Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, Ioannababy είπε:

Κορίτσιαααα!!!Καλημέρα !ένα έχω να σας πώ έτσι για να παίρνουμε θάρρος εμείς οι "μεγάλες " ( για τους έξω όχι για εμάς..εμείς ξέρουμε τι δύναμη έχουμε και τι μπορούμε)...χθες το πρωι β 'χοριακή 5297 και ο υπέρηχος εδειξε 2 σακους μεσα στο ενδομήτριο!!θα τρελαθώωω δίδυμαααα!!!!μακαρι όλα να πανε κατ'ευχήν...!

Και αυτό το αναφέρω για όσους μας έχουν ότι μετά τα 40 που πάμε ;;;;άντε τωρα γιατι μας έχουν φοβήσει τόσο πολύ με το θεμα της ηλικίας που τους θεωρώ συνυπευθυνους για την αρνητική ψυχολογία καθε προσπάθειας για εξωσωματική !όλες μπορούμε κορίτσια και μην ακούτε κανέναν μόνο την θέλησή σας...και πίστη ότι θα τα καταφέρουμε!

  

Ποσο θαρρος μου δινεις να ξερες εγω ειμαι 38 κ προσπαθω για 2 μετα απο 2 αποτυχιες!!!Με το καλο τα μωρακια να χαρεις την εγκυμοσύνη σου!!!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ioannababy συγχαρητήρια γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιι ποτέ πας για καρδούλες . Αχ τι ωραία εμπειρία τα δίδυμα σου μιλάω εκ πείρας . 

Λεγε μας τα νέα σου

Annita μην αγχώνεσαι για την ηλικία αυτά είναι μπούρδες. Εγώ κοντεύω 39 και ο γιατρός μου λέει ότι είμαι μικρή ακόμα . 

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ναι του λέω πιπίνι!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ioannababy συγχαρητήρια γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιι ποτέ πας για καρδούλες . Αχ τι ωραία εμπειρία τα δίδυμα σου μιλάω εκ πείρας . 

Λεγε μας τα νέα σου

Annita μην αγχώνεσαι για την ηλικία αυτά είναι μπούρδες. Εγώ κοντεύω 39 και ο γιατρός μου λέει ότι είμαι μικρή ακόμα . 

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ναι του λέω πιπίνι!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω πολύυυυυ!!!!περίπου σε 10 μέρες για καρδούλα μας είπε και την Τρίτη πάλι έλεγχος για τους σακους να δούμε αν μεγαλώνουν !

Βρε κορίτσια δεν μπορώ να μην το μοιραστώ μαζί σας ...την λέξη που λεγεται  Α Γ Ω Ν Ι Α

Αγωνία να μείνεις έγκυος που είναι το 50 % !!

Αγωνία  και για το υπόλοιπο 50 % να ειναι μια τελειόμηνη και ασφαλή εγκυμοσύνη!!!!

Ευχομαι σε όλες να  μας να πάνε καλά ,και σε αυτες που προσπαθούν και σε αυτές που ηδη τα εχουν καταφερει και αγωνιούν να φτάσουν εως το τέλος!!και να  πιασουν το μωρακι/μωρακια στσ χέρια τους!!:x 

 

    

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

Ευχαριστω πολύυυυυ!!!!περίπου σε 10 μέρες για καρδούλα μας είπε και την Τρίτη πάλι έλεγχος για τους σακους να δούμε αν μεγαλώνουν !

Βρε κορίτσια δεν μπορώ να μην το μοιραστώ μαζί σας ...την λέξη που λεγεται  Α Γ Ω Ν Ι Α

Αγωνία να μείνεις έγκυος που είναι το 50 % !!

Αγωνία  και για το υπόλοιπο 50 % να ειναι μια τελειόμηνη και ασφαλή εγκυμοσύνη!!!!

