Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κι απο μένα! Πως ειστε;

Lia μου καλα αποτελεσματα. Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;

Μεχρι να γυρισεις στη δουλεια θα εχει ξεπεταχτει ο μικρος! Τελεια!

Beboula25 σ' ευχαριστω πολύ!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα !! 

Ειχα μέρες να διαβάσω και δεν το βλέπω να συγκρατώ όλες τις πληροφορίες ! @Georgia1972 για δίδυμη κύηση καλά μου ακούγονται τα κιλά , προσπάθησε να ακολουθήσεις το προγραμμα κάθε 2-2.5 ώρες να δούμε πως θα πάει. Όλα θα είναι καλά !

@Elma86 με το καλό να προχωρήσουν όλα τα σπορακια σου ! Ελπίζω να έχει υποχωρήσει ήδη ο πόνος .

@DIMITRAS πως πάει η δουλίτσα ;

@Beboula25 κάνε τις εξετάσεις που θα σου πει ο γιατρό σου , να ρυθμίσεις τις ορμόνες σου και όλα θα πάνε καλά ! 

@Lila K ανυπομονείς για το ραντεβού με την μπουμπουκα σου , λογικό ! Όλες τα ίδια περνάμε . Ρωτά και τη @Μαρία1430 τα ίδια θα περνάει.

@Nektaritsaki τι ωραία νέα όλα πάνε καλά !!Δυνατο το μωράκι σου !

@Miss Sunny περαστικά για το πόδι σου , η αλήθεια είναι ότι όλα αυτά θέλουν ξεκούραση !

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα. ειμαι 31 ετων σχεδον. στο ιστορικο μου εχω μια παλλινδρομη που ειχαμε δει μονο σακο στην 9η εβδομαδα περσι τον νοεμβριο (απεβαλα μονη μου) και μια ακομη πριν 2 εβδομαδες παλι στην 9η εβδομαδα ειχαμε δει αυτη τη φορα και το μωρο και την καρδουλα του. αυτη την φορα αλλαξα γιατρο και δοξα τον θεο εκανα αποξεση και πηραν το εμβρυο για εξετασεις. ζητησα και απο τι\ον γιατρο αυτη τη φορα να κανουμε ολες τις απαραιτητες εξετασεις και εγω και ο ανδρας μου να δουμε τι γινεται. αφου ο θυροειδης μου, το ζαχαρο ηταν οκ και για θρομβοφιλια ημουν καλλημενη.

πριν την παλλινδρομη οταν ημουν 7 εβδομαδων ειχα κανει καποιες αιματολογικες ρουτινας για προγεννετικο ελεγχο και ειχε μεσα και κιστικη ινωση δφ508. βγηκε χθες φυσιολογικη.

η απορια μου ειναι: οταν πηρα τον γιατρο και του ειπα το αποτελεσμα μου ειπε ολα καλα το αποκλειουμε αυτο. τον ρωτησα να κανω και τις υπολοιπες μεταλλαξεις και μου ειπε οχι δεν χρειαζεται. γιατι????? σχετιζονται μεταξυ τους? δεν υπαρχει πιθανοτητα να εχω καποια απο τις αλλες?

συγγνωμη αν σας μπερδεψα και σας κουρασα

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Τελικά την έπαθα την υπερδιέγερση. Οι ωοθήκες μου είναι διπλάσιες σε μέγεθος και έχω υγρο στην κοιλια. Γι αυτό και πονάω. Πήγα στον γυναικολόγο μου έδω γιατι ο αλλος είναι μακρια, εκανα υπέρηχο και το είδαμε.  Συνεχίζω τη διατροφή και περιμένω να ξεπρηστω. Τώρα είναι να πάω την Πέμπτη σην κλινική αλλά προσωπικα δε νομίζω οτι θα γίνει η εμβρυομεταφορα αυτον το μηνα. Απο ότι ειδα δεν ειναι και το  ενδομητριο παχυ.7


