Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι μου κανετε;

Μπράβο eamo! Υπέροχα τα νέα σου!

Mairy fairy, εγω έφυγα απο το κεντρο όταν ειχα μπει στην 6η εβδομαδα και δεν ειχαμε ακουσει ακομα καρδιες. Οποτε μην ανησυχεις. Πιστευω πως ειναι νωρις ακόμα. Άλλωστε η χοριακή σου ειναι μεγάλη!!! Εχω ακουσει και απο αλλες κοπελες για καθυστερημενη συλληψη. Συμβαινει. Μια χαρα θα τα πας.

Pingu μου, ναι. Ειναι πολυ ωραιο συναισθημα να αισθανομαι τα μωρα :).

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια!

Mairy Fairy εγώ είχα καθυστερημένη σύλληψη. Είχαμε πάει την όγδοη εβδομάδα στον γιατρό κι ακούσαμε  την καρδούλα. Είχα πάει και νωρίτερα, 6 εβδομάδων και μερικών ημερών , ώστε να πάρω την άδεια για τη δουλειά και τότε είχαμε δει απλά σάκο και κουκίδα! Μην αγχώνεσαι!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Mairy fairy και εγώ οταν πήγα στην 5η βδομάδα δεν είδα καρδιά, τώρα είμαι στην 7η, όποτε είναι νωρίς ακόμα! Πολύ εμπειρία δεν εχω αλλά και η χοριακη σου μια χαρά είναι. Δείξε εμπιστοσύνη στη γιατρό σου κάτι θα ξέρει.

Pingu ελπίζω πια να είσαι καλύτερα !

Γεωργία τα αγοράκια σου κάνουν πάρτι ! Φαντάσου τι έχει να γίνει όταν βρεθείτε και από κοντά !

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mary fairy είπε:

Να σε ρωτήσω, ποσών εβδομάδων είσαι; εγώ πήγα σήμερα για πρώτο υπέρηχο 4 εβδομάδων κ 6ημερων κ είδαμε μόνο έναν μικρό σακο κ μια ελαφρά γκρι κουκίδα. Είναι φυσιολογικό; αυτό που με ανησύχησε περισσότερο είναι που μου έβγαλε τον σακο λιγο μικρότερο. Μου είπε ότι ίσως να έγινε λίγο αργότερα η σύλληψη αλλά εγώ δεν το πιστεύω καθόλου αυτό. Βέβαια η γιατρός μου είναι γενικότερα αισιόδοξη σαν άνθρωπος κ δεν ήθελε να με ανησυχήσει.. Πως σας ακούγονται αυτά; 

Α να πω ότι χοριακη έκανα την Τρίτη με μια εβδομάδα καθυστέρησης κ ήταν 3718 

Καλημερα κοριτσι μου!!! Μια φιλη μου το Δεκεμβριο πηγε για πρωτο υπερηχο με 10-15 μερες περιπου καθυστερηση και ειδαμε (πηγα κι εγω μαζι) μονο σακο κι εμβρυικα στοιχεια. Οι χοριακες της ολες ηταν τεραστιες και καθε φορα εκανε κατι 5πλασιασμους φοβερους. Παρολα αυτα, μετρωντας της τον σακο ημερολογιακα την εβγαζε καμια εβδομαδα μικροτερη την κυηση. στον επομενο υπερηχο ομως οπου ακουσε και καρδια 10 μερες μετα την εβγαλε κανονικα στις ημερομηνιες που υπολογιζαμε και ειναι μια χαρα!!!. Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Και η χοριακη σου για μια εβδομαδα καθυστερηση ειναι πολυ καλη

