Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Κοριτσάκια καλημέρες καλή μας εβδομάδα!

Καταρχήν να καλώς ορίσω κι εγω την Αντωνία! Αντωνία μου συγχαρητήρια! Θα πάνε όλα κατευχήν :-)

Ζαχαρωτό μου, αν και ήδη σου απάντησε η abbas τα υγρά νομίζω κι εγώ πως είναι κάτι παραπάνω από φυσιολογικά!!

όσο για τις λιγούρες που ρωτούσες..

Εγώ ανέκαθεν ήμουν λιχούδο οπότε τώρα μάλλον έχει μετριάσει κάπως αυτό, όλως περιεργως!

Ενώ είμαι πιο πολύ του γλυκού τώρα έχω περισσότερη όρεξη για αλμυρά :-D επίσης σε καταλαβαίνω τρελά για τη δουλειά σου... Δεν φαντάζεσαι πόσο δεν αντέχω κι εγώ στο γραφείο.. Ειδικά μετά τις 12-13 νομίζω πως θα με πάρει ο ύπνος πάνω στο πληκτρολόγιο :confused::shock::lol:

Αλλά: νομίζω πως δεν πρέπει να γκρινιάζω γιατί καταλαβαίνω πως θα ήταν πολύ πιο δύσκολο το να πρέπει να είμαι στην ακινησία, όπως η abba μας για λίγες ημέρες, και της βγάζω το καπέλο γι αυτό :wink:

Abbas μουυυυυυ!!!

Πω πωωω πόσο χάρηκααααα!!!!!:D:D:D:D Μπράβο κοριτσάκι μουυυ!!!! είδες;;; όλα τέλεια θα πάνε!

Φαντάζομαι πως ένιωσες στα αλήθεια όταν άκουσες τις καρδούλες!!!!!!

Να σου φύγει το άγχος το πολύ τώρα και να είσαι σιγά σιγά πιο ήρεμη :-)

Εγώ μετράω τις ώρες μέχρι την Τετάρτη δεν αντέχω άλλη αναμονή!!!!!!


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Abas μου υπομονη κοροτσι μου σκεψου οτι ειναι για καλο για τα μπεμπακια να πιασουν καλα και να μην τα κουναει τιποτα μετα. Τρουφακι εγω ζω μονο γ8α τα γλυκα επισης κ τωρα.

Αντε να περασουν οι μερες κοριτσακια μ.

Εγω δπυλευω σε τυροπιταδικο ψηνει και φτιαχνει καφεδες.πολυ δουλεια πολυ τρεξιμο


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια οταν ακουσα τις καρδουλες δεν μπορουσα να το πιστεψω κ παλι ημουν επιφυλακτικη μη στραβωσει κατι οπως στην αποβολη αυγουστου αλλα ενιωσα ταυτοχρονα κ τεραστια ανακουφιση κ χαρα κ λιγο φοβο για το αγνωστο(πως θα ειναι οταν ερθουν αφου ειναι τα πρωτα μας)που ουτε καν το φανταζομουν!!!με συνεπηρε!!!!:D

Ανυπομωνω να ακουσω πως θα νιωσετε κ εσεις σε λιγο που θα ακουσετε τα μωρακια σας!!!!

Τοσο απιστευτο μου φαινεται ακομα!!!!!!εξωπραγματικο!!!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να το πιστεψω μολις ειδα την θετικη χοριακη αμα ακουσω καρδια θα βαλω τα κλαμματα. Τωρα εχουν σταματησει οι ενοχλησεις στην κοιλια τσιμπιματα κραμπες κλπ και φοβαμαι επισης οταν σταματουν οι αναγουλες παλι φοβαμαι.οσο τα εχω αυτα ειμαι σιγουρη οτι ολα πανε καλα.

Πφφφ aba μου αυτη την στιγμη θα επρεπε να πεταμε στα ουρανια χωρις αγχος οπως οι αντρες μας που ειναι σιγουροι οτι ολα θα πανε καλα.αλλα σαν γυναικες ειμαστε καχυποπτες.

Λοιπον να σας πω πως εκανα την χοριακη.

