Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Αχ Σαννακι μου ολο αγωνιες δε λες τιποτα. Με καθησυχαζετε που τα νιωθετε κ εσεις αυτα. Τωρα που πηρα στο κεντρο για τις τιμες τους το ανεφερα κ μου ειπαμ να μην ασχολουμαι με τετοια. 

Εγω λεω να βγω μια βολτιτσα

 Εχει ωραιο ηλιο.

Εδω έχω εγω αγχος που ειναι το δευτερο παιδι!

Καλα, στο πρωτο δεν μπορω να περιγραψω το στρες μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μελένια δεν θέλω να υποχρεωνομαι στην πεθερά γιατί μετά παίρνει θάρρος και κάνει τα δικά της.. Άστα.. 

Ουτε να της αφήνω την μικρή θέλω γιατί δεν σέβεται τους κανόνες μας και κάνει και βλακειες. Πχ προχτές είπα να της την πάω αλλά να είμαι και εγώ εκεί και τι έκανε.. Πήρε ένα κουτάλι έβαλε σκυλοτροφη και το πήγαινε στο στόμα της μικρής!!! Το έκανε υποτίθεται για πλάκα αλλά δεν είναι αστείο αυτό.. Η μικρή άνοιξε το στόμα και της λέει όχι αυτό δεν το τρώμε και γέλαγε.. Ε μετά πήγαινε συνέχεια η μικρή στο πιάτο του σκύλου και εγώ την κυνηγούσα μην βάλει τίποτα στο στόμα της... Η γυναίκα είναι τραγική.. 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ pingu μου σε καταλαβαινω γιατι  μεγαλωσα με γιαγια και παππου στο ιδιο σπιτι.Εμενα τσακωνονταν  γονεις και παππουδες γιατι με κακομαθαιναν καθοτι λιονταρακι.

Κυριως ειχαμε προβληματα με το φαγητο και τις τιμωριες!

Επενεβαιναν ομως μονο στην ανατροφη μου και δεν εμπαιναν στα προσωπικα του ζευγαριου.

Περνουσα ομως ολη μερα μαζι τους!

Ο μπαμπας μου θυμωνει οταν του λεω οτι μαμα και μπαμπα ειχα τον παππου και τη γιαγια γιατι εκεινοι δουλευαν ολη μερα και με μεγαλωσαν αυτοι.

Να βαλεις ορια στους παππουδες για το παιδι χωρις να τσακωθεις καθοτι εσυ εισαι η μαμα και εσενα αφορα η διαπαιδαγωγιση της μικρης!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , astrogea είπε:

Αχ pingu μου σε καταλαβαινω γιατι  μεγαλωσα με γιαγια και παππου στο ιδιο σπιτι.Εμενα τσακωνονταν  γονεις και παππουδες γιατι με κακομαθαιναν καθοτι λιονταρακι.

Κυριως ειχαμε προβληματα με το φαγητο και τις τιμωριες!

Επενεβαιναν ομως μονο στην ανατροφη μου και δεν εμπαιναν στα προσωπικα του ζευγαριου.

Περνουσα ομως ολη μερα μαζι τους!

Ο μπαμπας μου θυμωνει οταν του λεω οτι μαμα και μπαμπα ειχα τον παππου και τη γιαγια γιατι εκεινοι δουλευαν ολη μερα και με μεγαλωσαν αυτοι.

Να βαλεις ορια στους παππουδες για το παιδι χωρις να τσακωθεις καθοτι εσυ εισαι η μαμα και εσενα αφορα η διαπαιδαγωγιση της μικρης!

Γειά σου astrogea μου. 

Έχουμε βαρεθεί να λέμε τα ίδια και τα ίδια.. Μας γράφουν κανονικά.. Έχουμε φτάσει και στο σημείο να τσακωθούμε και μετά να είναι σαν την βρεγμένη γάτα. Την βλέπεις αγνώριστη και λες έβαλε μυαλό.. Ε μετά από 1 εβδομάδα το πολύ αντε πάλι τα ίδια! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που μιλατε παλι και δεν τσακωνεστε!

Ενας απο τους λογους που ξεκινησαμε 3 χρονια μετα το γαμο για εξ ηταν η πεθερα μου!

Φαντασου να ειχαμε και παιδια!

