Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Κι εγω το νιώθω αυτό σε καταλαβαινω και όταν μου το λένε και καλά γιατί πιέζω καταστάσεις αφού αν θέλει θα έρθει δεν σου κρύβω ότι έχω αρχίσει εν μέρει να το αποδέχομαι.

Δεν ξέρω.....

Δώσε χρόνο ίσως 

Έχω διαβάσει όσα εχεις περάσει και πραγματικά σ’ έχω θαυμάσει πολλές φορές για την δυναμη σου. Μακάρι να ερθουν όλα όπως επιθυμείς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, OMG1976 είπε:

Να χαίρεσαι τα παιδακια σου και με το καλό να υποδεχτείς και το τρίτο. Πάντα σε ότι και αν μου τύχαινε σηκωνόμουν και συνέχιζα. Αυτή την φορά η απογοήτευση μου και η ταλαιπωρία που πέρασα είναι τόσο μεγάλη που νιώθω λες και ούτε ο Θεός δεν θέλει να έχω παιδί.

Καλή μου, το ποσό σε καταλαβαίνω δεν λέγεται. Έχεις απόλυτο δίκιο και να φωνάξεις και να κλάψεις και να βρισεις. Ότι και να πούμε για να νιώσεις καλύτερα, ναι είναι άδικο, και ναι δεν σου άξιζε!! Απλά αν θέλεις διάβασε λιγάκι και τα δικά μου..στα 36 εξωμητριος, χάνω την μια σάλπιγγα. Με ενημερώνει ο γιατρός οτι πρέπει να βιαστώ, υπάρχει περίπτωση να φράξει και η είσοδος της άλλης. Σε εφτά μήνες αυτόματη αποβολή. Ακολούθησαν 2-3 βιοχημικές (έχασα το μέτρημα). Στα 39 παλλινδρομη στην 9 εβδομάδα. Εκεί είπα πάει, τέλος!! Έπεσα σε κατάθλιψη, δεν με έκανε καλά τίποτα και κανείς. Ώσπου πήρα δύναμη από κάπου που δεν ξέρω, σηκώθηκα από τον καναπέ και άρχισα να κολυμπάω κάθε μέρα, να γυμνάζομαι, να χαίρομαι τον άντρα μου. Νοέμβρη έκανα την αποξεση, Ιανουάριο ήμουν έγκυος στον γιο μου, και τώρα περιμένω το δεύτερο στα 42. Δεν στα γράφω για να σου χρυσωσω το χάπι. Στα γράφω απλά για να σου θυμίσω αυτό που η θλίψη δεν σε αφήνει να δεις. Ότι όλα γίνονται στην ώρα τους και όταν πρέπει. Δεν υπάρχει καμία ανώτερη ή κατώτερη δύναμη που δεν σου επιτρέπει να κάνεις παιδί. Υπάρχουν μόνο οι συγκυρίες, οι οποίες αλλάζουν σε δευτερόλεπτα. Πάρε δύναμη αφού πενθήσεις την απώλεια και στήριξε με όλη σου την καρδιά όποια απόφαση και να πάρεις. Στο τέλος θα είσαι ευτυχισμένη, να το θυμάσαι αυτό!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλες για τα λόγια που μου γράψατε και χαίρομαι όταν διαβάζω για κοπέλες που έχουν περάσει δύσκολα ότι τελικά τα κατάφεραν. Μακάρι να γινόταν να τα καταφέρουν όλες χωρίς κόπο. Θαυμάζω τις κοπέλες που έχουν ζήσει ακόμα πιο δύσκολες καταστάσεις, αλλά βρήκαν την δυναμη και προχώρησαν. Ειναι τόσο πρόσφατο αυτό που έγινε και τόσο επίπονο που ακόμα δεν έχω συνέλθει όχι μόνο ψυχολογικά, αλλά ούτε και σωματικά. Είχα και αρνητική χοριακη και βιοχημικές, αλλά αυτό που έζησα πρόσφατα ήταν για μένα το πιο δύσκολο. Ο γιατρος επιμένει να ξανά προσπαθήσουμε άμεσα γιατί τώρα θεωρεί ότι θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα, αλλά εγώ τρομάζω και μόνο στην σκέψη. Δεν έχω άλλο κουράγιο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι πολύ καινούρια εδώ , διαβάζω τις δικές σας ιστορίες και συγκλονίζομαι , θέλω να πάρω δύναμη να αρχίσω τον δικό μου αγώνα. ετών 42 ! ήμουν μόνη μου από πολύ μεγάλα λάθη επιλογών , ο τωρινός μου σύντροφός μου είναι 39 και είμαστε μαζί 1 χρόνο και προσπαθούμε σχεδόν 4 με 5  μήνες χωρίς κανένα αποτέλεσμα. έκανα μια υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα πριν από 1,5 μήνα και πια έχω κλείσει ραντεβού στον γνωστό σφακ στις 02/02/2022 και αναμένω να δω τι θα μου πει και πως θα μας πάει. Δεν ξέρω καν αν έχω τόση δύναμη μέσα μου να περάσω όσα έχω διαβάσει και με συγκλόνισαν. Το μόνο που ξέρω είναι ότι θέλω σαν τρελή παιδάκια και θα προσπαθήσω να κάνω ότι μου λένε !!! Δεν μπορώ ακόμα να διανοηθώ ότι δεν θα αποκτήσω έστω ένα παιδάκι !

