Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Pingu είπε:

Μελένια μου τι καλά που έχεις την μαμά στο σπίτι. Θα πάμε την παρασκευη στο χωριό να φέρουμε και την δική μου μαμά! Θα κάτσει αρκετό καιρό γιατί πρέπει να κάνει εξετάσεις και να πάμε και σε νευρολόγο γιατί έχει άνοια... 

Γεωργία μου έχω κολάρο και φοράω αλλά δεν το αντέχω και πολύ.. 

Νατασσάκι μου δεν κατάφερα να πάω. Να μου φιλήσεις τα όμορφα μπουτινια!!! 

Miss sunny εμείς σήμερα θα κάνουμε εντριβες με θερμαντική αλοιφή και θα δούμε καμιά ταινία. Πάλι θα το κάψουμε!!! 

Sugaraki και εγώ το πρώτο τρίμηνο πήρα 4 κιλά και συνολικά 10. Μάλλον φταίει η προγεστερονη.. 

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου αμα πονάς είναι και δύσκολο να σταθείς στην ουρά και να περιμένεις.

Ωωω απο την μια χαρά που θα την έχεις απο την άλλη τρεχάματα με τους γιατρούς.

Θα τα φιλήσω,φίλησε και εσυ την μικρούλα!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια γλυκά! Τι κάνετε; Ευτυχώς βλέπω ηλιο και σήμερα.

Χθες χαθηκα γιατι πηγαμε μια βολτα στους γονεις και καθήσαμε τελικα μεχρι τις 00.30.

Sugaraki πιστευω πως τα κιλα σου αυτα εχουν να κανουν με το αλατι και τα φαρμακα. Ριχνε λίγο αλατι στο μαγειρεμα και καθολου ωμο στα πιατα σου. Μου το ειπε ο γιατρος και το ακολουθησα. Επισης με βοηθαει πιστευω το οτι δεν τρωω ψωμι. Καμια φρυγανια χωρις ζαχαρη και αλατι και αν παρουμε σουβλακια, αντε να φαω καμια αλαδωτη πιτουλα και καλοψημενο καλαμακι. Το πρωι τρωω γιαουρτι προβειο-κατσικισιο με δημητριακα χωρις ζαχαρη. Αυτα εχω αλλαξει βασικα απο τοτε που εκανα διαιτα και νομιζω πως βοηθανε. Κυριως που εκοψα το ψωμι και το αλατι. Αν θελεις κανε μια δοκιμη. Στο λεω απλα γιατι παλια αρπαζα τα κιλα σε απιστευτο χρονο. Ελπιζω να μπορω να κρατηθω και στην πορεια.

Pingu μου τι γλυκο μουτρακι εχει η μικρουλα σου; Να τη χαιρεσαι! Τυχερουλα, θα εχεις τη μανουλα κοντα σου. Ελπιζω να βρηκατε στην αρχη της την ασθενεια της ωστε να μην ταλαιπωρηθει η γυναικα.

Λενιω δουλιτσες; Τι να κανεις εγαζομενη μανα! Γερη να 'σαι να τα προλαβαινεις ολα.

Μελενια μου απολαυσε τις πειποιησεις της μαμακας σου. Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου. Ειναι ο προγεννητικος ελεγχος; Λεω και 'γω να παω αυριο για την επαναληψη της ερυθρας, αλλα ακουσα πως θα εχει το πρωι απεργια το μετρο και σκεφτομαι μηπως γινεται χαμος στους δρομους και αργησει στη δουλεια ο αντρας μου...

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Με το καλό Sugaraki!!! 

Miss sunny χαίρομαι που είσαι καλά. Κάνε τις βόλτες σου και όταν είσαι έτοιμη τα παγωτινια σου είναι εκεί και σε περιμένουν!!! 

Εμένα πονάει ο αυχενας μου σήμερα και δεν λέει να περάσει με τιποτα.. 

