Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Alice...χαιρομαι πολυ που το πλασματακι σου ειναι alive and kicking και που ολα δειχνουν τοσο καλα!Απολαυσε τις τελευταιες βδομαδες οσο μπορεις γιατι οταν βγει η δεσποινις η ευτυχια θα συνοδευτει κι απο πολλη κουραση!Εργαζεσαι κανονικα;Αληθεια,θα γεννησεις με καισαρικη;Θα με ενδιεφερε να μου πεις που εκανες τον προγεννητικο σου ελεγχο,αν εισαι Αθηνα,αυχενικη-τροφοβλαστη-β'επιπεδου-,στειλε μου αν θες πμ,τα σκεφτομαι και αγχωνομαι.Προτρεχω λιγο,γιατι ακομα ειμαι στο ''Α''.Εχω κανει ενα 1ο υπερηχο οπου ειδαμε και τον παλμο της καρδιας,αν και νωρις,και αυριο θα κανω τον 2ο για επιβεβαιωση,δεν εχω κλεισει καν τις 7 βδομαδες.Θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Alice...χαιρομαι πολυ που το πλασματακι σου ειναι alive and kicking και που ολα δειχνουν τοσο καλα!Απολαυσε τις τελευταιες βδομαδες οσο μπορεις γιατι οταν βγει η δεσποινις η ευτυχια θα συνοδευτει κι απο πολλη κουραση!Εργαζεσαι κανονικα;Αληθεια,θα γεννησεις με καισαρικη;Θα με ενδιεφερε να μου πεις που εκανες τον προγεννητικο σου ελεγχο,αν εισαι Αθηνα,αυχενικη-τροφοβλαστη-β'επιπεδου-,στειλε μου αν θες πμ,τα σκεφτομαι και αγχωνομαι.Προτρεχω λιγο,γιατι ακομα ειμαι στο ''Α''.Εχω κανει ενα 1ο υπερηχο οπου ειδαμε και τον παλμο της καρδιας,αν και νωρις,και αυριο θα κανω τον 2ο για επιβεβαιωση,δεν εχω κλεισει καν τις 7 βδομαδες.Θα δουμε!

Maybe2 είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα σας πάνε καλά..όπως λέει και μιά φίλη, αυτά τα μωρά μας διάλεξαν για να'ρθουν στο κόσμο. Δε λέω πως δεν υπάρχουν στιγμές που ανχώνομαι κι ανυπομονώ να φθάσω σε πιό "ασφαλείς" εβδομάδες αλλά και κάθε μέρα που περνά είναι όντως ανεπανάληπτη για μένα και προσπαθώ να προσλαμβάνω τα μηνύματα του σώματος μου, είτε ευχάριστα είναι είτε δυσάρεστα, με θετικό τρόπο.

Δεν μένω Αθήνα για να σου δώσω πληροφορίες για γιατρούς αλλά είμαι τυχερή γιατί αυτός που μου'κανε την εξετ.τροφοβλάστης και τον υπέρηχο β-επιπέδου έδώ στα Χανιά είναι απόλυτα εξειδικευμένος στην προγεννητική ιατρική με άριστες σπουδές. Μου τον σύστησε η γυναικολόγος μου καθώς αυτοί οι έλενχοι δεν γίνονται από κοινούς μαιευτήρες-γυναικολόγους. Προτίμησε την τροφοβλάστη γιατί δίνει απαντήσεις νωρίς, οι κίνδυνοι είναι ίδιοι και το κόστος το ίδιο. Αυχενική δεν έκανα αφού λόγω ηλικίας ήξερα πως θα κάνω οπωσδήποτε άμνιο ή τροφοβλ. (άλλωστε πριν την λήψη τροφοβλάστης γίνεται λεπτομεριακή εξέταση με τον υπέρηχο που περιλαμβάνει αυχενική). Γιατί να πληρώνουμε extra money;

Η καισαρική φαίνεται μονόδρομος και πάλι λόγω ηλικίας. Η γιατρός μου δεν το συζητά εκτός κι αν φθάσω με διαστολή 10 στο χειρουργείο..πράγμα απίθανο.

Όσο για την εργασία, χτύπησα άδεια γιατί πριν κανά μήνα έπαθα συσπασούλες απ'την κούραση κι επιπλέον γρίπη κι άλλα νοσήματα καραδοκούσαν στο σχολείο που δουλεύω (καθ.Αγγλικών είμαι).

Είμαι πολύ καλύτερα στο σπίτι καθώς δεν είμαστε από Χανιά και δεν έχω καμία βοήθεια εδώ. Ήταν δύσκολο να τα βγάζω πέρα με όλα.

Αν χρειαστείς κάτι άλλο με χαρά να τα ξαναπούμε..

Περιμένω ν'ακούσω τους χτύπους του μωρού σου, μαζί σου..