omg1976 να ξέρεις αν σε είχα κοντά μια μεγάλη αγκαλιά θα σε έκανα ! ειλικρινά για να σου δώσω δύναμη και κουράγιο - τίποτα άλλο !

θα ήθελα να ξερω ότι είστε κι άλλες εδώ κοντά στην ηλικία μου που προσπαθείτε ή που τα καταφέρατε ...

νοιώθω λίγο μόνη και φοβάμαι , ευτυχώς ο άντρας μου είναι υπέροχος και δεν με έχει κάνει να νιώσω άσχημα που είμαι μεγαλύτερη, παρόλα αυτά εγώ πάντα νιώθω υποδεέστερη και σχεδόν σίγουρη ότι αν επέλεγε μια μικρότερη μου γυναίκα δε θα χρειάζονταν καν να μπει σε διαδικασία εξωσωματικής. εκείνος με καθησυχάζει και μου λέει ότι εμένα θέλει και εμένα αγαπάει ! θέλω τόσο πολύ να τα καταφέρουμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το μωράκι μας !

αυτά είχα να πω προς το παρόν ! καλή χρονιά να έχουμε με γεμάτες κοιλίτσες και αγκαλιές !!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, OMG1976 είπε:

Τα τέσσερα τελευταία χρονια προσπαθούσαμε με εξωσωματικές να αποκτήσουμε παιδάκι. Πολλές  φορες στο forum βλέπουμε γυναίκες άνω των 40 να ρωτάνε εάν αξίζει να προσπαθήσουν με δικά τους ωάρια να κάνουν παιδί. Θα ήθελα να πω ότι μετά τα 42 τα πράγματα δυσκολεύουν αλλά τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Αυτή τη στιγμή έχω μάθει για κοπέλα ότι σύντομα θα υποδεχτεί στα 45 της τα διδυμάκια της μετά από εξωσωματική με δικά της ωάρια και επίσης για κοπέλα 47 χρόνων ότι είναι έγκυος στο πρώτο τρίμηνο με δικά της ωάρια. Ζυγίστε όλα τα δεδομένα, τις δυνάμεις σας σωματικές, ψυχικές, οικονομικές και βρείτε έναν γιατρό που δεν θα γενικεύει, θα εστιάσει σε σας και τον σύζυγο και θα κάνει τα πάντα για να πετύχετε, εάν αποφασίσετε ότι θέλετε να προσπαθήσετε. Εγώ δυστυχώς ανήκω σ’ αυτές που δεν τα κατάφεραν και που πλέον εγκαταλείπω κάθε προσπάθεια. Στα 41 ξεκίνησα εξωσωματικές. Όλοι οι γιατροί έριχναν τα πάντα στην ηλικία μου και στα χαμηλής ποιότητας ωάρια μου, ψιλό αδιαφορώντας για το πρόβλημα στο σπερμα το οποίο θεωρούσαν ότι προσπερνάται με μικρογονιμοποιηση. Έκανα Υστεροσκοπηση, λαπαροσκόπηση, άπειρες εξετάσεις και αμέτρητους φυσικους κύκλους. Στις διεγέρσεις με κάθε είδους φάρμακο όχι μόνο δεν ανταποκρινομουν, αλλά χάλαγαν οι επόμενοι κύκλοι, με αποτέλεσμα κάθε φορά στους τρεις επόμενους κύκλους το ωοθυλακιο να είναι είτε κυστικο, είτε κενό, είτε το ωάριο κακής ποιότητας. Σίγουρα στην ηλικία μου τα ωάρια δεν είναι όπως της εικοσάχρονης, αλλά σίγουρα κάποια είναι καλά. Το 2021 λοιπόν κατόπιν επιμονής δίκης μου, αλλάξαμε μέθοδο γονιμοποίησης και όσους μήνες πήγαμε για ωοληψια, πήραμε όλες τις φορές ωάριο τα οποίο πάντα γονιμοποιουνταν και προχωρούσε. Επίσης με δίκη μου πρωτοβουλία κάναμε εξέταση η οποία έδειξε μετατοπισμενο παράθυρο εμφυτευσης. Με τα νέα δεδομένα προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορα. Τριψήφιες και τετραψήφιες χοριακες, ακούσαμε και ξανακουσαμε καρδιά και η χαρά απίστευτη. Εγώ στρατιώτης στις οδηγίες των γιατρών. Έφτασε όμως η στιγμή που άρχισα να έχω περίεργα συμπτώματα τα οποία μέρα με την μέρα χειροτέρευσαν. Οι γιατροί έλεγαν να κάνω υπομονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο και ότι ολα όσα πέρναγα ήταν συμπτώματα εγκυμοσύνης. Αυτοι επέμεναν για συμπτώματα εγκυμοσύνης και γω επέμενα ότι έβγαινε η ψυχή μου. Τελικά κατέληξα στο νοσοκομείο. Η καρδιά του μωρού μου είχε σταματήσει και γω λόγω κάποιας επιπλοκης μάλλον ζω από θαύμα. Δεν θέλω να τρομάξω καμια κοπέλα με αυτό που έπαθα εγώ. Είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο και στην πλειοψηφία των γιατρών δεν έχει συμβεί ποτέ. Το όνειρο μου έγινε εφιάλτης. Αρνούμαι να ξανά προσπαθήσω, παρόλο που έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Για μένα πλέον η εγκυμοσύνη είναι ο τρόμος μου. Έχει αδειάσει η ψυχή μου. Δεν μπορώ να βγάλω απ’ το μυαλό μου την εικόνα του εμβρύου στον υπέρηχο. Ποτέ δεν φανταζόμουν ότι όλος αυτός ο τεράστιος αγώνας που έδωσα θα τελείωνε έτσι. Τα γράφω όλα αυτά γιατί θέλω να πω σε όλες να προσέχετε πολύ τους εαυτούς σας. Να κυνηγάτε το όνειρο σας μέχρι εκεί που αντέχετε. Όχι στις υπερβολές. Ακολουθήστε το ένστικτο σας και κάντε ότι είναι καλυτερο για εσάς. 

Κορίτσι μου καλημέρα και καλή χρονιά. Λυπάμαι για την ιστορία σου. Τώρα είναι φυσικό να νοιώθεις ότι θέλεις να σταματήσεις όμως από την στιγμή που έχεις εμβρυακια κάποια στιγμή θα έρθει η ώρα να θέλεις να τους δώσεις μια ευκαιρία και να είναι τα τυχερα σου. Τώρα για τους γιατρούς που λες όντως πρέπει να πέσεις σε καλό και προσεκτικό. Εγώ είχα μια πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη στην τρίτη μου εξωσωματική ετών 43 όμως ο γιατρός με παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα λόγω της κατάστασης και από την 29 εβδομάδα κάθε Τρίτη πήγαινα στον γιατρό και κάθε Παρασκευή έκανα ντοπλερ για να καταλάβεις την κατάσταση. Και αυτό ήταν που έσωσε και εμένα και το μωρό μου γιατί Τρίτη φαντάσου τον είδαμε καλά τον μικρό και Παρασκευή στο ντοπλερ το παιδί είχε 45 παλμούς και εγώ προεκλαμψια. Γέννησα πριν καλά καλά καταλάβω τι γίνεται εκεινη την ημέρα στις 33 εβδομάδες. Αν ο γιατρός μου δεν απαιτούσε τόση συχνή παρακολουθήσει δεν θέλω να ξέρω τι θα είχε συμβεί. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και κάποια στιγμή εύχομαι να διαβάσουμε ευχάριστα νέα σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/11/2020 at 8:35 ΜΜ, athinaida είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Έχει κάνει καμία σας prp ωοθηκών??