Περαστικά πιγκουδακι! 

Link to comment
Share on other sites

Miss Sunny μου ωραια τα κοψιδια και τα κρασακια, ετσι; Ετσι να περνας ομορφα και να χαλαρωνεις. Οσο για τις βλαστοκυστες, αφου τις κρατησαν δεν θα πει πως ειναι ικανες για το επομενο βημα; Θα δεις τι θα πει και ο γιατρος σου.

Νατσσακι, ο μικρος εχει ερωτα με τη μαμα! Τι να κανουμε; Ο μπαμπας ας περιμενει τη σειρα του. Χα Χα!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,! 

Πιγκου κι εγώ εύχομαι να μην ταλαιπωρηθει η μανούλα, θα την χορτάσεις τώρα που θα την έχεις κοντά!! 

Ευχαριστώ Γεωργία, θα αρχίσω κι εγώ το γιαούρτι το πρωί, ψωμί και δεν τρώω δε μ αρέσει ιδιαίτερα μόνο σε λαδερα κι αν είναι φρέσκο. Αυτό για το αλάτι πρώτη φορά το ακούω! Ευχαριστώ! 

Λαχταριστα τα κοψίδια σαννυ!! Όπως είπε και η Γεωργία για να τα κρατάνε καλά θα είναι, εξάλλου έχουμε ακούσει και εγκυμοσύνη με μέτρια εμβρυάκια και τέλειες βλαστόκύστες να μη δίνουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sugaraki, ξεχασα να απαντησω στην ερωτηση σου. Δεν μου ειπε ακομα ποτε θα γινει η αυχενικη.

Ναι, το αλατι κανει κατακρατηση υγρων! Μου ειχαν κοψει ζαχαρη και αλατι απο τις εξωσωματικες ακομη λογω της λήψης ορμονων.

Αχ, εγω το λατρευω το ψωμι και ολα τα αμυλουχα δηλαδη, αλλα μετα απο τοσους μηνες διατροφης, συνηθησα την απουσια του. Να τρως γαλακτοκομικα με ολα τα λιπαρα. Κανει καλο στο μπεμπακι σου. Και οχι πολυ φετα που ειναι φουλ στο αλατι. Παιρνε κανενα κασερακι καλυτερα.

Τα δημητριακα Alpen στη μπλε συσκευσια ειναι χωρις ζαχαρη, αν σε ενδιαφερει, για να μην καθεσαι και ψαχνεις τα συστατικων ολων.

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!! 

Γεωργία μου σε ευχαριστώ! Το καταλάβαμε νωρίς ευτυχώς. Παίρνει φάρμακα για την μνήμη αλλά δεν είναι όπως παλιά.. Είναι και μόνη της στο σπίτι γιατί ο μπαμπάς μου έχει πεθάνει πριν 18 χρόνια και αυτό δεν βοηθάει.. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι είναι 69 χρονών και όσο μεγαλώνει θα επιδεινωνεται η κατάσταση. Θα δούμε τι θα πει και ο νευρολόγος.. 

