Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα σας :) Είμαι η Σοφία, από την Θεσσαλονίκη, και από το δίπλα γκρουπάκι με τις Μανούλες Μαίου 2017. Είπα να κάνω μια βόλτα και από τα δικά σας τα μέρη μια και η Π.Η.Τ. μου είναι σχετική ... Κάποια σελίδα στο ιντερνετ μου έβγαλε 31/5/2017... Μπήκα και σε αυτή που έγραψε μια κοπέλα εδώ eleftheia.gr και μου έβγαλε 2/6/2017 ... Πέρα από αυτό πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα! Δεν την είχα ξαναπετύχει! Μου άρεσε που σε ενημερώνει και για το πότε πρέπει να γίνουν σημαντικές εξετάσεις! Και τέλος η γιατρός μου με έναν δικό της μετρητή μου έδωσε ΠΗΤ 6/6/2017. Κοινώς τρέχα γύρευε από ΠΗΤ! χα χα! Ίσως στην αυχενική να μου δώσουν άλλη :) Η γιατρός μου βέβαια και την προηγούμενη φορά ήταν στις +6 μέρες από αυτή που είχα βρει στο ιντερνετ ... Μου λέει λοιπόν ότι αλλάζω μήνα κάθε 6 του μήνα ... και να μην κοιτώ τις εβδομάδες ... Αυτή την φορά όλα είναι πολύ "μπερδευτικά" αν υπάρχει τέτοια λέξη ... και δεν μπορώ να τα παρακολουθώ νομίζω .. όπως είπε και μια φίλη που είναι και αυτή στην δεύτερη εγκυμοσύνη της, μην με ρωτάς σε ποια εβδομάδα είμαι, έχω μπερδευτεί, αλλά ξέρω να σου πω ότι μπήκα στον 7ο! Έχω λοιπόν κι ένα αγοράκι που γίνεται 4 τον Δεκέμβρη! Αυχενική θα κάνω στο ιατρείο της γιατρού μου στις 17/11 και αν δει κάτι που θα την ανησυχήσει θα με στείλει αλλού σε ειδικό. Την ίδια ή την επόμενη μέρα θα κάνω και το pap-A. Από εξετάσεις έκανα αυτές του προγεννετικού ελέγχου στην 8η εβδομάδα νομίζω. Είχα χαμηλό σίδηρο αλλά είπε ότι θα δούμε αν θα πάρω κάτι τότε που θα με δει στην αυχενική. Τώρα παίρνω μόνο φυλλικό οξύ. Κάπου διάβασα ότι το παίρνουν μόνο μέχρι την 12 εβδομάδα ... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το έπαιρνα σε όλη της την διάρκεια και τώρα αναρωτιέμαι αν έκανα καλά ... Από κιλά είμαι σταθερή από τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη στα 72 ... Είχα μια μείωση 1-2 κιλά όταν σε μια φάση με έπιασαν κάτι διάρροιες αλλά επανήλθα :) Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να βάλω κιλά γιατί θεωρώ ότι έχω ήδη ... ή τουλάχιστον να βάλω όσα λιγότερα μπορώ ... Πολλά έγραψα για πρώτη φορά ... Ελπίζω να μην βαρεθήκατε και να τα λέμε εδώ μέσα ... Καλώς σας βρήκα!

Καλως ηρθες και με το καλο!

