Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Είναι 44, με δύο αποτυχημένες έμβρυομεταφορες... Στην τελευταία έμβρυομεταφορα βάλαμε τις τελευταίες μας βλαστοκύστες... Τα εμβρυακια τα μαζεύαμε με πολύ κόπο εδώ και δυομισι χρόνια  με φυσικους κύκλους...

Τώρα είμαστε στο απόλυτο μηδέν...

Είμαι χαμένοι και ακινητοποιημένοι...

Υπάρχει άλλη "μεγαλοκοπελα" σαν  κι εμένα που να προσπαθεί με τα δικά της ωάρια?

Είναι τελικά η μόνη λύση η δωρεά μπροστά μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι κι εγώ μεγαλοκοπελα ετών 44 με 2 ετ με παλινδρομες κυήσεις.

Αποφασισα να πάω με δωρεά αλλά δυστυχώς , θα πρέπει να το μεταφέρω για μετά από 12 μήνες αφού με τις νέες καταστάσεις η δουλειά μου και κατά συνέπεια το εισόδημα μας μας αναγκάζει σε αυτή την απόφαση...

Ξερω ότι υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με δωρεά σε μεγαλύτερη ηλικία από εμένα και είναι σούπερ χαρούμενες, αλλά αγχώνομαι που πρέπει να περιμένω...

Ποσο ακόμα... τόσα χρόνια προσπαθειών και πάλι στην αναμονή...

Δεν δυσκολεύτηκα να πάρω την απόφαση αν κι ο άντρας μου έχει τις ενστάσεις του ακόμα... δεν θέλω να πάρω αλλά φάρμακα αφού ο οργανισμός μου αντιδρά έντονα!

Αλλα και το DNA δεν με ενδιαφέρει αν δεν είναι δικό μου, σιγά το DNA που θα χάσει η ανθρωπότητα αν δε διαιωνιστεί!! Χαχαχα!

Ενα παιδάκι θέλω να του δώσω την αγάπη και την φροντίδα μου...

  • Μου αρέσει 5

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Είμαι κι εγώ μεγαλοκοπελα ετών 44 με 2 ετ με παλινδρομες κυήσεις.

Αποφασισα να πάω με δωρεά αλλά δυστυχώς , θα πρέπει να το μεταφέρω για μετά από 12 μήνες αφού με τις νέες καταστάσεις η δουλειά μου και κατά συνέπεια το εισόδημα μας μας αναγκάζει σε αυτή την απόφαση...

Ξερω ότι υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με δωρεά σε μεγαλύτερη ηλικία από εμένα και είναι σούπερ χαρούμενες, αλλά αγχώνομαι που πρέπει να περιμένω...

Ποσο ακόμα... τόσα χρόνια προσπαθειών και πάλι στην αναμονή...

Δεν δυσκολεύτηκα να πάρω την απόφαση αν κι ο άντρας μου έχει τις ενστάσεις του ακόμα... δεν θέλω να πάρω αλλά φάρμακα αφού ο οργανισμός μου αντιδρά έντονα!

Αλλα και το DNA δεν με ενδιαφέρει αν δεν είναι δικό μου, σιγά το DNA που θα χάσει η ανθρωπότητα αν δε διαιωνιστεί!! Χαχαχα!

Ενα παιδάκι θέλω να του δώσω την αγάπη και την φροντίδα μου...

Καλή δύναμη για μια υπέροχη συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πω ακολουθησε την καρδια σου τις δυναμεις σου ψυχικες και οικονομικες δεν ξερω ....

τα δανεικα ειναι εκει δεν φευγουν  και αποτελουν μια λυση αν μπορεις να την υποστηριξεις 

Σε καθε περιπτωση μανουλα θα γινεις 

Καλη τυχη 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida said:

Καλησπέρα, 

Είναι 44, με δύο αποτυχημένες έμβρυομεταφορες... Στην τελευταία έμβρυομεταφορα βάλαμε τις τελευταίες μας βλαστοκύστες... Τα εμβρυακια τα μαζεύαμε με πολύ κόπο εδώ και δυομισι χρόνια  με φυσικους κύκλους...

Τώρα είμαστε στο απόλυτο μηδέν...