[IMG]http://lbdf.lilypie.com/7Ntsp2.png?y8zYMw4f[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που εισαι καλα και εισαι και σπιτακι σου,να σε φροντιζεις οσο μπορεις!Μετα απο μια καλη β'επιπεδου,ηρεμει κανεις και απολαμβανει περισσοτερο,σε ζηλευω!Ομως εχω καλα νεα,χθες το ξαναειδαμε και ακουσαμε και την καρδια κανονικα.Προχωραμε!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που εισαι καλα και εισαι και σπιτακι σου,να σε φροντιζεις οσο μπορεις!Μετα απο μια καλη β'επιπεδου,ηρεμει κανεις και απολαμβανει περισσοτερο,σε ζηλευω!Ομως εχω καλα νεα,χθες το ξαναειδαμε και ακουσαμε και την καρδια κανονικα.Προχωραμε!

Μπράβο!!Χαίρομαι πολύ για τη μικρή καρδούλα που χτυπά μέσα σου..Να προσέχεις τον εαυτό σου και να μην ξεχνάς ότι η αρχή έχει γίνει.


[IMG]http://lbdf.lilypie.com/7Ntsp2.png?y8zYMw4f[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να σας ευχηθώ να πάνε όλα καλά στις εγκυμοσύνες σας! Σας διάβασα και συγκινήθηκα πολύ....Δεν έχω περάσει τα 40, κοντεύω στα 36! Θα πείτε οτι είμαι πολύ νέα και να μην αγχώνομαι, αλλά, λόγω πολλών προβλημάτων που έχω περάσει ( εξωμήτριο, αφαίρεση σάλπιγγας, πολύποδες στη μήτρα, αφαίρεση πολυπόδων, τι να σας λέω;;), αισθάνομαι πως τα χρόνια πέρασαν πολύ γρήγορα. Οταν ξεκίνησα τις προσπάθειες ήμουν 32 χρονών. Ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα φτάσω στα 36 με τόσες..."απώλειες" και μάλιστα χωρίς παιδάκι...Οπότε πλέον δεν βάζω όρια....Μπορεί να φτάσω στη δική σας ηλικία και να το παλέυω ακόμη....Γιαυτό άνοιξα το θεματάκι και σας διάβασα...Και - πιστέψτε με- μού δώσατε πολύ κουράγιο...Πριν λίγες μέρες βγάλαμε τους 3 πολύποδες από τη μήτρα μου. Ηταν αρκετα μεγάλοι μού είπε ο γιατρός και ίσως αυτοί να οφείλονται για το ότι δεν έχω ξαναμείνει έγκυος μετά το εξωμήτριο που είχα. Σε δύο μήνες θα με ξαναδει και θα ελπίζω μου δώσει την άδεια να ξεκινήσουμε πάλι...Ελπίζω μέχρι τότε να έχει μπέι σε μία σειρά και ένα πρόβλημα που μου βρήκαν στο αίμα....Σας λέω, μακάρι το πρόβλημα να ήταν μόνο η ηλικία....Σας εύχομαι να πετυχετε σύντομα αυτό που θέλετε....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες ειμαι 42 στα 43 και χθες εμαθα πως ειμαι εγκυος πιστευω εδω να λεμε τις δυσκολιες μας τις χαρες μας και τους προβληματισμους μας.

Για να μην πρηζουμε και τις αλλες μανουλες και εγκυουλες.

Εγω εχω και μια ζουζουνα 12 χρονο

Link to comment
Share on other sites

margi χαίρομαι που δεν το βάζεις κάτω, άλλωστε όπως λες κι εσύ, έχεις πολύ χρόνο μπροστά σου. Να κάνεις ότι περνά απ'το χέρι σου χωρίς να ξεχνάς ότι η ζωή είτε έτσι είτε αλλιώς είναι πάντα ωραία..κι εγώ είχα κάνει αφαίρεση πολύποδα κι ινομυωμάτων πριν τη 2η εξωσωματική. Δεν έμεινα έγκυος τότε αλλά όπως έχω γράψει πιό κάτω, πολύ αργότερα με φυσική σύλληψη και με νέο ινομύωμα το οποίο δεν εμπόδισε το αποφασιστικό έμβρυο μου να επικρατήσει..

Vicky68 καλώς ήλθες..να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και μακάρι να σου φέρουμε γούρι..


[IMG]http://lbdf.lilypie.com/7Ntsp2.png?y8zYMw4f[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koritsia, γεια και χρονια πολλα!Που χαθηκατε ολες;Alice,Corinna,Margi ,vicky....τι κανετε?Πως πανε τα μπεμπακια σας?Alice πρεπει να εχεις φτασει κοντα στο τελος....Γραψτε για να παουμε ολες θαρρος,εγω φτυνω τον κορφο μου,εφτασα 3 μηνων+,ολα καλα,εκανα και τροφοβλαστη και ειμαι happy!Αντε να προχωρησουμε λιγο ακομα μπας και το χωνεψω οτι θα γινω mom of 2!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου,τι κάνετε;