Διαβάζω διάφορα papers...

Αν το κάνω, θα πάω στον Σφακ.... Αυτός βλέπω ότι έχει κάνει πολλή έρευνα στο θέμα...

Καμία προσωπική εμπειρία??

Κορίτσια καλησπέρα!

Έχει κάνει καμία prp ωοθηκών??

Αν το κάνω, θα πάω στον Σφακ. Έχω διαβάσει πολλά ερευνητικά  paper δικά του.

Καμία προσωπική εμπειρία??

...Και το κόστος??

 Egω έχω κάνει.. Λογικά τώρα το έχεις κάνει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eva13232 είπε:

Καλησπέρα σας, είμαι πολύ καινούρια εδώ , διαβάζω τις δικές σας ιστορίες και συγκλονίζομαι , θέλω να πάρω δύναμη να αρχίσω τον δικό μου αγώνα. ετών 42 ! ήμουν μόνη μου από πολύ μεγάλα λάθη επιλογών , ο τωρινός μου σύντροφός μου είναι 39 και είμαστε μαζί 1 χρόνο και προσπαθούμε σχεδόν 4 με 5  μήνες χωρίς κανένα αποτέλεσμα. έκανα μια υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα πριν από 1,5 μήνα και πια έχω κλείσει ραντεβού στον γνωστό σφακ στις 02/02/2022 και αναμένω να δω τι θα μου πει και πως θα μας πάει. Δεν ξέρω καν αν έχω τόση δύναμη μέσα μου να περάσω όσα έχω διαβάσει και με συγκλόνισαν. Το μόνο που ξέρω είναι ότι θέλω σαν τρελή παιδάκια και θα προσπαθήσω να κάνω ότι μου λένε !!! Δεν μπορώ ακόμα να διανοηθώ ότι δεν θα αποκτήσω έστω ένα παιδάκι !

omg1976 να ξέρεις αν σε είχα κοντά μια μεγάλη αγκαλιά θα σε έκανα ! ειλικρινά για να σου δώσω δύναμη και κουράγιο - τίποτα άλλο !

θα ήθελα να ξερω ότι είστε κι άλλες εδώ κοντά στην ηλικία μου που προσπαθείτε ή που τα καταφέρατε ...

νοιώθω λίγο μόνη και φοβάμαι , ευτυχώς ο άντρας μου είναι υπέροχος και δεν με έχει κάνει να νιώσω άσχημα που είμαι μεγαλύτερη, παρόλα αυτά εγώ πάντα νιώθω υποδεέστερη και σχεδόν σίγουρη ότι αν επέλεγε μια μικρότερη μου γυναίκα δε θα χρειάζονταν καν να μπει σε διαδικασία εξωσωματικής. εκείνος με καθησυχάζει και μου λέει ότι εμένα θέλει και εμένα αγαπάει ! θέλω τόσο πολύ να τα καταφέρουμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το μωράκι μας !

αυτά είχα να πω προς το παρόν ! καλή χρονιά να έχουμε με γεμάτες κοιλίτσες και αγκαλιές !!!!

 

Καλή αρχή και καλή επιτυχία. Να είσαι αιξιοδοξη και να θυμάσαι ότι η πλειοψηφία των ζευγαριών τα καταφέρνουν. Μην επηρεάζεσαι από την δίκη μου περίπτωση. Ήταν κάτι σπάνιο. Να συζητάς με τους γιατρούς οτιδήποτε σε προβληματίζει και να κανεις τις προσπάθειες σου με όποιον γιατρό κρίνεις εσυ ότι αξίζει να τον εμπιστευτείς. Σε ότι μπορούμε όλες να σε βοηθήσουμε να μην διστάσεις να μιλήσεις μαζί μας.

