Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Μικρούλες μου συγγνωμη που χάθηκα όλο το μεσημερι. Έκανα κάποια μαζεματακια και καποιες ψιλοδουλιτσες με τον αντρούλη μου. Έπειτα ξαπλώσαμε και λίγο. Δεν πηγαμε τελικα βολτιτσα ενω το θελαμε πολυ και λόγω του υπέροχου καιρου και λόγω επετειου ειπαμε να παρουμε την κουμπαρα μας και να κανουμε καμια βολτα στη παραλιακη, να κατσουμε για μεζεδακια και ουζακι (οχι για μενα φυσικα), αλλα σηκώθηκα το πρωι με αρκετα ανακατεμενο στομαχι που κρατησε αρκετες ωρες. Με το ζορι εφαγα λιγο το μεσημερι, απλα γιατι έπρεπε. Λετε να αρχισαν οι αναγούλες; Οπότε μειναμε στο σπιτακι μας για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Δεν πειραζει. Θα χαλασει ο καιρος, θα ξαναφτιαξει. Όλα καλα. 

Αχ Μελενια μου! Αχ Μελενια μου. Όπως ειπε και η Ελενα και το lizaki, μαλλον θα ψιλοηρεμησουμε κατα τον 7ο μήνα! Οποτε ναι ευχαριστα προγραμματα στην tv, ταινιουλες και θα προχωραμε. Μου εχουν πει συναδελφοι στη δουλεια πως μια γαλλικη ταινια που λέγεται "babyseatting" (αλλα δεν εχει σχεση με μωρα), είναι καταπληκτικη και εχει ΤΟ γέλιο! Βεβαια αν εχει τοσο γελιο οσο λενε πρεπει και αυτο να το προσεξουμε για να μην ζοριζομαστε και σφιγγομαστε φανταζομαι. Δεν την εχω δει ακομη, αλλα τη συνιστουν ανεπιφυλακτα. Αν θελετε δειτε την!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όμορφα περάσαμε χτες μελενια μου.... Γενικά με τον αδελφό μου περνάμε υπέροχες στιγμές κυρίως με πολύ γέλιο...

Και εγώ μόλις τελείωσα το σίδερο και είπα να χαλαρώσω.... Επίσης πήρα μεγάλη χαρά γιατί βρήκα ένα ζευγάρι παπούτσια που είχα πάρει υποτίθεται για το γάμο μου να τα έχω σαν δεύτερα και τα είχα εξαφανίσει... Τόσο καιρό έκλαιγα τα 60 ευρώ που είχα δώσει κ νόμιζα ότι τα έχασα χωρίς καν να τα βάλω έστω μια φορά.... Τώρα που τα βρήκα θα τα κρατήσω για το επόμενο καλοκαίρι.... Τουλάχιστον δεν πήγαν χαμένα τα ευρώ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Georgia1972 said:

Μικρούλες μου συγγνωμη που χάθηκα όλο το μεσημερι. Έκανα κάποια μαζεματακια και καποιες ψιλοδουλιτσες με τον αντρούλη μου. Έπειτα ξαπλώσαμε και λίγο. Δεν πηγαμε τελικα βολτιτσα ενω το θελαμε πολυ και λόγω του υπέροχου καιρου και λόγω επετειου ειπαμε να παρουμε την κουμπαρα μας και να κανουμε καμια βολτα στη παραλιακη, να κατσουμε για μεζεδακια και ουζακι (οχι για μενα φυσικα), αλλα σηκώθηκα το πρωι με αρκετα ανακατεμενο στομαχι που κρατησε αρκετες ωρες. Με το ζορι εφαγα λιγο το μεσημερι, απλα γιατι έπρεπε. Λετε να αρχισαν οι αναγούλες; Οπότε μειναμε στο σπιτακι μας για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Δεν πειραζει. Θα χαλασει ο καιρος, θα ξαναφτιαξει. Όλα καλα. 

Αχ Μελενια μου! Αχ Μελενια μου. Όπως ειπε και η Ελενα και το lizaki, μαλλον θα ψιλοηρεμησουμε κατα τον 7ο μήνα! Οποτε ναι ευχαριστα προγραμματα στην tv, ταινιουλες και θα προχωραμε. Μου εχουν πει συναδελφοι στη δουλεια πως μια γαλλικη ταινια που λέγεται "babyseatting" (αλλα δεν εχει σχεση με μωρα), είναι καταπληκτικη και εχει ΤΟ γέλιο! Βεβαια αν εχει τοσο γελιο οσο λενε πρεπει και αυτο να το προσεξουμε για να μην ζοριζομαστε και σφιγγομαστε φανταζομαι. Δεν την εχω δει ακομη, αλλα τη συνιστουν ανεπιφυλακτα. Αν θελετε δειτε την!

Georgia επετειο διαβασα!!! Να ζησετε κ να ειστε παντα ευτυχισμενοι μαζι με τα μωρακια σας!!!

