Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ Νεκταριτσάκι ..ο πονοκέφαλος είναι σύμπτωμα κ απο τα φάρμακα να χαλαρώνεις κ να μην σκέφτεσαι όταν σε πιάνει..εγω ετσι κάνω ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης..ξαπλώνω σβήνω φώτα τηλεοραση παιρνω αγκαλια τον καναπέ κ ηρεμώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερααααα.....

Ααααχ πιστεψτε με ετσι λεμε ολες στην αρχη αντε ποτε θα παω στη δουλεια να ηρεμησω ομως μετα λεμε το αντιθετο.πχ εγω οταν ξεκινησα δουλεια αρχισαν να μου λειπουν τα μικρουλια μου κ θα προτιμουσα να ειμαι κοντα τους.επισης δεν παλευεται η κουραση της δουλειας κ ο χαμος που επικρατει μετα στο σπιτι με τα παιδια οταν επιστρεφεις.....Γεωργια μου βιταμινουλες για ενεργεια....κανουν δουλεια...  

Μαρια μου εγω ειχα παρει ενα πολυ καλο με δαντελα απο το Λητώ.....πολυ καλη ποιοτητα.το ειχα πληρωσει ομως 50€.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Είστε καλά??? Τα πήρα τα αποτελέσματα αλλά δεν ξέρω να τα αξιολογήσω... Καλά μου φαίνονται μόνο η tsh είναι χαμηλή 0,64...  ΑΜΗ 4,21 (γονιμότητα υψηλή 4,01-12,60). Οιστραδιόλη 40,3 (παραγωγική φάση 19-247). Προλακτίνη 17,73 (παραγ.φαση 2,8-29,2). FSH 6,15 (παραγ.φαση 2,5-12,5). LH 6,44 (παραγ.φαση 1,9-12,6). Ανδροστενδιονη 1,4 (0,3-3,8). Τεστοστερόνη 24,06 (10-86). DHEA 2 (1,0-12,0). DHEA-S 67 (25,9-460,2). SHBG 94 (27-146).  Αν σας λένε κάτι διαφωτιστε με.....

Αχ αυτή την κουβέντα την είχαμε σήμερα στη δουλειά με τη συνάδελφο που σταματάει την Παρασκευή.... Της λέω θα παρακαλάς να επιστρέψεις και γελούσαμε....

Οι υπόλοιπες είστε καλά??? Τα μπεμπενια κλωτσούν??? Οι μέλλουσες μανουλες είναι καλά???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Calliopi θα σου πω μονο λιγα απο αυτα. ΑΜΗ σουπερ φαινεται, το ιδιο ειχα κι εγω τουλαχιστον περσι. FSH νομιζω μια χαρα κ LH. TSH εχεις χαμηλη σαν εμενα, λιγο πανω απο το κατω οριο. Πηγα σε ενδοκρινολογο γιαυτο, με υπερηχο θυροειδους μου πε ειμαι μια χαρα, δεν υπαρχει θεμα, η ψηλη Tsh πειραζει περισσοτερο. Αυτα τα λιγα!

Αχ κ μας μια εγγυουλα βγηκε σε αδεια, ηρθε βεβαια για δουλειες που ειχε να κανει κ ειπε σπιτι θα βαριεμαι. Αχχχχ ποσο θα θελα κι εγω τωρα να βγαινα σε αδεια! Και ουτε που θα ξαναπαταγα. Ηδη τρεχω σε ορθοπεδικο για το δεξι ποδι-αστραγαλο, οσο οδηγαω τοσο ποναει, αλλα τι να κανεις. Θα ρθει κι εμας η ωρα θελω να ελπιζω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Καλλιοπη μου, συμφωνω με τη Miss Sunny, αν και εχω αρχισει να τα ξεχναω αφου απο τοτε που σταματησα τις προσπαθειες με δικα μου εχουν περασει σχεδον 3 χρονακια. Ποτε θα πας στη γιατρο σου να τα δειτε;

Miss Sunny, τι επαθε το ποδαρακι; Περαστικά σου!

Οι άλλες οι κοπελούδες τι κανετε;

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα πως μου ειστε?

@Miss Sunny περαστικα με το ποδι σου καλη μου...

@Calliopi. δεν θυμαμαι τι τιμες ειχα εγω στις εξετασεις μου, απο τις φυσιλογικες τιμες ομως που εχει το εργαστηριο, φαινονται φυσιολογικες

@Georgia1972 πως εισαι? Να σε ρωτησω... Αν θυμασαι βεβαια. Ποτε σου εκοψε ο γιατρος τα utrogestan και τη vasclor? Αυτες τις μερες οι νατιες ειναι πολυ εντονες και ζοριζομαι πολυ με ολα αυτα τα χαπια...

Αν θυμαται και οποιαδηποτε αλλη ας μου πει...

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

@Miss Sunny τι έπαθε το πόδι σου ; Μάλλον θέλει ξεκούραση .

@Μαρία1430 εμένα ο γιατρός μου είπε να κλείσω και την 10η βδομάδα και ίσως σιγά σιγά να τα μειώσουμε. Εγώ πιστεύω θα φτάσουν ως την αυχενική. Αύριο το μεσημέρι εχω ραντεβού μαζί του όποτε θα εχω πιο φρέσκα νέα  να σου πω. Εσυ τελικά ποτέ θα πας γιατρό ;

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , eamo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

@Miss Sunny τι έπαθε το πόδι σου ; Μάλλον θέλει ξεκούραση .

