Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Μμμμμμμ ειναι λιγακι χαμηλη... Μιλησες με το γιατρο σου? Θυμησε μου γτ εχω μπερδευτει εδω μεσα ποτε εκανες μεταφορα, ποσα εμβρυα και ποσων ημερων ηταν?

Έβαλα ένα 5 ημερών. Δεν ξέρω μπορεί να έφταιγε και η υπερδιέγερση. Δεν πειράζει το καλό είναι ότι έχω αλλά 5 στην κατάψυξη οπότε μπορώ να αρχίσω άμεσα. Το θεωρεί αρνητικό πάντως και μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα. Την Τετάρτη θα πάω να με δει. Τουλάχιστον θα κάνω τις ανοιξιάτικες δουλειές!μπορεί η επόμενη να είναι η τυχερή μου.. Συνεχίζουμε.. 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Elma86 είπε:

Έβαλα ένα 5 ημερών. Δεν ξέρω μπορεί να έφταιγε και η υπερδιέγερση. Δεν πειράζει το καλό είναι ότι έχω αλλά 5 στην κατάψυξη οπότε μπορώ να αρχίσω άμεσα. Το θεωρεί αρνητικό πάντως και μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα. Την Τετάρτη θα πάω να με δει. Τουλάχιστον θα κάνω τις ανοιξιάτικες δουλειές!μπορεί η επόμενη να είναι η τυχερή μου.. Συνεχίζουμε.. 

Γενικα παντως λενε οτι ειναι καλυτερα να αφησεις 1 με 2 κυκλους χωρις φαρμακα πριν μεταφερεις εμβρυο-α οταν εχεις πιθανοτητα υπερδιεγερσης... Αφου εχεις αλλα 5 μην μου αγχωνεσαι. Η επομενη θα ειναι σιγουρα η τυχερη σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Elma86 είπε:

Έβαλα ένα 5 ημερών. Δεν ξέρω μπορεί να έφταιγε και η υπερδιέγερση. Δεν πειράζει το καλό είναι ότι έχω αλλά 5 στην κατάψυξη οπότε μπορώ να αρχίσω άμεσα. Το θεωρεί αρνητικό πάντως και μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα. Την Τετάρτη θα πάω να με δει. Τουλάχιστον θα κάνω τις ανοιξιάτικες δουλειές!μπορεί η επόμενη να είναι η τυχερή μου.. Συνεχίζουμε.. 

κοριτσι μου πολυ κριμα! σιγουρα επεξε ρολο η υπερδιεργεση τις περισσοτερες φορες δεν επιτρεπουν μεταφορα το 5 σημαινει οτι κατι πηγε να γινει σιγουρα αλλα μαλλον ο οργανισμος δεν αντεξε.. αφησε ενα κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος σου κανε διατροφη παρε βιταμινες κ χαλαρωσε αυτο το διαστημα πηγαινε βολτες βγες στον ηλιο στην θαλασσα φαε πολλα φρουτακια  βοηθαει παρα πολυ να εισαι ανανεωμενη οταν θα ξαναπροσπαθησεις κ ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

ελμα μου μη σε παίρνει από κάτω, θα έρθει το μωράκι. σίγουρα την επόμενη φορά!

Διώξε το άγχος και κάνε κι αυτά που γράφει η λιναα από πάνω. 

εν τω μεταξύ θυμάμαι όταν δεν μπορούσα να μείνω έγκυος, κατέφυγα στο ιντερνετ να δω  αν υπήρχε τρόπος να βοηθήσω τον οργανισμό μου μέσω της διατροφής. Είχα διαβάσει λοιπόν που έγραφαν κοπέλες πως το διάστημα της εξωσωματικής και κυρίως στην εμφύτευση, έτρωγαν ανανά γιατί ήταν ευεργετικό και θεωρούσαν πως τις βοήθησε. Μπορεί να είναι και τυχαία όλα αυτά, αλλά αφού το διάβασα, το γράφω κι εγώ.

