πέρασε!!!

Μου αρκεί που τρωει κ ειναι ζωηρός κ ας μην βρίσκουμε παντελονια

3,5Νουμερα μεγαλωσε σε έναν χρόνο το πόδι του

Εγω μονο παντελόνια με λάστιχο, αλλα κ αυτο να είναι στενό, γτ δ μπορει να το δέσει, κ δ μπορει να κλείσει κ τα κανονικά κουμπια

Ναι ειναι ένα πρόβλημα το μήκος των κολαν. Πιο στενα βρίσκω σε ορτσεστρα κ h&m

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια να σας ρωτησω κατι..οταν ξεκινησατε στερεες πως τα πηγατε;; εμενα η μικρη μ ειναι 6 κ κατι, θηλαζει αποκλειστικα κ ξεκινησαμε πριν 2 βδομ στερεες με πληρη αποτυχια...παλευω με πατατα, γλυκοπατ, κολοκυθι, καροτο, σεληνο, μοσχαρι, κοτοπ,..δεν ανοιγει ποτε στομα..πιανει τονκουταλι κ μ το σφιγγει...σκυβει κατω για να μην την πλησιαζω..κ στοντελος αρχιζει κλαμα...κ την αφηνω...τρωει 3 κουταλιες κ αυτες με ποοολυ ζορι...εχω δοκιμασει πολυ αλεσμενα, πιο λιγο, πηχτα, νιανια με το χερι...τιποτα...χτες δοκιμασα κ μπανανα αχλαδι μπας κ...τιποτα και παλι...θα αλλαξει ποτε;;; πως θα παρει μπρος;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μου αρκεί που τρωει κ ειναι ζωηρός κ ας μην βρίσκουμε παντελονια

3,5Νουμερα μεγαλωσε σε έναν χρόνο το πόδι του

Εγω μονο παντελόνια με λάστιχο, αλλα κ αυτο να είναι στενό, γτ δ μπορει να το δέσει, κ δ μπορει να κλείσει κ τα κανονικά κουμπια

Ναι ειναι ένα πρόβλημα το μήκος των κολαν. Πιο στενα βρίσκω σε ορτσεστρα κ h&m

3,5 νούμερα??? Μπράβο! Εμένα για να αλλάξει νούμερο περνάει πάνω από εξάμηνο! Ίσως 8μηνο! Μακάρι σιγά σιγά να δω κ εγώ τέτοια ανάπτυξη!

Just now, Pagotoula είπε:

κοριτσια να σας ρωτησω κατι..οταν ξεκινησατε στερεες πως τα πηγατε;; εμενα η μικρη μ ειναι 6 κ κατι, θηλαζει αποκλειστικα κ ξεκινησαμε πριν 2 βδομ στερεες με πληρη αποτυχια...παλευω με πατατα, γλυκοπατ, κολοκυθι, καροτο, σεληνο, μοσχαρι, κοτοπ,..δεν ανοιγει ποτε στομα..πιανει τονκουταλι κ μ το σφιγγει...σκυβει κατω για να μην την πλησιαζω..κ στοντελος αρχιζει κλαμα...κ την αφηνω...τρωει 3 κουταλιες κ αυτες με ποοολυ ζορι...εχω δοκιμασει πολυ αλεσμενα, πιο λιγο, πηχτα, νιανια με το χερι...τιποτα...χτες δοκιμασα κ μπανανα αχλαδι μπας κ...τιποτα και παλι...θα αλλαξει ποτε;;; πως θα παρει μπρος;;

