Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

@Pingu εχεις παιδακι ;;;; γιατι δεν μπορεις να κανεις θεραπειααα;;;

Ναι ευτυχώς έχω ένα κοριτσάκι 3 χρονών. Επειδή έχω πολλά κιλά. Θα πρέπει να πάρω οιστρογόνα. Και θα πάρω κι άλλα κιλά... Οπότε πρέπει πρώτα να χασω πολλά κιλά... 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Pingu είπε:

Ναι ευτυχώς έχω ένα κοριτσάκι 3 χρονών. Επειδή έχω πολλά κιλά. Θα πρέπει να πάρω οιστρογόνα. Και θα πάρω κι άλλα κιλά... Οπότε πρέπει πρώτα να χασω πολλά κιλά... 

 

πρίν από 6 λεπτά , Pingu είπε:

Ναι ευτυχώς έχω ένα κοριτσάκι 3 χρονών. Επειδή έχω πολλά κιλά. Θα πρέπει να πάρω οιστρογόνα. Και θα πάρω κι άλλα κιλά... Οπότε πρέπει πρώτα να χασω πολλά κιλά... 

μην ανυσηχεις θα τα χασεις !!!


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

οχι ακομα γλυκια μπυ εχασα ενα προσφατα και σε ενα μηνα θα ξαναπροσπαθησω 

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου.. Έχω χάσει κι εγώ ένα μωράκι στην 26η εβδομάδα από προεκλαμψια.. Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pingu είπε:

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου.. Έχω χάσει κι εγώ ένα μωράκι στην 26η εβδομάδα από προεκλαμψια.. Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή!!! 

Δυστηχως και εγώ το έχασα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη 28 εβδομάδων και σήμερα έμαθα οτι έχω επίκτητη θρομβοφιλια κάτι που μπορεί να έφταιξε στο ότι έφυγε το μωρό μου σημαντικό είναι οτι δεν θα επιτρεψω να φύγει αλλο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,καλησπερα!!ειμαι παλια στο φορουμ αλλα ειπα να γραψω σε αυτην την ενοτητα ξανα μετα απο χρονια!!καταρχην ευχομαι καλη δυναμη σε οσες προσπαθουμε!κι ο θεος να βαλει το Χερι Του!

ειμαι 37 ετων & ο συζυγος 38,εχουμε μια κορουλα 3ετων που ηρθε απο θαυμα στη ζωη μας!αρχισαμε τις προσπαθειες το 2012 & μας ηρθε το 2015.μετα απο εναν χρονο προσπαθειων που δεν ερχονταν το μωρο,αρχισαμε εξετασεις και οι δυο,μετα απο πολλους γιατρους-γιατι πετυχαμε και γιατρους που μας εκμεταλλευτηκαν-βρεθηκε στον συζυγο τερατο-ολιγοσπερμια,με κιρσοκηλες, προχωρησαμε σε επεμβαση κιρσοκηλων & μετα απο εναν χρονο εμεινα εγκυος αλλα το σπερμα ειχε βελτιωθει ελαχιστα οποτε ηταν θαυμα για μας μιας και ειμασταν ετοιμοι να παμε σε εξωσωματικη λογω χαλιας ψυχολογικης καταστασης μου.Αφου η μικρη εγινε ενος ετους,ξεκινησαμε προσπαθειες παλι,φυσικα ολα τα χρονια εκανα τεστ ωορρηξιας για να μη χανουμε τις μερες(πραγμα αγχωτικο αλλα αναγκαιο γιατι δεν εχω περιοδο καθε 28μερες),ετσι περσαν ηδη 2χρονια και επιασα μια φορα ακομη,τα χριστουγεννα που εφτασε η χοριακη 550 οπου απεβαλα.Συνεχιζω τις προσπαθειες οσο αντεχω και σκεφτομαι και τη σπερματεγχυση στους επομενους μηνες,δεν θελω να παω για εξω γιατι δεν θελω φαρμακα και επισης στη δεδομενη φαση δεν ειμαστε καλα οικονομικα για κατι τετοιο.σας ευχαριστω που με διαβασατε & ευχομαι ολες οι γυναικες να γινουν μανουλες συντομα!

  • Μου αρέσει 1

ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα ομορφες πως ειστε;;;;

Giotitsa k eirinaki σας ευχομαι κ εγω με τη σειρα μου καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας...

Κ εγω ειμαι αρκετο καιρο σε αυτο το φορουμ ομως λογω υποχρεωσεων με τα παιδια μπαινω οποτε προλαβαινω.εγω 2 παιδακια 5 ετων η κορη μου κ σχεδον 2 ετων ο γιος μου.

Πιγκουλινι μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα τα καταφερεις.

