Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, Moana said:

Δε ξέρω αν πονάει γιατί δεν εχω κανει, αλλα φαντάζομαι οσο κ η ωοληψια, το ίδιο πράγμα ειναι, θα της βάλουν κ μια παυσίπονη μετα κ δε θα καταλαβει τπτ, φαντάσου εγω είχα ζητήσει να μου το κανουν χωρίς ναρκωση, ευτυχώς ειχε φύγει όμως κ δε χρειάστηκε... εξαρτάται κ ποσό αντοχή εχει στον πόνο κανεις

Τωρα που το ξανασκέφτομαι βέβαια εξαρτάται κ άπο το είδος της κύστης, εγω μιλάω για κυστικο ωοθηλακιο που δεν εσκασε

Να δεις θα φυγει με την αδιαθεσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sandykou είπε:

Ποναει η παρακεντηση; ειναι να κανει η αδελφη μου και εχει φρικαρει γιατι της ειπαν οτι ποναει πολυ μετα, ισχυει?

Συνηθως φευγουν με την περιοδο, ελπιζω να ξεμπερδεψεις αυτο το μηνα!

Πονάει λιγο περισσότερο απο την ωοληψια. Την πρώτη φορα που πηγα για αναρρόφηση δεν μπορούσε καν να μου βάλει ο τότε γιατρος μου το μαρκούτσι πεταγόμουν και πονούσα υπερβολικά. Τελικα μου την πηρε με νάρκωση. Εκείνη την φορα ειπα δεν ειναι δυνατον να κανουν οι γυναίκες ωοληψιες χωρις μέθη. Μετα απο χρόνια που πηγα στο γιατρο μου που κανει πάμπολλες ωοληψιες χωρις μέθη καποια στιγμή ειπαν δοκιμάσω κι εγω μαζι του. Καμια σχέση δεν κατάλαβα τιποτα απο την ωοληψια και σε μια απ αυτές μου λέει θα σου παρω κι αυτές τις κυστουλες , μια που ειπα ωχ τι με περιμένει, μια που τις αναρροφησε. Μιλάμε για διαδικασία ενός λεπτού.

 Μετα σαφώς δεν πονάει καθόλου.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Πονάει λιγο περισσότερο απο την ωοληψια. Την πρώτη φορα που πηγα για αναρρόφηση δεν μπορούσε καν να μου βάλει ο τότε γιατρος μου το μαρκούτσι πεταγόμουν και πονούσα υπερβολικά. Τελικα μου την πηρε με νάρκωση. Εκείνη την φορα ειπα δεν ειναι δυνατον να κανουν οι γυναίκες ωοληψιες χωρις μέθη. Μετα απο χρόνια που πηγα στο γιατρο μου που κανει πάμπολλες ωοληψιες χωρις μέθη καποια στιγμή ειπαν δοκιμάσω κι εγω μαζι του. Καμια σχέση δεν κατάλαβα τιποτα απο την ωοληψια και σε μια απ αυτές μου λέει θα σου παρω κι αυτές τις κυστουλες , μια που ειπα ωχ τι με περιμένει, μια που τις αναρροφησε. Μιλάμε για διαδικασία ενός λεπτού.

 Μετα σαφώς δεν πονάει καθόλου.

Το ειπα στην αδρλφη μου αλλα μου ειπε οτι ο γιατρος της ειπε τελικα ψια αφαιρεση λαπαρισκοπικα. Ασχετο..

Ωοληψια εγω μονο με ναρκωση εχω κανει, αχ αντε να ερθει παλι εκεινη η μερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou είπε:

Το ειπα στην αδρλφη μου αλλα μου ειπε οτι ο γιατρος της ειπε τελικα ψια αφαιρεση λαπαρισκοπικα. Ασχετο..

Ωοληψια εγω μονο με ναρκωση εχω κανει, αχ αντε να ερθει παλι εκεινη η μερα!