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλημέρα..Τελικά την έπαθα την υπερδιέγερση. Οι ωοθήκες μου είναι διπλάσιες σε μέγεθος και έχω υγρο στην κοιλια. Γι αυτό και πονάω. Πήγα στον γυναικολόγο μου έδω γιατι ο αλλος είναι μακρια, εκανα υπέρηχο και το είδαμε.  Συνεχίζω τη διατροφή και περιμένω να ξεπρηστω. Τώρα είναι να πάω την Πέμπτη σην κλινική αλλά προσωπικα δε νομίζω οτι θα γίνει η εμβρυομεταφορα αυτον το μηνα. Απο ότι ειδα δεν ειναι και το  ενδομητριο παχυ.7

Υπομονη κοριτσι μου, θα περασει... Λογω της υπερδιεγερσης και αν δεν ειναι και καλο το ενδομητριο καλυτερα να περιμενεις εναν κυκλο πριν τα μεταφερεις, μην το διακινδυνευσεις. Περιμενουμε νεοτερα

6 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

κοριτσια μου καλησπερα. ειμαι 31 ετων σχεδον. στο ιστορικο μου εχω μια παλλινδρομη που ειχαμε δει μονο σακο στην 9η εβδομαδα περσι τον νοεμβριο (απεβαλα μονη μου) και μια ακομη πριν 2 εβδομαδες παλι στην 9η εβδομαδα ειχαμε δει αυτη τη φορα και το μωρο και την καρδουλα του. αυτη την φορα αλλαξα γιατρο και δοξα τον θεο εκανα αποξεση και πηραν το εμβρυο για εξετασεις. ζητησα και απο τι\ον γιατρο αυτη τη φορα να κανουμε ολες τις απαραιτητες εξετασεις και εγω και ο ανδρας μου να δουμε τι γινεται. αφου ο θυροειδης μου, το ζαχαρο ηταν οκ και για θρομβοφιλια ημουν καλλημενη.

πριν την παλλινδρομη οταν ημουν 7 εβδομαδων ειχα κανει καποιες αιματολογικες ρουτινας για προγεννετικο ελεγχο και ειχε μεσα και κιστικη ινωση δφ508. βγηκε χθες φυσιολογικη.

η απορια μου ειναι: οταν πηρα τον γιατρο και του ειπα το αποτελεσμα μου ειπε ολα καλα το αποκλειουμε αυτο. τον ρωτησα να κανω και τις υπολοιπες μεταλλαξεις και μου ειπε οχι δεν χρειαζεται. γιατι????? σχετιζονται μεταξυ τους? δεν υπαρχει πιθανοτητα να εχω καποια απο τις αλλες?

συγγνωμη αν σας μπερδεψα και σας κουρασα

 

Αχ δεν γνωριζω να σου πω, αλλα βλεποντας τα δικα μου αποτελεσματα για το 85% των μεταλλαξεων της κυστικης ινωσης, νομιζω οτι αν βγουν οκ τα ποσοστα ειναι απειροελαχιστα να ασθενει το μωρο.

Να κανετε και καρυοτυπο ζευγους αν δεν εχετε ηδη κανει κι ευχομαι να ειναι φυσιολογικοι!

Οι υπολοιπες κοπελες τι κανετε πως ειστε?

μανουλες και μελλουσες μανουλες χρειαζομαι τα φωτα σας...

Εκανα εξετασεις σημερα και μου βγηκε σακχαρο 97. μεθαυριο θα βγει και η γλυκοζυλιωμενη να συγκρινουμε. ομως η μαια μου ειπε οτι το θελουμε πιο χαμηλο. Για διαφωτιστε με σας παρακαλω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MelinaSp ουτε κι εγω γνωριζω πολλα για το θεμα σου, αλλα συμφωνω με τη Μαρια. Αν καταλαβα καλα, ακομα δεν εχει βγει η ιστολογικη του εμβρυου ετσι δεν ειναι; Νομιζω πως απο εκει θα καταλαβετε πολλα.