3 ώρες πρίν, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα και καλή χρονιά. Λυπάμαι για την ιστορία σου. Τώρα είναι φυσικό να νοιώθεις ότι θέλεις να σταματήσεις όμως από την στιγμή που έχεις εμβρυακια κάποια στιγμή θα έρθει η ώρα να θέλεις να τους δώσεις μια ευκαιρία και να είναι τα τυχερα σου. Τώρα για τους γιατρούς που λες όντως πρέπει να πέσεις σε καλό και προσεκτικό. Εγώ είχα μια πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη στην τρίτη μου εξωσωματική ετών 43 όμως ο γιατρός με παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα λόγω της κατάστασης και από την 29 εβδομάδα κάθε Τρίτη πήγαινα στον γιατρό και κάθε Παρασκευή έκανα ντοπλερ για να καταλάβεις την κατάσταση. Και αυτό ήταν που έσωσε και εμένα και το μωρό μου γιατί Τρίτη φαντάσου τον είδαμε καλά τον μικρό και Παρασκευή στο ντοπλερ το παιδί είχε 45 παλμούς και εγώ προεκλαμψια. Γέννησα πριν καλά καλά καταλάβω τι γίνεται εκεινη την ημέρα στις 33 εβδομάδες. Αν ο γιατρός μου δεν απαιτούσε τόση συχνή παρακολουθήσει δεν θέλω να ξέρω τι θα είχε συμβεί. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και κάποια στιγμή εύχομαι να διαβάσουμε ευχάριστα νέα σου. 

Στεναχωριέμαι που ταλαιπωρηθηκες, καταλαβαινω ποση αγωνία πρέπει να ειχες κάθε στιγμή που περνούσε, αλλά  πιστεύω ότι ο ερχομός του παιδιού σου θα βοήθησε να τα ξεχάσεις όλα. Μπράβο και στον γιατρό σου που ήταν τόσο κοντά σου. Πολλές φορές νομίζουμε ότι οι γιατροί είναι απρόσωποι, σκληροί και φιλοχρήματοι. Εμενα μου έκανε απίστευτη εντύπωση πως απο την ώρα που διαπιστώσαμε ότι είχε σταματήσει η καρδιά αλλά και τις επόμενες μερες είδα από τον γιατρό αντιδράσεις που ένιωσα ποσο στεναχωρήθηκε για μένα. Με εξέπληξε θετικά. Προσπαθεί να με ενθαρρύνει και να με κάνει να νιώσω ότι μπορούν όλα να πάνε καλά. Τον είχα για τελείως τυπικό σε κάποια πράγματα και δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είχε τέτοιες ευαισθησίες. Δεν του ρίχνω ευθύνες για αυτό που έγινε. Τέσσερις γιατροί μου έχουν πει ποσο σπάνιο είναι αυτό που έπαθα. Αν είχε υποψιαστεί ότι κάτι δεν πήγαινε καλά σίγουρα θα έκανε τα πάντα για να με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, OMG1976 είπε:

Καλή αρχή και καλή επιτυχία. Να είσαι αιξιοδοξη και να θυμάσαι ότι η πλειοψηφία των ζευγαριών τα καταφέρνουν. Μην επηρεάζεσαι από την δίκη μου περίπτωση. Ήταν κάτι σπάνιο. Να συζητάς με τους γιατρούς οτιδήποτε σε προβληματίζει και να κανεις τις προσπάθειες σου με όποιον γιατρό κρίνεις εσυ ότι αξίζει να τον εμπιστευτείς. Σε ότι μπορούμε όλες να σε βοηθήσουμε να μην διστάσεις να μιλήσεις μαζί μας.

Στεναχωριέμαι που ταλαιπωρηθηκες, καταλαβαινω ποση αγωνία πρέπει να ειχες κάθε στιγμή που περνούσε, αλλά  πιστεύω ότι ο ερχομός του παιδιού σου θα βοήθησε να τα ξεχάσεις όλα. Μπράβο και στον γιατρό σου που ήταν τόσο κοντά σου. Πολλές φορές νομίζουμε ότι οι γιατροί είναι απρόσωποι, σκληροί και φιλοχρήματοι. Εμενα μου έκανε απίστευτη εντύπωση πως απο την ώρα που διαπιστώσαμε ότι είχε σταματήσει η καρδιά αλλά και τις επόμενες μερες είδα από τον γιατρό αντιδράσεις που ένιωσα ποσο στεναχωρήθηκε για μένα. Με εξέπληξε θετικά. Προσπαθεί να με ενθαρρύνει και να με κάνει να νιώσω ότι μπορούν όλα να πάνε καλά. Τον είχα για τελείως τυπικό σε κάποια πράγματα και δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είχε τέτοιες ευαισθησίες. Δεν του ρίχνω ευθύνες για αυτό που έγινε. Τέσσερις γιατροί μου έχουν πει ποσο σπάνιο είναι αυτό που έπαθα. Αν είχε υποψιαστεί ότι κάτι δεν πήγαινε καλά σίγουρα θα έκανε τα πάντα για να με βοηθήσει.

