Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Μελενια μου μην ανησυχεις για τις εξετασεις. Δεν ειναι τιποτε. Θα δουν απλως αν θα σου κρατησουν τις ιδιες δοσολογιες φαρμακων ή θα τις αυξησουν.

Το στηθος μου εμενα δεν με ποναει. Δεν πονουσε απο την αρχη. Αυτα που νιωθεις στη μεση και στην κοιλια ειναι που μεγαλώνει η μητρα σιγα-σιγα. Το ειχα κι εγω για λιγο.

Θέλεις να τηλ και στον γιατρο σου να βεβαιωθεις;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω Γεωργια μου.

Χθες ειχα παλι λιγο ροζ κ τον πηρα κ μου ειπε να μην ανησυχω ειναι απο την κολπικη προγεστερονη. Οντως μετα απο λιγο σταματησε. Για το στηθος ειπε να μη δινω σημασια σε τετοιες μεταβολες.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω απολυτα Μελενια μου. Κι εμεις εχθες πήραμε μια ανασα. Όσο μπορεις να σκεφτεσαι οτι ολα πανε καλα. Να εχεις εμπιστοσυνη στον οργανισμο σου.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα Μελενια μου. Κι εμεις εχθες πήραμε μια ανασα. Όσο μπορεις να σκεφτεσαι οτι ολα πανε καλα. Να εχεις εμπιστοσυνη στον οργανισμο σου.

Αυτο προσπαθω. Αντε να δουμε. Οι εξετασεις ειναι μια χαρα. Επαναληψη τη Δευτερα τωρα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni1986 said:

Καλημεριτσες!!!

Σαννυ μου τέλεια νεα και εσυ!!! Αφού αχνοφαινοταν, τώρα θα δημιουργήθηκε η καρδούλα! Είναι όντως νωρίς! Την Τετάρτη θα ακούσεις τον πιο όμορφο ήχο! Είναι σαν να καλπάζει άλογο! Ποσο εβδομάδων είσαι σου είπε;

Καλημερα κοριτσια!!!

Ελενη βασει τελ περιοδου ειμαι 6 κ 1 αλλα λογω κ χαμηλης πρωτης χοριακης μαλλον φυτευτηκε κανα 2 μερες αργοτερα.

Georgia μια χαρα αδειουλα τελεια!!!

Melenia πώς σε καταλαβαινω! Μη δινεις σημασια, κι εμενα πριν την χοριακη στηθος τουμπανο κ πονουσε μετα ξεφουσκωσε κ πονουσε λιγοτερο κ την τελευταια εβδομαδα λιγο περισσοτερο. Επισης 2-3 μερες καφε τελος κ ποναω λιγοτερο κ η μεση το ιδιο. Θα αλλαζουν αυτα συνεχεια. Αφου λεω γιατι δεν ποναω θελω να ποναω χαχα.

Αργησα να κοιμηθω εψαχνα χτες ποτε φτιαχνεται η καρδια ποτε ακουγεται γιατι το να γιατι το αλλο,ολο αγωνιες ειμαστε!

Τι ομορφο κοριτσια θα κανετε σημερα??

Link to comment
Share on other sites

Αχ Σαννακι μου ολο αγωνιες δε λες τιποτα. Με καθησυχαζετε που τα νιωθετε κ εσεις αυτα. Τωρα που πηρα στο κεντρο για τις τιμες τους το ανεφερα κ μου ειπαμ να μην ασχολουμαι με τετοια. 

Εγω λεω να βγω μια βολτιτσα

 Εχει ωραιο ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Me-Lenia said:

Αχ Σαννακι μου ολο αγωνιες δε λες τιποτα. Με καθησυχαζετε που τα νιωθετε κ εσεις αυτα. Τωρα που πηρα στο κεντρο για τις τιμες τους το ανεφερα κ μου ειπαμ να μην ασχολουμαι με τετοια. 

Εγω λεω να βγω μια βολτιτσα

 Εχει ωραιο ηλιο.

Καλη βολτιτσα!!! Vitamin D! Βγαλε την κοιλιτσα βολτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι Γεωργία απλά αϋπνίες... Τώρα σιδερωσα και με έπιασε ζαλάδα.. Ουφ τι είναι αυτό το πράγμα.. 

Εμείς θα πάμε μια βόλτα στο avenue το απόγευμα. 

Μελενια μου μην αγχώνεσαι. Και εμένα έτσι ήταν το στήθος στην αρχή. Έκανε τα τρελά του. Ε από τότε που γεννησα δεν ξεφουσκωσε και πολύ.. Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κουκλακια μου!!! Ήμουν για καφεδάκι τέτοιο ήλιο δε θα τον έχανα με τίποτα!!!! Τώρα έβαλα ένα πλυντήριο κ μετά μαγείρεμα γιατί το βράδυ θα έρθει ο αδελφός μου με την κοπέλα του...

Καλέ πινγκουδακι μου αφού βλέπεις ότι το σίδερο βλάπτει σοβαρά την υγεία.... Γιατί το συνεχίζεις??? Βάλε το πεθερονι να το κάνει!!!! :twisted::twisted::twisted:

Αχ κορίτσια γελάω με ένα κοριτσάκι μικρό στη γειτονιά που είναι στο μπαλκόνι και τραγουδάει το ξημερώματα δίνεις δικαιώματα.... Μια γλύκα είναι μέσα στο νάζι και το σκέρτσο!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κάντε βολτίτσες κορίτσια να το ευχαριστηθειτε οσο κραταει ο καιρος. Κι εγω κλειστηκα με το φαγητο γιατι εχθες παραγγειλαμε και ειχα τυψεις. Οποτε σημερα σπιτικο φαγακι. Αργησα και να σηκωθω και έφυγε το πρωινο.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.

Μις μου κ εμενα 6η εβδομαδα δεν ειχαμε ακούσει καρδουλα κ ακουσαμε μια εβδομαδα μετα.

Γεωργια μου ξεκουρασου όσο περισσοτερο μπορεις αυτους τους 9 μηνες...

Μελένια μου οσο εξελίσσεται η εγκυμοσυνη σου θα αλλαζουν τα παντα στον οργανισμο κ το σωμα σου κ θα εχεις συνεχως διαφορετικα συμπτωματα.

Εμεις εχουμε ερθει σινεμα να δουμε my little pony.πηραμε κ τον αδερφο μου μαζι...χαχαχα 

Σας φιλω ολες 

  • Μου αρέσει 4

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...