Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

καλησπέρα,κορίτσια!ειμαι και εγω απο τις γυναίκες στα 40+ που προσπαθούν για ενα τουλαχιστόν μωράκι.παλεύω εδω και 7 χρόνια με 9 αποτυχημένες προσπάθειες ,και ακομα παλεύω και ελπίζω να ζήσω και εγώ το θαύμα της μητρότητας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα,κορίτσια!ειμαι και εγω απο τις γυναίκες στα 40+ που προσπαθούν για ενα τουλαχιστόν μωράκι.παλεύω εδω και 7 χρόνια με 9 αποτυχημένες προσπάθειες ,και ακομα παλεύω και ελπίζω να ζήσω και εγώ το θαύμα της μητρότητας.

καλησπερα κοριτσι και σε σενα.... οι 9 προσπαθειες ειναι μονη σου η με υποβοηθουμενη?

ευχομαι ειλικρινα να τα καταφερεις.. εχετε καποιο θεμα εσυ η ο αντρας σου?


[B]It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.[/B]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα κι απο μενα....ΧΑΘΗΚΑ ...ΤΟ ΞΕΡΩ ..ΦΤΑΙΩ ...αλλα δεν εχω και πολυ πολυ χρονο...

λοιπον ...τα νεα μου....

τα παμε μια χαρα...μεγαλωνουμε,δινω μπουκαλι...αντε και λιγο θηλασμογια ..ζεσταμα και που βγαζω με θηλαστρο...

παντωσ τρωει πααααααρα πολυ ο δικος μου...

ειναι 6.400 και ειναι 3.5 μηνων...βγηκαμε απο μαιευτηριο 2.820...οποτε φανταζεστε ποσο τρωει...

το αλμιρον λεει οτι πρεπει 180 μλ...και μενα τρωει ...270-300 !!!!

εχει γινει μπογος!!! βεβαια ολα περνανε μια περιοδο που τουμπανιαζουνε ....θα το δειτε οσες τα ..περιμενετε

η φαση ειναι οτι εγω κοροιδευα τα μωρακαι που ειναι μπογοι αλλα ο γιατροσ μου λεει δωστου α φαει..ή μαλλον, οτι αφου το ζηταει δωστου...θα γινει ψηλος..

δεν το ηξερα...

εννοει οτι οχι αν του δωσω πολυ να φαει θα ψηλωσει αλλα επειδη εχει στο dna του αν γινει ψηλο,γι αυτο ζηταει τοσο φαι..

εχει ζουζουνεψει πολυ...εννοειται στηριζουμε κανονικα κεφαλακι..εδω και καιρο,παρατηρει τα παντα,εχουμε πλεον συνειδητα χαμογελακια ..και βγαζουμε φωνουλες μπολικες..!!!

ειλικρινα λιωνων δεν αντεχω...το παιρνω συνεχεια αγκαλια...

γενικα δεν κλαιει...δεν με ξυπναει ,παρα μονο τ απογευματα που ξυπναει και δεν το ταιζω αμεσωσ ,επειδη το κανω μπανακι κλπ...μετα που πειναει ειναι τοσο διεκδικιτικο το κλαμα του...φερτε μου να φαω τωρα ,μη σας ...φαω!!!

αυτο μας λεει.!!! χααχχαχα

το πρωι φευγει ο αντρασ μουκαι τον βαζω κρεββατι μαζι μουκαι κοιμομαστε ξανα ...και οταν ξυπνησει ..δεν κλαιει αλλα καθεται και με κοιταει μεχρι ναξυοπνησω κι εγω..

κοιμομαστε και του πιανω το χερακι που το κανει μπουνιτσα...

α! και το αλλο...

εχουμε αρχισει και χωνουμε χερακια ολοκληρα μεσα στο στομα...και σαλακια...μπολικα...

ειναι νωρισ για δοντια...αλλα ποτε δεν ξερεις...

και συνεχεια σταυρωνει τα χερακια....τωρα που τα εχει ανακαλυψει...ειναι σαν παναγιας....λεσ και κανει προσευχη!!!

τρελλενομαι....

τελικα θα κανουμε χειρουργειο..1 απριλη του 15...κλεισαμε ...πηγαμε παιδων το ειδε και πλαστικοσ και μασ δρομολογησε...

θα ειναι και πιο μεγαλοαπο θεμα ναρκωσησ...

