Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας κι από εμένα!

Έχω τρελαθεί στη δουλειά... Καλό είναι αυτό, η δουλειά πάντα ευπρόσδεκτη είναι. Μόνο που όπως πάντα έπεσαν όλα μαζί... το μωράκι είναι πολύ καλά. 

Διαβάζω τα νέα σας κάθε μέρα. Σε κάθε ευκαιρία. 

Δημητρούλα μου κρατα γερά. Η καινούρια δουλειά είναι πάντα μια καινούρια προοπτική. Και μια καινούρια αρχή σηματοδοτεί ευχάριστες εκπλήξεις. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

Eamo μου χαίρομαι πολύ για σένα. Στην αυχενικη θα περάσεις μεγάλη συγκίνηση. Θα δεις τα δακτυλακια στα χεράκια και τα ποδαράκια του, την καρδούλα του και γενικά λεπτομέρειες για την ζωή που κουβαλάμε μέσα μας που δεν φαντάζεσαι. Και μια πρόβλεψη για το φύλο! Καλά αποτελέσματα. 

Γεωργία μου ελπίζω πως δεν θα είναι έτσι τελικά. Αλλά κι αν ειναι θα είναι τέτοια η χαρά σας που δεν θα δίνετε τελικά σημασία. Όσο για τους συγγενείς και φίλους δεν χρειάζεται και πολύ τακτ. Συγγνώμη γεια σας!

Εγώ πρώτα ο Θεός στο Λητω. Έχετε καμιά εμπειρία?

Μαρία μου μόνο θετικές σκέψεις για το μωρούλι σου κι όλα θα πάνε καλά.

Κορίτσια με τα ρούχα τι κάνετε? Εγώ παντελόνια δεν μπορώ να βάλω καθόλου. Κάτι φορέματα και φούστες έχουν γίνει πολύ μίνι καθώς όλο ανεβαίνουν με την κοιλίτσα... που ψωνισατε? Κανένα οικονομικό μαγαζί?

Καλλιόπη μου, Pingu, Angie, Vasia, Nectaritsaki με το καλό και σε ολα τα κορίτσια  καληνύχτα!

 

  • Μου αρέσει 3

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lila μου εγω προσφατα πηρα απο το ΛΗΤΩ δυο κολαν ανοιξιατικα με αυξομειωση στο λαστιχο της μεσης και πολυ μ' εχουν βολεψει. Θα φερουν και ανοιξιατικα μπλουζακια ειπαν, αλλα εν τω μεταξυ φοραω καποια μπλουζοφορεματα απο τοτε που ειχα καποια παραπανισια κιλακια και με εξυπηρετουν προς το παρον. 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

να καταθέσω την εμπειρία μου! ίσως έχει κι αηδιαστικές περιγραφές, όποια δεν αντέχει, μη διαβάσει. πριν 5 χρόνια σχεδόν γέννησα στο ιασώ. ο γιατρός μου είχε δική του μαία, αλλά μέχρι να έρθουν, με κοίταζαν 2 άλλες μαίες της κλινικής, που όντως ήταν λες και αντιμετώπιζαν εκείνη την ώρα ένα κομμάτι κρέατος. επίσης πήραν και οι 2 το 50αράκι τους έτσι όπως τα κατάφερε ο γιατρός (κάτι τέτοια μ έκαναν και δεν ξαναπάτησα σ αυτόν). αυτό δε λέει απαραίτητα κάτι, αλλά μια καλύτερη αντιμετώπιση σε μια νέα μανο'υλα που φοβόταν, θα την ήθελα. μια ενθάρρυνση βρε παιδί μου.