Απο χτες εχω κι εγω αναγουλες. Το μεσημερι ενω πεινουσα εφαγα καπως με το ζορι να το πω. Για να δουμε!

Melenia χαιρομαι που χαλαρωσες! Δε μας ζαλιζεις ολες ετσι ειμαστε μια ομορφη παρεα! Ποσο αγχος εχω κι εγω να ακουσω καρδουλα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2017 at 0:45 ΜΜ, Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα! Τι κανετε? Χαθηκα παλι.... Κατι οι εξετασεις, κατι οι βολτουλες να αποχαιρετησουμε το καλοκαιρι.

Γεωργια μου αγαπημενη εχεις τοσο δικιο να θυμωνεις με την παλια σου ενδοκρινολογο. Ειναι πολυ ασχημο να παιρνεις στον λαιμο σου εναν ανθρωπο που ηρθε σ' εσενα για να τον βοηθησεις. Ειναι το μονιμο αγχος μου. Απο την ημερα που τελειωσα τη σχολη κ μπηκα στον εργασιακο χωρο ορκιστηκα στον εαυτο μου πως θα κανω ο,τι περναει απ το χερι μου να μην κανω κακο σε ανθρωπο. Προτιμω χιλιες φορες να πω οτι δεν ξερω κατι(κ ας εκτεθω) παρα να παρω εναν ανθρωπο στο λαιμο μου. Ο Θεος ομως ειναι μαζι σου αυτη τη φορα. Θα ανταμοιψει τον κοπο κ τα δακρυα σου κ δυο υπεροχα μωρα θα γεμισουν την κοιλιτσα σου κ την αγκαλιτσα σου! Γεωργια τα μωρα δε θα ειναι καποιας αλλης. Μονο ΔΙΚΑ ΣΟΥ θα ειναι! 

Νατασα μου μπαινουμε ολες σε νεο αγωνα κ εχουμε αναγκη την αισιοδοξια σου κ τα γλυκα σου λογια να μας γεμιζουν δυναμη :-). Πες στον super μπεμπη να μας στειλει πολυ/πολυ γουρι για τη νεα σεζον.Φιλακια πολλα κ στους δυο σας!

Δημητρουλι ολα θα πανε καλα. Ειναι πραγματικα πολυ ενθαρρυντικο το οτι γινεται εμφυτευση. Εμενα αυτος ειναι ο καημος μου, οτι δεν εχω μεινει ποτε εγκυος. Καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου. Που θα παει, θα τη βρουμε τη λυση.

Αντζουλινι καλως μας ξαναηρθες!!! Μας ελειψες! Φιλησε μου τα ζουζουνακια σου. Η βαπτιση του μπεμπη εγινε?

Miss Sunny καλη αρχη κοριτσακι μου. Ολα να πανε τελεια κ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα. Ξεκινησες σχολειο σημερα? Αν ναι καλη σχολικη χρονια!!!

Eλενακι τι κανετε? Το φραουλακι πως ειναι? Να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σας κ να μας δινεις κουραγιο με το ποσο αισιοδοξη ησουν οταν προσπαθησατε για τη φραουλιτσα.

Μαρακι πως παει η αναμονη???? Αντε λιγο υπομονη κ οπου να ναι θα μας πεις τα υπεροχα νεα! 

Samiam ολα τελεια οπως διαβασα με τις εξετασεις σου. Μπραβο!!! Καλη νεα αρχη λοιπον. Ολα θα πανε μια χαρα!!!

Καλλιοπιτσα περασατε ομορφα στο χωριο? Ειχες καποιο νεο απο την καλλιεργεια?

Οσον αφορα τα δικα μου νεα τωρα.... 

Μετα τον μαραθωνιο εξετασεων επιβεβαιωθηκε η θρομβοφιλια, ελλειψη βιταμινης D κ Β12. Η βιοψια ενδομητριου βγηκε καθαρη(δοξα τω Θεω, μετα απο 2,5 μηνες 3πλης κ 4πλης αντιβιωσης συν την ενδομητρια εγχυση αντιβιωσης). Ολα τα ανοσολογικα βγηκαν αρνητικα. Η καμπυλη ζαχαρου μια χαρα. Οποτε περιμενω τα ραντεβου στον αιματολογο για να δουμε τι θεραπεια θα ακολουθησω για θρομβοφιλια. κ το ραντεβου στην ενδοκρινολογο για να δουμε αν θα παρω συμπληρωμα βιταμινων D κ Β12. Ελπιζουμε οτι μολις ερθει η περιοδος του Σεπτεμβριου θα μπουμε στην επομενη προσπαθεια.

Κατα τ αλλα πρεπει να ξεκινησω να διαβαζω νεογνολογια γιατι απ οσο με ενημερωσαν θα ξεκινησω απο τα νεογνα μολις παω στη δουλεια.

Ελπιζω να μην ξεχασα καποια. Σας φιλω ολες!