Γεωργία το ηλεκτρονικό θήλαστρο όντως στοιχίζει. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει χειροκίνητο και τώρα πάλι τέτοιο παρήγγειλα λόγω οικονομικών.  Σου παίρνει κάποια ώρα να βγάλεις γάλα είναι η αλήθεια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elmaki μου ακολουθα οτι ειπε Μαρία αλλά άφησε 2 κύκλους ολα θα πάνε τέλεια κ μέχρι το τελος του καλοκαιριού το μωράκι θα σε περιμένει να το πάρεις αγκαλια να είσαι ετσι ηρεμη κορίτσι εγω ενα εχω να σου πω ανα προσπαθεια εχω μεγαλύτερες χοριακές ε αυτο που μένει ειναι να καλοστεριώσει το μπεμπε οταν πρωτα ο Θεός ξαναποφασίσω κατσε να ισοροπισει ο οργανισμος σου κ τσουπ θα γινεις μια υπέροχη μαμά όπως όλες μας σε φιλώ γλυκά γλυκά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Elma86 λυπάμαι κορίτσι μου , αλλά πιστεύω ότι αυτή ήταν μια πρόβα και η επόμενη θα είναι η τυχερή σου. Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου και προχωρά με αισιοδοξία και χαμόγελο ;) !

  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Elma μου πως είσαι; Σε βλέπω δυναμική. Μπράβο σου! Πάμε δυνατά για την επόμενη και τυχερή!

Lia μου πρεπει να παρω ηλεκτρονικό θηλαστρο γιατι με τα διδυμα δεν θα υπαρχει χρονος, εχω και προβλημα με τα χερια μου και όπως μου ειπαν κάνει και μαλαξεις οποτε παρατείνεται (όπως λένε) η γαλουχια.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ σήμερα είμαι πολύ απογοητευμένη γιατί πιστεύω οτι δεν θα πετύχω ποτε και δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να προσπαθώ..νιώθω οτι εκεί που νομίζω ότι επιασα πάτο και δεν έχει άλλο τελικά υπάρχει και συνέχεια πιο κάτω.Λέω δεν μπορει κάποια στιγμή ο Θεός θα με λυπηθεί αλλά εκει..να πρέπει να δείχνω και άλλη και άλλη δύμαμη..Θα συνέλθω απλώς σήμερα με ενόχλησε λίγο όταν με ρωτούσαν τι κάνω στη δουλειά και τότε σκεφτόφουν ότι θα μπορούσα να πετάω στα σύννεφα αλλά που τέτοια τύχη    

 

  • Λυπημένη/-ος 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Elma86 είπε:

Ουφ σήμερα είμαι πολύ απογοητευμένη γιατί πιστεύω οτι δεν θα πετύχω ποτε και δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να προσπαθώ..νιώθω οτι εκεί που νομίζω ότι επιασα πάτο και δεν έχει άλλο τελικά υπάρχει και συνέχεια πιο κάτω.Λέω δεν μπορει κάποια στιγμή ο Θεός θα με λυπηθεί αλλά εκει..να πρέπει να δείχνω και άλλη και άλλη δύμαμη..Θα συνέλθω απλώς σήμερα με ενόχλησε λίγο όταν με ρωτούσαν τι κάνω στη δουλειά και τότε σκεφτόφουν ότι θα μπορούσα να πετάω στα σύννεφα αλλά που τέτοια τύχη    

 

μην πεφτεις κοριτσακι!!! ειμαι σιγουρη οτι εφταιγε η υπερδιεργεση ασε λιγο το σωμα σου να ηρεμησει. εκτος αυτου την επομενη θα βαλεις δυο εμβρυακια κ οχι ενα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Elma86 είπε:

Ουφ σήμερα είμαι πολύ απογοητευμένη γιατί πιστεύω οτι δεν θα πετύχω ποτε και δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να προσπαθώ..νιώθω οτι εκεί που νομίζω ότι επιασα πάτο και δεν έχει άλλο τελικά υπάρχει και συνέχεια πιο κάτω.Λέω δεν μπορει κάποια στιγμή ο Θεός θα με λυπηθεί αλλά εκει..να πρέπει να δείχνω και άλλη και άλλη δύμαμη..Θα συνέλθω απλώς σήμερα με ενόχλησε λίγο όταν με ρωτούσαν τι κάνω στη δουλειά και τότε σκεφτόφουν ότι θα μπορούσα να πετάω στα σύννεφα αλλά που τέτοια τύχη    

 

