Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημερα! Τι γίνεται; πως πάτε; εγώ εχω φρικτούς πονοκεφάλους με εμετούς. Φυσικά το ντεπόν που επιτρέπεται δεν μου κάνει τπτ. Ο γιατρός λέει ειναι σύνηθες φαινόμενο και ειδικά τώρα που αλλάζω μηνα. Στον γιο μου δεν είχα κάτι παρόμοιο. Τι να πω. Υπομονή..!

Καλημέρα Xenia μου :tongue::tongue:

Εγώ ευτυχώς δεν έχω εμετούς αλλά συνέχεια αναγούλες με ότι τρώω και ότι σκέφτομαι ότι θέλω να φάω :oops::oops::oops: δεν έχω παράπονο πάντως γιατί θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος που δεν με νοιάζει τίποτα :D:D


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπομονη Ξενια μου.Και εγω αναγουλες εχω αλλα μεχρι εκει.Αντιεμετικο επιτρεπεται βεβαια αν θελεις να παρεις ρωτησε τον γιατρο σου :)

Η αδελφη μου ετσι ηρεμησε απο τους εμετους.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

εγώ σήμερα ζορίζομαι πολύ το στομάχι μου με έχει τρελάνει μόνο με το Simeco βλέπω λιγη διαφορά αλλά για λίγο!! ελπίζω τα Χριστούγεννα να μας έχουν περάσει όλα αυτά!!!

Υπομονή κορίτσια!!! :P:p:p


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα μπήκα στην 8 βδομάδα και από διάθεση χάλια...αναγούλες ζαλάδες πονοκέφαλο...είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών...εσείς πως τα πάτε;;;:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα μπήκα στην 8 βδομάδα και από διάθεση χάλια...αναγούλες ζαλάδες πονοκέφαλο...είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών...εσείς πως τα πάτε;;;:)

Καλως ηλθες!!!

Ολες κατι εχουμε τελικα.Τα ιδια με σενα εχω και εγω εκτος τους πονοκεφαλους.Ειναι ολα σε υποφερτο βαθμο τουλαχιστον.

Ευχομαι να σου περασουν γρηγορα.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως ηλθες!!!

Ολες κατι εχουμε τελικα.Τα ιδια με σενα εχω και εγω εκτος τους πονοκεφαλους.Ειναι ολα σε υποφερτο βαθμο τουλαχιστον.

Ευχομαι να σου περασουν γρηγορα.

Σε ευχαριστώ επίσης!!!μετραω κάθε μερα ναπερασουν οι βδομάδες έχω και την μικρή που τώρα που κάθομαι σπιτι όλη μέρα είναι πάνω μου !!θα περάσουν οι βδομαδουλες που θα πάει!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Zali καλωσήρθες!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εχω τα ίδια συμπτώματα με σένα και εχω ενα αγοράκι 3μιση χρόνων. Όλη μέρα και μεις στο σπίτι..! Υπομονή και κουράγιο! Εχω βάλει στόχο τις 10 Δεκεμβρίου που μπαίνω 2ο τρίμηνο. Απο κεί και πέρα νομίζω θα είμαι καλύτερα..!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου! Εγω δε δουλευω και εκτος αυτου δεν ειχα καθολου βοηθεια απο γιαγιαδες και δυσκολευτηκα.Και πανω που ξεπεταχτηκε η μικρη και θα μπορουσα να εχω λιγο χρονο για μενα ηρθε η δευτερη εγκυμοσυνη.Τωρα εχω και τους δικους μου κοντα και φανταστειτε οτι η πρωτη φορα που αφησα τη μικρη εκει χωρις εμας ηταν προχθες που ειχα γυναικολογο.Και κοντευει 2.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα μπήκα στην 8 βδομάδα και από διάθεση χάλια...αναγούλες ζαλάδες πονοκέφαλο...είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη έχω ένα κοριτσάκι 3 ετών...εσείς πως τα πάτε;;;:)

Καλημέρα κορίτσια :D:D:D

Zali μου καλωσήρθες στην παρέα μας σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις :tongue::tongue::tongue:. Από συμπτώματα βλέπω πως πάνω κάτω όλες περίπου τα ίδια έχουμε οπότε υπομονή και πάλι υπομονή ;);).

Σας φιλώ!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μενα!!!

και εγώ έχω βάλει στοχο την 3/12 που αλλάζω τρίμηνο!

Εσείς πότε αλλάζετε??

Ένα είναι σίγουρο! αυτό το μικρο πλασματακι που εχουμε θα μας αποζημιωσει και με το παραπάνω ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!! :P:p:p:p

Φιλάκια σε όλες!


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας :) Είμαι η Σοφία, από την Θεσσαλονίκη, και από το δίπλα γκρουπάκι με τις Μανούλες Μαίου 2017. Είπα να κάνω μια βόλτα και από τα δικά σας τα μέρη μια και η Π.Η.Τ. μου είναι σχετική ... Κάποια σελίδα στο ιντερνετ μου έβγαλε 31/5/2017... Μπήκα και σε αυτή που έγραψε μια κοπέλα εδώ eleftheia.gr και μου έβγαλε 2/6/2017 ... Πέρα από αυτό πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα! Δεν την είχα ξαναπετύχει! Μου άρεσε που σε ενημερώνει και για το πότε πρέπει να γίνουν σημαντικές εξετάσεις! Και τέλος η γιατρός μου με έναν δικό της μετρητή μου έδωσε ΠΗΤ 6/6/2017. Κοινώς τρέχα γύρευε από ΠΗΤ! χα χα! Ίσως στην αυχενική να μου δώσουν άλλη :) Η γιατρός μου βέβαια και την προηγούμενη φορά ήταν στις +6 μέρες από αυτή που είχα βρει στο ιντερνετ ... Μου λέει λοιπόν ότι αλλάζω μήνα κάθε 6 του μήνα ... και να μην κοιτώ τις εβδομάδες ... Αυτή την φορά όλα είναι πολύ "μπερδευτικά" αν υπάρχει τέτοια λέξη ... και δεν μπορώ να τα παρακολουθώ νομίζω .. όπως είπε και μια φίλη που είναι και αυτή στην δεύτερη εγκυμοσύνη της, μην με ρωτάς σε ποια εβδομάδα είμαι, έχω μπερδευτεί, αλλά ξέρω να σου πω ότι μπήκα στον 7ο! Έχω λοιπόν κι ένα αγοράκι που γίνεται 4 τον Δεκέμβρη! Αυχενική θα κάνω στο ιατρείο της γιατρού μου στις 17/11 και αν δει κάτι που θα την ανησυχήσει θα με στείλει αλλού σε ειδικό. Την ίδια ή την επόμενη μέρα θα κάνω και το pap-A. Από εξετάσεις έκανα αυτές του προγεννετικού ελέγχου στην 8η εβδομάδα νομίζω. Είχα χαμηλό σίδηρο αλλά είπε ότι θα δούμε αν θα πάρω κάτι τότε που θα με δει στην αυχενική. Τώρα παίρνω μόνο φυλλικό οξύ. Κάπου διάβασα ότι το παίρνουν μόνο μέχρι την 12 εβδομάδα ... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το έπαιρνα σε όλη της την διάρκεια και τώρα αναρωτιέμαι αν έκανα καλά ... Από κιλά είμαι σταθερή από τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη στα 72 ... Είχα μια μείωση 1-2 κιλά όταν σε μια φάση με έπιασαν κάτι διάρροιες αλλά επανήλθα :) Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να βάλω κιλά γιατί θεωρώ ότι έχω ήδη ... ή τουλάχιστον να βάλω όσα λιγότερα μπορώ ... Πολλά έγραψα για πρώτη φορά ... Ελπίζω να μην βαρεθήκατε και να τα λέμε εδώ μέσα ... Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!η γιατρός μου βρίσκει χαμηλή πίεση συνέχεια έχει συμβεί σε καμία;;έχει αρχίσει να με αγχώνει !!!

Μίλα με κάποιο διατροφολογο καλό μου και προσπάθησε να την ανεβάσεις με υγιεινούς τρόπους και όχι τρώγοντας αλμυρά!!

Προσοχή κορίτσια μπορεί να είναι αρχή αλλά ελλατώστε το αλάτι!

Κάτι άλλο που μόλις θυμήθηκα... μήπως πίνεις χαμόμηλο συχνά? (κάπου έχω ακούσει μα δεν θυμάμαι ότι ρίχνει την πίεση!)

Μην αγχώνεσαι!!! χαρούμενη μανούλα... χαρούμενο μωρο!!!:P:p:p

Αλλώστε καλύτερα χαμηλή παρά υψηλή!!!;););)


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :) Είμαι η Σοφία, από την Θεσσαλονίκη, και από το δίπλα γκρουπάκι με τις Μανούλες Μαίου 2017. Είπα να κάνω μια βόλτα και από τα δικά σας τα μέρη μια και η Π.Η.Τ. μου είναι σχετική ... Κάποια σελίδα στο ιντερνετ μου έβγαλε 31/5/2017... Μπήκα και σε αυτή που έγραψε μια κοπέλα εδώ eleftheia.gr και μου έβγαλε 2/6/2017 ... Πέρα από αυτό πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα! Δεν την είχα ξαναπετύχει! Μου άρεσε που σε ενημερώνει και για το πότε πρέπει να γίνουν σημαντικές εξετάσεις! Και τέλος η γιατρός μου με έναν δικό της μετρητή μου έδωσε ΠΗΤ 6/6/2017. ...... Καλώς σας βρήκα!

Καλωσόρισες Σοφάκι!!!

κ γω στο eleftheia.gr μπαίνω και στο www.babyzone.gr είναι και τα δυο πολύ καλά!!

Σου ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! :P:p:p


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!η γιατρός μου βρίσκει χαμηλή πίεση συνέχεια έχει συμβεί σε καμία;;έχει αρχίσει να με αγχώνει !!!

Εγω ειμαι υποτασικη αλλα ξερω οτι στην εγκυμοσυνη τη θελουμε χαμηλη.ποσο εχεις συνηθως;


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...