Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Πως περασατε το σ/κ? χρονια πολλα για την Ελλαδα μας για χθες και για οσους γιορταζαν!

@DIMITRAS ελπιζω να συνηθισεις στα νεα σου δεδομενα... Καλη δουλιτσα

@Georgia1972 Πως εισαι? τα αγορια σου?

εμεις το σ/κ ηρεμα, αρκετη ξαπλα λιγες βολτες, χαλαρωση αλλα δεν μας εφτασε...

εγω κοριτσια εχω υπερηχο το μεσημερι κι εχω τρομερο αγχος... επειδη μειωσα τα φαρμακα πολυ εχει αλλαξει και το πως αισθανομαι και τα συμπτωματα και φοβαμαι μηπως δεν ειναι πολυ καλο αυτο. Ματωσε και η μυτη μου σημερα το πρωι... τελοσπαντων κοντα σιμα θα δουμε τι παιζει

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα !

Τελικα όλες το Σ/Κ είχαμε δουλίτσες ή βολτίτσα και είχε ησυχία

. @DIMITRAS είναι αρχή ακόμα , να περάσει κανένας μήνας και μας λες εντυπώσεις .

@Μαρία1430 μια χαρά θα είναι όλα μην ανησυχείς. Θα δεις το μωράκι σου και θα χαλαρώσεις.

Για μένα σήμερα ημέρα αυχενικής. Ευχαριστήθηκα να βλέπω μωράκι! Όλα οκ με τις μετρήσεις, έχουμε από όλα !Έκανα και λήψη τροφοβλαστη , λίγο ταλαιπωρήθηκα γιατί ο πλακούντας κρυβόταν , αλλά τελικά τα καταφέραμε. Τώρα ξεκούραση , γιατί μια μικρή ενόχληση την εχω.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι πρώτα από όλα σε όλες ότι επιθυμείτε να το πετύχετε . Διαβάζω σχεδόν καθημερινά τις ιστορίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας .Είμαι παλιά εδώ , αλλά μετά από οκτώ χρόνια απογοητεύσεων τα είχαμε παρατήσει . Έχω στο ενεργητικό μου τρει φυσικές συλλήψεις χωρίς επιτυχία και περίπου 8 εξωσωματικές επίσης χωρίς θετική χοριακη. Από πέρυσι δεν προσπαθούμε συνειδητά καθώς έχω πατήσει τα 45 . Λοιπόν περίοδο περίμενα την Παρασκευή αλλά ακόμη δεν έχει έρθει. Μέχρι χθες αρνητικά τεστ. Μάλλον ανωμαλία περιόδου αλλά σήμερα μεσημέρι έκανα ακόμη ένα τεστ και βγάζει δεύτερη γραμμή. Δεν έπρεπε να δείχνει και χθες με τρεις μέρες καθηστ3ρη?  Λέτε να έγινε το θαύμα και για μένα η είναι λάθος? Δεν έχω που να το πω και ο άνδρας που του το είπα λέει κρατά μικρό καλάθι. Δίκαιο έχει μετά από όλα που έχουμε περάσει . Απλά ήθελα κάπου να το πω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω αρκετό καιρό -και τρέφω απεριόριστη εκτίμηση για τη δύναμή σας- αλλά δεν ήθελα να "επέμβω" στην κουβέντα σας. Χρειάζομαι όμως τη γνώμη σας οπότε να 'μαι. Λίγα λόγια για εμένα. Είμαι σχεδόν 38 και προσπαθώ πάνω από χρόνο για μωρό. Ήξερα ότι θα είναι δύσκολο καθώς έχω ενδομητρίωση -μία κύστη 7,5 εκατοστά και ένα ινομοίωμα. Μετά από ένα χρόνο άρχισα εξετάσεις. Το αποτέλεσμα είναι μία υδροσάλπιγγα δεξιά, μία σάλπιγγα με συμφύσεις και όχι τελείως διαβατή αριστερά και το χειρότερο όλων πολύ χαμηλή AMH (περίπου στο 2,5). Η συμβουλή του γιατρού είναι τρέχουμε για την επιτροπή να κάνουμε διέγερση και να έχουμε στην κατάψυξη έμβρυα και μετά να κάνουμε χειρουργείο για αφαίρεση της υδροσάλπιγγας. Και μόλις αναρρώσω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. Ο λόγος για αυτό είναι η χαμηλή ΑΜΗ και να μην χάσω λέει το χρόνο της ανάρρωσης από το χειρουργείο (και το πληρώσουμε μετά σε ποιότητα ή αριθμό ωαρίων). Δεν έχω εμπειρία και δεν έχω μιλήσει με άλλον ακόμα. Σκέφτομαι έντονα να αναζητήσω και μία άλλη γνώμη έχω χαθεί όμως μέσα στα διάφορα κέντρα. Παράλληλα μαζεύω και τα απαιτούμενα για την επιτροπή. Θα ήθελα τη γνώμη σας γενικά, και ειδικά αν έχετε να προτείνετε κάποιο γιατρό ή κέντρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , alina80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω αρκετό καιρό -και τρέφω απεριόριστη εκτίμηση για τη δύναμή σας- αλλά δεν ήθελα να "επέμβω" στην κουβέντα σας. Χρειάζομαι όμως τη γνώμη σας οπότε να 'μαι. Λίγα λόγια για εμένα. Είμαι σχεδόν 38 και προσπαθώ πάνω από χρόνο για μωρό. Ήξερα ότι θα είναι δύσκολο καθώς έχω ενδομητρίωση -μία κύστη 7,5 εκατοστά και ένα ινομοίωμα. Μετά από ένα χρόνο άρχισα εξετάσεις. Το αποτέλεσμα είναι μία υδροσάλπιγγα δεξιά, μία σάλπιγγα με συμφύσεις και όχι τελείως διαβατή αριστερά και το χειρότερο όλων πολύ χαμηλή AMH (περίπου στο 2,5). Η συμβουλή του γιατρού είναι τρέχουμε για την επιτροπή να κάνουμε διέγερση και να έχουμε στην κατάψυξη έμβρυα και μετά να κάνουμε χειρουργείο για αφαίρεση της υδροσάλπιγγας. Και μόλις αναρρώσω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. Ο λόγος για αυτό είναι η χαμηλή ΑΜΗ και να μην χάσω λέει το χρόνο της ανάρρωσης από το χειρουργείο (και το πληρώσουμε μετά σε ποιότητα ή αριθμό ωαρίων). Δεν έχω εμπειρία και δεν έχω μιλήσει με άλλον ακόμα. Σκέφτομαι έντονα να αναζητήσω και μία άλλη γνώμη έχω χαθεί όμως μέσα στα διάφορα κέντρα. Παράλληλα μαζεύω και τα απαιτούμενα για την επιτροπή. Θα ήθελα τη γνώμη σας γενικά, και ειδικά αν έχετε να προτείνετε κάποιο γιατρό ή κέντρο.