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!! Εγώ ανησύχησα με αυτό που μου ειπε γιατί πιστεύω ότι η σύλληψη δεν έγινε αργότερα. Γιατί είδη από το βράδυ που θεωρώ πως έγινε η σύλληψη, άρχισα να έχω συσπάσεις κ τσιμπήματα στην μητρα. Οπότε πως γίνεται εγώ να έχω συμπτώματα πριν την σύλληψη.. Όχι δεν το πιστεύω.. Δεν ξέρω μπορεί να πάω κ σε άλλο γιατρό. Δεν θα αντέξω την αγωνία. Βέβαια με αυτό που μου είπες @Μαρία1430 νιώθω λίγο πιο ηρεμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Mary fairy είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!! Εγώ ανησύχησα με αυτό που μου ειπε γιατί πιστεύω ότι η σύλληψη δεν έγινε αργότερα. Γιατί είδη από το βράδυ που θεωρώ πως έγινε η σύλληψη, άρχισα να έχω συσπάσεις κ τσιμπήματα στην μητρα. Οπότε πως γίνεται εγώ να έχω συμπτώματα πριν την σύλληψη.. Όχι δεν το πιστεύω.. Δεν ξέρω μπορεί να πάω κ σε άλλο γιατρό. Δεν θα αντέξω την αγωνία. Βέβαια με αυτό που μου είπες @Μαρία1430 νιώθω λίγο πιο ηρεμη

Μην αγχωνεσαι κι οτι θες εδω ειμαστε... για αυτο ειμαστε ωραιο παρεακι για να καθησυχαζουμε η μια την αλλη. εν τω μεταξυ ειπες οτι εκανες την Τριτη χοριακη με μια εβδομαδα καθυστερησης και χθες υπερηχο και σε εβγαλε 4εβδ+6 ή δεν καταλαβα καλα? Αν καταλαβα καλα η διαφορα του γιατρου με σενα ειναι 2-3 μερες?

Τα υπολοιπα κοριτσια μας που ειναι;;;;; Κοιμαστε τυχερουλες;

Εγω σημερα ξυπνησα στις 5 και με ξαναπηρε ο υπνος 20 λεπτα περιπου πριν χτυπησει το ξυπνητηρι... Γκρρρρρρρ 

Και κοριτσια μου, πειτε μου τι να κανω να γινει λιγο πιο ευκολη η εφαρμογη της vasclor. Τα κομματακια χθες και σημερα πιστευω οτι ειναι τοσο εντονα γτ δεν μπορουσα να βαλω το εμβολο καλα μεσα. ενιωθα να με γρατζουναω, να με τραυματιζω και στην ακρη χθες ειχες λιγο καφε. Απο οτ ομως μου ειπατε εχει συμβει σε ολες σωστα?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μην αγχωνεσαι κι οτι θες εδω ειμαστε... για αυτο ειμαστε ωραιο παρεακι για να καθησυχαζουμε η μια την αλλη. εν τω μεταξυ ειπες οτι εκανες την Τριτη χοριακη με μια εβδομαδα καθυστερησης και χθες υπερηχο και σε εβγαλε 4εβδ+6 ή δεν καταλαβα καλα? Αν καταλαβα καλα η διαφορα του γιατρου με σενα ειναι 2-3 μερες?

Τα υπολοιπα κοριτσια μας που ειναι;;;;; Κοιμαστε τυχερουλες;

Εγω σημερα ξυπνησα στις 5 και με ξαναπηρε ο υπνος 20 λεπτα περιπου πριν χτυπησει το ξυπνητηρι... Γκρρρρρρρ 

Και κοριτσια μου, πειτε μου τι να κανω να γινει λιγο πιο ευκολη η εφαρμογη της vasclor. Τα κομματακια χθες και σημερα πιστευω οτι ειναι τοσο εντονα γτ δεν μπορουσα να βαλω το εμβολο καλα μεσα. ενιωθα να με γρατζουναω, να με τραυματιζω και στην ακρη χθες ειχες λιγο καφε. Απο οτ ομως μου ειπατε εχει συμβει σε ολες σωστα?

Ναι την Τρίτη 13/2 ήταν να αδιαθετησω. Έχω κύκλο 25ημερων με τελευταία περίοδο 19/1. Τόσο με έβγαλε η γιατρός με βάση την ημερομηνία της τελευταίας περίοδο κ τον 25η κύκλο. Τόσο τα υπολογίζω κ εγώ. Απλά λέει ότι ίσως αυτή τη φορά να ήταν ο κύκλος μου 3 ημέρες πχ μεγαλύτερος.. 

