Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , Elma86 είπε:

καλημέρα κορίτσια...τη δευτέρα έχω χοριακή και η αλήθεια είναι οτι από χθες έχω άγχος....Από τη μια νιώθω ότι αυτή είναι η σειρά μου αλλά μετά έρχεται το μυαλό μου και υπερισχύει που λέει οτι θα είναι μια ακόμα απογοήτευση όπως έχω συνηθίσει τόσα χρόνια.. Δε νιώθω και τίποτα περίεργο είναι αλήθεια.Τις προηγούμενες μέρες πιο πολύ πονούσε το στήθος και η κοιλιά. Τώρα σχεδόν τίποτα. Μονο που συγκινούμαι με κάτι χαζομάρες και κλαίω λίγο σαν τη χαζη!Εχω και κάτι τεστ ταινίες αλλά φοβάμαι να κάνω. Τι καλά ήμουν ήρεμη και χαλαρή τόσες μέρες..και ξέρω οτι τη δευτερα θα τρεμω μέχρι να βγει το αποτελεσμα. Φυσικά δεν θα περνάει και η ώρα

Οπως σου ειπε και η Γεωργια ολες περασαμε αυτες τις αγωνιες... Αλλα θα σκεφτεσαι θετικα. Γτ να μην ειναι η σειρα σου? Θα ειναι!!! και σε 2 μερες θα χαμογελας απο ευτυχια και θα ξεκινησει η αγωνια για το διπλασιασμο και ξανα μανα αγωνια για το επομενο βημα και εφ' ορου ζωης η ιδια τρελα. Για να περασει πιο ευκολα το σ/κ δες τηλεοραση, κοιμησου, πηγαινε για καφε, μιλα σε εμαςκαι τι στο καλο θα περασει

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελμακιιιι ενα τεράστιο νουμερο ευχομαι με τελειους διπλασιασμους!!!!

Ασχετο εχασα 4 κιλά πήγα 60,5 είχα 1μιση χρόνο να δω νούμερο κοντά στα 58 που πρωτοφούσκωσα :cool:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DIMITRAS είπε:

Ελμακιιιι ενα τεράστιο νουμερο ευχομαι με τελειους διπλασιασμους!!!!

Ασχετο εχασα 4 κιλά πήγα 60,5 είχα 1μιση χρόνο να δω νούμερο κοντά στα 58 που πρωτοφούσκωσα :cool:

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Όσο για τα κιλά εύχομαι εις κατώτερα! 

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

καλά αποτελέσματα έλμα! σκέψου θετικά! μην ψάχνεις για συμπτώματα. εγώ, πριν μερικούς μήνες που έμεινα έγκυος, μόνο ευαίσθητες θήλες είχα, όποτε δεν είχα δώσει σημασία γιατί το ίδιο μου συνέβαινε περιμένοντας περίοδο. 

Γεωργία στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρηστεί, ειδικά στα πόδια. Και τώρα πάλι τα ίδια. Τον τελευταίο μήνα είχα αγοράσει κάτι σαγιονάρες με μπιχλιμπίδια για να κυκλοφορώ έξω, δε μου έμπαινε παπούτσι. Και τώρα με βλέπω πάλι τα ίδια.

Χθες παρήγγειλα από ηλεκτρ. φαρμακείο (μεγάλη διαφορά στις τιμές) θήλαστρο, επιθέματα, κρέμες συγκάματος, βρεφικό απορρυπαντικό και αντηλιακό για τον μικρό. Να φεύγουν αυτά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!

Ναι Lia21 κι εμένα το πρηξιμο ηρθε για να μεινει για το υπολοιπο διαστημα οπως φαινεται. Εμένα μου προτειναν σ' ενα κατάστημα διπλο ηλεκτρονικο θηλαστρο που κανει μασαζ πρωτα και κόστιζει εκει 200 ευρω!... Δεν το πηρα ακόμα. Θα δω και σε ηλεκτρονικο φαρμακειο. Ωραια ιδεα. Ευχαριστω!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/04/2018 at 11:10 ΠΜ, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό ΣΚ να έχουμε.

Linaa μου σ' ευχαριστω. Τη Δευτερα έχω γιατρο και θα του το πω. Δηλ τι μπορει να συμβει με το πρηξιμο;... Διαβασα πως αν εχεις πρηξιμο και βλεπεις και σημαδακια στα ματια ειναι επικινδυνο για προεκλαμψια (μακρια απο μας Παναγια μου!!!). Αυτο εννοεις ή ειναι και κατι αλλο;

Μαρακι καθεσαι στο μαγαζι και Σαββατα;

Δημητρούλα αν εχει και τραπεζι ο γαμος, ασε τις δουλειες και ξεκουρασου.