Επειδη πιστευε πως δεν εκανα λογω της δουλειας μου (δουλευω με πολλα μικρα παιδια)μου ειπε να αφησω τον ανδρα μου να βρει καποια αλλη γιατι ειναι μεγαλος και θα μεινει χωρις οαιδια!

Αν και  ολοι μου λενε οτι αν ειχαμε θα μας αφηνε ησυχους!

Τουλαχιστον δεν επεμβαινει στο  σπιτι σου!

Ισως αν δεν βλεπεστε τοσο συχνα να το καταλαβει και παλι χωρις να πειτε κιυβεντες που προσβαλουν ο ενας τον αλλον!

Δασκαλε που διδασκες θα μου πεις!

Παντος ειναι πολυ ψυχοφθορο  και μπορουν να εκδηλωθουν διαφορα ψυχοσωματικα οπως ογκοι,πολυποδες στο σωμα κλπ οπως σε εμενα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε?? Οι εγκυουλες μην αγχώνεστε!! Οι πόνοι περιόδου είναι συχνοί κ για κάνα δυο εβδομάδες μετά τη χοριακη! Μετά έρχονται οι αναγουλες... Αν κ εγώ ήμουν τόσο τυχερή που ούτε ένα εμετό δεν είχα κάνει! 

Πάντως το άγχος δεν σταματά ποτέ ξανά μετά την πρώτη θετική χοριακη! Είναι το πιο  ώραιο άγχος!!!

Εγώ σμρ έπλυνα κουρτίνες κ έκανα μπαλκόνια! Ξεθεοθηκα από τα γενέθλια!!!

Αύριο η τελευταία ηλιόλουστη μέρα!!!

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πινγκουδακι μου εγώ σου είπα για την πεθερά... Για πλάκα εννοείται... Σιγά να μην της δώσεις και τροφή να λέει....

Αχ Μαρακι και εγώ σήμερα τις κρέμασα τις κουρτίνες μου.... 

Καλό υπόλοιπο κορίτσια μου πάω να ετοιμαστω γιατί θα έρθει ο αδελφός μου.... Φιλάκια πολλά!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η βολτα ηταν υπεροχη! Μου φτιαξε η διαθεση, χαλαρωσα!!!

Lia νομιζω οτι σε καθε εγκυμοσυνη το αγχος ειναι αγχος!

Καλλιοπακι να περασετε ομορφα το βραδακι σας! 

Pingu η πεθερα ο,τι να ναι! Ελεος...

Αντζη μου ωραια περασατε στο σινεμα;

Γεωργια μου αν εχει ωραιο καιρο αυριο να πας οπωσδηποτε μια βολτιτσα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , marakiinlove είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε?? Οι εγκυουλες μην αγχώνεστε!! Οι πόνοι περιόδου είναι συχνοί κ για κάνα δυο εβδομάδες μετά τη χοριακη! Μετά έρχονται οι αναγουλες... Αν κ εγώ ήμουν τόσο τυχερή που ούτε ένα εμετό δεν είχα κάνει! 

Πάντως το άγχος δεν σταματά ποτέ ξανά μετά την πρώτη θετική χοριακη! Είναι το πιο  ώραιο άγχος!!!

Εγώ σμρ έπλυνα κουρτίνες κ έκανα μπαλκόνια! Ξεθεοθηκα από τα γενέθλια!!!

Αύριο η τελευταία ηλιόλουστη μέρα!!!

Αχ Μαρακι και σε σκερφτομουν! Πως πήγε το παρτυ; Περασατε ομορφα;

Πετυχαν οι ετοιμασιες σου και τα φαγητα σου;

Calliopi να περασετε ομορφα :)

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε κοριτσάκια??πως περνάτε?οι εγκυουλες τι κάνετε??να είστε ηρεμες.αυτο είναι το πιο όμορφο ταξίδι(και το ακόμα πιο υπέροχο είναι ότι είναι ταξίδι διάρκειας)!!!να ετοιμάζονται σιγά σιγά και τα επόμενα κορίτσια μας..Κάντι καλλιοπακι Δημητρούλα Μαρία και όλες όσες ξεχνάω..