Ξέρω πως έχω χαθεί..κάτι οι γιορτές, κάτι οι δουλειές, που καιρός για κουβέντα. Σε 2 βδομάδες μπαίνω στο μήνα μου και μ'εχει πιάσει το σύνδρομο της φωλιάς. Δεν έχω αφήσει γωνία και ντουλάπι στο σπίτι. Να'ναι όλα έτοιμα και τακτοποιημένα για τη μεγάλη μέρα..δε ξέρετε πόσο ανυπομονώ να κρατήσω στην αγκαλιά μου το κοριτσάκι μου. Να τη δω, να τη φιλήσω και να της μιλήσω...Κατα τ'άλλα η εγκυμοσύνη προχωρά πολύ καλά. Το μόνο που μ'ενοχλεί είναι μια απίστευτη φαγούρα στη κοιλιά. Όσο και να τη παστώνω με simulcium δεν ανακουφίζομαι ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ....! Έχω χάσει τον ύπνο μου. Το'χει περάσει καμιά σας; Έχετε καμιά ιδέα; Η γιατρός μου λέει να κάνω υπομονή..

Ελπίζω να'στε καλά κι εσείς και τα μωράκια σας..:-)


[IMG]http://lbdf.lilypie.com/7Ntsp2.png?y8zYMw4f[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 εβδομάδες μετά...

Alice.....γεννησες κοριτσι;;;Ολα καλα; Οι αλλες που χαθηκατε,τι νεα;;Ελατε μαζευτειτε!Εγω-τοκ,τοκ ξυλο-αυτη τη βδομαδα παω για β'επιπεδου.Καμια καινουργια στο τοπικ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλήσπερα σε όλους,

Είμαι καινούργια στο καφε, μόλις τώρα γράφτηκα.Μέχρι τώρα διαβαζα μόνο τις ιστορίες και προσπαθούσα να πάρω θάρρος. Είμαι και εγω στην "κρίσιμη" ηλικία των 43 και προσπαθω 6 μήνες για ενα παιδάκι που το θέλουμε και οι δυο παρα πολύ. Σήμερα μολις μου ήρθε και παλι περιόδος και η απογοητευση μου είναι μεγάλη. Τον προηγουμενο μηνα έκανα όλες τις εξετάσεις και είναι φυσιολογικές. Δεν λέω αυτό με ανακούφισε αρκετα, γιατι είχα πολλά στο μυαλό μου. Οταν ανακάλυψα αυτη την ενότητα στο φορουμ χάρηκα αφάνταστα γιατί νόμιζα πως ήμουν η μόνη σε αυτή την ηλίκία που προσπαθει. Οταν είδα και εσάς που προσπαθείτε επίσης , σας ένιωσα αμέσως σαν οικογένειά μου, δικούς μου ανθρώπους και ας μη ξέρω καμια. ευχαριστω πολυ που υπάρχετε και που έχουμε κοινό "στόχο" και ευχομαι όλες να τα καταφέρουμε!!!Μου δίνετε πολύ κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.κι εγω στο κλαμπ.Εχω καιρο να γραψωστο φορουν λογω προβληματων στον υπολογιστη .Ειμαι 43 σχεδόν με ενα παιδακι 3 ετων το οποιο ηρθε ευκολα .Αρχισα προσπαθειες για 2 αλλά σταματησα(λογοι υγειας-χολη) Τωρα ξεκινησα παλι. Για να δουμε... .Καλη επιτυχια σε οσες προσπαθούν.Τα αλλα κοριτσια του καφε που ειναι;


line_flow_blue_beg_40_time_1233291600_text_f4ef20e1e3eff1e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα!!!

είμαι μία μανούλα δύο υπέροχων πιτσιρίκων και αισίως έχω κλείσει πριν λίγες μέρες τα 38 μου χρόνια!!!

Θα ήθελα πολύ ένα τρίτο παιδάκι, αλλά, λόγω του ότι τα πιτσιρίκια μου είναι ακόμα μικρά (έκανα στα 33 το γιο μου και στα 36 την κόρη μου) δεν έχω ψυχικές αντοχές!!

Το σκέφτομαι, λοιπόν, αν προσπαθήσω, θα είναι 40++ ή μάλλον... κάπου στα 40 έλεγα να αρχίσω τις προσπάθειες!! Ενώ σκεφτόμουνα ότι θα είμαι πολύ μεγάλη (αλλά και τα τέκνα μου επίσης!!) διαβάζω τις ιστορίες σας και παίρνω θάρρος!!

Όλο και περισσότερο πιστεύω ότι θα τα καταφέρω, όπως το σχεδιάζω!!!

Καλή επιτυχία σε όλες!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δεν εχω μπει εδω και .πολυυυ καιρο...τυχαια ξαναειδα τωρα τα παλια μας posts...κι ειπα να ενημερωσω...ω,ναι!γεννησα!στα 45!φυσιολογικα!ολα καλα κοριτσια!Ο μπεμπης μου σε λιγο θα χρονισει και ακομα δεν το πιστευω!Αρα..ο επιμενων..συχνα νικα!Μην το βαζετε κατω.Καμια αλλη ,νεα;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...