Α καλο μου δεν ειναι κύστη με νερό τότε ορμονολογικη, ειναι ενδομητρωσιακη. Εχω αφαιρέσει και τέτοιες. Φαίνεται η διαφορα τους στον υπέρηχο. Και αφαιρούνται μονο λαπαροσκοπικά γιατι έχουν αλλα πραγματάκια μεσα....

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Α καλο μου δεν ειναι κύστη με νερό τότε ορμονολογικη, ειναι ενδομητρωσιακη. Εχω αφαιρέσει και τέτοιες. Φαίνεται η διαφορα τους στον υπέρηχο. Και αφαιρούνται μονο λαπαροσκοπικά γιατι έχουν αλλα πραγματάκια μεσα....

Ααα οκ. Ευχαριστω για τη διευκρινιση!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Moana είπε:

Ειναι κυστη τελικά, όπως περιμενα, κ μάλιστα μεγάλη, μου ειπε όμως να μη παρω τίποτα κ να την αφήσω μηπως φύγει μονη της, οποτε υπομονή κ αναμονή μέχρι την επομενη περίοδο για να δω αν έφυγε. 

Μπορει να στην παρακέντησει πάντως να ξερεις αν δε θέλεις να περιμένεις κ να χάνεις χρόνο. το ξέρω γιατί το εχω ξαναπεράσει κ εγω με κύστες στο παρελθόν κ ευτυχώς το 2ο μήνα καθάρισα με τα αντισσυληπτικα αλλιώς θα έμπαινα χειρουργειο! Οχι οτι ειναι τπτ τρομερό, σαν ωοληψια ειναι, σου αναροφα το κυστικο ωοθηλακιο, αν δε μου φύγει κ εμενα στον επόμενο κυκλο θα του πω να το κανει 

To σκέφτομαι κι εγω να την κανω παρακέντηση αν δεν φύγει με αντισυλληπτικά μέχρι να ανοίξουν τα κέντρα. Εχασα 2 κύκλους απο τον Ιανουαριο και Φεβρουαριο , θα μπορουσα να κάνω διεγερση,,, αλλά ποιος να ηξερε  οτι θα κλείσουν τα κέντρα   ?  Εσένα σου είπε τι μέγεθος έχει  ? όταν λες μεγάλη ? 

 

15 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Ευχομαι να εξαφανιστει αυτο το μηνα! Διεγερση κανει κανονικα το κεντρο σου τον απριλιο? Εγω περιμενω να με παρει ο ντοκ για να μου πει τι γινετσι

 Θα πάω λογικά  την άλλη Παρασκευή  10 Απριλιου  να δω αν εφυγε η κυστη , αν οχι θα συνεχισω τα χαπια εφοσον θα ειναι κλειστα τα κεντρα .  Σιγουρα ολα ακολουθουν την ιδια οδηγια του Υπουργειου.

Μετα τις 15 Μαη και βλεπουμε.  Στο Ιακεντρο Θεσσαλονικης ειμαι στους αδελφους  Πρ..α 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE said:

To σκέφτομαι κι εγω να την κανω παρακέντηση αν δεν φύγει με αντισυλληπτικά μέχρι να ανοίξουν τα κέντρα. Εχασα 2 κύκλους απο τον Ιανουαριο και Φεβρουαριο , θα μπορουσα να κάνω διεγερση,,, αλλά ποιος να ηξερε  οτι θα κλείσουν τα κέντρα   ?  Εσένα σου είπε τι μέγεθος έχει  ? όταν λες μεγάλη ? 

Δε τη μέτρησε, δε μου ειπε, το πέρασε πολυ στο φλου οτι ειναι κατι κοινό που συμβαίνει συχνά, κ η αλήθεια ειναι ότι απο τότε που ξεκίνησα τις εξωσωματικές πάντα μετα τις διεγερσεις ταλαιπωρούμε συνεχεια με κύστες 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Ποναει η παρακεντηση; ειναι να κανει η αδελφη μου και εχει φρικαρει γιατι της ειπαν οτι ποναει πολυ μετα, ισχυει?