Θέλει πολύ υπομονή στην αρχή. Η πρώτη μου η κόρη τους πρώτους 2 μήνες έτρωγε το πολύ 20μλ, από εκεί κ ύστερα άρχισε να φτάνει τα 70μλ ώσπου στο τέλος έφτασε τα 100-120 κ από εκεί κ ύστερα σταμάτησε τα πολτοποιημένα. Ο γιος μου μπορώ να πω ότι έκανε πιο γρήγορη την μετάβαση, από την πρώτη εβδομάδα άρχισε τα 70μλ κ μέσα σε ένα δίμηνο έτρωγε 120-150μλ. Αργότερα κάποιες φορές έφτανε κ τα 200. Εφόσον σου θηλάζει μην σε αγχωνει, κάποια παιδάκια αργούν περισσότερο να φάνε ποσότητα, εσύ θα συνεχίσεις να προσφέρεις κ σιγά σιγά θα μάθεις κ πως της αρέσουν καλύτερα για να τα τρώει. Πχ η κόρη μου τα έτρωγε πολτοποιημένα αλλά κ με γρουμπουλακια μέσα τα έτρωγε κανονικά, ο δε γιος μου ένα κομματάκι στο μέγεθος της καρφιτσας να είχε μπορεί να έκανε εμετό. Κ τώρα ακόμα 16 μηνών λίγο μεγαλύτερη μπουκιά να του δώσω κατευθείαν το φτύνει, στην κόρη μου το γέμιζα ολόκληρο το κουταλάκι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

κοριτσια να σας ρωτησω κατι..οταν ξεκινησατε στερεες πως τα πηγατε;; εμενα η μικρη μ ειναι 6 κ κατι, θηλαζει αποκλειστικα κ ξεκινησαμε πριν 2 βδομ στερεες με πληρη αποτυχια...παλευω με πατατα, γλυκοπατ, κολοκυθι, καροτο, σεληνο, μοσχαρι, κοτοπ,..δεν ανοιγει ποτε στομα..πιανει τονκουταλι κ μ το σφιγγει...σκυβει κατω για να μην την πλησιαζω..κ στοντελος αρχιζει κλαμα...κ την αφηνω...τρωει 3 κουταλιες κ αυτες με ποοολυ ζορι...εχω δοκιμασει πολυ αλεσμενα, πιο λιγο, πηχτα, νιανια με το χερι...τιποτα...χτες δοκιμασα κ μπανανα αχλαδι μπας κ...τιποτα και παλι...θα αλλαξει ποτε;;; πως θα παρει μπρος;;

Χαλια τα πηγαμε :shock:η κορη μου για 2μηνες ετρωγε στην καλύτερη 50γρ μεσημεριανό κ 100γρ φρουτα. Μετα για 2μ τπτ κ μετα αρχισε κομμάτια. Δ υπολογιζα ποσότητες αλλα εβαζα πχ ένα φρούτο το πρωί, ένα μικρό πιάτο φαι το μεσημερι κ κτ μικρό να τσιμπήσει το απογευμα. Δ ανησυχουσα γτ ηταν μια φούσκα κ θηλαζε σαν νεογεννητο. Μετα τον χρονο μπορώ να πω ότι τρώει ποσότητες, τα πάντα, ακομη κ τωρα. Είναι φαγανη κ ανεπτυγμενη. Αλλα ιδιαίτερο στυλ στο φαγητό ακομη πχ κ στα 2χρ.τοτε ηθελε πάρα πολύ συχνά φαγητο, σχεδόν κάθε διωρο. Πολυ μικρές ποσότητες κάθε φορά, αλλά συνολικά ετρωγε πολύ καλή ποσότητα μέσα στην ημερα

