Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Αλλλλλοοοοοο παρούσααααα

Χθες όλη μέρα αραγμααα χαλαρωσα τελείως 

Σήμερα βραχηκαμε με τρέλλαααα χα χαχα κ πήραμε σβαρνα τα ξενοδοχεια του Κεντρου για να προσεγγισουμε πελατες...ε τρεξιμο μπας κ βγει τίποτα :shock:

Βλέπω ηρεμία ...Miss κοιτα να κανεις οπως νοιώθεις...πινγκου μακια...καλλιοπη σκεφτομαι να φτιαξω κ γω γουρακια ετσι απλα παματακια κ χαρουμενα 

Φιλάκιαααααα

Εννοείται απλά πράγματα και φθηνά γιατί δεν είμαστε για έξοδα... Με πήρε τηλέφωνο μόλις ο ασφαλιστής και πρέπει να δώσουμε για την ασφάλεια... Οπότε φθηνά δωράκια για όλους... Εξάλλου η κίνηση και η σκέψη μετράει ;):-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Calliopi. είπε:

Εννοείται απλά πράγματα και φθηνά γιατί δεν είμαστε για έξοδα... Με πήρε τηλέφωνο μόλις ο ασφαλιστής και πρέπει να δώσουμε για την ασφάλεια... Οπότε φθηνά δωράκια για όλους... Εξάλλου η κίνηση και η σκέψη μετράει ;):-D

Εμας μας ηρθε συστημενο απο εφορια τραλαλα....οτι να ναι χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι απο μενα.

Miss Sunny, συμφωνω με τα κοριτσια. Θα κανεις οπως νιωθεις εσυ καλυτερα. Καπως ετσι περναω κι εγω αυτον τον καιρο με τα τηλεφωνηματα που δεχομαι. Το ανακοινωσα νωρις, ενω ο αντρας μου ειχε δικιο που ειχε πει να περιμενουμε, και τωρα τηλεφωνουν ολοι απο ενδιαφερον και με εχουν ζαλισει στις συμβουλες, στα μη και στα πρεπει σε σημειο που οταν τα συνδυαζω με τα λογια του γιατρου, εχω τυψεις που κανω εστω και αυτα τα λιγα που κανω οπως μου λεει το ενστικτο μου. Τωρα ειναι καρφωμενο το μυαλο μου στις 20 του μηνος του εχω εξεταση και ανησυχω αν ειναι ολα καλα... Μηπως εχω κανει καποια ζημια... Απ' την αλλη δε νομιζω πως κανω και υπερβολικα πραγματα... Τι να πω;.... 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 37 λεπτά , Calliopi. είπε:

Τι εννοείς? Ήρθε για την ασφάλεια του αυτοκινήτου???

Οχιιιι τα ληξιπρόθεσμα που έχουμε να δω τι θα πρωτοκαλύψουμε ολεεεεε!!! Μωρε την υγεία μας να εχουμε κ όλα καλά...

Γεωργία κάνε ότι θες όσο μπορεις αντε όλοι Εχεις την αγωνια σου κ φτάνει ηρεμα εσυ ξέρω περιπτώσεις στην ηλικία μας που κουβάλαγαν πεθερικά κατάκοιτα κ δεν επαθαν τίποτα κ κοριτσάκια που ανοιξαν κουρτίνα κ ασε τη συνέχεια κοιτα να είσαι ήρεμη κ μην ακους το τηλέφωνο αλλά αν δεν απαντας μπορει να σου κάνουν ντου ...όποτε περνουν να το παιζεις κοιμησμενη ωστε να μη σου πολυλένε 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Georgia1972 said:

Καλησπέρα κορίτσια κι απο μενα.

Miss Sunny, συμφωνω με τα κοριτσια. Θα κανεις οπως νιωθεις εσυ καλυτερα. Καπως ετσι περναω κι εγω αυτον τον καιρο με τα τηλεφωνηματα που δεχομαι. Το ανακοινωσα νωρις, ενω ο αντρας μου ειχε δικιο που ειχε πει να περιμενουμε, και τωρα τηλεφωνουν ολοι απο ενδιαφερον και με εχουν ζαλισει στις συμβουλες, στα μη και στα πρεπει σε σημειο που οταν τα συνδυαζω με τα λογια του γιατρου, εχω τυψεις που κανω εστω και αυτα τα λιγα που κανω οπως μου λεει το ενστικτο μου. Τωρα ειναι καρφωμενο το μυαλο μου στις 20 του μηνος του εχω εξεταση και ανησυχω αν ειναι ολα καλα... Μηπως εχω κανει καποια ζημια... Απ' την αλλη δε νομιζω πως κανω και υπερβολικα πραγματα... Τι να πω;.... 

Οχι Γεωργια μη σκεφτεσαι ετσι κακα πραγματα! Θα ειναι ολα μια χαρα θα δεις, θα ξεαγχωθεις γιατι ολα θα προχωρανε μια χαρα! Τα μωρακια δεν παθαινουν ετσι ευκολα κατι απο μας, αλλο αν εμενα ειχε ηλιθια χρωμοσωματα. Να μην αγχωνεσαι μονο κ να μην αφηνεις να σε πρηζουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

  1. 2 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:
    •  

 

 

Χαχαχα άλλα αντ' άλλα.... συγγνώμη κορίτσια μου κατά λάθος....

Γεωργία μου μη σκέφτεσαι αρνητικά και μην αφήνεις να σε επηρεάζουν.... Συνήθως όλοι κάτι ξέρουν παραπάνω από την ίδια την εγκυμονούσα και πολλές φορές έχουν κ άσχημα παραδείγματα να εξιστορησουν.... Κάποιοι σίγουρα το κάνουν από ενδιαφέρον... Εσύ όμως ξέρεις καλύτερα για τα μωράκια σου!!! Καλό είναι να απαντάς ότι κάνεις ότι ακριβώς σε συμβουλεύει ο γιατρός σου και ευγενικά να αλλάζεις θέμα.... Ώστε να μη χαλιεσαι και να μη δημιουργούνται και παρεξηγήσεις.... Στις 20 όλα θα πάνε καταπληκτικά!!!!

Ωχ Δημητρούλα κουράγιο και όλα θα γίνουν.....

Καλό βράδυ από εμένα κορίτσια μου!!! Θα τα πούμε αύριο!!!! Φιλάκια σε όλες σας!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ζουζουνιτσες! Τι κάνετε;

σουγκαρακι μου περαστικά!

εγω στη δουλειά έβαλα τη μουσικούλα μου στο γραφείο και δουλεύω με τους ρυθμούς χελώνας! Βαριέμαι πολύ σήμερα.. αυτά τα ξενύχτια αχχχχ!!!

Γεωργια μου 9-12 κιλά ΕΕ;; πωπω!!! Οι τελευταίοι μήνες είναι δύσκολοι...μην αγχώνεσαι για τα μωράκια σου, έχουν βολευτεί μια χαρά στην κοιλιτσα σου!

πογκουδακι μου μια κούκλα η μικρή σου! Να σας ζήσει!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κι από μένα μικρούλες μου!

Σουγκαρακι, περαστικά παιδί μου! Τι έχεις; Ελπιζω οχι και πυρετο...

Ευχαριστώ, πυρετό όχι δεν ανεβάζω γενικά, οι αμυγδαλές μου και συναχι, ελπίζω να περάσει σε 2,3 μέρες να γλιτώσω την αντιβίωση. 

Υπομονή Ελένη, μέχρι τι ώρα δουλεύεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...