Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Calliopi. είπε:

Γεια σας κουκλακια μου!!!!! 

Δημητρούλα καλή αρχή!!!!!!

Οι εγκυουλες μας πως είναι?????

Μελενια μου και Σαμιαμ περιμένουμε τα θετικά σας!!!!!

Λουκουμαδακι πες μας τα νέα από το μωράκι σου!!!!!!

Αχχχχχ ψείρες????? Ο τρόμος μου.... Θυμάμαι η μαμά μου μου είχε βάλει πολλή μεγάλη ποσότητα conditioner κ με το χτένι τις έβγαζε και είχα πολύ μαλλί και μακρύ... Μελενια αυτό το περιστατικό που ανέφερες, παρόμοιο μου έχει διηγηθεί η νονά μου που είναι κομμώτρια η οποία δεν ανέλαβε το κοριτσάκι και το έστειλε απευθείας στο νοσοκομείο....

Τι κάνετε τα υπόλοιπα κορίτσια????

Εμένα με έχει πιάσει η μέση μου από χτες και με το που γυρίζω από τη δουλειά πιάνω τον καναπέ....

 

 

Γεια σου Καλλιοπακι μου. 

Αχ περαστικα σου κοριτσακι μου. Ασε κ εμενα μ εχει πιασει η μεση, αλλα ειναι απο την ξαπλα. Πφφφ... Ας πανε ολα καλα κ δεν πειραζει.

Ασε αυτο το πραγμα με τις ψειρες ηταν σοκαριστικο. Φανταζομαι τη νονα σου, θα εμεινε κοκαλο η γυναικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ Σαμιαμ κοριτσακι μου μην απογοητευεσαι.προχωρας δυναμικα για την επομενη φορα .πως το εχεις σκεφτει να προχωρησεις.

Καλιοπακι ατιμο πραγμα η μεση.κ εγω εχω θεμα κ στην εγκυμοσυνη κ τωρα δλδ οταν εχει υγρασια δεν μπορω να κουνηθω το πρωι.περαστικα μικρη μου.

Μου ειπε μια φιλη μου δασκαλα οτι αυτο ηταν κονιδα που ειχε η Σοφία μου.ευτυχως το προλαβα στην αρχη πριν γινει ψειρα.τα εξολοθρευσα ολα νομιζω.την εψαξα παλι τωρα κ βρηκα ενα μονο.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 minutes ago, samiam said:

Μιλησα,εχω αλλα 2 καταψυξη.θα παω να τα πουμε απο κοντα.Δεν υπαρχει μαλλον δικαιολογια...Συμπτωση?

Σαμιαμ λυπαμαι πολυ.... Δε θυμαμαι ηταν η πρωτη σου? Μιλα με τον γιατρο σου κ σιγουρα τα 2 παγωτινια θα ειναι πιο τυχερα.. Τι κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Να ρωτησω εσας που μαλλον ειστε πιο εμπειρες! Ποτε προτεινεται η εξωσωματικη απο τους γιατρους? Μου εγινε μια νυξη απο την γιατρο μ χθες χωρις να ολοκληρωση το σκεπτικο της. Και μ μπαινουν αλλες σκεψεις.

Συντομα ειμαι 39, χωρις παιδια, τον αυγουστο ειχα παλινδρομη με αποβολη κ αποξεση, εχω κανει ολες τις εξετασεις και δεν βρηκαμε καποια παθολογια.


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sami.....υπομονή αυτό κάνω εγώ κ ενα ενα θα γίνουν.. 

