Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Lia μου να χαίρεσαι το νέο μέλος της οικογένειας φιλάκια στη κοιλίτσα

Μαροσυμπεθέρα μου τι ωραία!!!

Lila μου ήμουν σίγουρη ότι τα μπανια θα σε βοηθήσουν η θάλασσα μόνο να την βλέπεις σε ηρεμεί οχι ήλιο κυρία μου κ να αλλάζεις μαγιουδάκι να μάθεις όπως θα είσαι με το ζουζούνι σου στην ομπρέλα άλλαγμα κ νάνι:)

Elma μου υπομονή κ όλα θα πάνε καλά κ όπως σ είπε η Lila. ξεκουραση γενικά μας χρειάζεται τις μέρες της αναμονής εγω ειδικά την τελευταια φορά κ πριν τη χοριακή κοιμόμουν συνέχεια ανα 2ωρο ήταν πολύ ωραία κ τώρα σε τέτοια φάση είμαι κ τσαντίζομαι γιατι κουτουλάω στη δουλειά. 

Alina  μου σου εύχομαι μια υπέροχη διαδρομή εγω ειχα περάσει επιτροπή αρχες ΙΟΥΛΙΟΥ κ 26 ξεκίνησα κάπου εκεί κ 4 Αυγούστου έκανα την πρώτη εμβρυομεταφορά ούτε που κατάλαβα ποτε πέρασε το πήγαινε έλα στον γιατρό κ μετά η ξάπλα ήταν το βουνό μου λόγω ζέστης κ μοναξιάς όλοι οι φίλοι ήταν διακοπές να είσαι ήρεμη σε όλη τη διαδικασία μη σκέφτεσαι τίποτα!

Εγώ επιτέλους κατάφερα να ξοφλήσω τον γιατρό...χάσαμε όμως εναν πελάτη για βλακεία ξεναγού κ επίσης μια δουλειά καλή που θα μας μηδένιζε τα χρέη έστω της εφορίας...θέλαμε πριν ερθει η νέα εφορία να τελειώνουμε κ να μπούμε σε σειρά τέλοσπάντων πιφφφ...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω που έχω τα ψυχολογικά μου και τα άγχη μου, μου έμεινε και το αυτοκίνητο μόλις σταμάτησα στο φαρμακείο πηγαίνοντας στη δουλειά!Αυτό είναι που λένε ήτανε στραβό το κλήμα το έφαγε και ο γάιδαρος!Ευτυχώς ήμουν κοντά στο σπίτι στα 300 μ και πήγα πήρα του άντρα μου.Εκεί που δεν θέλω να ζορίζομαι αναγκάζομαι!Αν είχε πρηστεί λίγο το στήθος πάντως θα ήμουν πιο άνετη..3 και σήμερα

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elma86 μου προσπάθησε όσο σου επιτρέπεται να είσαι ξεκούραστη . Πάντως και εγώ συμπτώματα δεν είχα , μόνο κάτι σπυράκια. Ελπίζω αυτή να είναι η τυχερή ! Ας είναι αυτές οι ατυχίες για να πάει όλη η τύχη στα σπορακια σου !

@alina80 ωραία καλή αρχή να εχεις λοιπόν και όλα να πάνε ρολόι , χωρίς αγχος όσο είναι δυνατόν .

@Lila K μπανάκι στη θάλασσα ε; Ποσό ζηλεύω ελπίζω τον άλλο μήνα να πάω και εγώ ! Πήγα σήμερα στον παιδοκαρδιολογο και δεν έκανε καθόλου αρρυθμίες , μου είπε ότι προφανώς ήταν κάτι παροδικό, αυτό πίστευε και από την αρχή . Θα πηγαίνω κανονικά στο γιατρό μου στο ραντεβού και θα προσέχουμε την καρδιά, αν δούμε κάτι τότε τον ξανά ενοχλώ . Είπε είναι συχνό αναπτυξιακό εύρημα σε αυτές τις βδομαδες που συνήθως εξαφανίζεται .Μετά τη γέννηση 40 μέρες θα πάω να το ξαναδούμε.