Έτσι είναι κορίτσι μου. Πολλές φορές ενώ νομίζουμε ότι το χρέος του γιατρού της εξωσωματικής τελειώνει στην πρώτη χοριακη τελικά διαπιστωνουμε ότι δεν είναι έτσι. Εγώ έμεινα μαζι του μέχρι την γέννα. Και ήταν δίπλα μου σχεδόν κάθε μέρα επί δύο σχεδόν μήνες που ήταν ο μικρός στην εντατική. Πέρναγε από την εντατική έμπαινε μέσα ρωτούσε για τον μικρό καθόταν μαζί μου και μου μιλούσε. Παρ ακολουθούσε και την δική μου πορεία εκεί στο νοσοκομείο για να μην φύγω δίπλα από το μωρό μου. Και όλα αυτά δεν ήταν ούτε μέσα στην τιμή ούτε υποχρέωση του. Όμως ήταν εκεί γιατί ήξερε ότι το έχω ανάγκη. Για μένα αυτός είναι ο σωστός γιατρός. Και αν σου πω ποιος είναι μπορεί να γελάσεις γιατί δεν έχει και το καλύτερο όνομα από κάποιες για τις ευσθησιες του. Και όμως εγώ είδα ένα άλλο πρόσωπο που δεν το φανταζόμουν. Εύχομαι σύντομα να εμπιστευθείς πάλι και εσύ τον γιατρό σου και να φτάσετε χέρι χερι μέχρι το τέλος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Έτσι είναι κορίτσι μου. Πολλές φορές ενώ νομίζουμε ότι το χρέος του γιατρού της εξωσωματικής τελειώνει στην πρώτη χοριακη τελικά διαπιστωνουμε ότι δεν είναι έτσι. Εγώ έμεινα μαζι του μέχρι την γέννα. Και ήταν δίπλα μου σχεδόν κάθε μέρα επί δύο σχεδόν μήνες που ήταν ο μικρός στην εντατική. Πέρναγε από την εντατική έμπαινε μέσα ρωτούσε για τον μικρό καθόταν μαζί μου και μου μιλούσε. Παρ ακολουθούσε και την δική μου πορεία εκεί στο νοσοκομείο για να μην φύγω δίπλα από το μωρό μου. Και όλα αυτά δεν ήταν ούτε μέσα στην τιμή ούτε υποχρέωση του. Όμως ήταν εκεί γιατί ήξερε ότι το έχω ανάγκη. Για μένα αυτός είναι ο σωστός γιατρός. Και αν σου πω ποιος είναι μπορεί να γελάσεις γιατί δεν έχει και το καλύτερο όνομα από κάποιες για τις ευσθησιες του. Και όμως εγώ είδα ένα άλλο πρόσωπο που δεν το φανταζόμουν. Εύχομαι σύντομα να εμπιστευθείς πάλι και εσύ τον γιατρό σου και να φτάσετε χέρι χερι μέχρι το τέλος. 

Αν θες στείλε μου π.μ. για τον γιατρό. Είμαι περίεργη ποιος είναι. Εγώ παντως ήδη τον αγάπησα τον γιατρό σου απ’ αυτά που έκανε για σενα και το παιδάκι σου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , OMG1976 είπε:

Αν θες στείλε μου π.μ. για τον γιατρό. Είμαι περίεργη ποιος είναι. Εγώ παντως ήδη τον αγάπησα τον γιατρό σου απ’ αυτά που έκανε για σενα και το παιδάκι σου. 