Melina μια παλλίνδρομη συμβαίνει κ σε εξωσωματική στην ηλικια σου μπήκα στον χορό των εξωσωματικών με σοβαρό πρόβλημα του άντρα ψαχτήκαμε όταν επι 6 μήνες προσπαθειών δεν πετύχαινα εγκυμοσύνη εγω κομπλε αιματολογικές κ υπέρηχους..2 χρόνια παντρεμένοι κ μου λεει ο ντοκ κάντε σπερμοδιαγραμα κ εδειξε μηδεν..απο τότε ψαχνομαστε εφτασα 39 για να βρουμε σπερμα ..για να προχωρήσεις σε εξωσωματική πέρα από τις ηλικίες μας παίζει λόγο το ηλικο το δικό σου κ του άντρα αν κατι βλεπει ας στο πει και αποφασιζεις ψαχνοντας γιατρους κεντρα κλπ κ με περαιτέρω εξετασεις..η αδερφη μου ηταν απο τις τυχερες 39 εκανε το πρώτο στα 41 το δευτερο κ τα 2 υγιη κ πανεξυπνα κ με φυσιολογική σύλληψη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου MelinaFo. Σε μικρες ηλικίες έπειτα απο ένα χρόνο ελευθερων επαφων χωρις αποτελεσμα γινονται εξετασεις και συνηθως ξεκινουν με σπερματεγχυση και μετα προχωρουν σε κανονικη εξωσωματική. Αλλα στις μεγαλύτετρες ηλικίες αφήνουν διαστημα έξι μηνων. Επειτα αλλοι εκει προχωρουν παλι με σπερματεγχυση, αλλοι απευθειας σε εξωσωματικη μιας και η ποιοτητα των ωαριων φθινει γρηγορα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Sami.....υπομονή αυτό κάνω εγώ κ ενα ενα θα γίνουν.. 

Melina μια παλλίνδρομη συμβαίνει κ σε εξωσωματική στην ηλικια σου μπήκα στον χορό των εξωσωματικών με σοβαρό πρόβλημα του άντρα ψαχτήκαμε όταν επι 6 μήνες προσπαθειών δεν πετύχαινα εγκυμοσύνη εγω κομπλε αιματολογικές κ υπέρηχους..2 χρόνια παντρεμένοι κ μου λεει ο ντοκ κάντε σπερμοδιαγραμα κ εδειξε μηδεν..απο τότε ψαχνομαστε εφτασα 39 για να βρουμε σπερμα ..για να προχωρήσεις σε εξωσωματική πέρα από τις ηλικίες μας παίζει λόγο το ηλικο το δικό σου κ του άντρα αν κατι βλεπει ας στο πει και αποφασιζεις ψαχνοντας γιατρους κεντρα κλπ κ με περαιτέρω εξετασεις..η αδερφη μου ηταν απο τις τυχερες 39 εκανε το πρώτο στα 41 το δευτερο κ τα 2 υγιη κ πανεξυπνα κ με φυσιολογική σύλληψη...

Ευχαριστω για την απαντηση. Δεν εχουμε καποιο παθολογικο ζητημα προσπαθουμε εναμιση χρονο και τον αυγουστο ειχαμε την πρωτη εγκυμοσυνη χωρις αισιο τελος δυστυχως. Ο προβληματισμος μ ειναι οτι δεν εντοπιζει κατι εκτος απο την ηλικια γι αυτο ηθελα να σας ρωτησω. 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι Μελίνα είναι να μην χάσεις χρονο. Μάζεψε όσα πιο πολλά ωάρια μπορείς, βρειτε τα γερα με προεμφυτευτικο έλεγχο και προχωρείστε. Μην κάνεις τα δικά μου λάθη. Εγώ άργησα και κατέφυγα σε δανεικά.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Η γνώμη μου είναι Μελίνα είναι να μην χάσεις χρονο. Μάζεψε όσα πιο πολλά ωάρια μπορείς, βρειτε τα γερα με προεμφυτευτικο έλεγχο και προχωρείστε. Μην κάνεις τα δικά μου λάθη. Εγώ άργησα και κατέφυγα σε δανεικά.

Μα @Georgia1972 το θεμα ειναι οτι ο γιατρος μ μεχρι σημερα δεν το εθετε ουτε σαν επιλογη. Πριν δυο μηνες ειχα μια φυσικη συλληψη. Εχω αποθεμα και ποιοτητα ωαριων ολες μ οι εξετασεις ειναι καλες δεν πρεπει εστω για κανα εξαμηνο οκταμηνο να προσπαθησουμε? Αυτο που με ενοχλησε ηταν οτι η κουβεντα για την εξωσωματικη ξεκινησε με το μεχρι που εισαι διατεθειμενη να φτασεις? Ειναι κουβεντα σοβαρου γιατρου αυτη? 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...