Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου αργησα. Χαμος γινοταν στο ιατρειο. Ολα καλα. Μεγαλωσαμε κ η καρδουλα χτυπαει γρηγορα! Παλι τα κλαματα εβαλα. Η μαια μου εδινε χαρτομαντηλα να σκουπιζω τα δακρυα κ γελουσε! Χαχαχα... 

Δοξα Τω Θεω ως εδω ολα καλα!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Me-Lenia είπε:

Κοριτσια μου αργησα. Χαμος γινοταν στο ιατρειο. Ολα καλα. Μεγαλωσαμε κ η καρδουλα χτυπαει γρηγορα! Παλι τα κλαματα εβαλα. Η μαια μου εδινε χαρτομαντηλα να σκουπιζω τα δακρυα κ γελουσε! Χαχαχα... 

Δοξα Τω Θεω ως εδω ολα καλα!

Μπράβο Μελένια μου!!!!!!!!! Τι ωραία!!!!! Πολύ χάρηκα!!! 

Ποτε θα ξανά πας για υπέρηχο? 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Pingu είπε:

Μπράβο Μελένια μου!!!!!!!!! Τι ωραία!!!!! Πολύ χάρηκα!!! 

Ποτε θα ξανά πας για υπέρηχο? 

Ευχαριστω pingudaki μου. Την επομενη Δευτερα 27 εχουμε ραντεβου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Ευχαριστω pingudaki μου. Την επομενη Δευτερα 27 εχουμε ραντεβου.

Βρέχει εκεί που είσαι? Το είχα ένα άγχος με αυτό που γίνεται εδώ.. Έλεγα πως θα κυκλοφορήσει έτσι με αυτήν την βροχή? 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Pingu είπε:

Βρέχει εκεί που είσαι? Το είχα ένα άγχος με αυτό που γίνεται εδώ.. Έλεγα πως θα κυκλοφορήσει έτσι με αυτήν την βροχή? 

Ευτυχως δεν εβρεχε καθολου εκεινη την ωρα.  Τωρα ξεκινησε παλι. Σ' ευχαριστω που με σκεφτοσουν pingudaki μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Miss Sunny είπε:

Μελενια μου συγχαρητηρια!!! Το μωρακι σου ειναι μια χαρα! Να χαλαρωσεις τωρα κι αλλο!

Ευχαριστω Σαννακι μου. Ηρεμω για λιγο κ μετα ξανα τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Μαρια ολα θα πανε καλα !

Συγνωμη πιυ επεμβαινω γιατι δεν προλαβαιμω να τα διαβαζω λλα αλλα εχουμεΑκριβως τα  ιδια θεματα  και εμεις εκτος απο τον καρυπτυπο,αλλα και εγω με δανεικα παω λογω ηλικιας οως!

οσο για την θρομβοφιλια θα κανεις τις ενεσουλες σιυ και ολα καλα!

Δεν ειναι τιποτα σοβαρο,μια μικρη ταλεπωρια αλλα αξιζει ο κοπος!

Στο σπερμα εχουμε και εμεις πολυ σοβαρο θεμα και περνουμε βιταμινουλες!

Τα θεματακια με το σπερμα αντιμετωπιζεται ευκολα με την μικρογονιμοποιηση.

Χρειαζεσαι εναν καλο ουρολογο μονο!

Το καθε θεμα χδιαζεται και τον δικο του γιατρο!

Αιματολογο εχεις!

Καλημερα παρεακι μου!!!

Astrogea μου δεν με τρομαξε ούτε η θρομβοφιλια ουτε το θεμα του σπερματος γτ παρ' ολη την υπαρξη τους πετυχαμε 2 εγκυμοσυνες ασχετα αν παλινδρομισαν. Ο καρυοτυπος ομως με τσακισε...

Ουρολογο δεν εχουμε και αιματολογο θα επισκεφτω σε λιγες μερες που θα κατεβω Αθηνα.

 

10 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Κοριτσια μου αργησα. Χαμος γινοταν στο ιατρειο. Ολα καλα. Μεγαλωσαμε κ η καρδουλα χτυπαει γρηγορα! Παλι τα κλαματα εβαλα. Η μαια μου εδινε χαρτομαντηλα να σκουπιζω τα δακρυα κ γελουσε! Χαχαχα... 

Δοξα Τω Θεω ως εδω ολα καλα!

Μελένια μου χαρηκα πολυ που ειστε και οι 2 καλα... Απολαυσε το οσο μπορεις οπως και τις περιποιησεις των δικων σου αφου δεν κανει να κανεις δουλειες και να χαλαρωσεις!!! Ολα πανε κατ' ευχην και οι φετινες γιορτες θα σας βρουν πολυ πολυ χαρουμενους....

Σας ευχαριστω ολες πολυ που ασχολειστε με τα χαλια μου...

Μιλησα με τον γιατρο μου για τους προβληματισμους μου και μηπως δεν πρεπει να δοκιμασω με δικα μου ωαρια. Μου ειπε οτι τρεχω πολυ. Οτι ειμαι ακομη μικρη για να τα παρατησω κι οτι εχω πιθανοτητες να φτιαξω φυσιολογικα ωαρια. Αρα πρεπει να δοκιμασω ακομη μια φορα με δικα μου. Οποτε κοριτσια λεω να κανω την αρχη του νεου γκρουπ εξωσωματικων τον επομενο μηνα. Αρχες Δεκεμβρη θα ξεκινησουμε και ταυτοχρονα θα παω και σε αιματολογο κι οτι αλλο προκυψει

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Παρασκευή σήμερα, πολύ μ άρεσει! 

Μαρία με το καλό να αρχίσεις, χριστουγεννιατικο μωρακι εύχομαι!! 

Αχ κλαψιαρα Μελένια :) πολύ χαίρομαι όλα πολύ καλά! Πόσο είσαι τώρα; 

Λία με το καλό και η δική σου αυχενικη! Έχεις κι εσύ άγχος; 

Γεωργία εγώ θα την κανω αλλού! Είναι διαφορετικός ο υπερυχο ς που κάνουν την αυχενικη, πολύ μεγαλύτερο μηχάνημα και πιο εξειδικευμένο! 

Φιλιά πολλά!!! :*

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...