Μαρακι τι εξεταση εκανες; Απλη μετρηση ή καμπυλη ζαχαρου; Ησουν νηστικη, φαγωμενη και εκανες στη μια ωρα, στις δυο;... Παιζουν πολλα ρολο.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

κοριτσια μου καλησπερα. ειμαι 31 ετων σχεδον. στο ιστορικο μου εχω μια παλλινδρομη που ειχαμε δει μονο σακο στην 9η εβδομαδα περσι τον νοεμβριο (απεβαλα μονη μου) και μια ακομη πριν 2 εβδομαδες παλι στην 9η εβδομαδα ειχαμε δει αυτη τη φορα και το μωρο και την καρδουλα του. αυτη την φορα αλλαξα γιατρο και δοξα τον θεο εκανα αποξεση και πηραν το εμβρυο για εξετασεις. ζητησα και απο τι\ον γιατρο αυτη τη φορα να κανουμε ολες τις απαραιτητες εξετασεις και εγω και ο ανδρας μου να δουμε τι γινεται. αφου ο θυροειδης μου, το ζαχαρο ηταν οκ και για θρομβοφιλια ημουν καλλημενη.

πριν την παλλινδρομη οταν ημουν 7 εβδομαδων ειχα κανει καποιες αιματολογικες ρουτινας για προγεννετικο ελεγχο και ειχε μεσα και κιστικη ινωση δφ508. βγηκε χθες φυσιολογικη.

η απορια μου ειναι: οταν πηρα τον γιατρο και του ειπα το αποτελεσμα μου ειπε ολα καλα το αποκλειουμε αυτο. τον ρωτησα να κανω και τις υπολοιπες μεταλλαξεις και μου ειπε οχι δεν χρειαζεται. γιατι????? σχετιζονται μεταξυ τους? δεν υπαρχει πιθανοτητα να εχω καποια απο τις αλλες?

συγγνωμη αν σας μπερδεψα και σας κουρασα

 

Καλησπερα!!! Και εγω εχω στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες και εκανα ολες τις εξετασεις μετα την δευτερη! Λοιπον θα σου ελεγα να κανετε καρυοτυπο ζευγους, ελεγχο θρομβοφιλιας πληρη, ελεγχο για αυτοανοσα, και να δεις θυροειδη και τυχον αντισωματα να ειναι καλα ρυθμισμενα! Θελει υπομονη και καλους γιατρους να σε κατευθυνουν! Ολα θα πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα υπολογισα μου εχει κανει 65% των μεταλλαξεων. Δεν εχει βγει ακομα η ιστολογικη. Θα παμε τοτε να μας πει εξετασεις. 

Σ;ς ευχαριστω πολυ!!!

πρίν από 41 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλησπερα!!! Και εγω εχω στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες και εκανα ολες τις εξετασεις μετα την δευτερη! Λοιπον θα σου ελεγα να κανετε καρυοτυπο ζευγους, ελεγχο θρομβοφιλιας πληρη, ελεγχο για αυτοανοσα, και να δεις θυροειδη και τυχον αντισωματα να ειναι καλα ρυθμισμενα! Θελει υπομονη και καλους γιατρους να σε κατευθυνουν! Ολα θα πανε καλα!!!

Σε ευχαριστω για τις εξετασεις θα περιμενω να δω τι θα μου δωσει για να τις ζητησω και αυτες. Σου ευχομαι συντομα με ενα παιδακι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

MelinaSp ουτε κι εγω γνωριζω πολλα για το θεμα σου, αλλα συμφωνω με τη Μαρια. Αν καταλαβα καλα, ακομα δεν εχει βγει η ιστολογικη του εμβρυου ετσι δεν ειναι; Νομιζω πως απο εκει θα καταλαβετε πολλα.

Μαρακι τι εξεταση εκανες; Απλη μετρηση ή καμπυλη ζαχαρου; Ησουν νηστικη, φαγωμενη και εκανες στη μια ωρα, στις δυο;... Παιζουν πολλα ρολο.

Απλη μέτρηση εκανα και μεθαύριο περιμένω και τη γλυκοζυλιωμενη. Το πρωι την εκανα νηστικη.