Και εγω με διατροφη ειμαι μπας και δε παρω πολλα μιας και στη πρωτη ειχα παρει πολλα.Φυλλικο παιρνω κ γω προς το παρων.Δεν εχω ακουσει κανεναν να το κοβει στη μεση της εγκυμοσυνης.Αναλογα τον γιατρο βεβαια.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας :) Είμαι η Σοφία, από την Θεσσαλονίκη, και από το δίπλα γκρουπάκι με τις Μανούλες Μαίου 2017. Είπα να κάνω μια βόλτα και από τα δικά σας τα μέρη μια και η Π.Η.Τ. μου είναι σχετική ... Κάποια σελίδα στο ιντερνετ μου έβγαλε 31/5/2017... Μπήκα και σε αυτή που έγραψε μια κοπέλα εδώ eleftheia.gr και μου έβγαλε 2/6/2017 ... Πέρα από αυτό πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα! Δεν την είχα ξαναπετύχει! Μου άρεσε που σε ενημερώνει και για το πότε πρέπει να γίνουν σημαντικές εξετάσεις! Και τέλος η γιατρός μου με έναν δικό της μετρητή μου έδωσε ΠΗΤ 6/6/2017. Κοινώς τρέχα γύρευε από ΠΗΤ! χα χα! Ίσως στην αυχενική να μου δώσουν άλλη :) Η γιατρός μου βέβαια και την προηγούμενη φορά ήταν στις +6 μέρες από αυτή που είχα βρει στο ιντερνετ ... Μου λέει λοιπόν ότι αλλάζω μήνα κάθε 6 του μήνα ... και να μην κοιτώ τις εβδομάδες ... Αυτή την φορά όλα είναι πολύ "μπερδευτικά" αν υπάρχει τέτοια λέξη ... και δεν μπορώ να τα παρακολουθώ νομίζω .. όπως είπε και μια φίλη που είναι και αυτή στην δεύτερη εγκυμοσύνη της, μην με ρωτάς σε ποια εβδομάδα είμαι, έχω μπερδευτεί, αλλά ξέρω να σου πω ότι μπήκα στον 7ο! Έχω λοιπόν κι ένα αγοράκι που γίνεται 4 τον Δεκέμβρη! Αυχενική θα κάνω στο ιατρείο της γιατρού μου στις 17/11 και αν δει κάτι που θα την ανησυχήσει θα με στείλει αλλού σε ειδικό. Την ίδια ή την επόμενη μέρα θα κάνω και το pap-A. Από εξετάσεις έκανα αυτές του προγεννετικού ελέγχου στην 8η εβδομάδα νομίζω. Είχα χαμηλό σίδηρο αλλά είπε ότι θα δούμε αν θα πάρω κάτι τότε που θα με δει στην αυχενική. Τώρα παίρνω μόνο φυλλικό οξύ. Κάπου διάβασα ότι το παίρνουν μόνο μέχρι την 12 εβδομάδα ... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το έπαιρνα σε όλη της την διάρκεια και τώρα αναρωτιέμαι αν έκανα καλά ... Από κιλά είμαι σταθερή από τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη στα 72 ... Είχα μια μείωση 1-2 κιλά όταν σε μια φάση με έπιασαν κάτι διάρροιες αλλά επανήλθα :) Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να βάλω κιλά γιατί θεωρώ ότι έχω ήδη ... ή τουλάχιστον να βάλω όσα λιγότερα μπορώ ... Πολλά έγραψα για πρώτη φορά ... Ελπίζω να μην βαρεθήκατε και να τα λέμε εδώ μέσα ... Καλώς σας βρήκα!

Καλωσήρθες Σοφία :D:D:D

Σου εύχομαι όλα να πάνε κατευχήν και να έχεις μια τελειόμηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη :tongue::tongue::tongue:. Θα τα λέμε συχνά από εδώ να ανταλλάσουμε και απόψεις..... Βλέπω ότι μέχρι τώρα μόνο η δική μου είναι η πρώτη εγκυμοσύνη :cool::cool: οπότε θα έχω πολλές απορίες κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου να μου λύσετε :tongue::tongue:.

Σίγουρα στην αυχενική σου θα σου δώσουν ποιο έγκυρη πρόβλεψη για την ΠΗΤ σου :D:D:D

Φιλιά Πολλά!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και με το καλο!

Και εγω με διατροφη ειμαι μπας και δε παρω πολλα μιας και στη πρωτη ειχα παρει πολλα.Φυλλικο παιρνω κ γω προς το παρων.Δεν εχω ακουσει κανεναν να το κοβει στη μεση της εγκυμοσυνης.Αναλογα τον γιατρο βεβαια.