Γεωργιτσα πως πας με τα ζουζουνια σου;;;

Τα υπολοιπα κοριτσια πιυ χαθηκατε;;;


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια πολύ ησυχία στο θεματάκι μας ! Φαίνεται τα μικρούλια τρώνε όλο τον χρόνο ! 

Εμενα το θαυματακι μου ήρθε κοντά μας την Παρασκευή στις 21 , νωρίτερα από ότι υπολογίζαμε, αλλά έσπασαν τα νερα  και μας βγήκε λίγο μικρουλης .Είχαμε κάτι περιπετιουλες στο νοσοκομείο με το μωρό, αλλά τελικά όλα καλά. Τώρα είμαστε σπιτι και προσπαθούμε να γνωριστούμε . 

Ήθελα να σας πω ποσό σημαντική ήταν η παρέα σας όλο αυτό τον καιρό !!Ελπιζω να είσαστε όλες καλά !!!

  • Μου αρέσει 8

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας ζήσει eamo!!!  καλότυχο και γερό να είναι! Θα δεις κάθε μέρα που θ ανακαλύπτεις σ αυτό κάτι καινούριο και θα σε ξετρελαίνει όλο και περισσότερο! Από ξενύχτια πώς τα πάτε; Είναι ήσυχο; 

 

Εμείς είχαμε μια περιπετειούλα με το μωρό. Χρείαστηκε να νοσηλευτούμε 5 μέρες λόγω ουρολοίμωξης. Τώρα είναι κρυωμένο όπως και όλοι μας. Μου είπε ο παιδίατρος πως αυτά από εδώ και πέρα θα τα έχουμε αφού έχω και τον άλλο γιο που θα φέρνει από το σχολείο ό,τι κολλάει. :(

Αλλά κάνει τα δικά του και μας ξετρελαίνει! Γελάει, λέει τα δικά του όλη μέρα, έχει ξεκινήσει να γυρίζει μπρούμυτα  κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ @Lia21, ήσυχο είναι το μανάρι μου ! Τον ξυπνάμε κάθε 3 ώρες για γάλα γιατί είναι μικρούλης και μας είπαν να μην τον αφήνουμε πολύ παραπάνω .

Περαστικα σας , σιδερένιοι. Έτσι είναι τα δευτερα παιδιά , θα περνάει ότι κουβαλάει το μεγάλο! 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2018 at 10:01 ΠΜ, eamo είπε:

Κορίτσια πολύ ησυχία στο θεματάκι μας ! Φαίνεται τα μικρούλια τρώνε όλο τον χρόνο ! 

Εμενα το θαυματακι μου ήρθε κοντά μας την Παρασκευή στις 21 , νωρίτερα από ότι υπολογίζαμε, αλλά έσπασαν τα νερα  και μας βγήκε λίγο μικρουλης .Είχαμε κάτι περιπετιουλες στο νοσοκομείο με το μωρό, αλλά τελικά όλα καλά. Τώρα είμαστε σπιτι και προσπαθούμε να γνωριστούμε . 

Ήθελα να σας πω ποσό σημαντική ήταν η παρέα σας όλο αυτό τον καιρό !!Ελπιζω να είσαστε όλες καλά !!!

Να σας ζήσει eamo! Να το χαίρεστε το μωράκι σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29 Σεπτεμβρίου 2018 at 10:01 ΠΜ, eamo είπε:

Κορίτσια πολύ ησυχία στο θεματάκι μας ! Φαίνεται τα μικρούλια τρώνε όλο τον χρόνο ! 

Εμενα το θαυματακι μου ήρθε κοντά μας την Παρασκευή στις 21 , νωρίτερα από ότι υπολογίζαμε, αλλά έσπασαν τα νερα  και μας βγήκε λίγο μικρουλης .Είχαμε κάτι περιπετιουλες στο νοσοκομείο με το μωρό, αλλά τελικά όλα καλά. Τώρα είμαστε σπιτι και προσπαθούμε να γνωριστούμε . 

Ήθελα να σας πω ποσό σημαντική ήταν η παρέα σας όλο αυτό τον καιρό !!Ελπιζω να είσαστε όλες καλά !!!

Καλοτυχο και ευτυχισμένο να ειναι το παιδάκι σας!!!

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα..  Να σας ζησει eamo το μωρακι σας.Γερο κ καλοτυχο να ειναι..

Αχ κοριτσια αυτα τα κρυωματα μας εχουν τρελανει...απο την ημερα που ανοιξαν τα σχολεία ηταν συνεχώς κρυωμενη η Σοφουλα κ την κρατουσα σπιτι....

Πως περνατε;;;φιλακια

  • Ευχαριστώ 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...