Είμαι χαμένοι και ακινητοποιημένοι...

Υπάρχει άλλη "μεγαλοκοπελα" σαν  κι εμένα που να προσπαθεί με τα δικά της ωάρια?

Είναι τελικά η μόνη λύση η δωρεά μπροστά μας?

Athinaida καλησπέρα. Κι εγώ στα 40 μαζεύω με φυσικούς και τροποποιημένους. Προς το παρόν έχω μαζέψει 2 βλαστό κύστες και προσπαθώ να μαζέψω τουλάχιστον άλλες δυο ώστε να τα στείλω προεμφυτευτικο. Εσυ προεμφυτευτικο είχες κάνει ; Εγώ θέλω πρώτα να δω αν κάνω υγιή έμβρυα και μετά θα προχωρήσω στη δωρεά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Κοπελουδες,  49 χρόνων και ετοιμάζομαι να μεταφέρω ένα δικό μου έμβρυο κρυσυντηριμενο από το 16 . Παλεύω εδώ και δέκα χρόνια και ακόμη προσπαθώ... 

Σας το αναφέρω για να δείτε τι έτσι μεγαλοκοπελα.......

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki said:

Καλησπέρα Κοπελουδες,  49 χρόνων και ετοιμάζομαι να μεταφέρω ένα δικό μου έμβρυο κρυσυντηριμενο από το 16 . Παλεύω εδώ και δέκα χρόνια και ακόμη προσπαθώ... 

Σας το αναφέρω για να δείτε τι έτσι μεγαλοκοπελα.......

Μέσα από την καρδιά μου, ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

Με το καλό κούκλα μου, να είναι αυτό το μωράκι σου, να περνούμε κι εμείς κουράγιο!!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά 1% είναι για να πετύχει αλλά πιστεύω σε ένα θαύμα , ποτέ δεν ξέρεις... κάνω προετοιμασία ενδομητρίου και βλέπουμε . Μετά θα δοκιμάσω και μια φορά με δανεικά. Μετά δεν έχω επιλογές , προσπάθησα πολύ πάνω από δέκα εξωσωματικές 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki said:

Καλά 1% είναι για να πετύχει αλλά πιστεύω σε ένα θαύμα , ποτέ δεν ξέρεις... κάνω προετοιμασία ενδομητρίου και βλέπουμε . Μετά θα δοκιμάσω και μια φορά με δανεικά. Μετά δεν έχω επιλογές , προσπάθησα πολύ πάνω από δέκα εξωσωματικές 

Θα σε έχω στο μυαλό μου και θα παρακαλώ το σύμπαν να σου δώσει αυτή την ευλογία.

αν θέλεις και όποτε εσυ το κρίνεις, θα ήθελα να μαθαίνω νέα σου.

Αρα το εμβρυακι σου δημιουργήθηκε όταν ήσουν 44-45, σωστά?

εχεις κάνει προεμφυτευτικο?


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί μάζευα από τροποποιημένους και ήταν λίγα,  ουσιαστικά δεν βρέθηκε κάτι σημαντικό μετά τις άπειρες εξετάσεις μας, τρεις φορές έγκυος φυσικά , δεν προχώρησαν μετά εξωσωματικές όλες αρνητικές ,σταμάτησα λίγα χρόνια γιατί έχασα το μυαλό μου και τώρα επειδή δεν έχω χρόνο θα κάνω άλλες δυο προσπάθησες . Αυτά σε λίγες γραμμές . Παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ και χαίρομαι με τις χαρές των κοριτσιών αλλά δεν έχω να πω και πολλά. Οι γιατροί το αποδίδουν στην ηλικία μου όλα , ίσως τελικά να έχουν δίκαιο. Απλά δεν αποφάσιζα για δανεικά , εκεί ίσως είναι και το λάθος μου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλησπέρα, 

Είναι 44, με δύο αποτυχημένες έμβρυομεταφορες... Στην τελευταία έμβρυομεταφορα βάλαμε τις τελευταίες μας βλαστοκύστες... Τα εμβρυακια τα μαζεύαμε με πολύ κόπο εδώ και δυομισι χρόνια  με φυσικους κύκλους...