Με το καλό το δεύτερο μωράκι σου κορίτσι χάρηκα πολύ με το νέο σου άντε σιγά σιγά όλες οι μαμάδες Ιανουαρίου του 15 κάνουμε και δεύτερο εγώ έχω ένα αγοράκι 22 ημερών θηλάζω και τα 2 και τα έχω παίξει αλλά πλέον είμαι μαμα 2 παιδιών που κάποια στιγμή θα μεγαλώσουν που θα πάει καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλα τα κορίτσια ;)


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό το δεύτερο μωράκι σου κορίτσι χάρηκα πολύ με το νέο σου άντε σιγά σιγά όλες οι μαμάδες Ιανουαρίου του 15 κάνουμε και δεύτερο εγώ έχω ένα αγοράκι 22 ημερών θηλάζω και τα 2 και τα έχω παίξει αλλά πλέον είμαι μαμα 2 παιδιών που κάποια στιγμή θα μεγαλώσουν που θα πάει καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλα τα κορίτσια ;)

Ελα ρε!!!! Να σου ζησει!!

Ηρωιδααααα να θηλαζεις δυο!! Μπραβο σου!!

Θα ζοριστουμε λιγο τωρα αλλα θα μεγαλωσουν μαζι και θα ειναι υπεροχο!!! Πολυ χαρηκα! Μπραβο!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9-6 αλλά δεν είμαι σίγουρη ..απλά μου λέει ότι είναι χαμηλή ...

10 με 6 εχω εγω εκει κυμαινοταν.Σαφως και ειναι χαμηλη αλλα ειναι πολυ καλυτερα απο την υψηλη.Ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη.Θυμαμαι οταν ειχα πει στον γιατρο μου οτι ειμαι υποτασικη μου ειχε πει "ακομα καλυτερα". Οποτε ολα καλα :)


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

9-6 αλλά δεν είμαι σίγουρη ..απλά μου λέει ότι είναι χαμηλή ...

Καλημερααα!!!:P:p

Χθες πήγα στο γιατρο μου και ειμαι πολυ χαρουμενη!!

Κοριτσια δεν υπήρχε! σε σχεση με την προηγουμενη επίσκεψη που ειχαμε ακουσει καρδουλα και απλα ειδαμε μια κουκιδουλα χθες ειδαμε ΜΩΡΟ!! :D:D:D

Κουνουσε χερακια, ποδαρακια! Δοξα το θεο ολα καλα μας ειπε!

Ζαλι μου η πιεση μου εμενα χθες ηταν 10,3 & 7,1 δεν μου το σχολιασε καν!

ακομα και ο αιματοκριτης που ηταν 36,7 μου ειπε οτι ειναι λογικο λογω του οτι δεν τρεφομαι οπως πρεπει (έχασα 3 κιλα)... να κανω υπομονη.. και μετα την αυχενικη περιπου μου είπε θα μου δωσει βιταμινες!

Μια συσπαση ειδε στη μητρα και μου ζητησε πολυ ευγενικα να ξεκουραζομαι περισσότερο!!

Α και μια συμβουλη που μου εδωσε: "ΔΕΝ θελουμε για κανενα λογο να σε πιασει πανικος! Αγχος μπορείς να εχεις οσο θελείς!"

Πολλά φιλιά!!!


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!!:P:p

Χθες πήγα στο γιατρο μου και ειμαι πολυ χαρουμενη!!

Κοριτσια δεν υπήρχε! σε σχεση με την προηγουμενη επίσκεψη που ειχαμε ακουσει καρδουλα και απλα ειδαμε μια κουκιδουλα χθες ειδαμε ΜΩΡΟ!! :D:D:D

Κουνουσε χερακια, ποδαρακια! Δοξα το θεο ολα καλα μας ειπε!

Ζαλι μου η πιεση μου εμενα χθες ηταν 10,3 & 7,1 δεν μου το σχολιασε καν!

ακομα και ο αιματοκριτης που ηταν 36,7 μου ειπε οτι ειναι λογικο λογω του οτι δεν τρεφομαι οπως πρεπει (έχασα 3 κιλα)... να κανω υπομονη.. και μετα την αυχενικη περιπου μου είπε θα μου δωσει βιταμινες!

Μια συσπαση ειδε στη μητρα και μου ζητησε πολυ ευγενικα να ξεκουραζομαι περισσότερο!!

Α και μια συμβουλη που μου εδωσε: "ΔΕΝ θελουμε για κανενα λογο να σε πιασει πανικος! Αγχος μπορείς να εχεις οσο θελείς!"

Πολλά φιλιά!!!