 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; 

@Elma86 πως είσαι; 

@eamo τι ωραία που όλα καλά με το μπεμπε! @DIMITRAS Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. 

Κορίτσια πήρα τα φάρμακα. Και από τον ΕΟΠΥΥ και τα υπόλοιπα. Μου φαίνονται πάρα πολλά. Έτσι είναι; Μάλλον δεν ήμουν προετοιμασμένη και σοκαρίστηκαν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@alina80 και εγώ όταν είχα πάρει τη σακούλα μου είχα πάθει μια ταραχή , αλλά τελικά όλα είχαν τον λογο τους . Και πολλά από αυτά περίσσεψαν και πήγαν σε αλλά κορίτσι που είχε εξαντλήσει  τις προσπάθειες από το ΙΚΑ. Σκέψου μόνο το αποτέλεσμα που μπορούν να σου χαρίσουν !

@Elma86 πέρασαν σχεδόν οι μέρες !

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , eamo είπε:

@alina80 και εγώ όταν είχα πάρει τη σακούλα μου είχα πάθει μια ταραχή , αλλά τελικά όλα είχαν τον λογο τους . Και πολλά από αυτά περίσσεψαν και πήγαν σε αλλά κορίτσι που είχε εξαντλήσει  τις προσπάθειες από το ΙΚΑ. Σκέψου μόνο το αποτέλεσμα που μπορούν να σου χαρίσουν !

@Elma86 πέρασαν σχεδόν οι μέρες !

Οπότε δεν είμαι η μόνη. Καταλαβαίνω ότι όλα έχουν το λόγο τους. Είπαμε είναι το πρώτο σοκ! Μέχρι να αρχίσω να τα παίρνω θα το έχω συνηθίσει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; 

@Elma86 πως είσαι; 

@eamo τι ωραία που όλα καλά με το μπεμπε! @DIMITRAS Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. 

Κορίτσια πήρα τα φάρμακα. Και από τον ΕΟΠΥΥ και τα υπόλοιπα. Μου φαίνονται πάρα πολλά. Έτσι είναι; Μάλλον δεν ήμουν προετοιμασμένη και σοκαρίστηκαν.

 

3 ώρες πρίν, eamo είπε:

@alina80 και εγώ όταν είχα πάρει τη σακούλα μου είχα πάθει μια ταραχή , αλλά τελικά όλα είχαν τον λογο τους . Και πολλά από αυτά περίσσεψαν και πήγαν σε αλλά κορίτσι που είχε εξαντλήσει  τις προσπάθειες από το ΙΚΑ. Σκέψου μόνο το αποτέλεσμα που μπορούν να σου χαρίσουν !

@Elma86 πέρασαν σχεδόν οι μέρες !

Κοριτσια καλησπέρα! Όντως πέρασαν οι μέρες. Σκεφτόμουν σήμερα πως περιμένω η αυριανή μέρα να μου αλλάξει τη ζωή ή οχι! Θα πάω πρωί πρωί αν και έναν φόβο τον έχω. Τρέμω εκείνο το τηλεφώνημα! Λίγο αγχώθηκα. Πότε νιώθω λυπημένη ποτέ αισιόδοξη. @alina80 όντως είναι αρκετά τα φάρμακα εγώ τα είχα πάρει και κανένα τρίμηνο νωρίτερα και είχα πάθει ένα σοκ αλλά τα άφησα στο ντουλάπι και στο ψυγείο και είπα θα ασχοληθώ μαζί τους όταν έρθει η ώρα! @eamo το μωράκι σου τι κάνει? 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elma86 καλά αποτελέσματα για αύριο ! Εχω μια αγωνία , θυμάμαι εγώ εκείνη τη μέρα ποσό απαισιόδοξη πήγα και μετά έκλαιγα και γελαγα μαζί ! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια !

Το μωράκι μου είναι πολύ ζωηρό και το καταλαβαίνω όλη μέρα ! Τώρα σε 15- 20 μέρες που θα πάω στο γιατρό θα τον ξαναδώ, ελπίζω πάλι χωρίς αρρυθμίες . Αν και η αλήθεια είναι ότι το μεγάλο αγχος μου έφυγε τώρα !