Τώρα είμαστε στο απόλυτο μηδέν...

Είμαι χαμένοι και ακινητοποιημένοι...

Υπάρχει άλλη "μεγαλοκοπελα" σαν  κι εμένα που να προσπαθεί με τα δικά της ωάρια?

Είναι τελικά η μόνη λύση η δωρεά μπροστά μας?

44 και γω. Κάνω φυσικούς κύκλους και θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια. Μετά μάλλον θα ξεκινήσουμε προσπάθειες για υιοθεσία. Όσο εχεις κουράγιο και ωάρια προσπάθησε το. Καλά ωάρια υπάρχουν και στις δικές μας ηλικίες έστω και λίγα. Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλησπέρα, 

Είναι 44, με δύο αποτυχημένες έμβρυομεταφορες... Στην τελευταία έμβρυομεταφορα βάλαμε τις τελευταίες μας βλαστοκύστες... Τα εμβρυακια τα μαζεύαμε με πολύ κόπο εδώ και δυομισι χρόνια  με φυσικους κύκλους...

Τώρα είμαστε στο απόλυτο μηδέν...

Είμαι χαμένοι και ακινητοποιημένοι...

Υπάρχει άλλη "μεγαλοκοπελα" σαν  κι εμένα που να προσπαθεί με τα δικά της ωάρια?

Είναι τελικά η μόνη λύση η δωρεά μπροστά μας?

Καλησπερα Αθηναιδα

 

Το Σαββατο 41..

1η αποτυχια 2 αριστα ρων ημερων..μηδεν

2η βιοχημικη με 3 αριστες βλαδτοκυστες..21 κ σε 2 μερες 6

Κ τωρα ειμαι στην 3ετ..2 πολυ καλες βλαστοκυστες κατ/μενες..το πρωι εκανα τεστ δεν αντεξα αχο θετικο αυριο κανονικα χοριακη

Αναμενουμε

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλησπέρα, 

Είναι 44, με δύο αποτυχημένες έμβρυομεταφορες... Στην τελευταία έμβρυομεταφορα βάλαμε τις τελευταίες μας βλαστοκύστες... Τα εμβρυακια τα μαζεύαμε με πολύ κόπο εδώ και δυομισι χρόνια  με φυσικους κύκλους...

Τώρα είμαστε στο απόλυτο μηδέν...

Είμαι χαμένοι και ακινητοποιημένοι...

Υπάρχει άλλη "μεγαλοκοπελα" σαν  κι εμένα που να προσπαθεί με τα δικά της ωάρια?

Είναι τελικά η μόνη λύση η δωρεά μπροστά μας?

Καλησπερα κορίτσι μ @athinaida

Σε αυτή την ηλικία εμεινα εγκυος στην κόρη μας, από φκ και εμείς. 

Την εχω αναφέρει ξανά την ιστορία μας, μην κουράζω. Αν σκεφτεις οτι είχα 3 εγκυμοσυνες μη τελειομηνες σε μικροτερη ηλικια, πες μου εσυ... Και στις δικες μας σκέψεις ήταν και η δωρεά και η υιοθεσία-αυτή είναι ακόμα - πιστεύω γυναίκες που σφίγγουν τα δοντια και αγωνίζονται να μεγαλώσουν την οικογένειά τους-γτ οικογένεια έχουν εξαρχής με τον σύντροφό τους-εξετάζουν όλα τα δεδομένα που τους προσφέρει η επιστήμη.

Δεν σου κρύβω δεν πήγα μια "στρωμένη" εγκυμοσύνη, είχα πάρα πολλά αγχη στην κόρη μας, χοριακες, μεγάλοι υπέρηχοι κοκ.... Πιστεύω πολύ όμως στη μοναδική στιγμή της κάθε γυναίκας, της κάθε οικογένειας.....

Αν σου πω η μικρη είναι 15 μηνων και ακόμα τσιμπιεμαι; καταλαβαίνεις....Για την οικογένειά μας είναι ένα θαύμα και το μεγαλύτερο μάθημα της ζωής μας! 

