Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια όλα να πάνε καλά το Σάββατο γιατρό θα επιλέξουμε μέθοδο...με δικο μας ή ξένο σπέρμα?Ο άντρας λέει δανεικο είδωμεν...Lilaki εγω τις κάνω προληπτικά δεν εχω θρομβοφυλια αλλά υπάρχει η τάση γι αυτο φυλλικο κ αντιπηκτικές..ευτυχως ο θυρεοειδης δεν εχει ανεβει 1.06 παραμένει είδωμεννν. ...στη πορεια τι θα γίνει

Για τον άντρα σου εχετε προσπαθήσει με βιοψία όρχεων?


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Lila K είπε:

Για τον άντρα σου εχετε προσπαθήσει με βιοψία όρχεων?

Ναι καμαρι μου το 14 δεν βρηκαμε το 16 βρηκαμε κ στην 1η διεγερση φτιαξαμε 4 εμβρυα κ στη 2η αλλα 2 τωρα εχει ολο μηδενικα σπερμοδιαγραμματα κ ο ιδιος το λεει φτανει πια...το Σαββατο θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Μελένια μου, όλα καλά θα ειναι. Τα περασα κι εγω αυτα τα σταδια και σε καταλαβαινω, αλλα θα δεις που ολα πηγαινουν περιφημα.

Fofi, καλώς μας ήρθες. Ειδα πως γεννας σε εναν μηνα! Με το καλο!

Δημητρούλα μου ό,τι ειναι να γινει, θα γινει για καλο.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Ναι καμαρι μου το 14 δεν βρηκαμε το 16 βρηκαμε κ στην 1η διεγερση φτιαξαμε 4 εμβρυα κ στη 2η αλλα 2 τωρα εχει ολο μηδενικα σπερμοδιαγραμματα κ ο ιδιος το λεει φτανει πια...το Σαββατο θα δουμε

Λυπαμαι πολύ βρε Δήμητρα μου.

Ελπίζω ετούτη τη φορά ότι είναι να γίνει, να γίνει για καλό. 

  • Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Τι χαμός έγινε εχθές το βραδυ; Απίστευτος αέρας.

Fofi, ναι κι εγω. Είμαι στον 5ο μήνα. Είναι φυσιολογικό να έχεις αγωνία για τη γεννα. Αλλα εκείνη την ώρα να σκέφτεσαι πως σε λίγες στιγμές θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου και όλες οι αγωνίες θα φύγουν.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

καλή λευτεριά Φώφη! Λίγο έμεινε για να δεις το μωράκι σου! 

Μελ κι εμένα έχουν υποχωρήσει κάποια συμπτώματα. Ευτυχώς έφυγε η ναυτία, αλλά ήρθαν οι καούρες. Εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλιά που ξεχωρίζει ακόμα κι όταν φοράω το παλτό, το μόνο πανωφόρι που μου κάνει πια.  Και είναι ριχτό πανοφώρι. Μου είχε πει ο γιατρός ότι τα περισσότερα κιλά που έχω πάρει, είναι στην ουσία υγρά. Για να δω τη Δευτέρα πόσα κιλά έχω πάρει! Πέριμένω αυτό το ραντεβού πώς και πώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....πως ειστε;

Οντως φοβερος αερας εχτες.κ εγω δεν εστειλα τη Σοφουλα μου σχολειο γιατι το πρωι που ξυπνησα εβρεχε κιολας κ ειχε κ αερα κ κρυο κ λεω αστην να μεινει σημερα ξαπλωμενη στα ζεστα...

 


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε? Κι εδω φοβερο αερα, χαμος!

Fofi με το καλο το μωρακι σου! Ολα θα πανε τελεια.

Γεωργια μου με παρηγορει που κ εσενα σ' επιασαν αυτες οι ανασφαλειες. Εγω χθες βραδυ ειχα πολυ ανησυχο υπνο. Νιωθω κακοκεφη παλι κ αυτο με χαλαει.

Λια μου κ σ' εμενα εφυγαν οι ναυτιες. Εγω μονο δυσκοιλιοτητα εχω παρα τη διατροφη. Αχ κοριτσια μου μια χαρα ειχα ηρεμησει, τωρα τι μ' επιασε παλι?

Αντε να βγουν τα αποτελεσματα του μη επεμβατικου να παω στο γιατρο μπας κ ηρεμησω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααα σπο Θεσσαλονικη!! και εδω κοντευει να φυγει το σπιτι απο τον πολυ αερα!! και ο καιρος δε βοηθαει λιγο μπας και περασει λιγο πιο ευχαριστα ο καιρος.!! 