Ειχα αρρωστησει δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου εκλεισε φωνη τα παντα.ξαφνικα με πιανει ενας δυνατος πονος στο αφτι πεφτω κατω κ δεν ξερω που βρισκομαι παω στο νοσοκομειο μου δινουν αντιβιωση δεν την πηρα ποτε.ειχα στο μυαλο μου τα λογια του συντροφου μου,μου ελεγε συνεχεια εισαι εγκυος γιατι 21 και 22 εκανα εμετους και του ελεγα τι λες μωρε τωρα ειμαι στις γονιμες. Εγω μαλλον εκανα εμετους γιατι τοτε ξεκινουσα να αρρωσταινω ή λογω ωορηξιας.

Με τα πολλα παιρνω 1 του μηνα ενα τεστ απο το φαρμαρκειο οχτω μερες πριν αδιαθετησω αρνητικο.λογικο ηταν. Δεν του λεω τιποτα. Ωστοσο εγω ακομα χαλια.παω σε παθολογο ζηταω μια γενικη αιματος ζητησα ετσι για το γαμωτο και μια χοριακη γιατι ειχαμε βαλει κ στοιχημα. Κανω την τριτη την χοριακη θετικη μου κοβονται τα ποδια κ μου ειπε ο μικροβιολογος να την επαναβω την πεμτη γιατι ειναι χαμηλη αλλα λογικα ειναι χαμηλη γιατι δεν ειχα ακομα καθυστερηση. Μπαινω στο αμαξι με βλεπει κοκκαλο του λεω οτι μου κοπηκαν τα ποδια και η αντιδραση του "μαλακα εγω στα ελεγα μου χρωστας κερδισα το στοιχημα"

Ακομα φοβαμαι η χοριακη μου μου φαινεται πολυ χαμηλη αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δεν μπορω να το πιστεψω μολις ειδα την θετικη χοριακη αμα ακουσω καρδια θα βαλω τα κλαμματα. Τωρα εχουν σταματησει οι ενοχλησεις στην κοιλια τσιμπιματα κραμπες κλπ και φοβαμαι επισης οταν σταματουν οι αναγουλες παλι φοβαμαι.οσο τα εχω αυτα ειμαι σιγουρη οτι ολα πανε καλα.

Πφφφ aba μου αυτη την στιγμη θα επρεπε να πεταμε στα ουρανια χωρις αγχος οπως οι αντρες μας που ειναι σιγουροι οτι ολα θα πανε καλα.αλλα σαν γυναικες ειμαστε καχυποπτες.

Λοιπον να σας πω πως εκανα την χοριακη.

Ειχα αρρωστησει δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου εκλεισε φωνη τα παντα.ξαφνικα με πιανει ενας δυνατος πονος στο αφτι πεφτω κατω κ δεν ξερω που βρισκομαι παω στο νοσοκομειο μου δινουν αντιβιωση δεν την πηρα ποτε.ειχα στο μυαλο μου τα λογια του συντροφου μου,μου ελεγε συνεχεια εισαι εγκυος γιατι 21 και 22 εκανα εμετους και του ελεγα τι λες μωρε τωρα ειμαι στις γονιμες. Εγω μαλλον εκανα εμετους γιατι τοτε ξεκινουσα να αρρωσταινω ή λογω ωορηξιας.

Με τα πολλα παιρνω 1 του μηνα ενα τεστ απο το φαρμαρκειο οχτω μερες πριν αδιαθετησω αρνητικο.λογικο ηταν. Δεν του λεω τιποτα. Ωστοσο εγω ακομα χαλια.παω σε παθολογο ζηταω μια γενικη αιματος ζητησα ετσι για το γαμωτο και μια χοριακη γιατι ειχαμε βαλει κ στοιχημα. Κανω την τριτη την χοριακη θετικη μου κοβονται τα ποδια κ μου ειπε ο μικροβιολογος να την επαναβω την πεμτη γιατι ειναι χαμηλη αλλα λογικα ειναι χαμηλη γιατι δεν ειχα ακομα καθυστερηση. Μπαινω στο αμαξι με βλεπει κοκκαλο του λεω οτι μου κοπηκαν τα ποδια και η αντιδραση του "μαλακα εγω στα ελεγα μου χρωστας κερδισα το στοιχημα"

Ακομα φοβαμαι η χοριακη μου μου φαινεται πολυ χαμηλη αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι

Απιστευτο!!!!καλα απο διαισθηση σκιζει ο αντρας σου!!!!!τι ωραια που ειναι οταν ερχονται απροσμενα τα νεα!!!!οσο για τη χοριακη μην ανησυχεις αφου την εκανες πολυ νωρις,παντα απο χαμηλα ξεκιναει κ θα ανεβει στα υψη!!!στις καρδιες αινθουσιαστηκα περισσοτερο οταν πρωτη φορα ειδαμε να παλλεται!εκει πεταξαμε τις σκουφιες μας.στο ακουσμα ειχα τοσο αγχος απο το αιμα που ειχα που δεν μπορουσα να χαλαρωσω να απολαυσω κ ειχα κ αναγουλες κ μετα κ τυψεις που δεν εκλαψα!!:)))


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο!!!!καλα απο διαισθηση σκιζει ο αντρας σου!!!!!τι ωραια που ειναι οταν ερχονται απροσμενα τα νεα!!!!οσο για τη χοριακη μην ανησυχεις αφου την εκανες πολυ νωρις,παντα απο χαμηλα ξεκιναει κ θα ανεβει στα υψη!!!στις καρδιες αινθουσιαστηκα περισσοτερο οταν πρωτη φορα ειδαμε να παλλεται!εκει πεταξαμε τις σκουφιες μας.στο ακουσμα ειχα τοσο αγχος απο το αιμα που ειχα που δεν μπορουσα να χαλαρωσω να απολαυσω κ ειχα κ αναγουλες κ μετα κ τυψεις που δεν εκλαψα!!:)))

Κοριτσάκια καλημέρα και από εμένα!

Ζαχαρωτό όντως, απίστευτη διαίσθηση ο άντρας σου!!

Εγώ βρίσκομαι σε μέρες τρελής αγωνίας καθώς από εχθές έχω καφέ υγρά + η χοριακή που έκανα είναι σχετικά χαμηλή με αυτή που θα ήθελε ο γιατρός..

Αναμονή μου είπε μέχρι την Πέμπτη που θα κάνουμε την επόμενη... :-(


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τρουφακι μου μην αγχωνεσαο κανει κακο. Περιμενε ως την πεμπτη και θα δεις ολα θα πανε καλα.για τα καφε υγρα μεινε ξαπλα και μην κουραζεσαι.ουτροτζεσταν δεν σου εσωσε ο γιατρος;αφου στον υπερηχο ειδε οτι προχωραει η εγκυμοσυνη.να εχεις πιστη αγαπη μου.

Αβας μου ποτε ειδατε την καρδια να παλλεται.

Εγω παρασκευη εχω γιατρος και εχω αγχος


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τρουφακι μου μην αγχωνεσαο κανει κακο. Περιμενε ως την πεμπτη και θα δεις ολα θα πανε καλα.για τα καφε υγρα μεινε ξαπλα και μην κουραζεσαι.ουτροτζεσταν δεν σου εσωσε ο γιατρος;αφου στον υπερηχο ειδε οτι προχωραει η εγκυμοσυνη.να εχεις πιστη αγαπη μου.

Αβας μου ποτε ειδατε την καρδια να παλλεται.

Εγω παρασκευη εχω γιατρος και εχω αγχος

Ζαχαρωτό μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ.. Δε μου έδωσε κάτι όχι και να σου πω την αλήθεια επειδή από την αρχή δε μας είχε κάνει καλή άισθηση αυτός ο γιατρός σήμερα θα πάμε σε άλλον...

Στις πλειοψηφίες των περιπτώσεων με καφέ υγρά βλέπω πως οι γιατροί δίνουν αυτό το χάπι.. δεν ξέρω..

εύχομαι να πάνε όλα καλά, θα δείξει.. :-)

Ο θεός να βάλει το χέρι του, σε ευχαριστώ πολύ πολύ ζαχαρωτό μου!!


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τρουφακι μου αλλαξε επρεπε να σπυ δωσει τουλαχιστον προληπτικα.εμενα ανεμβρυικη κυηση και η χοριακη ανεβαινε μια χαρα. Να πας να παρειε μια 2 γνωμη. Εγω απο τους γιατρους εχω απογοητευτει


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τρουφακι μου αλλαξε επρεπε να σπυ δωσει τουλαχιστον προληπτικα.εμενα ανεμβρυικη κυηση και η χοριακη ανεβαινε μια χαρα. Να πας να παρειε μια 2 γνωμη. Εγω απο τους γιατρους εχω απογοητευτει

Ζαχαρωτό μου θα πάω σήμερα κιόλας.. όχι τίποτα άλλο, αλλά όπως πολύ σωστά λέει και ο άντρας μου, αυτός δε με ρώτησε καν ούτε τη δουλειά κάνω και μήπως κουράζομαι και δεν κάνει τώρα που έχω τα καφέ....

Τι να πω....

Δεν ξέρω...

Προσπαθώ να μείνω ήρεμη, σε δυο τρεις μέρες πιστεύω θα έχουν φανεί όλα..

Εσύ καλά είσαι γλυκειά μου;


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τρουφακι μου για αρχη μολις ειπες για καφε υγρα επρεπε να σπυ πει ξεκουραση.

Εγω παθαινω τα δικα μου επειδη εχουν σταματησει τα τσιμπηματα οι αναγουλες ανυσηχω.μονο στηθος πρησμενο.και το φουσκωμα που ενιωθα εχει φυγει αλλα εδω και λιγες μερες ειμαι συνεχεια τουαλετα μην ξεχναμε πως ειμουν αρρωστη τωρα απο το σαββατο ηρεμησα με κεφαλι μπουκωμα εχει μεινει ο βηχας. Εχω βαλει την ζωνη της αγιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου.εαν κατι ειναι να παει στραβα θα παει το πηρα αποφαση.την παρασκευη θα δειξει αντε να δω ποτε θα προλαβω να παω γιατι δουλευω κιολας


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την ιστορια της αδερφης μου να παιρνουμε δυναμεις;

Η αδερφη μου μενει στο εξωτερικο. Τον αυγουστο καταλαβαινει οτι εχει καθυστερηση κανει τεστ θετικο μετα απο 2 βδομαδες βλεπει αιμα καταφερνει με τα πολλα να κλεισει ραντεβου με γιατρο(εκει δεν ειναι οπως εδω να πας στα εκτακτα βα σε δουν.πρεπει να στειλεις μεηλ στον γιατρο και αυτος θα αποφασισει αμα σε δει) τεσπα μετα απο βδομαδες αποφασιζει και την Δεχεται με μια γενικη αιματος δεν ξερω εαν εκανε χοριακη της λεει απεβαλλες (δεν ειχε κανει χοριακη η αδερφη μου πιο πριν)Τις δινει κατι χαπακια κ τις λεει παρτα να καθαρισεις.τα παιρνει βγαζει κατι κομματια ειχε μια μικρη αιμμοραγια και την πηρε μετα απο κατω 3 αποβολλη. Περνανε 2 μηνες ακομα περιοδος πουθενα ξανα παιρνει τεστ της βγαινει θετικο αποκλειεται λεει. Ξανα προσπαθει να κλεισει ραντεβου τα καταφερνει μετα απο 2 μηνες και ο γιατρος δεν το δεχοταν τους πιεσε εκανε φασαρια για να κανει υπερηχο. Αυτος συνεχισε μα χτυπιεται η αδερφη μου αφου ολα πηγαν καλα δεν τους εκανε μυνηση ενω επρεπε. Τωρα εχω εναν ανηψιο 7μιση μηνων θηριο ειναι


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωτό μου θα πάω σήμερα κιόλας.. όχι τίποτα άλλο, αλλά όπως πολύ σωστά λέει και ο άντρας μου, αυτός δε με ρώτησε καν ούτε τη δουλειά κάνω και μήπως κουράζομαι και δεν κάνει τώρα που έχω τα καφέ....

Τι να πω....

Δεν ξέρω...

Προσπαθώ να μείνω ήρεμη, σε δυο τρεις μέρες πιστεύω θα έχουν φανεί όλα..

Εσύ καλά είσαι γλυκειά μου;

Καλημερα θα παρεμβω στο θεματακι μπας και σε καθυσηχασω λιγακι! το καφε αιμα δεν ειναι απαραιτητα κακο ουτε σημαινει αποβολη απο τη στιγμη που δεν πονας! ειναι παλιο αιμα τους πρωτους 3 μηνες και εγω καθε φορα που θα περιμενα περιοδο σκουπιζομουν και ειχα λιγα καφε και οπως βλεπεις προχωρησα πολυ καλα παρε και 2η γνωμη δεν ειναι κακο ευχομαι ολα καλα να σου πανε ξεκουραση οσο μπορεις :D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...