Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ συνεχίζω τη διέγερση, μέχρι χθες καλά πήγαινε. Αυριο πάλι υπέρηχο και Σάββατο πρώτα ο Θεός ωοληψια. Νομίζω βέβαια ότι παθαίνω υπερδιέγερση και ελπίζω να μη χειροτέρεψει μέχρι τότε. Η ερώτησή μου είναι ψυχολογικου περιεχομένου. Αυτή είναι η δεύτερη μου φορά. Η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική. Το θέμα μου είναι πώς ξεπερνάμε την απογοήτευση από την προηγούμενη? Γιατί κάθε φορά έρχεται στο μυαλό μου ότι θα γίνει όπως και πριν και δε νιώθω πολύ αισιόδοξη. Έχω ζοριστεί αρκετά ψυχολογικά και νομίζω με επηρέασε στο στομάχι  

Δυστυχώς δεν ξεπερνιέται ευκολα. Απλά κρατα αυτο το παραθυρακι οτι τώρα είναι μια διαφορετική κατάσταση και θα έρθει το μωράκι που θέλεις τόσο πολύ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 hours ago, Elma86 said:

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ συνεχίζω τη διέγερση, μέχρι χθες καλά πήγαινε. Αυριο πάλι υπέρηχο και Σάββατο πρώτα ο Θεός ωοληψια. Νομίζω βέβαια ότι παθαίνω υπερδιέγερση και ελπίζω να μη χειροτέρεψει μέχρι τότε. Η ερώτησή μου είναι ψυχολογικου περιεχομένου. Αυτή είναι η δεύτερη μου φορά. Η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική. Το θέμα μου είναι πώς ξεπερνάμε την απογοήτευση από την προηγούμενη? Γιατί κάθε φορά έρχεται στο μυαλό μου ότι θα γίνει όπως και πριν και δε νιώθω πολύ αισιόδοξη. Έχω ζοριστεί αρκετά ψυχολογικά και νομίζω με επηρέασε στο στομάχι  

Elma ισως αυτο δεν ξεπερνιεται ποτε.. Μονο οταν καποια στιγμη κρατησεις το μωρακι αγκαλια, τοτε μονο θα ειναι μια μακρυνη κακια αναμνηση.. Ισως κ οι ορμονες σε επηρεαζουν. Κι εγω το σκεφτομαι κ δισταζω.. Πρεπει ομως να προσπαθησουμε, ετσι δεν ειναι? Αισιοδοξια κ ολα θα πανε καλα θα δεις! Να εισαι ηρεμη οσο μπορεις για να υποδεχτεις ηρεμα εμβρυακια, το αγχος δεν κανει καλο....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ συνεχίζω τη διέγερση, μέχρι χθες καλά πήγαινε. Αυριο πάλι υπέρηχο και Σάββατο πρώτα ο Θεός ωοληψια. Νομίζω βέβαια ότι παθαίνω υπερδιέγερση και ελπίζω να μη χειροτέρεψει μέχρι τότε. Η ερώτησή μου είναι ψυχολογικου περιεχομένου. Αυτή είναι η δεύτερη μου φορά. Η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική. Το θέμα μου είναι πώς ξεπερνάμε την απογοήτευση από την προηγούμενη? Γιατί κάθε φορά έρχεται στο μυαλό μου ότι θα γίνει όπως και πριν και δε νιώθω πολύ αισιόδοξη. Έχω ζοριστεί αρκετά ψυχολογικά και νομίζω με επηρέασε στο στομάχι  

