Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλησπέραααααααααα στα όμορφα κορίτσια μου!!! Είστε καλά??

Σας διαβάζω καθημερινά  απλά δεν έχω τι να γράψω διότι δεν έχω νέα... Εμείς πήραμε το οκ από τη γιατρό και δειλά δειλά θα ξεκινήσουμε... Να δούμε αν θα πιάσουμε αυγά ή πουλιά (που λέει και μία συνάδελφός μου!)...

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω τα περισσότερα τα ξέχασα ήδη...!!! Είμαι και στη δουλειά και δεν μπορώ να γράψω σεντόνι... Συγχωρέστε με κορίτσια μου!!! Σβουριχτά φιλιά σε όλες!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Ο αερας δε λεει να ηρεμήσει! Απο τις 11.00 και έπειτα, χαμος. Λες κι εχει ραντεβου καθε μερα...

Σουγκαράκι, το ειπες στον γιατρο σου υποθετω, ετσι;

Joka, ευχαριστουμε. Και σε σενα καθε καλο! Εχω ακουσει απο ανθρωπο του χωρου πως το κεντρο αυτο απο παλια εχει καλη φημη. Ο Λαινας ειναι πολυ καλος και ειδικα στον  υπερηχο. Συνεργαζεται με τον κυριο Ζορζοβιλη που θεωρειται επισης απο τους καλους στον χωρο. Καλή επιτυχια!

Miss Sunny, αντε φτανει ο καιρος!

Μαράκι, καλη αρχη! Όλα να γινουν με το καλο!

Αντε Καλλιοπάκι, κι εσυ με το καλο!

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές! Εγώ σαν καλή κοτούλα κλωσαω με ηρεμία !

  Καλή αρχή σε όλα τα κορίτσια που ξεκινάνε και καλή δύναμη !

Εσεις οι πιο έμπειρες πόσες γνώσεις έχετε βρε κορίτσια , πάτε για ειδικότητα κανονικά !

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυρίσαμεεεεε...

Αδιαθετώ κ ξεκινάωωωωω ....με δωρητη αφου δοκιμασαμε με οτι εχουμε απο σπερμα δικο μας ειναι ανουσιο να ταλαιπωρηθω μας ειπε...βασικά ο αντρας μου του ειπε στερεψετο πηγαδι εγω 27η μερα κ δεν εχω αδιαθετησει παντως μεσα ειμαι καθαρη κυστουλα δεν εχω

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Γυρίσαμεεεεε...

Αδιαθετώ κ ξεκινάωωωωω ....με δωρητη αφου δοκιμασαμε με οτι εχουμε απο σπερμα δικο μας ειναι ανουσιο να ταλαιπωρηθω μας ειπε...βασικά ο αντρας μου του ειπε στερεψετο πηγαδι εγω 27η μερα κ δεν εχω αδιαθετησει παντως μεσα ειμαι καθαρη κυστουλα δεν εχω

Καλή αρχή, να είναι αυτή η τελευταία κ τυχερή σου φορά, όλα καλά να πάνε!!

Εγώ όπως με είχε συμβουλεύσει κ η anoulious  και κατοπιν ο γιατρος μου που πηγα αμεσως,ξεκίνησα dostinex για να πέσει η προλακτινη κ επίσης μου είπε να πάω ενδοκρινολογο για να ρίξουμε την tsh στο 2 απο 3.74 που είναι τωρα. Αν πάνε όλα καλά νέα προσπάθεια ξεκινά αρχές Μαρτίου. καλη επιτυχια σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Καλή αρχή, να είναι αυτή η τελευταία κ τυχερή σου φορά, όλα καλά να πάνε!!

Εγώ όπως με είχε συμβουλεύσει κ η anoulious  και κατοπιν ο γιατρος μου που πηγα αμεσως,ξεκίνησα dostinex για να πέσει η προλακτινη κ επίσης μου είπε να πάω ενδοκρινολογο για να ρίξουμε την tsh στο 2 απο 3.74 που είναι τωρα. Αν πάνε όλα καλά νέα προσπάθεια ξεκινά αρχές Μαρτίου. καλη επιτυχια σε ολες!!!

Μακάρι κοπέλα μου ε δε νομιζω να εχω αλλα περιθωρια θα δειξει για να δουμε ποσα εμβρυα θα φτιαξουμε εαν βγαλω 5 φαρια θα κανω 5 εμβρυα;;;Εχω ξεφυγει

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Δήμητρα , καλή αρχή και να δεις αυτή θα είναι και η τυχερή σου!

Dimitroulaa δεν είναι μακριά ο Μαρτης, θα περάσει γρήγορα ο καιρός ! Και εγώ την1η προσπαθεία για εκεί την υπολόγιζα, αλλά τελικά μας ήρθαν βολικά!

Χοριακη ο γιατρός μου είπε σε 15 μέρες, που θα πάει θα περάσουν! 