Βέβαια τα μονα φαγητά που ανέχεται αυτη την περίοδο το στομάχι μου είναι ψωμιά, μακαρόνια ρύζι πατάτες και τέτοια στεγνα πράγματα. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τιμη σου Μαρια μου. Εγω που μετριεμαι μια ωρα μετα το φαγητο και βγαζει φυσικα μεγαλυτερη τιμη απο τη δικη σου, το μηχανακι γραφει πως ειμαι εντος οριων. Εκτος και αν για την εγκυμισυνη ειναι αλλα τα ορια. Αλλα δε νομιζω. Αυτη τη λεπτομερεια θα τη μαθω μολις στειλω τις μετρησεις μου στον γιατρο μου.

Κι εγω οσο ειχα ανακατωσουρες μονο με το αμυλο εβρισκα την υγεια μου. Αλλα κι απ' αυτα μπορουσα λιγο να φαω.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Μια χαρα ειναι τιμη σου Μαρια μου. Εγω που μετριεμαι μια ωρα μετα το φαγητο και βγαζει φυσικα μεγαλυτερη τιμη απο τη δικη σου, το μηχανακι γραφει πως ειμαι εντος οριων. Εκτος και αν για την εγκυμισυνη ειναι αλλα τα ορια. Αλλα δε νομιζω. Αυτη τη λεπτομερεια θα τη μαθω μολις στειλω τις μετρησεις μου στον γιατρο μου.

Κι εγω οσο ειχα ανακατωσουρες μονο με το αμυλο εβρισκα την υγεια μου. Αλλα κι απ' αυτα μπορουσα λιγο να φαω.

Καλημερα! Σε ευχαριστω πολυ... Θα το παρακολουθω κι εγω κι ελπιζω μολις περασει το στομαχι που θα μπω σε πιο φυσιολογικη διατροφη να ειμαι οκ. ελπιζω δλδ να φτιαξει το στομαχι γτ η πεθερα μου και η κουνιαδα μου, μου ειπαν  οτι αυτες ηταν ετσι μεχρι τη γεννα. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα! Σε ευχαριστω πολυ... Θα το παρακολουθω κι εγω κι ελπιζω μολις περασει το στομαχι που θα μπω σε πιο φυσιολογικη διατροφη να ειμαι οκ. ελπιζω δλδ να φτιαξει το στομαχι γτ η πεθερα μου και η κουνιαδα μου, μου ειπαν  οτι αυτες ηταν ετσι μεχρι τη γεννα. 

καλημερα μαρακι!!! πως εισαι σημερα??? ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη σου οντως του ζαχαρου η ενδοκρινολογος το νηστειας (φανταζομαι ησουν νηστικη 10 ωρες για την εξεταση)το θελει κατω απο 90 τοσο νωρις αλλα δεν σημαινει οτι θα κανεις διαβητη απλα πρεπει να προσεξεις παρα πολυ γιατι εισαι υποπτη. λογικα θα σου δωσουν διατροφη ετσι κ αλλιως οτι τιμη κ να εχει η γλυκοζηλιωμενη. προσπαθησε να αντικαταστησεις το ψωμι με φρυγανιες μαυρες τωρα με τους εμετους κ κανε συχνα μικρα γευματακια κ σιγα σιγα θα φτιαξει κ το στομαχι ουφ κ εγω δεν ξερω τι θα ετρωγα αν ηταν κ το ζαχαρο ανεβασμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την ηλιόλουστη Αθήνα πίνω το καφεδάκι μου για να ξεκινήσω τηλέφωνααα ως τη 1 σερι...

Μαράκι όλα θα πάνε καλά το ζάχαρο με το αμυλο που τρως λογω ανακατοσουρας ειναι λογικό θα φτιάξει κ η μπανάνα βοηθα στους ιλιγγους θα σε δουν κ ολα θα πανε υπεροχα ..

Θα πατε πουθενά κοριτσάρες? Εμεις εδω θα ψησουμε στο φουρνο ηρεμα φετος φτιαξαμε το αμαξι εχουμε κ τους γιατρους κ τις δεσμευσεις οποτε ΠΑΣΧΑ σπίτι χαλαρα κ αφραγκα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...