Καλησπέρα κορίτσι μου.Έχοντας στο παρελθόν τρεις δυσάρεστες εμπειριες,με την τελευταία σε προχωρημένους μήνες,θα σου πω πως ποτέ δεν ξέχασα καμμία φορά.Ούτε την αποβολή,ούτε την βιοχημική,ούτε την παλλινδρομη.Έμαθα να ζω με την απώλεια έμαθα όμως και να μην κοιτώ συνεχώς πίσω γιατί ξέρω ετσι θα κρατιέμαι παντα πίσω και θέλω με όλη μου την ψυχή να προχωρήσω!Να ξέρεις λίγοι άνθρωποι θα σε νιώσουν,θα σε καταλάβουν περισσότεροι,λίγοι όμως θα σε νιώσουν!Οι γυναίκες που παίρναμε αυτές τις δοκιμασίες νιώθουμε η μια την άλλη,και έχουμε απίστευτη δύναμη μέσα μας!Πίστεψε στην δύναμη σου ,"κλείδωσε" ό,τι δυσάρεστο και προχωρα χαμογελαστή!Στα λέω με αγάπη-για να τα υπενθυμίζω και σε εμένα-και εύχομαι να "μιλησα" στην ψυχούλα σου....

 

 

 

 

 

 

 

Καλησπέρα κορίτσια!Σε προσπάθεια με φ.κ αλλά εχω περασει από εξωσωματικες και σας νιώθω!Εύχομαι ΜΟΝΟ τα ΟΜΟΡΦΌΤΕΡΑ σε οοοοοολες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ συνεχίζω τη διέγερση, μέχρι χθες καλά πήγαινε. Αυριο πάλι υπέρηχο και Σάββατο πρώτα ο Θεός ωοληψια. Νομίζω βέβαια ότι παθαίνω υπερδιέγερση και ελπίζω να μη χειροτέρεψει μέχρι τότε. Η ερώτησή μου είναι ψυχολογικου περιεχομένου. Αυτή είναι η δεύτερη μου φορά. Η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική. Το θέμα μου είναι πώς ξεπερνάμε την απογοήτευση από την προηγούμενη? Γιατί κάθε φορά έρχεται στο μυαλό μου ότι θα γίνει όπως και πριν και δε νιώθω πολύ αισιόδοξη. Έχω ζοριστεί αρκετά ψυχολογικά και νομίζω με επηρέασε στο στομάχι  

Καλημέραααα

Αγαπούλα μου δεν ξεπερνιούντε οι αποτυχίες απλά προχωράμε κ κανουμε ότι μπορούμε για να αποκλείσουμε παράγοντες που μας κρατάνε πίσω...Με το να αγχώνεσαι κ να βλάπτεις στομάχι κεφάλι δεν κάνεις τιποτα είναι μια στρεσογόνα κατάσταση που περνάμε με υπέρηχους ενέσεις χαπια κ διαδρομές που γίνοντε για εναν ιερό σκοπό στα λέω εγω που εχω 3 απανωτές θετικές χοριακές κ μωρό πουθενά..σήμερα αδιαθέτησα κανονικά μετά το τελευταίο συμβάν ..ηρέμησε..απόλαυσε το ταξίδι όσο μπορείς κ να σκέφτεσαι ότι λύση θα βρεθεί που θα πάει θα βρεθεί!

Το Σάββατο φόρα το ωραιότερο χαμόγελο κ ετοιμάσου για μπεμπάκια !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ συνεχίζω τη διέγερση, μέχρι χθες καλά πήγαινε. Αυριο πάλι υπέρηχο και Σάββατο πρώτα ο Θεός ωοληψια. Νομίζω βέβαια ότι παθαίνω υπερδιέγερση και ελπίζω να μη χειροτέρεψει μέχρι τότε. Η ερώτησή μου είναι ψυχολογικου περιεχομένου. Αυτή είναι η δεύτερη μου φορά. Η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική. Το θέμα μου είναι πώς ξεπερνάμε την απογοήτευση από την προηγούμενη? Γιατί κάθε φορά έρχεται στο μυαλό μου ότι θα γίνει όπως και πριν και δε νιώθω πολύ αισιόδοξη. Έχω ζοριστεί αρκετά ψυχολογικά και νομίζω με επηρέασε στο στομάχι  

Καλημέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλα.