Εγω ενα θα σ πω.  Γνωστη μου με παρομοια προβληματα...και αφου της ειχαν αποκλεισει τις πιθανοτητες για φυσιολογικη συλληψη .   Τελικα εμεινε εγκυος! Να εχεις πιστη και θα τα καταφερεις! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ni-ki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι πρώτα από όλα σε όλες ότι επιθυμείτε να το πετύχετε . Διαβάζω σχεδόν καθημερινά τις ιστορίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας .Είμαι παλιά εδώ , αλλά μετά από οκτώ χρόνια απογοητεύσεων τα είχαμε παρατήσει . Έχω στο ενεργητικό μου τρει φυσικές συλλήψεις χωρίς επιτυχία και περίπου 8 εξωσωματικές επίσης χωρίς θετική χοριακη. Από πέρυσι δεν προσπαθούμε συνειδητά καθώς έχω πατήσει τα 45 . Λοιπόν περίοδο περίμενα την Παρασκευή αλλά ακόμη δεν έχει έρθει. Μέχρι χθες αρνητικά τεστ. Μάλλον ανωμαλία περιόδου αλλά σήμερα μεσημέρι έκανα ακόμη ένα τεστ και βγάζει δεύτερη γραμμή. Δεν έπρεπε να δείχνει και χθες με τρεις μέρες καθηστ3ρη?  Λέτε να έγινε το θαύμα και για μένα η είναι λάθος? Δεν έχω που να το πω και ο άνδρας που του το είπα λέει κρατά μικρό καλάθι. Δίκαιο έχει μετά από όλα που έχουμε περάσει . Απλά ήθελα κάπου να το πω 

Εγω παλι θα σου ευχηθω να μην σου ερθει καθολου και να εχει συμβει το θαυμα που τοσα χρονια επιθυμεις. Οσο δεν βλεπεις περιοδο κρατα την ελπιδα σου αναμμενη. Και τα τεστ κανουν λαθη πολλες φορες, τοσα κ τοσα εχουμε ακουσει. Κανε λιγο υπομονη και αν δεν σου ερθει κανε χοριακη, να ξερεις 100%. Καθε χαρά σου ευχομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eamo είπε:

Καλησπέρα !

Τελικα όλες το Σ/Κ είχαμε δουλίτσες ή βολτίτσα και είχε ησυχία

. @DIMITRAS είναι αρχή ακόμα , να περάσει κανένας μήνας και μας λες εντυπώσεις .

@Μαρία1430 μια χαρά θα είναι όλα μην ανησυχείς. Θα δεις το μωράκι σου και θα χαλαρώσεις.