@Μαρία1430 εμένα ο γιατρός μου είπε να κλείσω και την 10η βδομάδα και ίσως σιγά σιγά να τα μειώσουμε. Εγώ πιστεύω θα φτάσουν ως την αυχενική. Αύριο το μεσημέρι εχω ραντεβού μαζί του όποτε θα εχω πιο φρέσκα νέα  να σου πω. Εσυ τελικά ποτέ θα πας γιατρό ;

Αυριο κατεβαινω Αθηνα και Παρασκευη πρωι θα με δει...

Τις τελευταιες 2 μερες λογω ανακατωσουρας το μυαλο με μπλοκαρει και το πρωι τα ξεχναω. Φευγω για το μαγαζι και γυρναω πισω μετα απο καμια ωρα να τα παρω.

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 Αντε με το καλό με μια μέρα διαφορά θα δούμε τα σπορακια μας. 

Εγω εχω βάλει ειδοποίηση στο κινητό για τα φάρμακα γιατί δεν εχω πολύ εμπιστοσύνη στην μνήμη μου !

Τουλαχιστον  με την ανακατωσούρα ξέρεις ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα ! Θεέ μου πόσος μαζοχισμός !Εμενα να σύμπτωμα έχουν ελαττωθεί πολύ , όχι ότι είχα και πολλά !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρία μου απο το κεντρο μου ειχαν πει να παιρνω φαρμακα για 12 εβδομαδες, αλλα ο γιατρος μου ενα utro των 200 και την vasclor μου τα κρατησε κανενα μηνα ή και λίγο παραπανω αν θυμαμαι καλα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , eamo είπε:

@Μαρία1430 Αντε με το καλό με μια μέρα διαφορά θα δούμε τα σπορακια μας. 

Εγω εχω βάλει ειδοποίηση στο κινητό για τα φάρμακα γιατί δεν εχω πολύ εμπιστοσύνη στην μνήμη μου !

Τουλαχιστον  με την ανακατωσούρα ξέρεις ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα ! Θεέ μου πόσος μαζοχισμός !Εμενα να σύμπτωμα έχουν ελαττωθεί πολύ , όχι ότι είχα και πολλά !

Αντε ναι να τα δουμε... Για θυμησε μου εσυ ποσο εισαι τωρα?

Μαζοχισμος στο επακρο! Μιλαμε ανακατευομαι αλλα ειμαι πιο ηρεμη ψυχολογικα

πρίν από 6 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μαρία μου απο το κεντρο μου ειχαν πει να παιρνω φαρμακα για 12 εβδομαδες, αλλα ο γιατρος μου ενα utro των 200 και την vasclor μου τα κρατησε κανενα μηνα ή και λίγο παραπανω αν θυμαμαι καλα.

Μη μου λες τετοια και δεν τα θελω αλλο κλαψ κλαψ

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...

Μαρακι κ Eamo με το καλο να δειτε τα μωρακια σας!Θυμιστε μου τα εχετε ξαναδει η ειναι η πρωτη σας?Θα ακουσετε κ καρδουλα φανταζομαι ε?

Βρε κοριτσια τι ειναι το vasclor?Εγω παιρνω μονο utro 3 την ημερα βεβαια!

Κ γω ολη μερα κοριτσια τα συμπτωματα σκεφτομαι...που προς το παρον περιοζονται μονο σε πονακια πφφφφ


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια κοριτσια θα δειτε τα σπορακιααα!

Τπτ ειχα πεσει περσι στο σχολειο κ γυρισε ο αστραγαλος μετα δεν ασχοληθηκα κ τωρα απο την πολλη οδηγηση ποναει. Ε το Πασχα ερχεταιιιιιι! Παρασκευη θα κανω ακτινογραφια κ θα δειξει. Γεραματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...

Μαρακι κ Eamo με το καλο να δειτε τα μωρακια σας!Θυμιστε μου τα εχετε ξαναδει η ειναι η πρωτη σας?Θα ακουσετε κ καρδουλα φανταζομαι ε?

Βρε κοριτσια τι ειναι το vasclor?Εγω παιρνω μονο utro 3 την ημερα βεβαια!

Κ γω ολη μερα κοριτσια τα συμπτωματα σκεφτομαι...που προς το παρον περιοζονται μονο σε πονακια πφφφφ

Και τα πονακια μια χαρα ειναι!

Η vasclor ειναι μια κρεμα προγεστερονης που παιρνουμε κολπικα.

Το εχω ξαναδει το σπορακι και αχνοακουσαμε και καρδουλα απλα ηταν πολυ νωρις και μεθαυριο περιμενω με αγωνια να την ακουσω δυνατα 

πρίν από 3 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Τι ωραια κοριτσια θα δειτε τα σπορακιααα!

Τπτ ειχα πεσει περσι στο σχολειο κ γυρισε ο αστραγαλος μετα δεν ασχοληθηκα κ τωρα απο την πολλη οδηγηση ποναει. Ε το Πασχα ερχεταιιιιιι! Παρασκευη θα κανω ακτινογραφια κ θα δειξει. Γεραματα!

Ερχεται ερχεται το Πασχα! Μια χαρουλα για οποιους καθονται γτ εμεις ειμαστε στο πολυ μας τρεξιμο στη δουλεια μεχρι και το Μαϊο

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...