Elma μου, όπως σου ειπαν και τα κορίτσια, οι περισσοτερες εδω καναμε ή κανουμε την ιδια διαδρομή. Προσωπικα το περασα τεσσερις φορες και μαλιστα στην τελευταια μου ανακοινωθηκε πως το δικο μου γενετικο υλικο δεν ειναι πια ποιοτικό και πρεπει να προχωρήσω με ξενο...

Ειναι πραγματικα πολύ δυσκολο να ξεπερνας την αποτυχια καθε φορα, όμως ο κυριοτερος συμμαχος μας στον αγωνα αυτο ειναι η ελπίδα που κρυβεται μεσα μας. Πρεπει να συνεχισεις να εχεις πιστη πως ο στοχος θα επιτευχθει. Να πισμωσεις και να θωρακιστεις με υπομονη. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφερεις. Θα πω κι εγω με τη σειρα μου, να πας το Σαββατο με ηρεμια, με χαμόγελο και αισιοδοξια. Η καλή ψυχολογια παιζει μεγαλο ρόλο. Εμεις θα σου στειλουμε όλη τη θετικη μας ενέργεια!

Luckystars καλή επιτυχια και στη δικη σου προσπαθεια!

 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elma μου εγώ εμπειρία δεν εχω , αλλά καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου για το αν και ποτέ θα καταφέρεις αυτό που τόσο πολύ θέλεις , αυτό που θελουμε και όλες μας δηλαδή . Προσπάθησε να κλείσεις σε ένα συρτάρι τους φόβους σου και να ετοιμάσεις το πιο ζεστό σου καλωσόρισμα για τα έμβρυα πο θα υποδεχτείς σε λίγες μέρες. Όλα θα πάνε καλά , θα δεις , αλλά η δίκη καλή ψυχολογία είναι πολύ σημαντική! Άκου και τα κορίτσια εδώ, έχουν περάσει πολλά , αλλά δίνουν δύναμη σε όλες μας! Καλή επιτυχία !!

Στα δικά μου βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα ( λήψη τροφοβλαστη) και είναι όλα καλά. @Georgia1972 είμαι και επίσημα στο κλαμπ με τις αγορομανες. Ο αντρουλης μου έχει χαζέψει τελείως . 

Πολλα φιλια σε όλες!

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλα.

Elma μου, όπως σου ειπαν και τα κορίτσια, οι περισσοτερες εδω καναμε ή κανουμε την ιδια διαδρομή. Προσωπικα το περασα τεσσερις φορες και μαλιστα στην τελευταια μου ανακοινωθηκε πως το δικο μου γενετικο υλικο δεν ειναι πια ποιοτικό και πρεπει να προχωρήσω με ξενο...

Ειναι πραγματικα πολύ δυσκολο να ξεπερνας την αποτυχια καθε φορα, όμως ο κυριοτερος συμμαχος μας στον αγωνα αυτο ειναι η ελπίδα που κρυβεται μεσα μας. Πρεπει να συνεχισεις να εχεις πιστη πως ο στοχος θα επιτευχθει. Να πισμωσεις και να θωρακιστεις με υπομονη. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφερεις. Θα πω κι εγω με τη σειρα μου, να πας το Σαββατο με ηρεμια, με χαμόγελο και αισιοδοξια. Η καλή ψυχολογια παιζει μεγαλο ρόλο. Εμεις θα σου στειλουμε όλη τη θετικη μας ενέργεια!

Luckystars καλή επιτυχια και στη δικη σου προσπαθεια!

 

Ευχαριστώ γλυκιά μου,καλή εγκυμοσύνη ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κι από εμένα!

Ξεκίνησα να σας γράψω το σκ αλλά δεν τα κατάφερα να ολοκληρωσω.

Δημητρούλα χαίρομαι για την δουλειά σου. Είσαι επικοινωνιακή και ευχάριστη. Όλα θα πάνε πολύ καλά. 

Eamo χαίρομαι τόσο πολύ για τα καλά αποτελέσματα. Είναι υπέροχο που πάμε βήμα βήμα πιο κοντά στο όνειρο. 