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Elma86 είπε:

καλημέρα..πάλι δεν τα κατάφερα 6,23 η χοριακή..να ρωτήσω γίνεται προεμφυτετικός έλεγχος δε κατεψυγμένες βλαστοκύστες ή μόνο σε φρέσκιες?

 

λυπαμαι πολυ :(

δεν το γνωριζω αν γινεται προεμφυτευτικος σε κατεψυγμενες βλαστοκυστες. 

ο γιατρος σου τι ειπε?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λυπάμαι κοριτσάκι . Πάντως θυμάμαι ότι μια φίλη που έκανε φυσικό κύκλο μάζευε κατεψυγμένα και όταν έφτασε τα 5 , μαζί με το φρέσκο έκανε προεμφυτευτικο σε όλα . Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

καλημέρα..πάλι δεν τα κατάφερα 6,23 η χοριακή..να ρωτήσω γίνεται προεμφυτετικός έλεγχος δε κατεψυγμένες βλαστοκύστες ή μόνο σε φρέσκιες?

 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πως ειστε; Μερες τωρα προσπαθω να διαβασω σιγά-σιγά τα νεα σας και να σας γραψω δυο κουβεντες. Δεν σας εχω ξεχασει. Απλως δεν προλαβαινω! Το τρεξιμο ειναι απιστευτο, ζωη να 'χουν τα μικρουλια μας! Μπήκα και στη σελίδα των δανεικών να πω κι εκεί ένα γρήγορο "γεια". Σας σκέφτομαι όλες και η θετική μου ενέργεια είναι μαζί σας. Λοιπόν να γράψω όσο προλαβαινω:

Lia μου να σας ζήσει το μπεμπακι σας! Πάντα γερό και καλοτυχο να είναι κι εσείς γεροί για να το καμαρωνετε! Καλα αναθρεματα!

Elma μου, λυπάμαι πολύ με το αποτέλεσμα... Όμως δεν το βάζουμε κάτω. Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι η τυχερή σου και θα είναι!

Eamo, δόξα τω Θεώ πάτε καλά! Μπράβο σας!

Δημητρουλα μου θα έρθουν δουλειές τώρα που καλοκαιριασε. Θα στρώσουν τα πράγματα. Έχεις κανένα νέο απο Μελένια, Pingu, Sugar; Η Sugar λογικά θα έχει γεννήσει.

Συγγνώμη αν ξεχνώ κάποια κοπέλα, που σίγουρα ξεχνώ, αλλά βιάζομαι γιατί ακούω το ένα μπεμπακι να αρχίζει να παραπονιέται.

Σας χαιρετώ προς το παρόν. Πολλά φιλιά!

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες...Χθες πήγα στην γιατρό και καταλήξαμε ότι  ίσως φταίνε τα ωάρια για όλο αυτό με βάση τα πόσα ήταν ώριμα και κάτι για φάσεις που δεν κατάλαβα ακριβώς.  Βέβαια είπε ότι μπορεί να ήταν ένας κακός κύκλος και αυτό δεν μπορεί να το ξέρει αν δεν κάνουμε και άλλη διέγερση. Αν έχουν την ίδια διαδρομή και κατάληξη τότε είναι σίγουρο ότι φταίνε τα αυγά. Να πω την αλήθεια στεναχωρέθηκα αλλά νιώθω και μια ανακούφιση γιατί έχω μια αιτία. Τώρα το θέμα είναι αν θα κάνουμε μια εμβρυομεταφορα ακόμα με αυτά που έχουμε στην κατάψυξη, τα οποία δεν είναι άριστα αλλά δεν σημαίνει ότι αποκλείεται να δώσουν εγκυμοσύνη,  ή αν θα ξεκινήσουμε, του χρόνου βέβαια όχι τώρα στα κοντά,  και αν δεν γίνε ξανά να πάμε σε δανεικά. Μας είπε να κάνουμε προεμφυτευτικό την επόμενη φορά αλλά είναι πολλα τα λεφτα ρε κορίτσια....600 το κεντρο και γύρω στα 300 για την κάθε βλαστοκύστη δηλαδή μπορει να φτάσει και στις 3000.......


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...