Οτι θελήσεις από τα βιώματά μου που μπορεί να σε βοηθήσουν, με χαρά μου, καθε καλο εύχομαι, πάνω από όλα υγεία! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2020 at 6:39 ΜΜ, VASSSO80 είπε:

 Εσυ προεμφυτευτικο είχες κάνει ; Εγώ θέλω πρώτα να δω αν κάνω υγιή έμβρυα και μετά θα προχωρήσω στη δωρεά. 

Καλησπέρα, προεμφυτευτικό δεν έκανα o Σφακ. με απέτρεψε, το θεωρούσε άσκοπο... 

Κατά πάσα πιθανότητα στα ωάρια βρίσκεται το θέμα... Το ενδομήτριο ήταν σε καλή κατάσταση, έτσι έδειξε η υστεροσκοπηση...  

23 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Καλησπέρα Κοπελουδες,  49 χρόνων...

 

23 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Καλά 1% είναι για να πετύχει αλλά πιστεύω σε ένα θαύμα , ποτέ δεν ξέρεις... κάνω προετοιμασία ενδομητρίου και βλέπουμε . Μετά θα δοκιμάσω και μια φορά με δανεικά. Μετά δεν έχω επιλογές , προσπάθησα πολύ πάνω από δέκα εξωσωματικές 

Και σε μενα ο Σφακ. 2-3 % μου είχε δώσει, όχι παραπάνω...

Εύχομαι απ' την ψυχή μου να γίνει το θαύμα!! Και να μας γράψεις να μας πεις τα ευχάριστα!!

22 ώρες πρίν, OMG1976 είπε:

44 και γω. Κάνω φυσικούς κύκλους και θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια. Μετά μάλλον θα ξεκινήσουμε προσπάθειες για υιοθεσία. Όσο εχεις κουράγιο και ωάρια προσπάθησε το. Καλά ωάρια υπάρχουν και στις δικές μας ηλικίες έστω και λίγα. Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις!

Εμεις έχουμε κάνει από πέρισυ αίτηση υιοθεσίας... Καταγράφω τις εξελίξεις στο θέμα "Υιοθεσία" εδώ στο φόρουμ για οποία κοπέλα χρειάζεται πληροφορίες...

Εύχομαι από την καρδιά μου να τα καταφέρεις!! Να μας κρατάς ενήμερες!!

21 ώρες πρίν, EllieV είπε:

Καλησπερα Αθηναιδα

 

Το Σαββατο 41..

1η αποτυχια 2 αριστα ρων ημερων..μηδεν

2η βιοχημικη με 3 αριστες βλαδτοκυστες..21 κ σε 2 μερες 6

Κ τωρα ειμαι στην 3ετ..2 πολυ καλες βλαστοκυστες κατ/μενες..το πρωι εκανα τεστ δεν αντεξα αχο θετικο αυριο κανονικα χοριακη

Αναμενουμε

 

Έκανες χοριακή?? Τι έγινε τελικά?? Άντε, πες μας κάτι καλό!!

21 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλησπερα κορίτσι μ @athinaida

Σε αυτή την ηλικία εμεινα εγκυος στην κόρη μας, από φκ και εμείς. 

Την εχω αναφέρει ξανά την ιστορία μας, μην κουράζω. Αν σκεφτεις οτι είχα 3 εγκυμοσυνες μη τελειομηνες σε μικροτερη ηλικια, πες μου εσυ... Και στις δικες μας σκέψεις ήταν και η δωρεά και η υιοθεσία-αυτή είναι ακόμα - πιστεύω γυναίκες που σφίγγουν τα δοντια και αγωνίζονται να μεγαλώσουν την οικογένειά τους-γτ οικογένεια έχουν εξαρχής με τον σύντροφό τους-εξετάζουν όλα τα δεδομένα που τους προσφέρει η επιστήμη.

Δεν σου κρύβω δεν πήγα μια "στρωμένη" εγκυμοσύνη, είχα πάρα πολλά αγχη στην κόρη μας, χοριακες, μεγάλοι υπέρηχοι κοκ.... Πιστεύω πολύ όμως στη μοναδική στιγμή της κάθε γυναίκας, της κάθε οικογένειας.....