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/1/2018 at 2:27 ΜΜ, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Ο αερας δε λεει να ηρεμήσει! Απο τις 11.00 και έπειτα, χαμος. Λες κι εχει ραντεβου καθε μερα...

Σουγκαράκι, το ειπες στον γιατρο σου υποθετω, ετσι;

Joka, ευχαριστουμε. Και σε σενα καθε καλο! Εχω ακουσει απο ανθρωπο του χωρου πως το κεντρο αυτο απο παλια εχει καλη φημη. Ο Λαινας ειναι πολυ καλος και ειδικα στον  υπερηχο. Συνεργαζεται με τον κυριο Ζορζοβιλη που θεωρειται επισης απο τους καλους στον χωρο. Καλή επιτυχια!

Miss Sunny, αντε φτανει ο καιρος!

Μαράκι, καλη αρχη! Όλα να γινουν με το καλο!

Αντε Καλλιοπάκι, κι εσυ με το καλο!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις πληροφορίες σου.Γνωρίζω ότι εκεί σου αφιερώνουν χρόνο και ασχολούνται μαζί σου.Επίσης δίνουν χαμηλή δόση ορμονών το οποίο γενικά θεωρώ πολύ σημαντικό.

Δεν ξέρω μόνο κατά πόσο εξατομικεύουν.Σε όλες πάντως δίνουν το βραχύ με ανταγωνιστές τώρα απ όσο ξέρω?.

Αντευχομαι κι εγώ γρήγορα να γίνεις μανούλα!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια. 

Είχα ένα επεισόδιο λίγη ώρα πριν. Καθόμουν στον καναπέ. Ήσυχη σήμερα. Παρόλο που είχα γυναίκα. Και όπως καθομουν ένιωσα κάτι να κυλάει στο σερβιετακι. Πήγα στην τουαλέτα και ήταν αίμα. Κόκκινο καθαρό αίμα. Γέμισε το σερβιετακι και μετα τελος. Πήρα τον γιατρό και μου είπε πως έχω μήτρα που κάνει συσπάσεις και το πρώτο τρίμηνο θα πρέπει να είμαι μέσα στο σπίτι. Κατηγορηματικός. Πως στην εγκυμοσύνη έκανα θρομβοφιλια και πως κάνει τέτοια επεισόδια. 

Χθες και  προχθές το  παρακανα, βέβαια ήμουν από το πρωί ως το βράδυ στη δουλειά. Και όλη την εβδομάδα είχα πάρει αέρα στη δουλειά Και λίγα βάρη σήκωσα... 

Έχετε ακούσει κάτι αντίστοιχο? Τι έγινε? Να φοβάμαι?

Σίγουρα τις επόμενες μέρες μέχρι την Πέμπτη που είναι να πάω στον γιατρό θα μείνω σπίτι. Και σήμερα ξάπλα. Κανονικά σε δύο μέρες θα είχα περίοδο. Έχει καμία σχέση?


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρά μου με το καλό κοπέλα μου! Πήρατε την καλύτερη απόφαση και σύντομα θα είστε γονεις!

Dimitroulaaa ο Μαρτιος ειναι πολύ κοντα!

Eamo, περνανε οι μέρες. Λιγη υπομονη ακόμη.

Joka σ' ευχαριστω. Χθες μπήκα στην 18η εβδομάδα.

Lila μου, μηπως ήρθε η ωρα να παρεις αδεια καλου-κακου; Έχω ακούσει πως τις ημερες που περιμενεις περιοδο μπορει να συμβει, αλλά θεωρω πως αυτο που λεει ο γιατρος ειναι πιο βασιμο στην περιπτωση σου. Δεν σου ειπε να παρεις utrogestan ή να κανεις καμια ένεση προγεστερονης; Ξεκουρασου παντως όπως πρεπει και αν πρεπει να γυρισεις στη δουλεια προσεχε πολυ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Ωραία Δήμητρα! έρχεται η σειρά σου! :)

Λίλα έχω ακούσει κοπέλες να έχουν βιώσει κάτι παρόμοιο στις αρχές της εγκυμοσύνης. Ό,τι σου είπε ο γιατρός να κάνεις. Δεν μπορείς να πάρεις από τη δουλέια άδεια επαπειλούμενης κύησης; Να ησυχάσεις κιολάς.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Λιλακι κατσε κατω μην αρχισω να θυμωνωωωω

Ακου δουλειες ξεκουραση κ μονο ξεκουραση κ αν σε κουραζει κ η γυναικα μη την φερνεις.. να κατσεις να ηρεμεις...παρε καμια αδεια 10ημερη κ μετα βλεπεις με την δουλεια!!Φουντωσα τωρα!!!Προσεχτε τωρα με την διεγερση θα ειμαι στα νευρα κοκκινο πανι μιλαμε μην ακουω απροσεξιες θα γινει ΧΑΜΟΣ ΧΑΧΑΧΑ

Φιλακια κουκλαρες αρχιζω κ ονειρευομαι πάλι!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...