Μαρία και για εσένα το ίδιο. Προχωράμε με καλά νέα. Να μπορούσαμε να απαλλαγούμε και από το άγχος Ε??? Μα δεν γίνεται.

Γεωργία μου είσαι καλά? Πότε λες για βάψιμο? Τέλη Απρίλη? Κι εγώ τότε σκέπτομαι. Προς το παρόν ετοιμάζω τον κήπο!

Elma κορίτσι μου δεν ξέρω αν υπάρχουν συμβουλές κατάλληλες. Ότι σου λένε τα κορίτσια παραπάνω ισχύει. Πάρε δύναμη από όπου μπορείς. Από τον άντρα σου, την μαμά σου, τις φίλες σου, την θρησκεία μας. Από όλα μαζί. Εγώ απομονώθηκα λίγο και με χαλάρωσε. Πίστεψε πολύ στο θετικό αποτέλεσμα. Από όλες εμάς εδώ θα βρεις συμπαράσταση και κατανόηση. 

LuckyStars καλή επιτυχία στο Φ.κ.  Σε τι φάση είσαι? Πότε με το καλό?

Καλλιόπη μου εσύ τι κάνεις? 

Miss Sunny Εσύ?

Ni-ki τι έγινε τελικά?

Alina μου να πάρεις και δεύτερη και τρίτη άποψη. Εαν θέλεις το όνομα του γιατρού μου είναι πολύ καλός. Ρώτα γιατί υπάρχει και άγνοια και συμφέροντα και αδιαφορία στον χώρο αυτόν που έχουμε μπει.

Εγω κορίτσια εχωμια καλή εγκυμοσύνη. Χωρίς οχλήσεις. Και την τελευταία φορά που πήγαμε στον γιατρό μας είπε ότι δεν είναι αγοράκι αλλά κοριτσάκι. Ποσό το ήθελα. Κι ο άντρας μου. Όχι ότι θα είχε διαφορά. Μακάρι να με βοηθήσει ο Θεός να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους. Μόνο αυτό έχει σημασία.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Luckustars σ' ευχαριστω πολυ!

Lila μου κοριτσακι τελικα; Σου ευχομαι να εχεις μεχρι τελους μια καλή εγκυμοσυνη.

Εγω καλά είμαι. Θα παμε παλι το Σαββατο για καποιες αγορες. Για βαψιμο ναι, προς το τελος του επομενου μηνα λεμε για να εχει ανοιξει και ο καιρος. Η θεια μου ομως και η μαμα μου με αγχωνουν γιατι φοβουνται μηπως συμβει τιποτε νωριτερα. Αλλα και τι να κανω; Να βαψω απο τωρα; Δε γινεται.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα, κοριτσια, καλημερα Georgia 1972! ολα καλα να ερθουν. Καλη σταδιοδρομια στην dimitraS, καλη επιτυχια στην Εαμο, στην λακισταρς, στην ελμα κ σε ολες τις υπολοιπες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

με απασχολει ενα θεμα. ειχα ενα δοντι που ηθελε σφραγισμα , σκεφτηκα να γεννησω πρωτα και να παω μετα να το φτιαξω. κακως βεβαια, αλλα θελησα να το τρεναρω. εν τω μεταξυ δεν με ποναγε κιολας, οποτε κομπλε. αλλα χθες εφαγα κατι σκληρο, ερεθιστηκε μαλλον και με ποναει απο τοτε συνεχεια. δε μ εχει αφησει στιγμη. σε 2 μηνες περιπου γενναω, δεν μπορουσε κι αυτο να περιμενει; 

ειχε παει καμια κοπελα εγκυος στον οδοντιατρο;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ psipsinel! Ευχομαι και σε σενα να ερθουν ολα πως τα ονειρευσαι.