 

 

 

 

Ειναι ευκολο να μου δωσεις καποιες πληροφοριες για την βιοψια ενδομητριου.Ειμαι μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη(βιοχημικη)και δεν θελω να προχωρησω στην επομενη χωρις να ψαχτω λιγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ζησετε Γεωργια μου! Παντα υγιεις κ ευτυχισμενοι!!! Του χρονου θα γιορτασετε 4αδα!!! Τι χαρα...!!!

Μιςς μου αυτο το αγχος ειναι πραγματικα μεγαλο ζορι! Ολα καλα θα πανε! Κ την καρδουλα θα την ακουσεις μια χαρα. Εξαλλου αφου ηδη ετοιμαζοταν προχθες :) .

 

Ναι Μελινα φυσικα. Πες μου τι θες να μαθεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , melina86 είπε:

Ειναι ευκολο να μου δωσεις καποιες πληροφοριες για την βιοψια ενδομητριου.Ειμαι μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη(βιοχημικη)και δεν θελω να προχωρησω στην επομενη χωρις να ψαχτω λιγο

Σου εχω στειλει π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου που είναι το λουκουμαδακι μας να μας πει πόσο μας μένει για τα Χριστούγεννα??? Την ανέφερα γιατί θυμάμαι κάποια στιγμή  μετρούσε  τις μέρες....Διάβασα σε ένα θεματακι που γράφουν για τα Χριστούγεννα και πολύ ξεσηκωθηκα... Τη λατρεύω αυτή την περίοδο... Φέτος ακόμα πιο πολύ μιας και θα είμαι πιο κοντά στο στόχο... :-D

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου να ζήσετε και με το καλό τα μωρακια σας!!!! 

Μελενια μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Έτσι ήμουν και εγώ σε όλη την περίοδο της εγκυμοσύνης λόγω του ιστορικού και της σοβαρότητα της κατάστασης. Ηρεμουσα λίγο μόνο όταν ένιωθα την μικρή μου και έβλεπα τα ποδαράκια και το πωπουδακι να εξέχει από την κοιλιά! 

Καλλιόπη μου εγώ να δεις τι έπαθα με τα παπούτσια του γάμου και τα δεύτερα. Τα φόρεσα μόνο τότε γιατί μετά μεγάλωσαν τα πόδια μου από την εγκυμοσύνη. Φορούσα 38 και τώρα φοράω 40! Ντοινγκ!!! Τα έχω κρατήσει βέβαια και τα κοιτάω καμία φορά και λέω τι κρίμα που δεν μπορώ να τα ξανά φορεσω.. Σνιφ.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ' ευχαριστουμε Pingu μου! Κι εσυ με το καλο να προχωρήσεις στο δευτερο μπεμπακι!

Μόλις χασεις κιλα να δεις που θα σου μπαινουν τα παπουτσια! Μιλαω εκ πειρας! Χα χα!

Καληνυχτα γλυκο παρεακι! Όνειρα γλυκα!...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια....

Καλιοπακι εσυ ποτε προχωρας;τι ακριβως θα κανεις;συγχωρα με που δεν θυμαμαι...

Εμεις τρεχαμε με τον αντρα μου στο metropolitan.ενιωθε απο το μεσημερι εναν εντονο πονο στην καρδιά κ πισω στην πλατη.πηγαμε του εκαναν καρδιογραφημα κ υπερηχο κ κατι αιματολογικες κ φυγαμε.μας ειπαν οτι ειναι μυϊκός πονος.έτσι τον εχω ξαπλα τωρα...

Μελενια μου αυριο χοριακη ε;

Εχει καποια αλλη να κανει κατι αυριο;

Καλο βραδυ...


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angie.31 είπε:

Καλησπερα κοριτσακια....

Καλιοπακι εσυ ποτε προχωρας;τι ακριβως θα κανεις;συγχωρα με που δεν θυμαμαι...

Εμεις τρεχαμε με τον αντρα μου στο metropolitan.ενιωθε απο το μεσημερι εναν εντονο πονο στην καρδιά κ πισω στην πλατη.πηγαμε του εκαναν καρδιογραφημα κ υπερηχο κ κατι αιματολογικες κ φυγαμε.μας ειπαν οτι ειναι μυϊκός πονος.έτσι τον εχω ξαπλα τωρα...

Μελενια μου αυριο χοριακη ε;

Εχει καποια αλλη να κανει κατι αυριο;

Καλο βραδυ...

Περαστικά Angie! Ευτυχώς που ήταν κάτι απλό. Κάνε του λίγο μασάζ με μια αλοιφή στην πλάτη να χαλαρώσει. 

Καληνύχτα κορίτσια!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Pingudaki αχ αυτες οι αγωνιες μας... Καθε φορα η προηγγουμενη μερα των εξετασεων ειναι ζορι!

Αντζη μου περαστικα στον αντρα σου. Παλι καλα που ηταν μυικος, φανταζομαι τι αγχος περασες! 

Εδω κοριτσια εριξε μια βροχη. Ξυπνησα απο τις βροντες!!! Αρχισαν τα πρωτοβροχια μου φαινεται!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...