επίσης, μου έσπασαν τα νερά 2 το βράδυ. δεν πονούσα, πήρα τηλ τον γιατρό, μου είπε "κάνε ένα μπάνιο και ξεκίνα". έκανα όντως ένα μπάνιο αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια. ούτε για να λουστώ είχα το σθένος, πόσο μάλλον να ξυρίστώ. εντάξει ας πούμε ότι είχα ξυριστεί πριν 5 μέρες, αλλά επειδή στο μπανιο έβγαιναν και βλέννες αίματος (κορίτσια πρωτάρα, δεν ήξερα τι να περιμένω και είχα ταραχθεί) βγήκα όπως όπως, πήραμε βαλίτσα και φύγαμε. τι ξύρισμα και λούσιμο να σκεφτώ χαχα

φτάνουμε ιασώ, με βλέπουν οι μαίες, παίρνουν τηλ τον γιατρό ότι το μωρό θ αργήσει να κατέβει κι ας έρθει το πρωί. μ έβαλαν σε ένα δωμάτιο, μου έβαλαν τηλεόραση, μια ζώνη για να ελ'εγχουν τους χτύπους του μωρού απ ό,τι κατάλαβα, πέρασε καρδιολόγος. αυτά. μέχρι να έρθει ο γιατρός μου ήμουν με τον άντρα μου. περνούσαν ανά μισάωρο να ελέγξουν κι έφευγαν. ούτε με ξύρισαν ούτε τίποτα.. λίγο νερό ζητούσα και τελικά μου αγόρασε ο άντρας μου ένα μπουκαλάκι. αλλά όταν έβγαινε το μωρό και ήταν όλες αυτές μέσα , τούς έβαλε τις φωνές που μ άφησαν αξύριστη. μάλιστα θυμάμαι τα λόγια του κι ας πονούσα χαχαχ.

στον τρίτο όροφο ήταν το δωμάτιό μου. έχω να θυμάμαι από εκεί 2, 3 εξαιρετικές και γλυκύτατες νοσηλεύτριες. αλλά ήταν και μια άστα να πάνε.

Γεωργία μου δε θα τα έγραφα όλα αυτά ξέροντας ότι σε λίγο καιρό θα γεννήσεις ιασώ. αλλά πιστεύω πάνω κάτω τα ίδια είναι παντού. κυρίως όμως όλα αυτά εκείνη την ώρα δεν τα μετράς. η σκέψη σου είναι στο μωρό-ά. εγώ μετά τα σκέφτηκα όλα αυτά. κι ένταξει, για κάτσε. πληρώσαμε τόσα λεφτά, δε γέννησα σε δημόσιο. οφείλουν να συμπεριφερόνται λες και βρίσκεσαι σε ξενοδοχείο. είναι επιχείρηση και είσαι πελάτης στην κυριολεξία. αλλά μάλλον έχουν χορτάσει λεφτά. έτσι το βλέπω εγώ.

κάτι που θα μου μείνει από το ιασώ είναι το εξαιρετικό φαγητό, η καθαριότητα και φυσικά οι πρώτες ώρες με το μωράκι μου!!!! όλα τ άλλα είναι να έχουμε να λέμε! οπότε μη σε αγχώνει τίποτα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Lia μου συμφωνω απολυτα. Απο τη στιγμη που πληρωνουμε θα επρεπε και η συμπεριφορα τους να ειναι αναλογη αν μη τι αλλο. Στο Αλεξανδρα που γεννησε περυσι μια συναδελφος μου δεν ειχε κανενα παραπονο. Και την ειχαν και σε δικλινο. Το μονο κακο εκει ειναι που ειναι μιζερο το περιβαλλον λογω παλαιοτητας υλικων και το ματι ειναι αχορταγο. Αν τα βαλουμε τα πραγματα στην πραγματικη τους διασταση μια χαρα θα γεννουσαμε στο δημοσιο.

Ουτε στο ΡΕΑ η νυφη μου ειχε παραπονεθει για τιποτα που ειναι και γκρινιαρα γενικως. Αλλα εκει κοστιζει και περισσοτερο. Ειναι νεα σχετικως με το ΙΑΣΩ επιχειρηση και προφανως δινουν ακομη μεγαλύτερη βαρυτητα σε ολα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λια μου η περιγραφή σου ήταν ανάλογη της Γεωργίας. Πάντως στην αρχή όταν ξεκίνησε και για πολλά χρόνια ήταν πολύ καλά. 

Μπήκα στην σελίδα του Λητώ και το είδα μια χαρά. Δεν έχετε ακούσει κάτι? 

