Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

      2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλή επιτυχία στη φίλη σου! Ας ξεκινήσει με μια έρευνα στα Ivf εδώ στην Ελλάδα, να δει τι θα της πούνε.. εμένα μου είχαν πει για ένα τρίμηνο αναμονή και τελικά έκανα ετ σε δύο μήνες. Αν θέλει κι άλλες πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να της απαντήσω σε ο,τι ξέρω. Εγώ έχω 10 μηνών δίδυμα με δωρεά.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Να  σου ζήσουν!! Να ρωτήσω σε πιο κεντρο ήσουν;  
      Γεινικα τα ψάχνουν;, εκτός τον ιολογικο έλεγχο, παιρνουν πλήρες ατομικό και οικογενειακό ιστορικό  από την κοπέλα;
      ειχε μια εγκυμοσύνη φυσικη σύλληψη πρίν δυο χρόνια που δεν προχώρησε καλα. Και τωρα δυο εμβρυομεταφορες με δικά της ωάρια που δεν πέτυχαν. 
      Μακαρι να βοηθησει ο Θεός  γιατί το θέλουν παρα πολύ και ο χρόνος πιέζει. 

      γενικά  το κόστος για δωρεα εδώ πόσο πάει; 
       

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, Moana είπε:

Καλσπερα! Σήμερα που εξέφρασα κατα την εμβρυομεταφορα ενα παράπονο στον σφακ μηπως τσάμπα το παλεύω στην ηλικια μου (42+) μου ειπε οτι μαλλον δεν ξέρω πολλα πράγματα γι αυτόν κ την πορεία του γιατί εχει γυναίκες 44, 45, ακομη κ 48 που γέννησαν με δικα τους ωαρια!  Μαλλον πρέπει να το παλέψουμε κ εμεις! 

3η η 5η ήμερα τα καταψύχεις;

Κατι τέτοια μου ειπε κι εμενα οταν περυσι του ειπα οτι θελω να με πάει με δανεικά, οτι εχει γυναίκες στα 44 που πανε με δικά τους και με την παραγωγή που εχω να μην το συζητάω καν.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι said:

Κατι τέτοια μου ειπε κι εμενα οταν περυσι του ειπα οτι θελω να με πάει με δανεικά, οτι εχει γυναίκες στα 44 που πανε με δικά τους και με την παραγωγή που εχω να μην το συζητάω καν.

Ειδες; κ ειχε δικιο! Ευτυχώς που δε τα παρατήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Καλσπερα! Σήμερα που εξέφρασα κατα την εμβρυομεταφορα ενα παράπονο στον σφακ μηπως τσάμπα το παλεύω στην ηλικια μου (42+) μου ειπε οτι μαλλον δεν ξέρω πολλα πράγματα γι αυτόν κ την πορεία του γιατί εχει γυναίκες 44, 45, ακομη κ 48 που γέννησαν με δικα τους ωαρια!  Μαλλον πρέπει να το παλέψουμε κ εμεις! 

3η η 5η ήμερα τα καταψύχεις;

Moana μου πίστεψε με ούτε εμένα ηθελε να με πάει με δανεικά κ μου ειπε ακριβώς αυτό. Για διάφορους λόγους και κυρίως γιατί θέλω παιδί, αποφάσισα ότι αξίζει να κάνω μια προσπάθεια με δανεικά κ μετα να προχωρήσω πάλι με δικά μου. Οπότε να τον εμπιστευτείς. Όμως, πρόσεξε με, αν δε το αντέχεις ψυχολογικά, οικονομικά η για οποιονδήποτε άλλο λόγο, πες του το, θα σε καταλάβει. Εγώ του μίλησα ειλικρινά Κ με κατάλαβε. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Καλσπερα! Σήμερα που εξέφρασα κατα την εμβρυομεταφορα ενα παράπονο στον σφακ μηπως τσάμπα το παλεύω στην ηλικια μου (42+) μου ειπε οτι μαλλον δεν ξέρω πολλα πράγματα γι αυτόν κ την πορεία του γιατί εχει γυναίκες 44, 45, ακομη κ 48 που γέννησαν με δικα τους ωαρια!  Μαλλον πρέπει να το παλέψουμε κ εμεις! 

3η η 5η ήμερα τα καταψύχεις;

Καλη αναμονη και καλα αποτελεσματα!  Ποσα εβαλες;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Έχω κάποιες ερωτήσεις στα κορίτσια που πήραν/περνούν menopur:

-των ποσών IU πήραν?
-πόσες μονάδες την ημέρα?

-πόσες ημέρες?
-το κάθε κουτί πόσες ημερήσιες δόσεις έβγαζε?

-ποσό κόστιζε το κουτί των 1200IU?

Ευχαριστω!

1 κουτί κάνει 100 ευρώ έχει 5 χ75

 

 

Εγώ πήρα 4 μερες 

 

150 την ημέρα δηλ  δύο 75αρια

 

Έκανα 6 ωαρια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 said:

Moana μου πίστεψε με ούτε εμένα ηθελε να με πάει με δανεικά κ μου ειπε ακριβώς αυτό. Για διάφορους λόγους και κυρίως γιατί θέλω παιδί, αποφάσισα ότι αξίζει να κάνω μια προσπάθεια με δανεικά κ μετα να προχωρήσω πάλι με δικά μου. Οπότε να τον εμπιστευτείς. Όμως, πρόσεξε με, αν δε το αντέχεις ψυχολογικά, οικονομικά η για οποιονδήποτε άλλο λόγο, πες του το, θα σε καταλάβει. Εγώ του μίλησα ειλικρινά Κ με κατάλαβε. 