Ευχομαι την επομενη φορα κοριτσι μου να πεταξεις απο χαρα και να μας παρασυρεις μαζι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Ουφ σήμερα είμαι πολύ απογοητευμένη γιατί πιστεύω οτι δεν θα πετύχω ποτε και δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να προσπαθώ..νιώθω οτι εκεί που νομίζω ότι επιασα πάτο και δεν έχει άλλο τελικά υπάρχει και συνέχεια πιο κάτω.Λέω δεν μπορει κάποια στιγμή ο Θεός θα με λυπηθεί αλλά εκει..να πρέπει να δείχνω και άλλη και άλλη δύμαμη..Θα συνέλθω απλώς σήμερα με ενόχλησε λίγο όταν με ρωτούσαν τι κάνω στη δουλειά και τότε σκεφτόφουν ότι θα μπορούσα να πετάω στα σύννεφα αλλά που τέτοια τύχη    

 

Καλημέρεεεεςςς 

Elmaki είναι φυσιολογική η αντίδραση σου...ξεσπασε κ μετά προχωράςπετυχαίνεις εμφύτευση αυτό βαλε για αρχή στο μυαλό σου..ξεκουράσου ασχολήσου με την δουλειά κ η προετοιμασία η επόμενη θα είναι πιο απλή κ το αποτέλεσμα υπέροχο αυτό σκεψου μόνο θα γίνεις ΜΑΜΑ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Elma86 said:

Ουφ σήμερα είμαι πολύ απογοητευμένη γιατί πιστεύω οτι δεν θα πετύχω ποτε και δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να προσπαθώ..νιώθω οτι εκεί που νομίζω ότι επιασα πάτο και δεν έχει άλλο τελικά υπάρχει και συνέχεια πιο κάτω.Λέω δεν μπορει κάποια στιγμή ο Θεός θα με λυπηθεί αλλά εκει..να πρέπει να δείχνω και άλλη και άλλη δύμαμη..Θα συνέλθω απλώς σήμερα με ενόχλησε λίγο όταν με ρωτούσαν τι κάνω στη δουλειά και τότε σκεφτόφουν ότι θα μπορούσα να πετάω στα σύννεφα αλλά που τέτοια τύχη    

 

Elma σε καταλαβαινω κοριτσι μου... Μετα την παλλινδρομη του Νοεμβρη, με περιμενουν 5 εμβρυακια. Ενιωθα πολυ ασχημα τοτε  και ακομα αναρωτιεμαι αν ποτε τα καταφερω. Δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου κ θα βρεις δυναμη για την επομενη φορα. Ειχα κι εγω μια υπερδιεγερση. Ειπα να αφησω τον χειμωνα να περασει κ λεω σιγα σιγα να προχωρησω. Πρεπει να εχουμε πιστη κ ολα θα πανε καλα! Δε γινεται αλλιως! Σκεφτομαι οτι δεν ηταν η στιγμη μου κ οταν συμβει θα ειναι για καποιο λογο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα ενθαρρυντικά σας λόγια..ειμαι καλύτερα πλέον. Πήγα χθες στον γιατρο μου είπε για τυχαίο γεγονός και γενικότερα ήταν πολύ καθησυχαστικός. Τώρα σε αυτόν τον κύκλο θα άρω αντισυλληπτικά για να φύγουν 2 κύστες που έμειναν και στον επόμενο θα πάμε για εμβρυομεταφορα. Ηρέμησα λίγο γιατι η αλήθεια είναι οτι δεν ήθελα τόσο γρήγορα. Λίγο να ηρεμήσω να μην παίρνω και απανωτές άδειες. Τώρα αν θα πετύχει η επόμενη..μόνο ο Θεός ξέρει!

  • Μου αρέσει 2

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Χάθηκα δυο μερες γιατι ειχα μαστορες στο σπιτι. Έκαναν κι ενα λαθος με το ταβανι, το οποιο φουσκωσε, το εξυσαν και εγινε χαμος στο σπιτι!... Καταλαβαίνετε...

Elma μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα. Ειναι λογικο να περναμε ενα μικρο πενθος μετα απο καθε αποτυχια. Όλες μας το εχουμε ζησει. Αλλα τελικα βρισκεις τη δυναμη και προχωρας. Η επόμενη φορα θα ειναι η τυχερη σου. Εγω προσπαθουσα πολλα χρονια για φυσιολογικη συλληψη. Οι πρωτες απογοητευσεις ηρθαν τοτε.  Απο τελος του '13 αρχισαμε εξωσωματικες. Αλλες απογοητευσεις εκει... Καταλαβαινεις... Αλλα δοξα τω Θεω τα καταφεραμε τελικα. Όλες θα τα καταφερετε με τον εναν ή με τον αλλον τροπο. Αλλες νωριτερα, αλλες λιγο αργοτερα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...