Lia μου δεν μου εχει τυχει, αλλα γιατι δεν κανεις ενα τηλεφωνημα στον οδοντιατρο σου να δεις τι μπορειτε να κανετε; Και ενα τηλεφωνημα στον γυναικολογο σου, ετσι για μεγαλυτερη ασφαλεια, να δεις τι επιτρεπει απο φαρμακα, κλπ.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; είχα να μπω σχεδόν δύο μήνες και μου βγήκαν τα μάτια εχθές να διαβάσω όλα σας τα μηνύματα! 

Δήμητρα μου πάγωσα και καταστεναχωρεθηκα. Είχα μείνει στις 2 πρώτες χοριακες! Λυπάμαι πολύ και σε είχα πολύ στο μυαλό μου κι εσένα και τη Μαρία! Στα δύο επόμενα λοιπόν τώρα, τα τυχερά! 

Μελένια, Γεωργία πως τα πάτε; είδα όλα που καλά και χαίρομαι! Εγώ πριν το Πάσχα το δωμάτιο θα το τελειώσω ελπίζω! 

Πιγκουδακι μου τα φιλιά μου , Μις μου για πότε λες; δημητρουλα και σε όλα τα νέα κοριτσάκια εύχομαι τα καλύτερα και όμορφες εγκυμοσύνες στις εγκυουλες! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2018 at 4:25 ΜΜ, eamo είπε:

Elma μου εγώ εμπειρία δεν εχω , αλλά καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου για το αν και ποτέ θα καταφέρεις αυτό που τόσο πολύ θέλεις , αυτό που θελουμε και όλες μας δηλαδή . Προσπάθησε να κλείσεις σε ένα συρτάρι τους φόβους σου και να ετοιμάσεις το πιο ζεστό σου καλωσόρισμα για τα έμβρυα πο θα υποδεχτείς σε λίγες μέρες. Όλα θα πάνε καλά , θα δεις , αλλά η δίκη καλή ψυχολογία είναι πολύ σημαντική! Άκου και τα κορίτσια εδώ, έχουν περάσει πολλά , αλλά δίνουν δύναμη σε όλες μας! Καλή επιτυχία !!

Στα δικά μου βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα ( λήψη τροφοβλαστη) και είναι όλα καλά. @Georgia1972 είμαι και επίσημα στο κλαμπ με τις αγορομανες. Ο αντρουλης μου έχει χαζέψει τελείως . 

Πολλα φιλια σε όλες!

Αγορακι @eamo μου? μπραβο συγχαρητηρια. Να ειναι γερος, δυνατος και καλοτυχος

15 ώρες πρίν, Lia21 είπε:

καλησπερα κοριτσια!

με απασχολει ενα θεμα. ειχα ενα δοντι που ηθελε σφραγισμα , σκεφτηκα να γεννησω πρωτα και να παω μετα να το φτιαξω. κακως βεβαια, αλλα θελησα να το τρεναρω. εν τω μεταξυ δεν με ποναγε κιολας, οποτε κομπλε. αλλα χθες εφαγα κατι σκληρο, ερεθιστηκε μαλλον και με ποναει απο τοτε συνεχεια. δε μ εχει αφησει στιγμη. σε 2 μηνες περιπου γενναω, δεν μπορουσε κι αυτο να περιμενει; 

ειχε παει καμια κοπελα εγκυος στον οδοντιατρο;

@Lia21 μου εγω πριν την εμβρυομεταφορα πηγα σε μια φιλη οδοντιατρο η οποια μου ειπε οτι το πρωτο τριμηνο δεν μπορουν να κανουν τπτ. Μετα κατι γινεται, φανταζομαι αναλογα με το τι προβλημα εχεις....

Καλημερααααα σε ολα τα κοριτσια!!! Πως ειστε σημερα?

εγω ανυπομονω για την αυριανη μερα αλλα και για την κυριακη μηπως και κοιμηθω πολυ.

Δυσκολευομαι πολυ τα μεσημερια πλεον να κοιμηθω λογω ανακατωσουρας. Ιδιο ο πατερας του πρεπει να ειναι γτ θα με τρελανει... :P Αντι να μειωνονται οι ναυτιες εχει 3 μερες που με εχει πεθανει

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...