Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, Joka said:

Λοιπον εμας δε μας ειπε τιποτα ο ντοκ για μέσα ουτε για ξαπλα.Ολα κανονικά χωρις πολλή κουραση ειπε.

Την επόμενη της ετ πηγα παραλία ολη μερα,δεν εκανα μπανιο αλλα περασα τέλεια.

Σήμερα πάλι βγηκα και βολταρα μαγαζια και ξέσκασα.Βεβαια,σε καμια προσπαθεια δεν εκατσα μεσα,ξάπλα.

 

Κοιτα, κ εγω μέχρι τωρα επαίρνα άδεια τις 3 πρώτες μέρες κ μετα γυρνούσα πάντα δουλεια. Τωρα έτυχε να δουλεύω απο το σπιτι κ γυρνάω γραφειο τη Δευτέρα. Ποτε δεν αλλαξα κατι απο την καθημερινότητα μου. μόνο τις υπερβολές έκοψα. Το περπάτημα δηλ που κανω γύρω στα 5 χλμ την ημέρα, μου ειπε να μη το κανω 

8 hours ago, anoulious said:

Τελικά δε χρειάζεται τεστ covid για εμβρυομεταφορα? 

Οχι, δε χρειάζεται. Τουλάχιστον εγω δεν έκανα, γιατί ξερεις εκει μεσα ειναι κ λιγο περίεργα, οτι θέλει ο καθένας κανει 

8 hours ago, annamariag77 said:

Καλη τυχη κοριτσι τα ποστ σου και αυτα που σου ειπε ο σφακ και μας μετεφερες ειναι πολυ αισιοδοξα

Με το καλο σε εσενα δεν ευχηθηκα λοιπον καλα κανεις οτι σε ευχαριστει βοηθαει στην ψυχολογια

Καλη χοριακη

Σε ευχαριστω κοριτσι μου... απο το πρώτο ρβ με ειχε δει πολυ απογοητευμένη κ μου ειχε πει οτι πρέπει να φτιάξω την ψυχολογία μου γιατί με τετοια ηττοπάθεια δε θα καταφέρω τπτ.  Ειναι μεν δύσκολος ο δρόμος αλλα οχι ακατόρθωτος μου ειχε πει κ πρέπει να το παλέψω. Όλες ξέρουμε οτι δεν ειναι ευκολο αλλα πρέπει να τα δωσουμε ολα! του ειπα χτες, γιατρέ ξερεις ότι αν δεν πετύχει θα με μαζεύεις με τα κουταλάκια...

9 hours ago, Sandykou said:

Σου ευχομαι να εινσι το η τα μωρακια σου αυτα και να τελειωσει ολο το κομματι της εξοσω για σενα εδω!! Για να μπορουμε νσ πινουμε τον αμπακο και να τρωμε οτι σαβουρα θελουμε παλι soon!

Μακάρι τα λόγια σου να βγουν αληθινά... Σαμπάνιες θα ανοίγω μετα χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, annamariag77 είπε:

Κοριτσια που προσπαθειτε με φυσικους σας ετυχε 2 ωοθηλακια σε μια ωοθηκη?

Αν ναι πως πηγε?

Καλησπέρα! Ναι μου εχει τυχει χωρις να παρω τιποτα..λογω αυξημενης fsh!

Πηραμε 2 ωαρια κ το ενα εγινε εμβρυακι!

Στον Σφακ εισαι?


 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Καλησπέρα! Ναι μου εχει τυχει χωρις να παρω τιποτα..λογω αυξημενης fsh!

Πηραμε 2 ωαρια κ το ενα εγινε εμβρυακι!

Στον Σφακ εισαι?

Καλησπερα οχι στο μητερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/6/2020 at 7:40 ΜΜ, annamariag77 είπε:

Κοριτσια που προσπαθειτε με φυσικους σας ετυχε 2 ωοθηλακια σε μια ωοθηκη?

Αν ναι πως πηγε?

Κορίτσι μου, εχεις πμ

Just now, pocm είπε:

Τελικά εξακολουθώ να έχω την απορία αν κάποια 42-44 έχει μείνει έγκυος.  Εγώ πάντως με 3  βλαστοκυστες 0 χοριακή.  Μετά από ωοληψία 6 ωαριων

Καλησπέρα κορίτσι. 