Sugaraki έχει δίκιο η Γεωργία για το αλάτι. Ξέχασα να στο πω. Εμένα ο γιατρος μου το έκοψε από την αρχή για να μην ανεβάσω πίεση πάλι. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μικρη της ξεκινησε. Δεν εχει αλλους συγγενεις εκει να της κανουν παρεα; Το να ερθει να μεινει καπου κοντα σας φανταζομαι θα ειναι δυσκολο σε τετοιους καιρους. Αλλα ετσι, θα ειχε και τη μικρη σου να της δινει ζωη κι εσενα να τη βοηθας.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κορίτσια ειχα παλι θεμα με την vasclor. Δεν προχωρουσε το εμβολο με τιποτα! Οποτε με ζορισμα και πονακια δεν την εφτασα και πολυ βαθια και τωρα βγαινει σε μια μορφη ξεραμενης πλαστελινης και με ενα ασπρογκρι ή ασπρο-σκουρο καφε χρωμα (καπως απροσδιοριστο τι ειναι απο τα δυο και που δεν εχω ξαναδει), αλλα σε μεγαλη ποσοτητα! Ελπιζω οντως να εχει παρει ο οργανισμος οση επρεπε γιατι ανησυχω που βλεπω να φευγει τοση. Μαλλον το χρωμα ειναι απο κανενα σπασμενο αγγειακι και οχι απο τη μητρα... Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Συγγνωμη για την περιγραφη.... Το εχει περασει καμια κοπελα ετσι;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Σήμερα κορίτσια ειχα παλι θεμα με την vasclor. Δεν προχωρουσε το εμβολο με τιποτα! Οποτε με ζορισμα και πονακια δεν την εφτασα και πολυ βαθια και τωρα βγαινει σε μια μορφη ξεραμενης πλαστελινης και με ενα ασπρογκρι ή ασπρο-σκουρο καφε χρωμα (καπως απροσδιοριστο τι ειναι απο τα δυο και που δεν εχω ξαναδει), αλλα σε μεγαλη ποσοτητα! Ελπιζω οντως να εχει παρει ο οργανισμος οση επρεπε γιατι ανησυχω που βλεπω να φευγει τοση. Μαλλον το χρωμα ειναι απο κανενα σπασμενο αγγειακι και οχι απο τη μητρα... Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Συγγνωμη για την περιγραφη.... Το εχει περασει καμια κοπελα ετσι;

Μην ανησυχείς κορίτσι μου δεν θα είναι κάτι. Μπορεί από το έμβολο να να τραμβατιστηκε τίποτα.. Δεν έχω και ιδέα απο αυτά. 

Τα αδέρφια μου δουλεύουν όλη μέρα οπότε είναι πολύ μόνη της.. Εδώ δεν θέλει να έρθει γιατί εκεί έχει και τον κήπο της και ασχολείται.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν σας είπα. Ανεβήκαμε στην Πάρνηθα το πρωί. Ειδαμε τα ελαφακια και τα ταΐζουν!!! Έρχονται δίπλα σου και τα ακουμπάς! Κορίτσια να πάτε!!! Είναι υπέροχα! Να έχετε μαζί σας καρότα μήλα ή μαρούλια.. Την επόμενη φορά θα πάρω μαζί μου να τους τα δίνει η μικρή γιατί σήμερα ήθελε να τους δώσει την κούκλα της.. Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 4

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Pingu είπε:

Δεν σας είπα. Ανεβήκαμε στην Πάρνηθα το πρωί. Ειδαμε τα ελαφακια και τα ταΐζουν!!! Έρχονται δίπλα σου και τα ακουμπάς! Κορίτσια να πάτε!!! Είναι υπέροχα! Να έχετε μαζί σας καρότα μήλα ή μαρούλια.. Την επόμενη φορά θα πάρω μαζί μου να τους τα δίνει η μικρή γιατί σήμερα ήθελε να τους δώσει την κούκλα της.. Χαχαχα 

Pingu!

Αυτο το γλυκυτατο κοριτσακι ειναι το κοριτσακι σου!

Να το χαιρεσαι κοπελα μου,ειναι πολυ χαριτωμενο και απο τν φατσουλα τογ καταλαβαινω οτι θα ειναι και καλο παιδακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, astrogea είπε:

Pingu!

Αυτο το γλυκυτατο κοριτσακι ειναι το κοριτσακι σου!

Να το χαιρεσαι κοπελα μου,ειναι πολυ χαριτωμενο και απο τν φατσουλα τογ καταλαβαινω οτι θα ειναι και καλο παιδακι!

Γειά σου astrogea μου!!! Ναι η μικρή μου είναι. Και είναι όντως πολύ καλό παιδάκι. Παρά πολύ ήσυχη!!! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...