Ευχομαι σε όλες να  μας να πάνε καλά ,και σε αυτες που προσπαθούν και σε αυτές που ηδη τα εχουν καταφερει και αγωνιούν να φτάσουν εως το τέλος!!και να  πιασουν το μωρακι/μωρακια στσ χέρια τους!!:x 

 

    

Συγχαρητηριααααααααααα!!!! Τι όμορφο νέο ! 42 Εγώ και παίρνω μεγάλη δύναμη από το νέο σου ! Είναι η 4η προσπάθεια ! Θα σε βοηθήσει η Παναγία να χαρείς τα μωρά σου και να είστε γεροι κι ευτυχισμένοι ! Μπραβοοοο σου !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σμρ έχω γυναικολόγο για υπέρηχο να προσπαθήσουμε σπερματέγχυση . Ωστόσο έκανα με δική μου πρωτοβουλία ΑΜΗ κ βγήκε μόνο 4.9

είμαι σχεδόν 39 κ τα δίδυμα τα έχω κάνει με εξωσωματική . 

 

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σμρ έχω γυναικολόγο για υπέρηχο να προσπαθήσουμε σπερματέγχυση . Ωστόσο έκανα με δική μου πρωτοβουλία ΑΜΗ κ βγήκε μόνο 4.9

είμαι σχεδόν 39 κ τα δίδυμα τα έχω κάνει με εξωσωματική . 

 

 

Βρε κορίτσι μια χαρά είναι η ΑΜΗ σου!γιατί σε πιάνει αγχος;;εγώ φαντάσου 43 ετών με 1.25 και πάλι είδες τι έγινε!!και ευχομαι να σταθώ τυχερή μεχρι τελος !

Σου ευχομαι να πάνε όλα τέλεια σήμερα !σου  αξίζει !να σκεφτεσαι θετικά !θα περιμένουμε νέα σου!!:x

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω κ εγω θαρρος ειχα 2 αποτυχιες μεσα σε 1 χρονο κ προσπαθω για 2 θα κανω εμβρυομεταφορα τον δεκεμβρη μετα απο καινουργια διεγερση με μακρυ προτοκολο τον ιουνιο, τωρα ειμαι σε καταστολη κ σε λιγες μερες θα παω γιατρο κ οταν μ περασει το κρυολογημα να αρχισω συκλακουρ αλλα παρολα αυτα εχω μια αγωνια μεσα μου!!!εχω αρκετα εμβρυα βλαστοκυστες αλλα παρολα αυτα θελω ενθαρυνση!ειμαι 38 προς 39!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

Βρε κορίτσι μια χαρά είναι η ΑΜΗ σου!γιατί σε πιάνει αγχος;;εγώ φαντάσου 43 ετών με 1.25 και πάλι είδες τι έγινε!!και ευχομαι να σταθώ τυχερή μεχρι τελος !

Σου ευχομαι να πάνε όλα τέλεια σήμερα !σου  αξίζει !να σκεφτεσαι θετικά !θα περιμένουμε νέα σου!!:x

Αλήθεια είναι μια χαρά; Γιατί τα max λέει 65 περίπου. Αλλά οκ για να το λες ξέρεις είμαι γιατρό τώρα και περιμένω θα σας πω νέα .

ευχαριστω πολύ πολύ!!!!!!!!!

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κοριτσια θελω κ εγω θαρρος ειχα 2 αποτυχιες μεσα σε 1 χρονο κ προσπαθω για 2 θα κανω εμβρυομεταφορα τον δεκεμβρη μετα απο καινουργια διεγερση με μακρυ προτοκολο τον ιουνιο, τωρα ειμαι σε καταστολη κ σε λιγες μερες θα παω γιατρο κ οταν μ περασει το κρυολογημα να αρχισω συκλακουρ αλλα παρολα αυτα εχω μια αγωνια μεσα μου!!!εχω αρκετα εμβρυα βλαστοκυστες αλλα παρολα αυτα θελω ενθαρυνση!ειμαι 38 προς 39!!!

Αννιτακι μαζί θα είμαστε. 

Εχεις εμβρυάκια και είναι τοοοοοοοοοσο σημαντικό . Μην αγχώνεσαι αγάπη.

εγω δεν έχω ούτε ένα από την προηγούμενη εξωσωματική έχω βέβαια ένα παιδί όποτε σίγουρα είναι αλλιώς . 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Αλήθεια είναι μια χαρά; Γιατί τα max λέει 65 περίπου. Αλλά οκ για να το λες ξέρεις είμαι γιατρό τώρα και περιμένω θα σας πω νέα .