Σ' ευχαριστώ Γεωργία για την απάντηση. Θα κάνω μια βόλτα αύριο να δω τι θα βρω να πάρω. Αισθάνομαι άσχημα χωρίς ρούχα. Είναι και που στην δουλειά μου πρέπει να είμαι καλοντυμένη... ελπίζω να βρω...

  • Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα ομορφουλες......ειδα ιασω κ πεταχτηκα....

Λοιπον θα σας πω την εμπειρία μου που ειναι προσφατη.ποστευω λιγο πολυ ολα εινσι κ θεμα γιατρου.σε αλλους πχ ζητανε κ τα περισσοτερα χρηματα οταν μπαινεις.εγω πληρωσα οταν πηρα το εξιτηριο.δεν ισχυουν αυτα που σου λενε Γεωργια μου.εγω ημουν στο 619.πολυ ωραιος χωρος.σε καμια περιπτωση δεν φευγεις πριν κλεισεις 4 βραδια στην καισαρικη.καταρχας ελεγχουν το μωρο.εμενα πχ που ειχε χολερυθρινη 9,5 κ θα μπορουσα να φυγω στις 3 μερες μου λεει ο γιατρος μου ελα μωρε κατσε αλλη μια να ελεγξουμε κ το πρωι το μωρο,αφου την εχεις πληρωμενη.

Οσον αφορα το ξυρισμα δεν μου ειπαν ποτέ τετοια πραγματα.η αληθεια ειχα ξυριστει μονη μου ομως κ μετα αφου εκανα καισαρικη μου ξυρισαν κατι λιγα τριχακια στην κοιλια που ειχαν μεινει χαμηλα.

Οσον αφορα το επισκεπτηριο είναι πολυ χαλαροι.κατι που δεν με ενοχλησε γιατι μπορουσαμε εμεις να κουμανταρουμε τους καλεσμενους μας. Για τη μαια του εμενα δεν μου ζητησε παραπανω χρηματα.μοκο δλδ οτι εδωσα στο μαιευτηριο κ μετα η πληρωμη του γιατρου.απλα αν δεν κανω λαθος στα διδυμα πληρωνεις διπλασια για το μαιευτηριο.ετσι ηταν παλια τουλαχιστον.Οτι αλλο θες να μαθεις ρωτα με....

Λιλα μου μια χαρουλα ειμαστε κ εμεις.κ εσύ κ το μωρακι σου διαβαζω μια χαρα ολα.

Σας φιλω ολες....


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Angie μου. Μακαρι να ειναι καλύτερα απ' οτι τα ακουσα. Σας τα μετεφερα όπως ακριβώς μας τα ειπε η κοπέλα. Ίσως να ειναι και θεμα γιατρου. Μπορει να εχει ο καθενας τους συγκερκιμενα κρεββατια και να τα διαχειριζονται όπως θελουν. Δεν ξερω. Για τα χρηματα δεν ειπε για πριν ή μετα. Θα το δουμε κι αυτο. Όσο για το επισκεπτηριο προσωπικα θα ηθελα να τηρουνται οι κανονισμοι.

Εσεις τι κανετε; Τα μικρα σου; Με τη δουλεια;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2018 at 12:27 ΠΜ, Lila K είπε:

Κορίτσια γεια σας κι από εμένα!

Έχω τρελαθεί στη δουλειά... Καλό είναι αυτό, η δουλειά πάντα ευπρόσδεκτη είναι. Μόνο που όπως πάντα έπεσαν όλα μαζί... το μωράκι είναι πολύ καλά. 

Διαβάζω τα νέα σας κάθε μέρα. Σε κάθε ευκαιρία. 

Δημητρούλα μου κρατα γερά. Η καινούρια δουλειά είναι πάντα μια καινούρια προοπτική. Και μια καινούρια αρχή σηματοδοτεί ευχάριστες εκπλήξεις. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

Eamo μου χαίρομαι πολύ για σένα. Στην αυχενικη θα περάσεις μεγάλη συγκίνηση. Θα δεις τα δακτυλακια στα χεράκια και τα ποδαράκια του, την καρδούλα του και γενικά λεπτομέρειες για την ζωή που κουβαλάμε μέσα μας που δεν φαντάζεσαι. Και μια πρόβλεψη για το φύλο! Καλά αποτελέσματα. 

