advertorial_notice_172.gif 
 @@@@@@@   Νέo Advertorial   @@@@@@@

Με αγορά Inglesina Trilogy System Quattro, δώρο το μουσικό ριλάξ LOUNGE
Το γνωστό σύστημα της Inglesina υπάρχει σε δύο εκδόσεις: με καρότσι/σκελετό Trilogy ή City.
Εκμεταλλευτείτε την προσφορά του Μαρτίου, Πανελλαδικά,στα καταστήματα που έχουν τα προιόντα Inglesina!
Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες & να δείτε ακριβώς τα καταστήματα που είναι κοντά σας ! 

Διαφημίσεις

Recommended Posts

Καλησπέρα κούκλες καραμελακι  Έκλαψα. Φάε με φάε μεεεεε χαχαχαχα. 

Και εγώ πρεπει να ξεκινησω διατροφή  τωρα που ξεκίνησα κσι την δουλειά. 

Καραμελακι  σε εχω στο μυαλό μου τόσες μέρες. Ποσο δυνατή πρεπει να εισαι που λείπεις τόσες ώρες απο το σπίτι και μετα εχεις τοσα πολλα να κανεις. Σας αφήνω πσω για δουλεια

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα. Τι κανετε; τι κανουν τα μωρακια σας; πωπω με τη δουλεια χαθηκαμε δεν υπαρχει πια χρονος ουτε για τουαλετα. 

Σημερα εσκασε κι αλλι δοντακι της μικρης μου κ ουρλιαζε η καημενουλα απ το πονο. Ουτε φαγητο ηθελε ουτε τιποτα. 

Εγω βρησκομαι σε φαση αποθηλασμου. Τη θηλαζω μερα παρα μερα μια φορα κ εχω κολλησει πως να προχωρησω τωρα; ανα 2 η 3 μερες ; εχω γαλα ακομα,εχει μειωθει βεβαια αλλα εχω. Εχω αγχωθει θελω να σταματησω αν γινεται τωρα αλλα φοβαμαι μηπως πρηστει το στηθος. Επισης περιοδος ακομα δεν ηρθε. Σημερα εδωσα αιμα για ορμονολογικο ελεγχο. Καλα πρεπει να σταματησω εντελως για να ρθει;;; 

Νινα αν πιστευεις οτι δ θα ζητησει το μωρο μην ξαναδωσεις

Αν πρηστει το στηθος βγαλε λιγο με το χερι τοσο ωστε να ανακουφιστεις

Δ χρειαζεται γενικα να το πειραζεις

Αν θελεις μπορεις να πινεις κ φασκομηλο (αρκετες κουπες),μειωνει το γαλα

z05y1ebwohf5jra3.png

schmi7jqwi3udfpn.png

Βικυ η μπεμπα δε ζηταει πια ευτυχως τη ξεπερασε αυτη τη φαση.  Για μενα ανησυχω επειδη πιστευα οτι θα μειωνοταν περισσοτερο το γαλα. Ομως δεν εχω πρηστει ειναι μαλακο το στηθος. Δηλαδη περιμενα να βγαζω σταγονες. Αν βγαζω με το χερι δεν αυξανω την παραγωγη; να βγαζω μονο αν πρηστω η και προληπτικα πχ 2-3 λεπτα καθε μερα;

Καραμελακι ετσι ειναι τα πραγματα :) Η αληθεια ειναι αυτα τα κρουασανακια ειναι υπουλα... Δε σε αφηνουν σε χλωρο κλαρι! Εχεις πολλες ετοιμασιες δηλαδη. Θα παρεις καμια αδεια νωριτερα να τα κανεις με την ησυχια σου; 

Νινα ξεκινησες δουλεια; βιαζεσαι να ερθει η περιοδος ε; Μπορεις να επισκεφτεις τον γυναικολογο να δει το ενδομητριο αν ειναι λεπτο ακομη ή αν "ζωντανεψε". Ειναι θεμα οργανισμου ρε συ αυτο. Θελεις να βαλεις πλωρη για το δευτερο παιδακι ε; Το στηθος μην το πειραζεις. Αν το νιωσεις πρησμενο τοτε βγαλε λιγο. Κατα τα αλλα δεν το πειραζεις. Κι ενα χρονο μετα μπορει να δεις σταγονες. Μην σε αγχωνει αυτο. 

2tXqp2.png

Διαφημίσεις

Μαιρη μιλησα με το γιατρο μου θα δει τις αιματολογικες κ μετα θα με δει κ στον υπερηχο. Θελω να ρθει η περιοδος γιατι δεν μπορω αλλο αυτην την εμμηνοπαυση κ τις παρενεργειες της οχι επειδη θα μπω αμεσα στη διαδικασια για δευτερο. Ναι ξεκινησα δουλεια το καθυστερησα οσο μπορουσα αλλα δεν μπιρουσα περισσοτερο. Ενταξει η μικρη προσαρμοστηκε στα νεα δεδομενα εγω ζοριζομαι περισσοτερο. 

Αχ μαιρη εδω γυρισα δυομιση μηνων στη δουλεια, σιγα μην μου δωσουν αδεια για τη βαπτιση...θα τρεχω σαββατο, στα κλεφτα τις καθημερινες και χωρις πολυ ψαξιμο...

Νινα μην το πειραζεις αν δεν το νιωθεις πρησμενο. Θα βοηθαγε αν φοραγες και κανονικο σουτιεν που κρατα πιο καλα το στηθος. Συνεχιζει και κανει πιδακες το γάλα ή απλα σταγονες;

15 ώρες πρίν, νινα 82 είπε:

Βικυ η μπεμπα δε ζηταει πια ευτυχως τη ξεπερασε αυτη τη φαση.  Για μενα ανησυχω επειδη πιστευα οτι θα μειωνοταν περισσοτερο το γαλα. Ομως δεν εχω πρηστει ειναι μαλακο το στηθος. Δηλαδη περιμενα να βγαζω σταγονες. Αν βγαζω με το χερι δεν αυξανω την παραγωγη; να βγαζω μονο αν πρηστω η και προληπτικα πχ 2-3 λεπτα καθε μερα;

Δ το πειραζεις.βγαζεις με το χερι μονο οταν πρηζεται κ ενοχλει,τοσο ωστε να ανακουφιζεσαι

z05y1ebwohf5jra3.png

schmi7jqwi3udfpn.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα