Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Τρουφακι μου για αρχη μολις ειπες για καφε υγρα επρεπε να σπυ πει ξεκουραση.

Εγω παθαινω τα δικα μου επειδη εχουν σταματησει τα τσιμπηματα οι αναγουλες ανυσηχω.μονο στηθος πρησμενο.και το φουσκωμα που ενιωθα εχει φυγει αλλα εδω και λιγες μερες ειμαι συνεχεια τουαλετα μην ξεχναμε πως ειμουν αρρωστη τωρα απο το σαββατο ηρεμησα με κεφαλι μπουκωμα εχει μεινει ο βηχας. Εχω βαλει την ζωνη της αγιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου.εαν κατι ειναι να παει στραβα θα παει το πηρα αποφαση.την παρασκευη θα δειξει αντε να δω ποτε θα προλαβω να παω γιατι δουλευω κιολας

Οσο για τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν σε ολες!!! μην ανχωνεσαι αν δεν εχεις! θα ξαναγυρισουν! μετα τον 3ο και το στηθος σταματαει να ποναει!! με το καλο σε ολες σας κοριτσακια!:D:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ολη την εγκυμοσυνη εκανε 3 υπερηχους σχεδον καθε μερα εκανε καμπυλη ζαχαρου η μαια της ελεγε ολα καλα και τελικα κατεληξε το μωρο να γεννηθει με χαμηλο ζαχαρο να μπει θερμοκοιτιδα να κρυωνει να του δινουν ζαχαρονερο εμεινε 3 μηνες στο νοσοκομειο και ολα αυτσ γιατι τελικα η αδερφη μου ειχε ζαχαρο στην εγκυμοσυνη.της πηγαν ολα στραβα αλλα ευτυχως εχει ενα θηριο χωρις κανενα προβλημα.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν σε ολες!!! μην ανχωνεσαι αν δεν εχεις! θα ξαναγυρισουν! μετα τον 3ο και το στηθος σταματαει να ποναει!! με το καλο σε ολες σας κοριτσακια!:D:D

Ευχαριστω κουκλα μου με καθυσηχασες λιγο . σου ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα παρεμβω στο θεματακι μπας και σε καθυσηχασω λιγακι! το καφε αιμα δεν ειναι απαραιτητα κακο ουτε σημαινει αποβολη απο τη στιγμη που δεν πονας! ειναι παλιο αιμα τους πρωτους 3 μηνες και εγω καθε φορα που θα περιμενα περιοδο σκουπιζομουν και ειχα λιγα καφε και οπως βλεπεις προχωρησα πολυ καλα παρε και 2η γνωμη δεν ειναι κακο ευχομαι ολα καλα να σου πανε ξεκουραση οσο μπορεις :D

crochetmania μου καλησπέρα!!

Με το καλό το μπεμπάκι σουυυυυ!!!

Γερό και δυνατό να είναι! :-D

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Ήδη μίλησα με έναν άλλον γιατρό - που έπρεπε να είχα πάει σε αυτόν από την αρχή, ας όψεται η πρόταση φίλων για το πόσο καλός είναι ο άλλος..-

Ήταν σχετικά καθησυχαστικός, αλλά το κυριότερο που μου είπε είναι να ηρεμήσω γιατί το άγχος μόνο κακό μπορεί να κάνει..

Οπότε ηρεμώ, αναμένω και θέλω να πιστεύω πως το σποράκι μας θα τα καταφέρει!!!


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τρουφακι μου για αρχη μολις ειπες για καφε υγρα επρεπε να σπυ πει ξεκουραση.

Εγω παθαινω τα δικα μου επειδη εχουν σταματησει τα τσιμπηματα οι αναγουλες ανυσηχω.μονο στηθος πρησμενο.και το φουσκωμα που ενιωθα εχει φυγει αλλα εδω και λιγες μερες ειμαι συνεχεια τουαλετα μην ξεχναμε πως ειμουν αρρωστη τωρα απο το σαββατο ηρεμησα με κεφαλι μπουκωμα εχει μεινει ο βηχας. Εχω βαλει την ζωνη της αγιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου.εαν κατι ειναι να παει στραβα θα παει το πηρα αποφαση.την παρασκευη θα δειξει αντε να δω ποτε θα προλαβω να παω γιατι δουλευω κιολας

Ζαχαρωτό μου, πίστη όπως είπες εσύ και θα πάνε όλα καλά!

Και εσύ πρέπει να ξεκουράζεσαι γιατί η δουλειά σου είναι δύσκολη και έχει τρέξιμο...

είναι τρομερά ενθαρρυντικό το να μοιραζόμαστε τα άγχη μας, γιατί γίνονται μισά.. :-)

Εγώ λέω να το δω αλλιώς.. Να πιστέψω στο νινί μου, πως θα τα καταφέρει με τη βοήθεια του Θεού και του Ταξιάρχη που είναι ο προστάτης μας και όλα θα πάνε καλά! Για όλες μας!


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρουφακι μου ακουσες τον αλλον γιατρο. Εχε πιστη στο νινι σου για να παιρνει και αυτο δυναμη και μα μεγαλωνει.

Μια που ειπες ταξιαρχη 8 νοεμβριου εμαθα οτι ειμαι εγκυος κατευθειαν πηγα κ αναψα κερακι.

Ειμαστς στηριγμα η μια την αλλη καταλαβαινουμε απολυτα τα αγχη της καθεμιας. Αθηνα μενεις τρουφακι;


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τρουφακι μου ακουσες τον αλλον γιατρο. Εχε πιστη στο νινι σου για να παιρνει και αυτο δυναμη και μα μεγαλωνει.

Μια που ειπες ταξιαρχη 8 νοεμβριου εμαθα οτι ειμαι εγκυος κατευθειαν πηγα κ αναψα κερακι.

Ειμαστς στηριγμα η μια την αλλη καταλαβαινουμε απολυτα τα αγχη της καθεμιας. Αθηνα μενεις τρουφακι;

:-)

Νομίζω πως οι μόνες που μπορούν να μας καθησυχάσουν είναι οι ήδη μανούλες.. Και τις ευχαριστούμε πολύ που είναι εδώ με να δίνουν τη συμβουλή τους σε κάθε απορία!

Αθήνα μένω Ζαχαρωτό ναι :-)


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε τουλαχιστον απο τις τυχερες τρουφακι μου γιατι εδω στην αθηνα οπου και μα γυρισουμε οπου κ να κοιταξουμε ειναι γεματο γυναικολογους.οποτε εαν κατι δενας αρεσει παμε σε καποιον που θα νιωθουμε σιγουρια. Τωρα ηρεμησε και κανε σαν να μην εγινε τιποτα.ξερω σε τρωει το αγχος μεχρι τον επομενο υπερηχο σε νιωθω αλλα οτι κ να κανεις ο χρονος δεν περναει


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουραγιο τρουφακι μου τιποτα δεν ειναι,κ εγω μια εβδομαδα που εχω κ καφε κ ροζ κ κοκκινο ιχνος και ο γιατρος κ οι μαιες κλινικης εξωσωματικης κ στα επειγοντα ειπαν αν δε δω αιμορραγια κ ρυθμικους πονους να μην ανυσηχω!γιατι δε δωσανε ουτροτζεσταν κ ενεση προγεστερονης ομως(lentogest η'proluton)?που βοηθαει?ρωτα το γιατρο.

Ζαχαρωτο μου καλο κουραγιο στη δουλεια κ οι μερες να περασουν νερακι!!!ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα!

Αντε κ με το τελος της εβδομαδας να φυγουν ολα αυτα που μας ανησυχουν!

Για την ναυτια το μονο που μου επιτρεπουν ειναι ενα φυτικο σιροπι που ειναι κ για εγκυες το emecalm!θα το χω το απογευμα κ θα σας πω εντυπωσεις γιατι θυμαμαι κ εσυ ζαχαρωτο ειχες.

Φιλακια κοριτσια!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τρουφακι μου μην αγχωνεσαο κανει κακο. Περιμενε ως την πεμπτη και θα δεις ολα θα πανε καλα.για τα καφε υγρα μεινε ξαπλα και μην κουραζεσαι.ουτροτζεσταν δεν σου εσωσε ο γιατρος;αφου στον υπερηχο ειδε οτι προχωραει η εγκυμοσυνη.να εχεις πιστη αγαπη μου.

Αβας μου ποτε ειδατε την καρδια να παλλεται.