Παρόμοια τα πήγε κ ο μικρος. Για έναν μήνα ετρωγε μισό παιδικο μπωλακι. Κ μετα σφράγισε το στόμα του. Κατευθείαν πρόσφερα κομμάτια, αλλά ειδικά το καλοκαίρι που ηταν 7-9μ,με την ζεστη κ τα δοντια, δ ετρωγε σχεδόν τπτ. Για να καταλάβεις, μπορεί να ετρωγε ένα βερίκοκο το πρωί, 3μπαστουνια πατατα κ αλλα 3καροτο για μεσημερι, αντε να μασουλαγε κ λίγη κορα το απογευμα. Αυτά μέχρι 1,5χρ.κ μετά τους 7μ ήταν ένα αδύνατο παιδακι κ εξακολουθεί να είναι πολύ αδύνατος. Κ δ ειχε κ το κόλλημα με το στηθος να παρηγοριεμαι ότι τρώει αρκετά έτσι τουλ. Ευτυχως ήταν το δεύτερο παιδακι μου κ δ αγχώθηκα πολύ. Κ ευτυχως κ η γιατρος ποτέ δ με αγχωσε με το βάρος του η ότι δ ετρωγε

Τουλ από 1,5χρ τρωει. Δ του φαίνεται, αλλά τρωει πολυ καλα

Κομμάτια δοκίμασες; 

 

Διάφορες θερμοκρασίες στο φαι; 

Λεμόνι να βάλεις στο φαγητό αν δ έβαλες ακομη. Καλαμπόκι, κόκκινη πιπεριά, γλυκιά κολοκυθα

Επισης τα παιδια μου είχαν μια απέχθεια στο κουτάλι. Προτιμούσαν το πηρουνι:confused:να προσπαθώ να δώσω στην κορη 9μ τραχανα με πηρουνι:shock:

Κ φαντάσου πόση ώρα έκανε ο γιος μου να φαει τα ρεβυθια μόνος με το πηρουνι ένα ενα:shock:κ φυσικα ετρωγε κ λιγο

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

3,5 νούμερα??? Μπράβο! Εμένα για να αλλάξει νούμερο περνάει πάνω από εξάμηνο! Ίσως 8μηνο! Μακάρι σιγά σιγά να δω κ εγώ τέτοια ανάπτυξη!

Επαθα σοκ κ εγω με την ανάπτυξη, κ στο ύψος. Οχι οτι ειναι κ ψηλός κ τωρα. Συνηθως ενα νουμερο τον χρονο αλλαζε

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα κ από εμένα! Μπράβο που οι εξετάσεις ήταν καλές! Εμείς κάναμε κ έχει πεσμένη φεριτινη, κρεατινίνη και τριγλυκερίδια....δεν ξέρω τι σημαίνουν όλα αυτά περιμένω την παιδίατρο....και αυτός τρώει κρέας κ κτλ.... Τι να πω? Προβληματιστικα...εμείς 4χρ 99ποντους 26παπουτσι!αργά αλλά σταθερά

Προνηπιο κ εμείς το πρωινό ξύπνημα μας κουράζει χαχα +τα διαβάσματα της μικρής! Εσείς πως είστε με το σχολείο;;;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, lameleni είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ από εμένα! Μπράβο που οι εξετάσεις ήταν καλές! Εμείς κάναμε κ έχει πεσμένη φεριτινη, κρεατινίνη και τριγλυκερίδια....δεν ξέρω τι σημαίνουν όλα αυτά περιμένω την παιδίατρο....και αυτός τρώει κρέας κ κτλ.... Τι να πω? Προβληματιστικα...εμείς 4χρ 99ποντους 26παπουτσι!αργά αλλά σταθερά

Προνηπιο κ εμείς το πρωινό ξύπνημα μας κουράζει χαχα +τα διαβάσματα της μικρής! Εσείς πως είστε με το σχολείο;;;

συκωτι να δινεις αν το φαει.η φεριτινη ανεβαινει λιγο δυσκολα,γτ ειναι οι αποθηκες.θελει συμπληρωμα συνηθως αλλα για λιγο

για τα αλλα δ ξερω

ετσι κ εμεις.ο μικρος πολυ δυσκολος τα πρωινα.στα προνηπια αρκετα καλα τα παμε.κ διαβασμα με την μεγαλη που παει πρωτη.φαγαμε κ το κλεισιμο απο σημερα λογω κοβιντ κ ηρθε κ εδεσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...