Για μένα σήμερα ημέρα αυχενικής. Ευχαριστήθηκα να βλέπω μωράκι! Όλα οκ με τις μετρήσεις, έχουμε από όλα !Έκανα και λήψη τροφοβλαστη , λίγο ταλαιπωρήθηκα γιατί ο πλακούντας κρυβόταν , αλλά τελικά τα καταφέραμε. Τώρα ξεκούραση , γιατί μια μικρή ενόχληση την εχω.

Μπραβο βρε κοριτσι!!! Συγκινητικο να το βλεπεις ε? Καμια προβλεψη για το φυλο του μωρου?

Καλη ξεκουραση...

Κι εγω το ειδα, εχει αρχισει να σχηματιζεται και να κουνιεται, το μαναρι μου με εκανε κι εκλαψα παλι

1 hour ago, ni-ki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι πρώτα από όλα σε όλες ότι επιθυμείτε να το πετύχετε . Διαβάζω σχεδόν καθημερινά τις ιστορίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας .Είμαι παλιά εδώ , αλλά μετά από οκτώ χρόνια απογοητεύσεων τα είχαμε παρατήσει . Έχω στο ενεργητικό μου τρει φυσικές συλλήψεις χωρίς επιτυχία και περίπου 8 εξωσωματικές επίσης χωρίς θετική χοριακη. Από πέρυσι δεν προσπαθούμε συνειδητά καθώς έχω πατήσει τα 45 . Λοιπόν περίοδο περίμενα την Παρασκευή αλλά ακόμη δεν έχει έρθει. Μέχρι χθες αρνητικά τεστ. Μάλλον ανωμαλία περιόδου αλλά σήμερα μεσημέρι έκανα ακόμη ένα τεστ και βγάζει δεύτερη γραμμή. Δεν έπρεπε να δείχνει και χθες με τρεις μέρες καθηστ3ρη?  Λέτε να έγινε το θαύμα και για μένα η είναι λάθος? Δεν έχω που να το πω και ο άνδρας που του το είπα λέει κρατά μικρό καλάθι. Δίκαιο έχει μετά από όλα που έχουμε περάσει . Απλά ήθελα κάπου να το πω 

Μεχρι να ερθει η περιοδος τπτ δεν ειναι σιγουρο. φιλη μου το Σαββατο μου λεει εχω καθυστερηση 3 -4 μερες κι εκανα τεστ και ειναι αρνητικο... Της λεω τη Δευτερα χοριακη. Και μαντεψε, οχι ειναι εγκυος εχει και 1500 χοριακη..

Τις ευχες μου για το πολυποθητο!!!

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 Είδες κοριτσάκι μου όλα μια χαρά με το μικρουλικο! Αχ! Μάνα τι θα κανείς μετά φαντάζομαι ! Εσυ ποτέ έχεις αυχενική ;

Για αγορι φαίνεται , σε λίγες μέρες θα ξέρουμε σίγουρα με την εξέταση !Ας πάνε όλα καλά και πραγματικά καθόλου δε με απασχολεί.

@ni-ki Μη χάνεις την ελπίδα σου, ποτέ δεν ξέρεις! Αν και καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο με όσα έχετε περάσει. Σου εύχομαι τα καλύτερα !

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι καλα ειμαστε κι εμεις. Επιτελους ξεκινησαμε εχθες να αδειαζουμε το δωματιο-αποθηκη για να γινει σιγα-σιγα βρεφικο. Συγκινήθηκες γλυκια μου με το εμβρυακι σου... Ε, φυσικό είναι. Να δεις επειτα που θα το νιωθεις να κουνιεται!

Eamo μπραβο σας! Καλά αποτελέσματα και με τον τροφοβλάστη. Αγορομανα οπως φαινεται κι εσυ, ετσι; Με το καλο να γινουν ολα!

Ni-ki καλως ηρθες στην παρεα μας. Σου ευχομαι να εισαι εγκυος. Ποτε δεν ξερεις οπως λενε και τα κορίτσια! Στην περιπτωση που δεν εισαι ομως, εχεις σκεφτει τη λύση των δανεικών ωαρίων; Ειμαι κι εγω 45 και τωρα ειμαι εγκυος με αυτον τροπο.

Alina 80 καλως μας ηρθες κι εσυ. Συμφωνω με την αφαιρεση της υδροσαλπιγγας και με τη διεγερση (μην χασεις χρονο προσπαθωντας φυσικα γιατι και η ηλικια περναει), αλλα οπωσδηποτε πριν περασεις σε εμβρυομεταφορα να θεραπευσεις την ενδομητριωση! Την κυστη που την εχεις; Αν το ινομυωμα ειναι μικρο (εχω κι εγω, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως τα ορια, ομως νομιζω αν ειναι κατω απο 3 εκατοστα) δεν πειραζει. Αν ειναι μεγαλύτερο πρεπει να αφαιρεθει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!