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι το είχα πάθει κ γω με την Vasclor γι αυτό χαίρομαι που δεν βαζω τιποτα απο κάτω.....Σήμερα κ εγω 6 παρά για τουαλέτα εκτοτε το ματι γαρίδα...με χουζούρια ενδιάμεσα :shock: εφαγα τα δημητριακα αλλα γουργουριζω παλι:-(

Mary fairy σχεδον μαζι με εμενα κ Μαρία κ eamo εισαι πρωτα ο ΘΕΟΣ μαζί θα γεννάμε αυριο παω εγω για πρωτο υπέρηχο ε ειμαι αγχωμένη :-D

Γεωργίτσα πάρτυ??? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου. Τι κανετε? Υπεροχα τα νεα σας!!! 

Εαμο φανταζομαι τη χαρα σου :) !Νομιζω πως η στιγμη της καρδουλας ειναι ο,τι πιο συγκινητικο!

Δημητρουλα μου ειναι λογικο που εχεις αγχος, ειναι η πρωτη συναντηση με το ή τα μπεμπακια σου. Ολα θα ειναι υπεροχα, θα δεις!

Γεωργια μου με τα αγορακια σου που κανουν παρτυ πως εισαι?

Pingudaki μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα! Ευχαριστω πολυ το Ελενακι σου για τα φιλακια.

Μαρια αυτα τα υπολοιματα ειναι ξεκαθαρα απο τη vasclor. Μην ανησυχεις. Απο ενα σημειο κ μετα θα δυσκολευεσαι πολυ να βαλεις τον εφαρμοστη. Λογω του οτι η προγεστερονη κανει υπερτροφια στο επιθηλιο του κολπου. Μη ζοριζεσαι. Οσο μπορεις να το βαζεις.

Mairy Fairy εφ' οσον το λεει η γιατρος σου ετσι θα ειναι. Μην ανησυχεις. Στο επομενο ραντεβου σιγουρα θα ακουσεις καρδουλα.

Σαννακι μου ολο σε ξεχναω, συγνωμη! ♡♡♡

Καλλιοπακι ♡♡♡♡.

Εγω κοριτσια χθες ειχα β-επιπεδου. Δοξα Τω Θεω ολα μια χαρα. Ο μπεμπακος ηταν απολαυση. Λιωωωωωμα η μανουλα!

Φιλακια σε ολες!

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι και για μενα καποιες ημερες ηταν πολυ δυσκολες να βαλω τη vasclor... Είδες τι λεει και η Μελινα. Αφιερωνε περισσοτερο χρονο οταν δεν μπορει να μπει και παιρνε βαθιες ανασες την ωρα που πιεζεις και μεχρι όπου παει...

Δημητρουλα χαχα! Νομιζω το μεγαλο παρτυ θα γινεται απο τον επομενο μηνα κι επειτα! Τωρα τα νιωθω οριζοντιως το ενα να χτυπαει δεξια και αριστερα κατω απο τον αφαλο και αλλο πανω απο τον αφαλο.

Μελενια, εσυ το ενιωσες το μικρο σου;

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μαράκι το είχα πάθει κ γω με την Vasclor γι αυτό χαίρομαι που δεν βαζω τιποτα απο κάτω.....Σήμερα κ εγω 6 παρά για τουαλέτα εκτοτε το ματι γαρίδα...με χουζούρια ενδιάμεσα :shock: εφαγα τα δημητριακα αλλα γουργουριζω παλι:-(

Mary fairy σχεδον μαζι με εμενα κ Μαρία κ eamo εισαι πρωτα ο ΘΕΟΣ μαζί θα γεννάμε αυριο παω εγω για πρωτο υπέρηχο ε ειμαι αγχωμένη :-D

Γεωργίτσα πάρτυ??? 

Εγω εφαγα ενα μπισκοτο και δεν ηθελα αλλο. Πως το επαθα αυτο που ειμαι κλασσικη λιχουδο και γενικα δεν λεω οχι σε φαγητο δεν ξερω...

Ναι οντως ολες κοντα κοντα θα ειμαστε


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μαρακι και για μενα καποιες ημερες ηταν πολυ δυσκολες να βαλω τη vasclor... Είδες τι λεει και η Μελινα. Αφιερωνε περισσοτερο χρονο οταν δεν μπορει να μπει και παιρνε βαθιες ανασες την ωρα που πιεζεις και μεχρι όπου παει...