 

πρίν από 48 λεπτά , OMG1976 είπε:

Αν θες στείλε μου π.μ. για τον γιατρό. Είμαι περίεργη ποιος είναι. Εγώ παντως ήδη τον αγάπησα τον γιατρό σου απ’ αυτά που έκανε για σενα και το παιδάκι σου. 

Σου έγραψα και το έχασα. Νομίζω ότι δεν ξέρω να στέλνω πμ. Τέλος πάντων δεν είναι κακό να σου πω νομίζω. Ο Τσιριγωτης είναι. Έμεινες παγωτό;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

 

Σου έγραψα και το έχασα. Νομίζω ότι δεν ξέρω να στέλνω πμ. Τέλος πάντων δεν είναι κακό να σου πω νομίζω. Ο Τσιριγωτης είναι. Έμεινες παγωτό;;;; 

Και όμως δεν έμεινα παγωτό. Έχω ακούσει πολλές φορές να μιλάνε άλλες άσχημα και άλλες με θαυμασμό για αυτόν τον γιατρό. Είχα κάνει ένα ραντεβού μαζί του και αν και δεν τον επέλεξα μπορώ να πω ότι ήταν το πιο ωραίο ραντεβού που είχαμε με γιατρό. Ευφυέστατος, ιδιόρρυθμος, ετοιμόλογος και μας έκανε και πλάκα. Είχαμε περάσει με τον άνδρα μου πολύ ωραία. Πρέπει να κουβεντιάζαμε πάνω από 2,5 ωρες κυρίως για άσχετα πράγματα. Μάλλον τον είχαμε βρει στις καλές του. Το λέω γιατί από άλλες κοπέλες έχω διαβάσει ότι τους έχει φερθεί απότομα, τις έχει ειρωνευτει και διαφορά αλλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , OMG1976 είπε:

Και όμως δεν έμεινα παγωτό. Έχω ακούσει πολλές φορές να μιλάνε άλλες άσχημα και άλλες με θαυμασμό για αυτόν τον γιατρό. Είχα κάνει ένα ραντεβού μαζί του και αν και δεν τον επέλεξα μπορώ να πω ότι ήταν το πιο ωραίο ραντεβού που είχαμε με γιατρό. Ευφυέστατος, ιδιόρρυθμος, ετοιμόλογος και μας έκανε και πλάκα. Είχαμε περάσει με τον άνδρα μου πολύ ωραία. Πρέπει να κουβεντιάζαμε πάνω από 2,5 ωρες κυρίως για άσχετα πράγματα. Μάλλον τον είχαμε βρει στις καλές του. Το λέω γιατί από άλλες κοπέλες έχω διαβάσει ότι τους έχει φερθεί απότομα, τις έχει ειρωνευτει και διαφορά αλλα.

Γιαυτό σου είπα μπορεί να σου κάνει εντύπωση. Ούτε εγώ τα είδα ποτέ αυτα που διάβαζα. Όμως σίγουρα δεν είναι όλοι οι γιατροί για όλες μας. Και εγώ έχω πάει σε γιατρό που άλλες κοπέλες λένε τα καλύτερα και έφυγα με κομμένα τα φτερά γιατί μου είπε ότι στην ηλικία μου ούτε οι φυσικοί δεν θα με βοηθήσουν και να πάω με δωρεά. Και ξανά γύρισα στον Μαρίνο και με δύο τροποποιημενους φτιάξαμε πέντε βλαστοκυστες. Για την ηλικία μου νομίζω ότι είναι άθλος!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@eva13232 εδώ κ εγώ 43 κλεισμένα...γιατί να πας για εξωσωμτική;;έχεις κάποιο θέμα ή η ηλικια; εγώ να σου πω την εμπειρία μου..2 παιδιά κ Έχω μείνει τους τελευταίους 10 μήνες 2 φορές έγκυος αλλά για διαφορετικούς λόγους δεν...εγώ θα ξεκινούσα με ορμονολογικο έλεγχο κ παρακολούθηση του κύκλου σου με τεστ ωορρηξίας ή υπέρηχους για να βρεις γόνιμες...αν το έχεις κάνει αυτό 1 6μηνο και Δεν τοτε λόγω ηλικίας κυνηγησε το αλλιώς κ εάν οι εξετάσεις είναι καλες...αυτή η δική μου εμπειρία ότι θες μου λες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Γιαυτό σου είπα μπορεί να σου κάνει εντύπωση. Ούτε εγώ τα είδα ποτέ αυτα που διάβαζα. Όμως σίγουρα δεν είναι όλοι οι γιατροί για όλες μας. Και εγώ έχω πάει σε γιατρό που άλλες κοπέλες λένε τα καλύτερα και έφυγα με κομμένα τα φτερά γιατί μου είπε ότι στην ηλικία μου ούτε οι φυσικοί δεν θα με βοηθήσουν και να πάω με δωρεά. Και ξανά γύρισα στον Μαρίνο και με δύο τροποποιημενους φτιάξαμε πέντε βλαστοκυστες. Για την ηλικία μου νομίζω ότι είναι άθλος!!!!! 