Ειναι επίμονος, κ ειμαι κ εγω επιμονή αλλα υπάρχουν κ καποια όρια... και καλα κανεις κ προχωράς, κ εγω το επεξεργάζομαι αυτο το σενάριο παράλληλα. Έκανες την ύστερο σήμερα; 

Just now, Sandykou said:

Καλη αναμονη και καλα αποτελεσματα!  Ποσα εβαλες;

Ευχαριστω πολυ! Έβαλα 4 3ης ημέρας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Ειναι επίμονος, κ ειμαι κ εγω επιμονή αλλα υπάρχουν κ καποια όρια... και καλα κανεις κ προχωράς, κ εγω το επεξεργάζομαι αυτο το σενάριο παράλληλα. Έκανες την ύστερο σήμερα; 

Ευχαριστω πολυ! Έβαλα 4 3ης ημέρας 

Σου ευχομαι να εινσι το η τα μωρακια σου αυτα και να τελειωσει ολο το κομματι της εξοσω για σενα εδω!! Για να μπορουμε νσ πινουμε τον αμπακο και να τρωμε οτι σαβουρα θελουμε παλι soon!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 said:

Καλή  επιτυχία!!!!!

Σε εχει ξαπλα???

Ευχαριστω! 3 μέρες μου ειπε να ειμαι στο σπιτι με λιγο προσοχή κ μετα μου έδωσε το ελεύθερο, αλλα χωρίς βάρη κ κούραση... τα γνωστά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον εμας δε μας ειπε τιποτα ο ντοκ για μέσα ουτε για ξαπλα.Ολα κανονικά χωρις πολλή κουραση ειπε.

Την επόμενη της ετ πηγα παραλία ολη μερα,δεν εκανα μπανιο αλλα περασα τέλεια.

Σήμερα πάλι βγηκα και βολταρα μαγαζια και ξέσκασα.Βεβαια,σε καμια προσπαθεια δεν εκατσα μεσα,ξάπλα.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ευχαριστω! 3 μέρες μου ειπε να ειμαι στο σπιτι με λιγο προσοχή κ μετα μου έδωσε το ελεύθερο, αλλα χωρίς βάρη κ κούραση... τα γνωστά 

Καλη τυχη κοριτσι τα ποστ σου και αυτα που σου ειπε ο σφακ και μας μετεφερες ειναι πολυ αισιοδοξα

Just now, Joka είπε:

Λοιπον εμας δε μας ειπε τιποτα ο ντοκ για μέσα ουτε για ξαπλα.Ολα κανονικά χωρις πολλή κουραση ειπε.

Την επόμενη της ετ πηγα παραλία ολη μερα,δεν εκανα μπανιο αλλα περασα τέλεια.

Σήμερα πάλι βγηκα και βολταρα μαγαζια και ξέσκασα.Βεβαια,σε καμια προσπαθεια δεν εκατσα μεσα,ξάπλα.

 

Με το καλο σε εσενα δεν ευχηθηκα λοιπον καλα κανεις οτι σε ευχαριστει βοηθαει στην ψυχολογια

Καλη χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ευχαριστω! 3 μέρες μου ειπε να ειμαι στο σπιτι με λιγο προσοχή κ μετα μου έδωσε το ελεύθερο, αλλα χωρίς βάρη κ κούραση... τα γνωστά 

Τελικά δε χρειάζεται τεστ covid για εμβρυομεταφορα? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eleni17 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!!

Συμμερίζομαι  κ εγω τις αγωνιες σας για τις πιθανοτητες  επιτυχιας που έχουμε  ως 40+..

Ειμαι 43 κ 5 μηνων ! Χαχα.. σε.εναμιση χρονο εχω μαζεψει 10 εμβρυα...σε κάθε  ωοληψια βρισκω ωαριο...αυτο το διαστημα 3 δεν ηταν  καλα κ δεν γονιμοποιηθηκαν... ο Σφακ θεωρει οτι είναι  καλα λόγω της ευκολιας με την οποια τα βρισκουμε...τα ακριβη λογια του...

Οταν ξεκινησα ( Σεπτεμβριο 2018)ο Μαστρο ειχε πει οτι σε 6 μηνες δεν θα χω καν περίοδο  κ ισως  να μην βρούμε  ωαριο ποτέ..περίοδο  εχω ακομα κ καθε μηνα ωαριο...

Δεν εχω δεδομενη την επιτυχια φυσικα..ξέρω οτι απο τα 10 εμβρυακια μου δεν ειναι ολα καλα.  Ελπιζω ομως καπου εκει να εχω ενα τυχερό...μπορω να ελπιζω !!! Εχω διαβασει απειρες περιπτώσεις  νεων γυναικων με τελεια ωαρια που κανουν πολλες αποτυχημενες προσπαθειες...και αλλη γυναικα 40+ κανει διεγερση ' της μενει ενα τελικα εμβρυακι κ γενναει μωρο!

Θεωρω οτι οι γιατροι μονο στατιστικά  ξέρουν...βασει στατιστικής  κ εγω δεν επρεπε να εχω σε καθε κυκλο ωαριο..

Η ελπίδα  πεθαινει παντα τελευταια λεει σοφα ο λαός...επισης οσο εγω μαζευω εμβρυα' εγω μαθει για 5 περιπτωσεις ανω των 43 που ειχαν φυσικη συλληψη, ανεπιθυμητη κιολας.....

Οσο αντέχουμε  ψυχολογικα κ οικονομικα ας το παλεψουμε!!!

Στέλνω  τα φιλια μου κ αγωνιστικους χαιρετισμους σε ολες!! Και στην @Καντι που ζει το θαύματακι της μετα  απο τοσο κοπο!!

 

 

Αχ τι καλα λογια που μας γραφεις με βοηθανε πολυ 

Να εισαι καλα να σου πανε ολα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...