Για εξωσωματικη ρωτας ή με φυσικη συλληψη για αυτες τις ηλικίες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Τελικά εξακολουθώ να έχω την απορία αν κάποια 42-44 έχει μείνει έγκυος.  Εγώ πάντως με 3  βλαστοκυστες 0 χοριακή.  Μετά από ωοληψία 6 ωαριων

Την ίδια απορία έχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Τελικά εξακολουθώ να έχω την απορία αν κάποια 42-44 έχει μείνει έγκυος.  Εγώ πάντως με 3  βλαστοκυστες 0 χοριακή.  Μετά από ωοληψία 6 ωαριων

Δηλαδή εκανες διεγερση, πηρατε 5 ωαρια κ τα 3 εγιναν βλαστοκυστες?? Αν ναι ειναι φοβερο σκορ να ξερεις!! 

Ναι κοριτσι , εχουμε επιτυχια κ εμεις οι μεγαλοκοπελες...απλα θελει περισσοτερη υπομονη και τύχη  απο τις μικροτερες ηλικιες!

Εχω διαβασει απειρες περιπτωσεις νεοτερων γυναικων, με πολλα κ σουπερ ωαρια να κανουν πολλες αποτυχημένες  προσπαθειες...και μια ανω των 40 να μενει εγκυος με το ενα μοναδικο ωαριο που βρηκε!! Επισης ξερω γυναικα που εκανε 2 μονο φυσικους κυκλους...Στον  2ο ειχε 23 fsh, πηρε ενα ωαριο το οποιο της εδωσε το υγιεστατο αγορακι της!! Βγαλε λοιπον μονη σου συμπερασμα!

Αν αντέχεις  κανε υπομονη...καλη δυναμη!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Την ίδια απορία έχω και εγω

Παλεύουμε Μήπως τσάμπα??? Γιατί αν με 6 ωαρια δεν βγαίνει τίποτα...ξέρω κι εγώ...

Just now, eleni17 είπε:

Δηλαδή εκανες διεγερση, πηρατε 5 ωαρια κ τα 3 εγιναν βλαστοκυστες?? Αν ναι ειναι φοβερο σκορ να ξερεις!! 

Ναι κοριτσι , εχουμε επιτυχια κ εμεις οι μεγαλοκοπελες...απλα θελει περισσοτερη υπομονη και τύχη  απο τις μικροτερες ηλικιες!

Εχω διαβασει απειρες περιπτωσεις νεοτερων γυναικων, με πολλα κ σουπερ ωαρια να κανουν πολλες αποτυχημένες  προσπαθειες...και μια ανω των 40 να μενει εγκυος με το ενα μοναδικο ωαριο που βρηκε!!

Αν αντέχεις  κανε υπομονη...καλη δυναμη!!

Κι εγώ καλό σκορ το θεώρησα για τροποποιημένο φυσικό κύκλο και έλεγα μήπως μου κατσει... μια ωοληψία 6 ωαρια ετών 43 !!!Αλλά πήρα κουλούρα χοριακη

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Παλεύουμε Μήπως τσάμπα??? Γιατί αν με 6 ωαρια δεν βγαίνει τίποτα...ξέρω κι εγώ...

Κι εγώ καλό σκορ το θεώρησα για τροποποιημένο φυσικό κύκλο και έλεγα μήπως μου κατσει... μια ωοληψία 6 ωαρια ετών 43 !!!Αλλά πήρα κουλούρα χοριακη

Να υποθεσω πηρες σερπαφαρ? Οντως πολυ καλο σκορ!

Ειναι  κ αλλοι παράγοντες  που συντελούν  στην επιτυχια....αφου εχεις ωαρια θα βρεθει κ το καλο! Που θα παει???!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Αχ, ευτυχώς που υπάρχεις κ εσυ κ παίρνουμε κουράγιο! 

Στις δικες μας ηλικιες οκ ειναι κομματακι πιο δυσκολο αλλα οχι φυσικα ακατόρθωτο! Και εδω εχω να δωσω τροφη για προβληματισμο. Πως τα προηγουμενα χρονια που ημουν νεοτερη και τα ωαρια μου πιο "υγιη" και ειχα 3 μη τελειομηνες εγκυμοσυνες, η μια απο φυσιολογικη συλληψη-αποβολη- οι αλλες 2 - βιοχημικη και παλλινδρομη - απο εξωσωματικη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...