Τέλεια είναι το ομορφότερο συναίσθημα που μπορεί να έχει μια γυναίκα...με το καλό τα μωράκια μας!!και μένα δεν το σχολίασε για την πίεση μου είπε ότι είναι φυσιολογική!!απλα δεν είχα ποτέ πρόβλημα..η αλήθεια βέβαια είναι πως δεν τρέφομαι σωστά για τι δεν μπορώ φυσικά!!!αλλα θα περάσει και αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!!:P:p

Χθες πήγα στο γιατρο μου και ειμαι πολυ χαρουμενη!!

Κοριτσια δεν υπήρχε! σε σχεση με την προηγουμενη επίσκεψη που ειχαμε ακουσει καρδουλα και απλα ειδαμε μια κουκιδουλα χθες ειδαμε ΜΩΡΟ!! :D:D:D

Κουνουσε χερακια, ποδαρακια! Δοξα το θεο ολα καλα μας ειπε!

Ζαλι μου η πιεση μου εμενα χθες ηταν 10,3 & 7,1 δεν μου το σχολιασε καν!

ακομα και ο αιματοκριτης που ηταν 36,7 μου ειπε οτι ειναι λογικο λογω του οτι δεν τρεφομαι οπως πρεπει (έχασα 3 κιλα)... να κανω υπομονη.. και μετα την αυχενικη περιπου μου είπε θα μου δωσει βιταμινες!

Μια συσπαση ειδε στη μητρα και μου ζητησε πολυ ευγενικα να ξεκουραζομαι περισσότερο!!

Α και μια συμβουλη που μου εδωσε: "ΔΕΝ θελουμε για κανενα λογο να σε πιασει πανικος! Αγχος μπορείς να εχεις οσο θελείς!"

Πολλά φιλιά!!!

Μπράβο κορίτσι μου :D:D:D τι τέλεια νέα !!! Νομίζω ότι η πίεση σου είναι μια χαρά δεν πρέπει να ανησυχείς όλα καλά θα πάνε μέχρι το τέλος :D:D:D και εγώ περιμένω με μεγάλη αγωνία να πάω για την αυχενική μου θα έχω κλείσει μήνα από τότε που είδα το φασολάκι μου :tongue::tongue::tongue:


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσι; τα νεα σας; Εγω μεχρι τελη του μηνα που εχω ραντεβου ειμαι σε αναμονη.Κατα τα αλλα οι αναγουλες ψιλοηρεμησαν κ μου εμεινε η συχνη επισκεψη στη τουαλετα τη νυχτα κυριως και η δυσκοιλιοτητα.Τα ειχα και στη πρωτη αυτα.Πακετο! Εσεις ξεκινησατε κατι αλλο εκτος απο φυλλικο ηδη;


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε?

Και εγώ Rock Me έχω αυχενική στις 28/11 και περιμένω πως και πως να δω ότι όλα είναι καλά :) Αναγούλες έχω πολλές συγκεκριμένες όμως ώρες της ημέρας και συχνοουρία........................ :):):)

Από φάρμακα επειδή είμαι απο εξωσωματική παίρνω αρκετά όπως φυλλικό, προγεστερόνη, σολοσπίρ και ciclacur !!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα κορίτσια!!!

κ εγω συνεχιζω στο ιδιο μοτιβο... δυκολιες στην πεψη(ας ειναι καλα το Simeco) και αναγουλες και τωρα τρεις μερες με εχουν πιασει και αυπνιες 3 με 4 καθε βραδυ ειμαι ξυπνια!!!

Κ εγω μονο φολικο οξυ πέρνω ακόμα! εχω αυχενικη στις 23/11 και μου ειπε ο γιατρος οτι μετα θα μου γραψει κ αλλες βιταμινες!:P:p:p

εσεις ειδατε το ζουζουνακι σας??


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σκεφτηκα να κανω πινακακι!!:P:p

  • Sofka ΠΗΤ 2/6/2017
  • Elris ΠΗΤ 3/6/2017
  • Lover bird ΠΗΤ 9/6/2017
  • Xenia_A ΠΗΤ 10/6/2017
  • Zali ΠΗΤ 17/6/2017 ???
  • Rock_me ΠΗΤ 22/6/2017

Ελπίζω να μην εχω ξεχάσει καμία!!!

Zali επιβεβαιωσε μας το ΠΗΤ!!

Με το καλο να έρθουν τα ζουζουνια μας!!!!! :P:p:p:p


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...