ευχαριστω πολύ πολύ!!!!!!!!!

Αννιτακι μαζί θα είμαστε. 

Εχεις εμβρυάκια και είναι τοοοοοοοοοσο σημαντικό . Μην αγχώνεσαι αγάπη.

εγω δεν έχω ούτε ένα από την προηγούμενη εξωσωματική έχω βέβαια ένα παιδί όποτε σίγουρα είναι αλλιώς . 

Κ εγω εχω ενα γιο 8 ετων απο εξωσωματικη!!!αλλα θελω τοσο πολυ κ αλλα μωρα!!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2019 at 11:59 ΜΜ, Ioannababy είπε:

Ευχαριστω πολύυυυυ!!!!περίπου σε 10 μέρες για καρδούλα μας είπε και την Τρίτη πάλι έλεγχος για τους σακους να δούμε αν μεγαλώνουν !

Βρε κορίτσια δεν μπορώ να μην το μοιραστώ μαζί σας ...την λέξη που λεγεται  Α Γ Ω Ν Ι Α

Αγωνία να μείνεις έγκυος που είναι το 50 % !!

Αγωνία  και για το υπόλοιπο 50 % να ειναι μια τελειόμηνη και ασφαλή εγκυμοσύνη!!!!

Ευχομαι σε όλες να  μας να πάνε καλά ,και σε αυτες που προσπαθούν και σε αυτές που ηδη τα εχουν καταφερει και αγωνιούν να φτάσουν εως το τέλος!!και να  πιασουν το μωρακι/μωρακια στσ χέρια τους!!:x 

 

    

Κορίτσι μου γλυκοοοοοο!, συγχαρητήρια !!! Σου έφερε γούρι το αστεράκι μας!!!Με το καλό να υποδεχτείς τα ομορφακια σου!!!!! 

7 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σμρ έχω γυναικολόγο για υπέρηχο να προσπαθήσουμε σπερματέγχυση . Ωστόσο έκανα με δική μου πρωτοβουλία ΑΜΗ κ βγήκε μόνο 4.9

είμαι σχεδόν 39 κ τα δίδυμα τα έχω κάνει με εξωσωματική . 

 

 

Αγάπη θα στο πω λαϊκά :)μη μασας, η δική μου ΑΜΗ κάτω του 1,με την πρώτη προσπάθεια έχουμε το αστεράκι μας! Η ζωή δεν έχει νούμερα, εγώ αυτό σκεφτόμουν και ήρθε το θαύμα μας σε προχωρημένη δική μου ηλικία.... Κάθε καλό εύχομαι ❤️Συντομα ξανά μανούλα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Luckystars είπε:

Κορίτσι μου γλυκοοοοοο!, συγχαρητήρια !!! Σου έφερε γούρι το αστεράκι μας!!!Με το καλό να υποδεχτείς τα ομορφακια σου!!!!! 

Αγάπη θα στο πω λαϊκά :)μη μασας, η δική μου ΑΜΗ κάτω του 1,με την πρώτη προσπάθεια έχουμε το αστεράκι μας! Η ζωή δεν έχει νούμερα, εγώ αυτό σκεφτόμουν και ήρθε το θαύμα μας σε προχωρημένη δική μου ηλικία.... Κάθε καλό εύχομαι ❤️Συντομα ξανά μανούλα ❤️

Έχω την πεποίθηση ότι η Εμμανουέλα θα μου στείλει το αδερφάκι της 

  • Μου αρέσει 5

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα στην παρέα, 

Μετά από χρόνια που σας διαβάζω κ μου κρατάτε συντροφιά, είπα να γράψω κ γω τον πόνο μου... Είμαι 41, πρόσφατα είχα μια παλίνδρομη κύηση στην τρίτη μου προσπάθεια (2 σε δημόσιο, κ η τρίτη σε ιδιωτικό). Έχω ένα κατεψυγμένο αλλά μετά την παλίνδρομη νιώθω ένα κουρέλι...  θέλω πολύ να προσπαθήσω πάλι, αλλά φοβάμαι πολύ μήπως αποτύχω πάλι ή ακόμα χειρότερα μήπως μου συμβεί το ίδιο. Η παλίνδρομη είναι πολύ άσχημη εμπειρία... εκεί που παίρνεις τη χαρά, σου την παίρνουν πίσω...Διαβάζω τις εμπειρίες σας κ μια παίρνω κουράγιο, μια απογοητεύομαι... Εύχομαι όλες μας να πραγματοποιήσουμε σύντομα το όνειρό μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foffiko είπε:

Καλημέρα στην παρέα, 

Μετά από χρόνια που σας διαβάζω κ μου κρατάτε συντροφιά, είπα να γράψω κ γω τον πόνο μου... Είμαι 41, πρόσφατα είχα μια παλίνδρομη κύηση στην τρίτη μου προσπάθεια (2 σε δημόσιο, κ η τρίτη σε ιδιωτικό). Έχω ένα κατεψυγμένο αλλά μετά την παλίνδρομη νιώθω ένα κουρέλι...  θέλω πολύ να προσπαθήσω πάλι, αλλά φοβάμαι πολύ μήπως αποτύχω πάλι ή ακόμα χειρότερα μήπως μου συμβεί το ίδιο. Η παλίνδρομη είναι πολύ άσχημη εμπειρία... εκεί που παίρνεις τη χαρά, σου την παίρνουν πίσω...Διαβάζω τις εμπειρίες σας κ μια παίρνω κουράγιο, μια απογοητεύομαι... Εύχομαι όλες μας να πραγματοποιήσουμε σύντομα το όνειρό μας.

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Σε νιωθω απολυτα και στην περίπτωση της παλλινδρομης και στην περιπτωση του εχω φυλαγμενα εμβρυα και δεν αποφασίζω για το επόμενο βήμα.... Σε αυτη την φαση ημουν πέρυσι περίπου τετοια εποχή , με αρκετα φυλαγμενα εμβρυα και δεν έπαιρνα αποφάσεις και σε προχωρημενη ηλικια....Αν με ρωτας, δεν υπαρχει "καταλληλη ή μη καταλληλη στιγμη", ιατρικα την κατασταση την ελεγχουν οι γιατροι, εμεις κανουμε οτι ειναι ανθρωπινως δυνατον και οι τελικες αποφασεις οριζονται απο μια ανώτερη δυναμη! Οταν νιωσεις πιο ετοιμη, να το πω, δεν ξερω πως να στο προσδιορισω με λεξεις, οταν το νιωσεις, με χαμογελο και αισιοδοξια προχωρησε στο επομενο βήμα.... Γιατι αν δεν το κανεις δεν θα μαθεις ποτε την έκβαση,αυτο μου ελεγε ο σύζυγος στα χιλιαδες διλήμματα που εμπαινα κατα καιρους σε καθε μα καθε επομενο βημα.... Καλη επιτυχια απο καρδιας και καλη αναρρωση ψυχη και σωμα απο την προσφατη δοκιμασια κοριτσι μου ❤️

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars τι υπέροχα λόγια!!!! Σε ευχαριστώ τόσο πολύ...!!! Παίρνω θάρρος από τις ιστορίες σας!

Με τρομάζει το γεγονός ότι έχω μόνο ένα ωάριο. Βλαστοκύστη 6 ημερών. Σκέφτομαι ότι οι πιθανότητες είναι λίγες όταν βάζεις ένα... Είμαι από επαρχία κ δεν έχω πάει ακόμα να μιλήσω με τον γιατρό μου στο κέντρο να δούμε πως θα προχωρήσω...Υπάρχουν πολλοί που μου λένε ότι ακόμα κ ένα μπορεί να είναι το τυχερό. Όμως επειδή με το θέμα "τύχη" γενικότερα δεν τα πάω κ πολύ καλά, με πιάνουν οι ανασφάλειές μου... Βέβαια, θα ακούσω κ το γιατρό μου που σίγουρα θα έχει την γνώση κ την εμπειρία να με συμβουλέψει! Θα δούμε... 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...