Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Η Christy28, ναι, έγινε μανούλα!


vasdeli

Recommended Posts

αχ βρε κοριτσια με συγκινησατε!!!

βικακι ευχαριστω για το τοπικ κ κυριως για το ενδιαφερον σου!!!

χθες φεραμε σπιτι το αγγελουδι μας, λογω χαμηλου σακχαρου και ικτερου την ξυπναω καθε 2 ωρες περιπου για να θηλασει, μετα τις δινω συμπληρωμα και παλευω να βγαλω και μητρικο με το θηλαστρο για να κοψω το συμπληρωμα. οπως καταλαβαινετε δεν προλαβαινω να κατουρισω ποσο μαλλον να κοιμηθω!

να σας ζησουν τα μωρακια σας οσες ειστε ηδη μανουλες!

με το καλο οσες περιμενετε να ελευθερωθείτε!

με το καλο οι υπολοιπες να ανοίξετε γρηγορα να ανοιξετε το καφε "σεπτεβριος 2011"!

θα επανελθω πολυ σηντομα να σας εξιστορήσω τα γεγονοτα κ να σας βαλω φωτο!!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοριτσια με συγκινησατε!!!

βικακι ευχαριστω για το τοπικ κ κυριως για το ενδιαφερον σου!!!

χθες φεραμε σπιτι το αγγελουδι μας, λογω χαμηλου σακχαρου και ικτερου την ξυπναω καθε 2 ωρες περιπου για να θηλασει, μετα τις δινω συμπληρωμα και παλευω να βγαλω και μητρικο με το θηλαστρο για να κοψω το συμπληρωμα. οπως καταλαβαινετε δεν προλαβαινω να κατουρισω ποσο μαλλον να κοιμηθω!

να σας ζησουν τα μωρακια σας οσες ειστε ηδη μανουλες!

με το καλο οσες περιμενετε να ελευθερωθείτε!

με το καλο οι υπολοιπες να ανοίξετε γρηγορα να ανοιξετε το καφε "σεπτεβριος 2011"!

θα επανελθω πολυ σηντομα να σας εξιστορήσω τα γεγονοτα κ να σας βαλω φωτο!!!!

Χριστίνα μου!

Καλά τρεχαματα!!!

Να ρωτήσω:

Τι εννοείς όταν λες λόγω χαμηλού ζαχάρου; Του μωρού; Πώς το ξέρεις; Και σε περίπτωση που το μωρό έχει χαμηλό ζάχαρο τι πρέπει να κάνεις;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα μου!

Καλά τρεχαματα!!!

Να ρωτήσω:

Τι εννοείς όταν λες λόγω χαμηλού ζαχάρου; Του μωρού; Πώς το ξέρεις; Και σε περίπτωση που το μωρό έχει χαμηλό ζάχαρο τι πρέπει να κάνεις;

Ναι λογω χαμηλου σακχαρου του μωρου εννοω, του επαιρναν προληπτικα στο μαιευτηριο (αυτος ειναι κ ο κινδυνος για τα μωρα με σακχαροδιαβητικες μαμαδες) στο δευτερο προς τριτο 24ωρο παρουσιασε υπογλυκαιμια που δεν μπορουσα να την αντιμετωσω με τον θηλασμο γιατι δεν ειχε κατεβει ακομη το γαλα μου οποτε της εδινα συμπληρωμα και εβγαζα με το θηλαστρο και ολα καλα δοξα το Θεο, αυτη ειναι και η σντιμετωση γαλατακι! Τα σταματησαμε ολα αυτα απο την Δευτερα που ηρθε ο παιδιατρος και ειδε οτι κετεβασα γαλα!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρήκα λίγο χρόνο και είπα να σας γράψω λεπτομέριες...