@eamo πολλα αγορακια φετος απο οτι ακουω... Γερο και καλοτυχο να ειναι ειτε αγορακι ειτε κοριτσακι

@Georgia1972 μιλαμε επαθα πλακα χθες δεν το περιμενα οτι θα κουνιεται λιγακι. νομιζω οτι τωρα που το ειδα να σχηματιζεται εχω αρχισει να το συνειδητοποιω καπως. 

Σε πολυ ωραια φαση ειστε, αλλαγες στο σπιτι, μωρουδιακα, τελεια! Ευχομαι να το απολαμβανεις

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σαν να έφτιαξε εδώ κάπως ο καιρός. Άντε να δούμε!

Είδες Μαρακι; Να δεις αργότερα χαρές που θα πάρεις! Ναι, σε ωραία φάση βρισκόμαστε αλλά είμαι και λίγο αγχωμένη. Θέλω να φτιάξει ο καιρός για να περάσουμε και στο βάψιμο. Νομίζω πως τότε θα ηρεμήσω.

Τι κάνουν τα άλλα τα κορίτσια μας;

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Μαρακι καλα ειμαστε κι εμεις. Επιτελους ξεκινησαμε εχθες να αδειαζουμε το δωματιο-αποθηκη για να γινει σιγα-σιγα βρεφικο. Συγκινήθηκες γλυκια μου με το εμβρυακι σου... Ε, φυσικό είναι. Να δεις επειτα που θα το νιωθεις να κουνιεται!

Eamo μπραβο σας! Καλά αποτελέσματα και με τον τροφοβλάστη. Αγορομανα οπως φαινεται κι εσυ, ετσι; Με το καλο να γινουν ολα!

Ni-ki καλως ηρθες στην παρεα μας. Σου ευχομαι να εισαι εγκυος. Ποτε δεν ξερεις οπως λενε και τα κορίτσια! Στην περιπτωση που δεν εισαι ομως, εχεις σκεφτει τη λύση των δανεικών ωαρίων; Ειμαι κι εγω 45 και τωρα ειμαι εγκυος με αυτον τροπο.

Alina 80 καλως μας ηρθες κι εσυ. Συμφωνω με την αφαιρεση της υδροσαλπιγγας και με τη διεγερση (μην χασεις χρονο προσπαθωντας φυσικα γιατι και η ηλικια περναει), αλλα οπωσδηποτε πριν περασεις σε εμβρυομεταφορα να θεραπευσεις την ενδομητριωση! Την κυστη που την εχεις; Αν το ινομυωμα ειναι μικρο (εχω κι εγω, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως τα ορια, ομως νομιζω αν ειναι κατω απο 3 εκατοστα) δεν πειραζει. Αν ειναι μεγαλύτερο πρεπει να αφαιρεθει.

Γεωργία μου σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό τα μωράκια σου. Η ενδομητρίωση είναι στη δεξιά ωοθήκη, η οποία εξαιτίας της είναι σαν να μην την έχω. Είναι άχρηστη.  Η κύστη ουσιαστικά πιάνει όλη την ωοθήκη.  Και το ινομοίωμα είναι μεγάλο, 4,5 εκ. Θέλω να πάρω και δεύτερη γνώμη για αυτό ακριβώς τον λόγο. Ο τωρινός γιατρός μου λέει ότι μπορεί στο χειρουργείο αυτά να μην τα πειράξει για να έχω γρήγορη αποθεραπεία. Εμένα όμως με προβληματίζει αυτό, γιατί στην αρχή μου είχε πει ότι πρέπει να αφαιρεθούν όλα αυτά.  Με αγχώνει η χαμηλή ΑΜΗ και το ότι η επιτροπή μπορεί να μην εγκρίνει τα φάρμακα αν δεν κάνω πρώτα το χειρουργείο. Τέλος πάντων, προς το παρόν μαζεύω τα χαρτιά και βλέπουμε.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ συνεχίζω τη διέγερση, μέχρι χθες καλά πήγαινε. Αυριο πάλι υπέρηχο και Σάββατο πρώτα ο Θεός ωοληψια. Νομίζω βέβαια ότι παθαίνω υπερδιέγερση και ελπίζω να μη χειροτέρεψει μέχρι τότε. Η ερώτησή μου είναι ψυχολογικου περιεχομένου. Αυτή είναι η δεύτερη μου φορά. Η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική. Το θέμα μου είναι πώς ξεπερνάμε την απογοήτευση από την προηγούμενη? Γιατί κάθε φορά έρχεται στο μυαλό μου ότι θα γίνει όπως και πριν και δε νιώθω πολύ αισιόδοξη. Έχω ζοριστεί αρκετά ψυχολογικά και νομίζω με επηρέασε στο στομάχι  


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...