Γεωργια μου..δε με φοβησει τοσο η γεννα ειμαι ΑΚΟΜΑ αρκετα ψυχραιμη!! κατι ψυχοπλακωματα  εχω ωρες ωρες ανεξηγητα και δεν ξερω γιατι ... καθομαι και σπιτι...και αυτα με τρομαζουν..αλλα κανω υπομονη :shock:

ΜE-Lenia σ ευχαριστω παρα πολυ!!εσυ σε ποιον μηνα εισαι?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Fofi91 είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα σπο Θεσσαλονικη!! και εδω κοντευει να φυγει το σπιτι απο τον πολυ αερα!! και ο καιρος δε βοηθαει λιγο μπας και περασει λιγο πιο ευχαριστα ο καιρος.!! 

Γεωργια μου..δε με φοβησει τοσο η γεννα ειμαι ΑΚΟΜΑ αρκετα ψυχραιμη!! κατι ψυχοπλακωματα  εχω ωρες ωρες ανεξηγητα και δεν ξερω γιατι ... καθομαι και σπιτι...και αυτα με τρομαζουν..αλλα κανω υπομονη :shock:

ΜE-Lenia σ ευχαριστω παρα πολυ!!εσυ σε ποιον μηνα εισαι?

 

 

Ειμαι 17η εβδομαδα(τελος 4ου μηνα). 

Κ εγω κατι τετοια εχω αυτες τις ημερες. Ψυχοπλακωματα κ αγωνιες. Πφφφ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Ειμαι 17η εβδομαδα(τελος 4ου μηνα). 

Κ εγω κατι τετοια εχω αυτες τις ημερες. Ψυχοπλακωματα κ αγωνιες. Πφφφ...

Αχχ σε καταλαβαινω απολυτα....ειναι οτι χειροτερο!! και δεν μπορεις να το ελεγξεις κιολας...τι να κανουμε..θα μας περασουν ομως ..αυτο σκεφτομαι εγω καθε μερα .και οτι δεν  ημουν ετσι πριν ..9 μηνες εγκυος μια ζωη μανα που λενε:)..Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται??δουλευεις η εισαι κ εσυ σπιτι like me??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που περιμενουμε Με λενια Γεωργια Fofi ευχαριστες σκεψεις παρακαλω για να μην στεναχωρουμε τα σπορακιαααα

Ενα εχω να σας πω ο αντρας ψαχνει συνοδο για το σχολικο μου λεει δεν θα πηγαινοερχεσαι με παιδακια ουτε στη διεγερση ουτε μετα 2 μηνες θα εισαι σπιτι κ αν πετυχουμε εγκυμοσυνη θα τους το πουμε κ θα κατσεις να μεγαλωσεις κοιλιτσα κ θα δουμε τι θα κανουμε ουτε ιωσεις θα εχεις ουτε τσαντες να σηκωνεις! Απο την ωρα που εκλεισα το ραντεβου για το Σαββατο εχω χαρα αγχος ολα μαζι αλλα ειπαμε με αισιοδοξια κ τεραστιο χαμογελο μανουλα θα γινω κ θα σας λεω τις ανησυχιες μου για τις εξετασεις του μπομπιρα:wub:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ετσι πρεπει αισιοδοξια!! και τιποτε αλλο..και ολα καλα θα πανε!! 

Δημητρα μου μπραβο στον αντρα σου που λεει τετοια λογια..ολα καλα να πανε ευχομαιιιιι <3 και εμενα ο δικος μου ειναι μη κανεις εκεινο μη κανεις το αλλο.ενω μπορω να τα κανω και μου τη δινει ωρες ωρες γιατι ειμαι πολυ υπερκινητικη αλλα θελει θυσιες για το μπεμπη τι να κανουμε χιχιχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,

Θα ήθελα την γνωμη σας αν και θα πάω την επόμενη εβδομάδα στον γιατρό. Εχω ξεκινήσει και κάνω τις εξετάσεις που χρειαζεται για την επιτροπη και σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των ορμονικών (3η μέρα του κύκλου): FSH: 13.41 mUI/ml, LH: 6.67 mUI/ml, PRL: 31.37 ng/ml, E2: 74.80 pg/ml και TSH: 3.74 μIU/ml.

Δεν ειχα ποτε ασχοληθεί με αναλυση ορμονων γιατι παντα εβγαιναν σε πολυ φυσιολογικα πλαισια συμφωνα και με την γνωμη των γιατρων. Η τελευταια FSH που έκανα τον Φεβρουαριο του 2017 ειχε βγει 10,30 και μου ειχαν πει 2 γιατροι οτι ειναι λιιιγο ανεβασμενη και τωρα βγηκε 13,41. Τι γινεται? Γερασα? Σταματανε οι ωοθηκες μου την καλη αυγουλοπαραγωγη? Προλακτινη γραφει φυσιολογικες τιμες εως 29 και μου βγηκε 31,37. Καμία απόψη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...