Μπηκα στο μαιευτηριο την Δευτερα στις 22/11 για πιο συχνη παρακολουθηση του εμβρυου, την Τριτη 23/11 το πρωι μου εβαλαν το υποθετο προσταγλανδινης και περιμεναμε μεχρι το απογευμα στις 4 να κανει δραση, αρχισαν οι συσπασεις αλλα απο διαστολη τιποτα. Στις 4 και κατι με ανεβασαν στην αιθουσα και μου εβαλαν ορο με τεχνητούς πονους, περιμεναμε μεχρι τις 8, οπου παλι το μωρο ηταν πολυ ψηλα και δεν ειχα ουτε ενα εκατοστο διαστολη. Ο γιατρος με ρωτησε εαν θελω να περιμενουμε μεχρι το πρωι αλλα ηξερα οτι για να μην εμπεδωνεται το μωρο σε μια πρωτοτοκο γυναικα καποιο λογο θα εχει και δεν θα ειναι απαραιτητα καλος! Αποφασισαμε λοιπον να μπουμε για καισαρικη. Στις 9 παρα 10 γεννηθηκε το θαυμα της ζωης μου, το κλαμα της εδωσε νοημα στην ζωη μου και εσβησε ολες τις πικρες και στεναχωριες που ειχα περασει μεχρι εκεινη την στιγμη. Τελικα ειχε τυλιχθει 2 φορες γυρω απο το κεφαλι με τον ομφαλιο λωρο, "ουτε μεθαυριο δεν θα κατεβαινε το μωρο" μου ειπε ο γιατρος! Και με καισαρικη ταλαιπωρηθηκε πολυ να την βγαλει, ειχαν ανεβει 3 γιατροι στην κοιλια μου, ετρεμε το χειρουργικο κρεβατι λες και γινοταν σεισμος! Ευτυχως ομως ολα πηγαν καλα! Μου την εδειξαν στα γρηγορα, οσο μπορουσα την ειδα αφου τα ματια μου ηταν πλημμυρισμένα απο το κλαμα, οταν την εφεραν πανω μου σταματησε να κλαει και οταν το συνειδητοποίησα έκλαιγα εγω με λυγμους πια... την εδειξαν στο μπαμπα της, την επλυναν μπροστα του και την πηραν στην μοναδα για παρακολουθηση. Σε ολο το χειρουργειο ηταν παρουσα η κολλητη μου, η οποια ειναι συναδελφος και θα γινει η νονα του μωρου, σε εκεινη χρωσταμε τις πρωτες φωτογραφιες του αγγελου μας, ακομη και μεσα στο χειρουργειο, κανενας αλλος δεν ειχε την ψυχραιμία να τραβηξει φωτογραφιες!

Οταν βγηκα απο το χειρουργειο και συναντησα τον αντρα μου, μου ειπε με δακρυα στα ματια οτι το μωρο μας ειναι μια κουκλα και ειναι ιδιο εγω (κουκουβαγιογονεις)! Με πηγαν στο δωματιο και την μεταξενια μου, μου την εφεραν την επομενη μερα το πρωι! Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο την εννοια μου, δεν αντεχα τον αποχωρισμο! Πρωι πρωι μου την εφεραν και απο την λαχταρα μου σηκωθηκα μονη μου (απαγορευεται η παραμονη ακομη κ των συνοδων το πρωι στο Αρεταιειο), πεταξα τους ορους, πηρα τον καθετηρα στο χερι, τα λοχεια ετρεχαν ζεστα αναμεσα στα ποδια μου αλλα εφτασα στο γραφειο των μαιων οπου ζητησα να μου βγαλουν τον καθετηρα! Με κοιτουσαν ολοι σαν να εβλεπαν θρίλερ αλλα δεν με ενοιαζε τιποτα, ηθελα να παρω το αγγελουδι μου αγκαλια και να το φροντισω χωρις σωληνακια! Απο εκεινη την ωρα δεν ξανακαθησα στο κρεβατι παρα μονο το βραδυ για να κοιμηθω! Το μωρο μου το φροντιζα αποκλειστικα εγω απο την πρωτη ωρα και το θηλαζα ασταματητα!

Την επομενη μερα ειχαμε μια περιπετεια με το χαμηλο σακχαρο της μικρης αλλα ευτυχως με αρκετο γαλατακι το ξεπερασαμε.

Το σαββατο 27/11 την ντυσαμε στα φουξια, της βαλαμε ενα σκουφι με φουντες κ ενα φουξια γουνακι κ την ξεκινησαμε για το σπιτι μας! Η μπουμπου εγινε η ατραξιον του μαιευτηριου με την αμφιεση της οταν βγαιναμε, εβγαιναν απο τα δωματια για να την δουν!

Απο το Σαββατο ειμαστε σπιτι μας κ εχει αλλαξει η ζωη μας! Δεν μπορουσα ποτε να διανοηθω ποσους τονους ευτυχια μπορει να σου χαρησει ενα πλασματακι 3,5 κιλα!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα....

Διαβάζοντας την ιστορία σου συγκινήθηκα....

Να είσαι καλά, γλυκιά μου! Να χαίρεστε την μεταξένια σας κορούλα!!!

Να σας ζήσει!!!

Καλωσήρθατε στο club των γονιών...Έχει κόπο, ξενύχτι, αγωνία μα και απέραντη χαρά και ευτυχία!

Σε φιλώ,

Βίκυ


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα κλαιω...

τα διηγηθηκες τοσο παραμυθενια....

να σου ζησει το κοριτσακι σου !!!!!!!!

να το καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΑΚΛΑ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Cristy28 να σου ζησει η κορακλα σου και να ειναι παντα υγιης και καλοτυχη. Ειναι πολυ ωραια η εμπειρια του τοκετου που περιγραφεις.....

Να εισαι παντα καλα να χαιρεσαι την κορη σου...


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!

Περιμενα πολυ καιρο να νιωσω αυτο το μεγαλειο των συναισθηματων...

Αποζημιωθηκα ομως με τον καλυτερο τροπο!!!

Αξιζε η αναμονη και η διαδρομη!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι μου...

Μετά από τόσο καιρό συναντηθήκατε με το μωράκι σου :D!!

Όντως πολύ συγκινητική η διήγηση του τοκετού σου!!

Είσαι μία μανούλα!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...