Δημητρουλα χαχα! Νομιζω το μεγαλο παρτυ θα γινεται απο τον επομενο μηνα κι επειτα! Τωρα τα νιωθω οριζοντιως το ενα να χτυπαει δεξια και αριστερα κατω απο τον αφαλο και αλλο πανω απο τον αφαλο.

Μελενια, εσυ το ενιωσες το μικρο σου;

Ναι το ενιωσα. Ειναι καποιες στιγμες που εχει πολυ πλακα γιατι ειμαι ανυποψιαστη κ τρομαζω. Χαχαχα...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου. Τι κανετε? Υπεροχα τα νεα σας!!! 

Εαμο φανταζομαι τη χαρα σου :) !Νομιζω πως η στιγμη της καρδουλας ειναι ο,τι πιο συγκινητικο!

Δημητρουλα μου ειναι λογικο που εχεις αγχος, ειναι η πρωτη συναντηση με το ή τα μπεμπακια σου. Ολα θα ειναι υπεροχα, θα δεις!

Γεωργια μου με τα αγορακια σου που κανουν παρτυ πως εισαι?

Pingudaki μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα! Ευχαριστω πολυ το Ελενακι σου για τα φιλακια.

Μαρια αυτα τα υπολοιματα ειναι ξεκαθαρα απο τη vasclor. Μην ανησυχεις. Απο ενα σημειο κ μετα θα δυσκολευεσαι πολυ να βαλεις τον εφαρμοστη. Λογω του οτι η προγεστερονη κανει υπερτροφια στο επιθηλιο του κολπου. Μη ζοριζεσαι. Οσο μπορεις να το βαζεις.

Mairy Fairy εφ' οσον το λεει η γιατρος σου ετσι θα ειναι. Μην ανησυχεις. Στο επομενο ραντεβου σιγουρα θα ακουσεις καρδουλα.

Σαννακι μου ολο σε ξεχναω, συγνωμη! ♡♡♡

Καλλιοπακι ♡♡♡♡.

Εγω κοριτσια χθες ειχα β-επιπεδου. Δοξα Τω Θεω ολα μια χαρα. Ο μπεμπακος ηταν απολαυση. Λιωωωωωμα η μανουλα!

Φιλακια σε ολες!

Μπραβο βρε κοριτσι μου!!! Εφτασε ο καιρος για τη β επιπεδου ? τελειος ο μπεμπης εεε? Τι ωραιααααααααααα

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μαρακι και για μενα καποιες ημερες ηταν πολυ δυσκολες να βαλω τη vasclor... Είδες τι λεει και η Μελινα. Αφιερωνε περισσοτερο χρονο οταν δεν μπορει να μπει και παιρνε βαθιες ανασες την ωρα που πιεζεις και μεχρι όπου παει...

Δημητρουλα χαχα! Νομιζω το μεγαλο παρτυ θα γινεται απο τον επομενο μηνα κι επειτα! Τωρα τα νιωθω οριζοντιως το ενα να χτυπαει δεξια και αριστερα κατω απο τον αφαλο και αλλο πανω απο τον αφαλο.

Μελενια, εσυ το ενιωσες το μικρο σου;

Χαχα οι κλωτσοπατινάδες ❤

 

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Εγω εφαγα ενα μπισκοτο και δεν ηθελα αλλο. Πως το επαθα αυτο που ειμαι κλασσικη λιχουδο και γενικα δεν λεω οχι σε φαγητο δεν ξερω...

Ναι οντως ολες κοντα κοντα θα ειμαστε

Εγω δεν ξερω τι θέλω βασικά κατι θελω κ παστιτσιο θα ετρωγα τώρα αλλά δεν παιζει να φτιαχνω μπεσαμελ σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μπραβο βρε κοριτσι μου!!! Εφτασε ο καιρος για τη β επιπεδου ? τελειος ο μπεμπης εεε? Τι ωραιααααααααααα

Εφτασε Μαρια μου κ ουτε που το καταλαβα! Θα το δεις κ εσυ πως ο καιρος τρεχει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...