Εμεις μεγαλώνουμε,κλείσαμε τους 9 μήνες,ζωηρευουμε και....τσιριζουμε!!!απίστευτη ένταση στη φωνή το αγόρι μου...(η ξυνή από πάνω πρέπει να βγάζει αφρούς.. λεπτομέρειες βέβαια δεν ξέρω γτ περνάμε πάλι την περίοδο που δεν μας μιλάει)

Κατά τη αλλα έκανα τις εξετάσεις μου θυρεοειδή σίδηρο κλπ και ήταν χάλια!!!οπότε νέα θεραπεία και επανάληψη σε ένα μήνα.βεβαια ή ενδοκρινολόγος μου είπε να περιορίσω τους θηλασμους και μου κακοφανηκε αρκετά γτ δεν είναι επιλογή του μωρού..από την άλλη μου είπε και να μην στρεσαρομαι καθόλου αλλά αν ήξερε την πεθερά μου δε θα το πρότεινε καν...

Οπότε σήμερα αρνήθηκα να κάνω δουλειές και έχω μια γενική να περιμένει...κλάψ....

  • Μου αρέσει 2

x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σκυλοτροφη; τι αλλο θα ακουσουμε;;;!!! Ο,τι να ναι!!!

Δεσποινακι, Να σας ζησει το ζουζουνι! θα φτιαξουν οι εξετασεις, θελει το χρονο του ο οργανισμος σου. Αυτο με τους θηλασμους δεν το καταλαβα!!! Τι σχεση εχει με τις εξετασεις σου;Αν τρεφεσαι σωστα, δεν εχει να κανει ο θηλασμος!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Σκυλοτροφη; τι αλλο θα ακουσουμε;;;!!! Ο,τι να ναι!!!

Δεσποινακι, Να σας ζησει το ζουζουνι! θα φτιαξουν οι εξετασεις, θελει το χρονο του ο οργανισμος σου. Αυτο με τους θηλασμους δεν το καταλαβα!!! Τι σχεση εχει με τις εξετασεις σου;Αν τρεφεσαι σωστα, δεν εχει να κανει ο θηλασμος!!!

Επειδή εγώ είμαι υπερθυρεοειδικη προσπαθώντας να το ρυθμίσω παίρνω τώρα μεγαλύτερη δόση.τα χάπια είναι συμβατά αλλά περνώντας μεγαλύτερη δόση στο γάλα διακινδυνεύω να γίνει υποθυρεοειδικος ο μπέμπης... 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Ευτυχως που μιλατε παλι και δεν τσακωνεστε!

Ενας απο τους λογους που ξεκινησαμε 3 χρονια μετα το γαμο για εξ ηταν η πεθερα μου!

Φαντασου να ειχαμε και παιδια!

Επειδη πιστευε πως δεν εκανα λογω της δουλειας μου (δουλευω με πολλα μικρα παιδια)μου ειπε να αφησω τον ανδρα μου να βρει καποια αλλη γιατι ειναι μεγαλος και θα μεινει χωρις οαιδια!

Αν και  ολοι μου λενε οτι αν ειχαμε θα μας αφηνε ησυχους!

Τουλαχιστον δεν επεμβαινει στο  σπιτι σου!

Ισως αν δεν βλεπεστε τοσο συχνα να το καταλαβει και παλι χωρις να πειτε κιυβεντες που προσβαλουν ο ενας τον αλλον!

Δασκαλε που διδασκες θα μου πεις!

Παντος ειναι πολυ ψυχοφθορο  και μπορουν να εκδηλωθουν διαφορα ψυχοσωματικα οπως ογκοι,πολυποδες στο σωμα κλπ οπως σε εμενα!

 

Αχ κορίτσι μου σε νιώθω.. 

Δυστυχώς δεν μπορώ να την αποφύγω γιατί μένει από κάτω και εννοείται έρχεται οποτε γουστάρει. 

Όσο για πολύποδες έχω κάνει και εγώ αφαίρεση απο την μήτρα. Και πιστεύω ότι αν ήμουν πιο ήρεμη δεν θα μου σταματούσε η περίοδος από τα 35. 

Δέσποινα βλέπω και εσυ τα πάτε πολύ καλά με την πεθερά σου.. 

Μελένια μου να βγείτε και αυριο βολτιτσα που θα έχει καλό καιρό γιατί απο Τρίτη είδα χαλάει. 

Καληνύχτα κορίτσια καλό ξημέρωμα!!! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...