για βαφτιση εκλεισα απο τωρα εκκλησια....26 οκτωβρη....θα βγει και δημητρησ ..(του πατερα μου) αλλα νονα-νονο δεν εχουμε..

εγω παντωσ ημερομηνια εκλεισα...

γενικα δεν περιμενα να ειμαι ετσι...

οταν ημουν εγκυος...ρωτουσα τη μανα μου,αν θα μου βγει το ..μητρικο ενστικτο...μιας και δεν ημουν ποτε τρελλαμενη με μωρακια...

τελικα οχι μονο μου βγηκε ..αλλα ειμαι φουλ χαζομαμα...

η διαφημιση με το χυμο "τακη,,,,ολο ολο .." ειναι σαν να βλεπω τον εαυτο μου!

δεν θελω δευτερο ....ο δικος μου θελει ..εγω θελω μονο αυτο ...δεν ξερω αν θα δωσω σε αλλο παιδι τοοοση αγαπη οπωσ σ αυτο...

πολλεσ φορες...καθομαι τον κοιταζω του μιλαω ..του λεω ιστοριες πωσ τον "πιασαμε " τι τραβηξαμε και κλαιω....

ελεγα στην αρχη θελω κοριτσι...και περιμεναμε κοριτσακι...τελικα τωρα...δεν τον αλλαζω με ολα τα κοριτσακια του κοσμου...

εχω ψυχωση ,καθομαι εδω στο πισι...και νιωθω οτι μου λειπει...και ειναι στο αλλο δωματιο..

καθομαι πανω απο κουνια και τον θαυμαζω ,τον χαιδευω ,το φιλαω...

ειναι πολυ ζουνης!(απ το ζουζουνης)

ο ζουνης-ο ζουζουνης,ο τσικης ο κατσικης,ο ριδας ο γαριδας,(επειδη ειναι το ματι γαριδα ! ),

μοιαζει στον αντρα μου πολυ...αλα εχει παρει τα ματια μου που ειναι μεγαλα...

λοιπον...σας ζαλισα...

εσεις?? πωσ πατε? δεν εχω διαβσει τιποτα.... θα διαβασω και θα ξαναγραψω....

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κι απο μενα

εγω γραφω σε αλλο τοπικ αλλα λεω πια τον πονο μου παντου χαχαχα

λοιπον ετων 31 3,5 χρονια προσπαθειας...5 κυκλοι με σερπαφαρ και ενεση πρεγνυλ 2 εκ των οποιων και με σπερματεγχυση...μωρο δεν ειδαμε ακομα βεβαια παρα το γεγονος οτι οπου πηγα με τις τοοοσες εξετασεις που εχουμε κανει μου απαντουν πως δεν εχω τιποτα ουτε εγω ουτε ο καλος μου κι οτι ειναι θεμα χρονου αγχους κτλ...σας καταλαβαινω απολυτα λοιπον...ευχομαι απο καρδιας να πετυχουμε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ψηλα το κεφαλι και δεν παιρνουμε το βλεμα μας απο το στοχο.....να το θυμαστε αυτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλημέρα κορίτσια! Τί νέα; βλέπω τα τικεράκια της ath_gal και της ΤΙΝΑ ΜΑΡΤ και χαίρομαι! Vissi τί κάνεις;;; Πού είστε κορίτσια;

Εγώ μετά από καιρό για πρώτη φορά έχω την υποψία ότι μπορεί να είμαι έγκυος! Και να το γράψω φοβάμαι! Έχει περάσει μια βδομάδα καθυστέρησης και δεν τολμώ να κάνω τίποτα, γιατί ίσως απλά η περίοδος να μου κάνει νάζια!! Πόσο να περιμένω;;; Αν είστε εκεί κάπου έξω, στείλτε μου θετικά vibes!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τί νέα; βλέπω τα τικεράκια της ath_gal και της ΤΙΝΑ ΜΑΡΤ και χαίρομαι! Vissi τί κάνεις;;; Πού είστε κορίτσια;

Εγώ μετά από καιρό για πρώτη φορά έχω την υποψία ότι μπορεί να είμαι έγκυος! Και να το γράψω φοβάμαι! Έχει περάσει μια βδομάδα καθυστέρησης και δεν τολμώ να κάνω τίποτα, γιατί ίσως απλά η περίοδος να μου κάνει νάζια!! Πόσο να περιμένω;;; Αν είστε εκεί κάπου έξω, στείλτε μου θετικά vibes!

evi155 καλημέρα!!! μόλις τώρα είδα το μήνυμά σου!!! Δεν πολυμπαίνω πια και τώρα εντελώς τυχαία .............. Πολύ χάρηκα!!!!!!!!!!!