ναι κοριτσακι μου να του το πεις οπωσδηποτε κ να μετρας την πιεση σου συχνα.  τωρα εισαι στην τελικη ευθεια πλεον μη φοβασαι τιποτα απλα να εισαι απο κοντα με τον γιατρο σου κ μην δισταζεις πλεον να τον ενοχλεις για οτιδηποτε μονο αυτο χρειαζετε στενη παρακολουθηση κ τιποτα δεν θα συμβει αν εχεις το γιατρο ενημερωμενο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εως τωρα εχω χαμηλη, δηλ 6 με 11 ή 7 με 11. Ουτε σημαδακια βλεπω. Οποτε δεν φοβαμαι για προεκλαμψια... Βεβαια προσεχω. Τωρα εκοψα και το λιγο αλατι που εβαζα στην κατσαρολα. Θα μετρηθω παλι αυριο στο ιατρειο του και ελπιζω να ειμαι ακομα καλα. Διαβασα και στο ιντερνετ πως αυτα τα πρηξιματα, οταν δεν υπαρχει παθολογικος λογος, ειναι απο τις ορμονες που δημιουργουν κατακρατηση υγρων. Σ' ευχαριστω Linaa μου για τις συμβουλές. :)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Εως τωρα εχω χαμηλη, δηλ 6 με 11 ή 7 με 11. Ουτε σημαδακια βλεπω. Οποτε δεν φοβαμαι για προεκλαμψια... Βεβαια προσεχω. Τωρα εκοψα και το λιγο αλατι που εβαζα στην κατσαρολα. Θα μετρηθω παλι αυριο στο ιατρειο του και ελπιζω να ειμαι ακομα καλα. Διαβασα και στο ιντερνετ πως αυτα τα πρηξιματα, οταν δεν υπαρχει παθολογικος λογος, ειναι απο τις ορμονες που δημιουργουν κατακρατηση υγρων. Σ' ευχαριστω Linaa μου για τις συμβουλές. :)

ναι μην ανησυχεις απλα ειναι αυτο που καμια  φορα βλεπεις μια αλλαγη κ πολλες κοπελες δεν τα αναφερουν στον γιατρο γιατι τα θεωρουν φυσιολογικα αλλα αν δε μιλησεις με το γιατρο ποτε δεν πρεπει να σιγουρευεσε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα καλή εβδομάδααα 

Ελμάκι σήμερα είναι η μέρα έτσι? Για πάμε να αρχίσει να ανεβαίνει η ομάδα κ με αλλη φουσκοκοιλίτσααα..

Εγώ κορίτσια κοιμόμουν από τις 4 ως τις 7 χθες κ το βράδυ απο τη 1 ως τώρα ο άντρας έχει ταξίδι 3ήμερο κ δεν σιδέρωσα τίποτα οπότε σήμερα τρέξιμοοο..

Φιλάκια πολλά σε όλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλη εβδομαδα! Πολυ μουντος καιρος...

@DIMITRAS καλα εκανες πρεπει να ξεκουραστηκες εεε?

@Elma86 ενα τεραστιο νουμερο σου ευχομαι σημερα!!! Τι ωρα περιμενουμε αποτελεσματα?

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα! Πολυ μουντος καιρος...

@DIMITRAS καλα εκανες πρεπει να ξεκουραστηκες εεε?

@Elma86 ενα τεραστιο νουμερο σου ευχομαι σημερα!!! Τι ωρα περιμενουμε αποτελεσματα?

Καλημέρα..Όπου να ναι θα πάρω τηλέφωνο αλλά δεν εχω καλό προαίσθημα γιατι χθες το μεσημέρι εβγαζα ροζ σαν αν πηγαίνει να ξεκινήσει η περίοδος. Μετά σταμάτησε αλλα σήμερα το πρωι βλέπω κάτι καφέ σαν μυξες, συγγνώμη κιολας, οπότε περιμένω ή αρνητικό ή μικρό νούμερο. Μεχρι τις 11 θα ξερω. Ειμαι και στη δουλειά και δεν έχω πάει ακόμα τουαλέτα. Ευχαριστώ πάντως για τη στηριξη


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

Εlma μου σου ευχομαι καλή επιτυχία! Περιμενουμε τα νεα σου.

Δημητρουλα κατεβασες ρολα, ε; Χρειαζεται κι αυτο ποτε-ποτε.

Εμεις σημερα εχουμε γιατρο. Ηρθε πρωι-πρωι και ο ελαιοχρωματιστης να βαλουμε το δειγμα στον τοιχο και αλλο λεγαμε, αλλο εφερε... Δεν αρχιζουμε καλα τη συνεργασια μας μου φαινεται!...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

Εlma μου σου ευχομαι καλή επιτυχία! Περιμενουμε τα νεα σου.

Δημητρουλα κατεβασες ρολα, ε; Χρειαζεται κι αυτο ποτε-ποτε.

Εμεις σημερα εχουμε γιατρο. Ηρθε πρωι-πρωι και ο ελαιοχρωματιστης να βαλουμε το δειγμα στον τοιχο και αλλο λεγαμε, αλλο εφερε... Δεν αρχιζουμε καλα τη συνεργασια μας μου φαινεται!...

5,89... Δεν ξέρω αν θα με βάλει να ξανά κάνω αλλά μάλλον για αρνητικό το κόβω. Και τα καφέ συνεχιζονται


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Elma86 είπε:

5,89... Δεν ξέρω αν θα με βάλει να ξανά κάνω αλλά μάλλον για αρνητικό το κόβω. Και τα καφέ συνεχιζονται

Μμμμμμμ ειναι λιγακι χαμηλη... Μιλησες με το γιατρο σου? Θυμησε μου γτ εχω μπερδευτει εδω μεσα ποτε εκανες μεταφορα, ποσα εμβρυα και ποσων ημερων ηταν?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...