Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια την καλησπέρα μου!

Επιστρεψαμε σπιτι, και είχαμε κοσμο οπότε τωρα που χαλαρωσα λιγο ειπα να μπω να σας πω τα νεα μου και μετά να διαβασω τα δικα σας...

Ολα καλα και με την anti-xa και με το σποριδιο. Είμαστε 8εβδ+2 και μου είπε να παω για αυχενικη σε 4 εβδομάδες και να με δει. Αλλά αν ζοριστω ψυχολογικά ας παω και νωρίτερα.

Επισης μου εκοψε τα cyclacur  και τα πρωινα utrogestan και σε μια εβδομάδα και τα μεσημεριανα. 

Νομίζω ότι είμαι πολύ πολύ χαρούμενη και ελπίζω να συνεχιστεί το όνειρο!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Μαρακι μπραβο μπραβο μπραβο υπεροχα νεα...κ φυσικα θα συνεχιστει το ονειρο κ σε λιγους μηνες θα κρατας το μωρακι σου!Τελικα οπως καταλαβα τα χαπια παιζει ρολο σε καθε γιατρο ποτε θα κρινει την διακοπη τους η την μειωση τους ε?

Φιλια στις υπολοιπες να περασεται ενα τελειο ΣΚ...


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και από εμένα, μπαίνω και βλέπω τα νέα σας και ότι έχουμε νέες εγκυουλες, σας εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό τα μωράκια σας, θέλω να σας ρωτήσω κάτι, πήγα στην Γυναικολόγο μου και με είδε γιατί πέρασε η διορία που μου  είχε δώσει,κλείσαμε ένα χρόνο κοντά ελεύθερον επαφών και εκτός αυτού όσο καιρό με παρακολουθεί το ενδομητριο είναι λεπτό, έχει φτάσει μέχρι 6 με 7 χιλιοστά, αυτό το μήνα στην 11 μέρα του κύκλου μου  ήταν 3,15 χιλιοστά και είπαμε πως αφού βλέπουμε ότι το ενδομητριο δεν φτάνει στο επιθυμητό μέγεθος ώστε να μπορεί να γίνει μια κύηση να κάνω πρόκληση ωορρηξιας με της ενέσεις puregon, η γιατρός είπε πως υπάρχει αυτός ο τρόπος που κάνουμε και την ωορρηξια αλλά παχαίνει λίγο και το ενδομητριο και πως μετά αν δεν πετύχει με αυτό τον τρόπο πάμε για εξωσωματική, φυσικά δεν ξέρω τι να κάνω, φοβάμαι και λίγο και είπα μήπως πάω και σε άλλο γιατρό, μήπως υπάρχει και άλλος τρόπος ώστε να μπορέσουμε να δημιουργήσουμε το επιθυμητό πάχος του ενδομητριου, εσείς ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό το θέμα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως ειστε;

Σήμερα ηταν ημέρα για αγορες παλι και γυρίσαμε και αργα και κουρασμενοι, γι' αυτο χαθηκα.

Life μου εχω διαβασει σε αλλο θεμα πως καποιες κοπέλες εχουν βαλει για καποιο διαστημα σπιραλ προγεστερονης, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυτο ασφαλες για την υγεια της μητρας στην πορεια και δεν ξερω αν ειχαν και αποτελεσμα τελικα...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Life μου σε μια συζητηση που ειχα με τον γιατρο μου κ αφου στην τελευταια μου προσπαθεια χρησημοποιησα χαπια κλομιφαινης σε συνδιασμο με ενεσεις λογο εξωσωματικης μου ειπε οτι πλεον την κλομιφαινη δεν την πολυχρεισημοποιουν γιατι μεγαλωνει το ενδομητριο!Δεν ξερω να σου πω κατι παραπανω ψαξτο κ ρωτα τον γιατρο σου δεν χανεις κατι!Κ χαπια προγεστερονης εννοειτε οτι υπαρχουν κ κολπικα υποθετα!

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Life μου, δεν ξερω πολλα απο φαρμακα αλλα επειδη ο αντρας μου δουλευει με φαρμακα και παλιοτερα ηταν στον χωρο της εξωσωματικης, περιμενα να τον ρωτήσω. Μου ειπε λοιπον πως η puregon ενεργοποιει το ενδομήτριο κατι που κανει ουτως ή αλλως και ο οργανισμός σου. Δεν αποτελει θεραπεια. Η κλομιφαίνη παλι δεν μεγαλώνει το ενδομήτριο αλλα μονο ενα ωαριο. Ειναι πολυ παλιο φαρμακο και πλεον δεν πολυχρησιμοποιειται διοτι οι γιατροι προτιμουν να παιρνουν πολλα ωαρια. Αντε καποιοι ελαχιστοι γιατροι να τη δινουν σε καποια κοπελα επιβοηθητικα για να συλλαβει φυσικα ή σε σε εξωσωματικη με φυσικο κυκλο. Τα χάπια προγεστερονης και οι ενεσεις φυσικα και υπαρχουν και τα εχουμε παρει κι εμεις αλλα θα σε βοηθησουν ελαχιστα γιατι δυστυχως η τιμη που εγραψες ειναι χαμηλη.

Εχεις κανει διαγνωστική υστεροσκοπιση; Δεν θυμαμαι αν το εχεις αναφερει. Αν δεν εχεις κανει πρεπει να την κανεις για να δεις αν εχει προβλήματα το ενδομήτριό σου (π.χ. συμφυσεις, μολύνσεις, κλπ). Εαν ειναι καθαρο τοτε βοηθαει, συμφωνα με καποιους γιατρους, το scrathing. Εαν δεν ειναι καθαρο θα σου υποδείξουν θεραπεια. Εγώ στη θέση σου βεβαια θα έπαιρνα τη γνώμη και αλλου γιατρου. Αυτα τα ολίγα από εμάς... Ελπίζω σύντομα να βρεθει και να λυθεί το προβλημα κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έχω πάρα πολύ καιρό να μπω,ήταν περίεργοι οι τελευταίοι μήνες για μένα..δεν έχουμε καταφέρει ακόμη εγκυμοσύνη αλλά ελπίζω σύντομα❤️

Εσείς τι κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Iife είπε:

Georgia μου έχω κάνει υστεροσκοπιση και βγήκε πολύ καλή δεν έχω τίποτα, δηλαδή υπάρχει τρόπος να παχύνει το ενδομητριο εκτός τα φάρμακα εξωσωματικής; 

Έχω την εντύπωση ότι τα χαπια cyclacur είναι για παχυνση του ενδομητρίου, τα οποία τα παίρνεις μου φαίνεται από την πρώτη μέρα της περιόδου. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιο κοριτσι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...