Γεωργία μου ελπίζω πως δεν θα είναι έτσι τελικά. Αλλά κι αν ειναι θα είναι τέτοια η χαρά σας που δεν θα δίνετε τελικά σημασία. Όσο για τους συγγενείς και φίλους δεν χρειάζεται και πολύ τακτ. Συγγνώμη γεια σας!

Εγώ πρώτα ο Θεός στο Λητω. Έχετε καμιά εμπειρία?

Μαρία μου μόνο θετικές σκέψεις για το μωρούλι σου κι όλα θα πάνε καλά.

Κορίτσια με τα ρούχα τι κάνετε? Εγώ παντελόνια δεν μπορώ να βάλω καθόλου. Κάτι φορέματα και φούστες έχουν γίνει πολύ μίνι καθώς όλο ανεβαίνουν με την κοιλίτσα... που ψωνισατε? Κανένα οικονομικό μαγαζί?

Καλλιόπη μου, Pingu, Angie, Vasia, Nectaritsaki με το καλό και σε ολα τα κορίτσια  καληνύχτα!

 

Για ρούχα μια καλή λύση είναι τα orchestra. Έχουν όμορφα ρούχα εγκυμοσυνης και σχετικά καλές τιμές...

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες και καλή εβδομάδα !

Lila μου σε ευχαριστώ πολύ ! Περιμένω με αγωνία να περάσουν οι μέρες . 

Παντως Γεωργία μου έτσι που σας ξενάγησαν , περισσότερο σας προβλημάτισαν παρά σας χαλάρωσαν .Και εγώ αν αποφάσιζα Αθήνα εκεί θα πήγαινα , αλλά από τις 2 φορές που εχω νοσηλευτεί είχα μια πολύ καλή εικόνα . Βέβαια αυτό με τις επισκέψεις το θυμάμαι και όταν είχα πάει στα ξαδέρφια μου ότι γινόταν χαμός  και μόνες τους οι κοπέλες ζητούσαν στους επισκέπτες τους να είναι διακριτικοί .


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...εκανα την επαναλυπτικη σημερα κ ολοι ειναι ενθουσιασμενη εκτος απο μενα! 471,5 απο 145,9 που ηταν την Παρασκευη.Ο γιατρος γελουσε οταν του ειπα οτι ηθελα παραπανω!Νομιζω η καρδια μου θα βγει εξω απο το στηθος απο το αγχος...πφφφφ

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...εκανα την επαναλυπτικη σημερα κ ολοι ειναι ενθουσιασμενη εκτος απο μενα! 471,5 απο 145,9 που ηταν την Παρασκευη.Ο γιατρος γελουσε οταν του ειπα οτι ηθελα παραπανω!Νομιζω η καρδια μου θα βγει εξω απο το στηθος απο το αγχος...πφφφφ

Ποσο παραπανω ηθελες κοριτσακι? Τελεια ειναι!!! Συγχαρητηρια και κοιτα να χαμογελασεις... Απο εδω και περα να δεις αγχη που ερχονται...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε....

Μπράβο Nektaritsaki πολύ καλή η χοριακη σου!!! Ποτέ σου είπε για υπέρηχο?

Οι υπόλοιπες είστε καλά??? Εγώ μόλις σχολασα και έχω βάλει φαγητουλι να γίνεται.... Αύριο παίρνω τα αποτελέσματα και ελπίζω όλα να είναι καλά....

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου αν δεν εισασταν κ εσεις...

Μαρακι μου εχεις δικιο αν ειμαι ετσι απο τωρα τι θα γινει παρακατω αν πανε ολα καλα!Ε την ηθελα ενα τσακ παραπανω απο 500 παντως

Calliopi μου για υπερηχο δεν μου ειπε...μου ειπε επαναλυψη χωριακης Δευτερα κ θα ξαναμιλησουμε!Κ σιγα μην αντεξω εγω μεχρι την Δευτερα...


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...