Συνηθως φευγουν με την περιοδο, ελπιζω να ξεμπερδεψεις αυτο το μηνα!

Όχι δεν πονάει.. Εγώ την έκανα χωρίς μέθη... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2020 at 8:38 ΠΜ, Sandykou είπε:

Καλημερα! Να ρωτησω γιατι επελεξες φυσικους κυκλους? Δεν ξερω καθολου απο φυσικο κυκλο γι'αυτο ρωταω!

Δεν είχα καλή ανταπόκριση με τα φάρμακα, έβγαζα μόνο 1 ή 2 ωάρια, ήμουν φτωχή απαντήτρια δηλαδή, οπότε ο γιατρός με έστρεψε στους φυσικούς κύκλους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 4/4/2020 at 7:47 ΜΜ, Manoulitsa75 είπε:

Δεν είχα καλή ανταπόκριση με τα φάρμακα, έβγαζα μόνο 1 ή 2 ωάρια, ήμουν φτωχή απαντήτρια δηλαδή, οπότε ο γιατρός με έστρεψε στους φυσικούς κύκλους.

Κοριτσια κανενα νεοτερο απο τα κεντρα εχετε??  Επισης δεν ξερω πως να ανοιξω μια συζητηση απο το tablet  και βλεπω παει και κολλαει απο το τελευταιο μήνυμα. .. τελος παντων.... εχει προχωρησει καμια ειδικα στην Θεσσαλονίκη ??

Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE said:

Κοριτσια κανενα νεοτερο απο τα κεντρα εχετε??  Επισης δεν ξερω πως να ανοιξω μια συζητηση απο το tablet  και βλεπω παει και κολλαει απο το τελευταιο μήνυμα. .. τελος παντων.... εχει προχωρησει καμια ειδικα στην Θεσσαλονίκη ??

Καλησπέρα!

εμενα μου είπαν όλοι μετά το Πάσχα να πάρω τηλ για ραντεβού (Αθήνα).

ελπιζω να τελειώνει γρήγορα αυτή η ιστορία και όσο πιο ανώδυνα γίνεται να προχωρήσουμε κι εμείς...


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Καλησπέρα!

εμενα μου είπαν όλοι μετά το Πάσχα να πάρω τηλ για ραντεβού (Αθήνα).

ελπιζω να τελειώνει γρήγορα αυτή η ιστορία και όσο πιο ανώδυνα γίνεται να προχωρήσουμε κι εμείς...

Στην  Αθηνα στο Γε....ς συνεχιζουν κανονικα.. ποια κοριτσια ειναι στο κεντρο αυτο να μας πουν ?? 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, CATHRINE said:

Στην  Αθηνα στο Γε....ς συνεχιζουν κανονικα.. ποια κοριτσια ειναι στο κεντρο αυτο να μας πουν ?? 

Είχα ραντεβού με τον Σφακιανουδη στις 22/3 στο ιατρείο του και μου το ακύρωσε, γι’ αυτό το λέω...

ισως κοπέλες που είχαν ήδη ξεκινήσει να συνεχίζουν... τι να πω...


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Είχα ραντεβού με τον Σφακιανουδη στις 22/3 στο ιατρείο του και μου το ακύρωσε, γι’ αυτό το λέω...

ισως κοπέλες που είχαν ήδη ξεκινήσει να συνεχίζουν... τι να πω...

Καλημερα !!  @CATHRINE στον Παντο παω γενεσις Αθηνων ,παιζει να ειναι ο μοναδικος που συνεχιζει κανονικα @AndMosch για πρωτο ραντεβου θα πηγαινες κ στο ακυρωσανε;Αν ναι ισως ο Σφ δε δεχεται νεα και απλά εξυπηρετει  τα παλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...