Εγω παρασκευη εχω γιατρος και εχω αγχος

Την καρδια την ειδαμε να παλλεται 5εβδομαδες κ 4μερες αλλα παιζει ρολο το μηχανημα διοτι 3μερες μετα πηγα σε ενα γιατρο για το αιμα κ μου ειπε μονο σακους εβλεπε!!ξαναπηγα 2μερες μετα στα επειγοντα κ ειδαμε τα παντα κ ακουσαμε κ τις 2καρδιες στην 6εβδομαδα.


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Abas μου εχω θεμα με τα σιροπια μονο που τα βλεπω ξερναω. Κοριτσια τοσες ωρες ορθοστασια δεν παλευεται με τιποτα. Σε αυτα τα μαγαζια δεν εχει διαλειμμα κ που παω τουαλετα τυχερη ειμαι. Μολις μπηκα σπιτι δεν εχω ορεξη για τιποτα.abas μου πως εισαι εσυ; τρουφακι που χαθηκες;


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Abas μου εχω θεμα με τα σιροπια μονο που τα βλεπω ξερναω. Κοριτσια τοσες ωρες ορθοστασια δεν παλευεται με τιποτα. Σε αυτα τα μαγαζια δεν εχει διαλειμμα κ που παω τουαλετα τυχερη ειμαι. Μολις μπηκα σπιτι δεν εχω ορεξη για τιποτα.abas μου πως εισαι εσυ; τρουφακι που χαθηκες;

Αχ ζαχαρωτο μου κουραγιο κ η φιλη μου που δουλευε σερβις ως τον 7ο το ιδιο θεμα ειχε κ ειναι δυσκολα οντως σωματικα αλλα ελπιζω συντομα να περασει ο καιρος.εδω τα ιδια!ιχνη εχω ακομα κ ξαπλωνω αλλα δεν την παλευω με εχει ριξει το να μη μπορω να κανω τιποτα!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Abas μου υπομονη κουκλα μου.καλο κουραγιο. Το ξερω ειναι δυσκολα δεν μπορεις να ασχοληθεις με κατι μα ξεχαστεις κ δεν περναει η ωρα. Διαβαζεις κανενα βιβλιο;

Υπομονη απλα τα σπορακια σου θελουν να σε ξεκουρασουν γιατι θα εχεις τρεξιμο σε 34 βδομαδες.ποτε θα ξανα πατε στον γιατρο κουκλα μου;


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Abas μου υπομονη κουκλα μου.καλο κουραγιο. Το ξερω ειναι δυσκολα δεν μπορεις να ασχοληθεις με κατι μα ξεχαστεις κ δεν περναει η ωρα. Διαβαζεις κανενα βιβλιο;

Υπομονη απλα τα σπορακια σου θελουν να σε ξεκουρασουν γιατι θα εχεις τρεξιμο σε 34 βδομαδες.ποτε θα ξανα πατε στον γιατρο κουκλα μου;

Καλησπερα ζαχαρωτο μου!σημερα ειχαμε γιατρο κ ολα καλα!ακουσαμε καρδιες κ ειπε οτι κ σαν εβδομαδα κ σαν μεγεθος ειναι κ τα 2 καλα!με τα καφε ροζ κλπ υγρα ουτε που ασχολουνται ουτε σημερα(ουτε στα επειγοντα)οποτε χαλαρωσα κ ειπα κ γω οτι θελει ας γινει.βιβλιο δυσκολευομαι πια να διαβαζω λογω ναυτιας αλλα με το σιροπι εγινα πολυ πολυ καλυτερα κυριως το πρωι που σηκωνομαι το παιρνω 15λεπτα πριν κ σουπερ!

Εσυ αυριο θα πας για υπερηχο,ετσι δεν ειναι?αντε να περασουν γρηγορα οι ωρες!!!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ abas μου αυριο στις 5 το απογευμα ασε δεν περναν οι ωρες.σηκωθηκα στις 2 το βραδυ με τρομερες αναγουλες κ το πρωι επισης κατα τις 7.30 στην δουλεια ενιωθα λες κ ημουν μεθυσμενη γυρνουσαν ολα κ ειχε τρελη δουλεια σημερα αλλα ενταξει αντεξα.

Πολυ χαιρομαι που τα σπορακια ειναι καλα αντε να απολαυσεις την εγκυμοσυνη χωρις αγχος. Σιδηρο βιταμινες σου εδωσε; πως ηταν τα ζπυζουνια ξεχωριζε τιποτα στον υπερηχο; η μονο κατι τελιτσες;δεν εχω δει ποτε μωρο σε υπερηχο


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...