Εμείς καλά!!!

Πέρυσι τέτοια εποχή έμαθα ότι ήμουν έγκυος!!!! Αν και δύσκολα σχετικά, πήγαν όλα καλά και τον Αύγουστο - στα 42 μου - γέννησα ένα ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!

Τώρα είναι 4 μηνών και είμαι τρισευτυχισμένη, όλη η οικογένεια καλά, αισθάνομαι πλήρης και ολοκληρωμένη, το μεγάλο μου όνειρο έγινε πραγματικότητα!!!!!!!!!

Εύχομαι να είσαι evi μου και όλα να πάνε υπέροχα, κάνε κανένα τεστ ντε, μην κάθεσαι με την αγωνία!!!!!!!!!!!!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

A! Τέλεια Vissi μου!!!! Πραγματικά ειδικά με σένα χάρηκα γιατί σε ένοιωθα πιο κοντά μου καθώς είχες ήδη ένα παιδάκι!

Χαίρομαι τοσο πολύ που νοιώθεις ολοκληρωμένη και που το όνειρό σου έγινε πραγματικότητα!!! Δείχνει πως το φόρουμ εδώ μας έφερε γούρι!!!!

Δεν ξέρω τι μ΄έπιασε... όλο το αναβάλλω, γιατί φοβάμαι για το αποτέλεσμα, όποιο κι αν είναι αυτό! Τα συναισθήματα είναι ανάμικτα. Από τη μια το ήθελα πολύ, από την άλλη εδώ και ένα χρόνο περίπου είχαμε ψιλοβολευτεί στην ιδέα του ενός, και ο άντρας μου το θέλει λιγότερο από εμένα το δεύτερο. Να θυμίσω πως είμαι ήδη 46 Μαίων :roll:

Πάντως έχω αποφασίσει τελευταία μέρα αύριο το βράδυ κάνω τεστ !!!!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

A! Τέλεια Vissi μου!!!! Πραγματικά ειδικά με σένα χάρηκα γιατί σε ένοιωθα πιο κοντά μου καθώς είχες ήδη ένα παιδάκι!

Χαίρομαι τοσο πολύ που νοιώθεις ολοκληρωμένη και που το όνειρό σου έγινε πραγματικότητα!!! Δείχνει πως το φόρουμ εδώ μας έφερε γούρι!!!!

Δεν ξέρω τι μ΄έπιασε... όλο το αναβάλλω, γιατί φοβάμαι για το αποτέλεσμα, όποιο κι αν είναι αυτό! Τα συναισθήματα είναι ανάμικτα. Από τη μια το ήθελα πολύ, από την άλλη εδώ και ένα χρόνο περίπου είχαμε ψιλοβολευτεί στην ιδέα του ενός, και ο άντρας μου το θέλει λιγότερο από εμένα το δεύτερο. Να θυμίσω πως είμαι ήδη 46 Μαίων :roll:

Πάντως έχω αποφασίσει τελευταία μέρα αύριο το βράδυ κάνω τεστ !!!!

Σε ευχαριστώ πολύ evi μου!!!!!!!! Ευχαριστώ που χαίρεσαι με τη χαρά μου!!!!!!!!!!

Μην ανησυχείς για τον άνδρα σου και εμένα ο δικός μου δεν ήθελε γι΄αυτό και καθυστερήσαμε να βάλουμε μπροστά για το δεύτερο, τώρα όμως είναι τρελαμένος και αυτός!!!!