Πέντε βλαστοκυστες εννοειται ότι είναι άθλος. Το λέω γιατί εγώ (με άλλον γιατρό) μάζευα με φυσικούς και χάρη στην picsi είδα έμβρυα. Δεν παίζεται ο τύπος. Σου έχουν μείνει και αλλά εμβρυακια η τα έχεις βάλει όλα;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, eva13232 είπε:

Καλησπέρα σας, είμαι πολύ καινούρια εδώ , διαβάζω τις δικές σας ιστορίες και συγκλονίζομαι , θέλω να πάρω δύναμη να αρχίσω τον δικό μου αγώνα. ετών 42 ! ήμουν μόνη μου από πολύ μεγάλα λάθη επιλογών , ο τωρινός μου σύντροφός μου είναι 39 και είμαστε μαζί 1 χρόνο και προσπαθούμε σχεδόν 4 με 5  μήνες χωρίς κανένα αποτέλεσμα. έκανα μια υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα πριν από 1,5 μήνα και πια έχω κλείσει ραντεβού στον γνωστό σφακ στις 02/02/2022 και αναμένω να δω τι θα μου πει και πως θα μας πάει. Δεν ξέρω καν αν έχω τόση δύναμη μέσα μου να περάσω όσα έχω διαβάσει και με συγκλόνισαν. Το μόνο που ξέρω είναι ότι θέλω σαν τρελή παιδάκια και θα προσπαθήσω να κάνω ότι μου λένε !!! Δεν μπορώ ακόμα να διανοηθώ ότι δεν θα αποκτήσω έστω ένα παιδάκι !

omg1976 να ξέρεις αν σε είχα κοντά μια μεγάλη αγκαλιά θα σε έκανα ! ειλικρινά για να σου δώσω δύναμη και κουράγιο - τίποτα άλλο !

θα ήθελα να ξερω ότι είστε κι άλλες εδώ κοντά στην ηλικία μου που προσπαθείτε ή που τα καταφέρατε ...

νοιώθω λίγο μόνη και φοβάμαι , ευτυχώς ο άντρας μου είναι υπέροχος και δεν με έχει κάνει να νιώσω άσχημα που είμαι μεγαλύτερη, παρόλα αυτά εγώ πάντα νιώθω υποδεέστερη και σχεδόν σίγουρη ότι αν επέλεγε μια μικρότερη μου γυναίκα δε θα χρειάζονταν καν να μπει σε διαδικασία εξωσωματικής. εκείνος με καθησυχάζει και μου λέει ότι εμένα θέλει και εμένα αγαπάει ! θέλω τόσο πολύ να τα καταφέρουμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το μωράκι μας !

αυτά είχα να πω προς το παρόν ! καλή χρονιά να έχουμε

Καλωσηρθες eva13232!!!!! Ήθελα να σου ευχηθώ από καρδιάς καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. Όντως ο δρόμος είναι μοναχικός, αλλά στην ουσία μόνη σου δεν είσαι..και σε παρακαλώ μην κάνεις σκέψεις που αφορούν το ποσό γόνιμη θα ήταν μια άλλη γυναίκα για τον σύντροφό σου ..είναι το λιγότερο άδικο. Είναι μαζί σου για εσένα και ότι του προσφέρεις εσύ, που προφανώς δεν τα βρήκε αλλού. Το θέμα της απόκτησης απογόνων πίστεψέ με φτιάχνεται, οι καλοί σύντροφοι δεν βρίσκονται εύκολα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...