Αν σου πω η μικρη είναι 15 μηνων και ακόμα τσιμπιεμαι; καταλαβαίνεις....Για την οικογένειά μας είναι ένα θαύμα και το μεγαλύτερο μάθημα της ζωής μας! 

Οτι θελήσεις από τα βιώματά μου που μπορεί να σε βοηθήσουν, με χαρά μου, καθε καλο εύχομαι, πάνω από όλα υγεία! 

Να χαίρεσαι την μικρή σου!!

Φτου φτου φτου!!

Δίνεις πολύ κουράγιο σε όλες μας!!

Να χαίρεσαι την κάθε της στιγμή, το κάθε της χαμόγελο, την κάθε της μικρη κατάκτηση!! 

 

Δεν ξέρω βρε κορίτσια, τι να κάνω... Τα ωαριακια  τα μαζεύαμε δύσκολα, κι ακόμα πιο δύσκολα προχωρουσαν σε βλαστοκύστες...

Απο την άλλη, μια φίλη που τώρα είναι έγκυος στα 50 με δωρεά μου λέει ότι το μετάνιωσε που δεν το τόλμησε νωρίτερα, γιατί έχασε χρήματα αλλά και χρόνια που θα μπορούσε να τα περνάει τώρα με τα μωρά της (περιμένει δίδυμα)...

Εγω όμως ακομη δεν το έχω αποφασίσει .. με φοβιζει το θέμα της δότριας...

Αδιέξοδα βλέπω παντού...

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Καλησπέρα, προεμφυτευτικό δεν έκανα o Σφακ. με απέτρεψε, το θεωρούσε άσκοπο... 

Κατά πάσα πιθανότητα στα ωάρια βρίσκεται το θέμα... Το ενδομήτριο ήταν σε καλή κατάσταση, έτσι έδειξε η υστεροσκοπηση...  

 

Και σε μενα ο Σφακ. 2-3 % μου είχε δώσει, όχι παραπάνω...

Εύχομαι απ' την ψυχή μου να γίνει το θαύμα!! Και να μας γράψεις να μας πεις τα ευχάριστα!!

Εμεις έχουμε κάνει από πέρισυ αίτηση υιοθεσίας... Καταγράφω τις εξελίξεις στο θέμα "Υιοθεσία" εδώ στο φόρουμ για οποία κοπέλα χρειάζεται πληροφορίες...

Εύχομαι από την καρδιά μου να τα καταφέρεις!! Να μας κρατάς ενήμερες!!

Έκανες χοριακή?? Τι έγινε τελικά?? Άντε, πες μας κάτι καλό!!

Να χαίρεσαι την μικρή σου!!

Φτου φτου φτου!!

Δίνεις πολύ κουράγιο σε όλες μας!!

Να χαίρεσαι την κάθε της στιγμή, το κάθε της χαμόγελο, την κάθε της μικρη κατάκτηση!! 

 

Δεν ξέρω βρε κορίτσια, τι να κάνω... Τα ωαριακια  τα μαζεύαμε δύσκολα, κι ακόμα πιο δύσκολα προχωρουσαν σε βλαστοκύστες...

Απο την άλλη, μια φίλη που τώρα είναι έγκυος στα 50 με δωρεά μου λέει ότι το μετάνιωσε που δεν το τόλμησε νωρίτερα, γιατί έχασε χρήματα αλλά και χρόνια που θα μπορούσε να τα περνάει τώρα με τα μωρά της (περιμένει δίδυμα)...

Εγω όμως ακομη δεν το έχω αποφασίσει .. με φοβιζει το θέμα της δότριας...

Αδιέξοδα βλέπω παντού...

Σε ευχαριστούμε απο καρδιας κορίτσι μου για τις γλυκες ευχες σου! Πολύ συγκινητικά τα λογια σου, να είσαι καλά! Εύχομαι ολόψυχα να ερθει η δική σου μοναδική στιγμή, να βιωσεις το θαυμα σε ολο του το μεγαλείο! 

Είσαι μαχητρια, όσα βουνα και αν βλέπεις τώρα, από πίσω έχει  ένα ουράνιο τόξο με ξεχωριστά δικα σου χρώματα, αντικρυσε το, φτάσε στην κορυφή! 

❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...