Δεν θα το μετανιώσετε σε καμία περίπτωση, ίσα ίσα που θα αισθανθείτε απόλυτα ολοκληρωμένοι!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!::D:D:D

ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΤΕΣΤ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ το έκανα vissi μου, και είναι αρνητικό. Ένα predictor early το βράδυ, γιατί αυτό βρήκα, και ένα clear blue ψηφιακό το πρωί. Η καθυστέρηση είναι 13 μέρες. Αν δεν έρθει και αύριο να παω στο γιατρό; πιστεύω θα μου πει για κλίμακτηριακη φάση κ θα έχει δίκιο. Είμαι ήδη 46. Σήμερα ήμουν όλο νεύρα με το παιδί μου, δε σήκωνα τηλέφωνα...το θετικό στο όλο θέμα ήταν η αντίδραση του άντρα μου στην ιδέα μιας εγκυμοσύνης. Έκανε σχέδια και χαιρόταν... Παλιότερα δεν ήθελε, δεν είχαμε και οι δύο δουλειά κ ένοιωθε ανασφάλεια. τώρα που έχουμε φοβάμαι χάνουμε το τρένο.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ το έκανα vissi μου, και είναι αρνητικό. Ένα predictor early το βράδυ, γιατί αυτό βρήκα, και ένα clear blue ψηφιακό το πρωί. Η καθυστέρηση είναι 13 μέρες. Αν δεν έρθει και αύριο να παω στο γιατρό; πιστεύω θα μου πει για κλίμακτηριακη φάση κ θα έχει δίκιο. Είμαι ήδη 46. Σήμερα ήμουν όλο νεύρα με το παιδί μου, δε σήκωνα τηλέφωνα...το θετικό στο όλο θέμα ήταν η αντίδραση του άντρα μου στην ιδέα μιας εγκυμοσύνης. Έκανε σχέδια και χαιρόταν... Παλιότερα δεν ήθελε, δεν είχαμε και οι δύο δουλειά κ ένοιωθε ανασφάλεια. τώρα που έχουμε φοβάμαι χάνουμε το τρένο.

έλα ρε γμτ και είχα μια χαρά!!!!!!!!!!!!!!! Κρίμαααααααααααααα..................

Τι να σου πω, σε καταλαβαίνω.....................

Αν δεν θέλετε πάντως να χάσετε το τρένο, μην αφήνετε το θέμα στην τύχη και μίλα με τον γιατρό σου το συντομότερο δυνατόν!!!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!! Αλλά και να μην έρθει το δεύτερο παιδί evi μου, έχεις το κοριτσάκι σου και παρακάλα να το έχεις γερό και δυνατό.... Πόσα ζευγάρια προσπαθούν και δεν καταφέρνουν ποτέ να κάνουν ένα παιδάκι..... Να πάρουν αγκαλίτσα ένα δικό τους μωράκι.......... Σκέψου τι καημός......

Εμένα αυτή η σκέψη μου έδινε κουράγιο όταν προσπαθούσαμε και δεν ερχόταν.....


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημερα κοριτσια!!!!

Απο οτι καταλαβαινω εχει πολυ καιρο να γραψει καποια κοπελα στην ενοτητα.

Ευχομαι να εχουν ολες τα μπεμπεκια τους πλεον!!!!

Εγω ειμαι 40 και προχωραω!!!!:D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Απο οτι καταλαβαινω εχει πολυ καιρο να γραψει καποια κοπελα στην ενοτητα.

Ευχομαι να εχουν ολες τα μπεμπεκια τους πλεον!!!!

Εγω ειμαι 40 και προχωραω!!!!:D

Σου ευχομαι καθε επιτυχια στην προσπαθεια σου, με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου.....


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι καθε επιτυχια στην προσπαθεια σου, με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου.....

Καλημερα κοριτσι μου!!!

Σε ευχαριστω τοσο πολυ για τις ευχουλες σου!!!

Βλεποντας το τικερακι σου να ευχηθω να σου ζησουν τα μωρακια σου ,παντα καλοτυχα!!!

Αν θελεις ,καποια φιλικη συμβουλη και λιγα λογια για την δικη σας περιπτωση.

Ευχαριστω πολυ.

Φιλακια.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
 

Καλησπέρα σας. 

Την βοήθεια σας και τη γνώμη σας θα ήθελα σχετικά με εξωσωματική γόνιμοποιηση. Είμαι 43 χρόνων και δυστυχώς ειχα μια άτυχη προηγούμενη εγκυμοσυνη από φυσιολογική σύλληψη. Είμαι στην αναζήτηση καλού γιατρού και κέντρου και θα ήθελε την γνώμη σας και τις εμπειρίες σας έτσι ώστε ένα αποφασίσουμε που θα πάμε. Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο να το ψάξω Και θα το εκτιμούσα εάν μου απαντούσατε σύντομα. 

 

Σας ευχαριστώ και εύχομαι υγεια σε όλους!!!❤️❤️❤️
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...