Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. Πως είστε;

Σοφουλάκι εχω κι εγώ τα διλήμματά μου ως προς το θεμα της ηλικιας μου. Όμως πιστευω πως αρκετα αρνητικα της αντισταθμίζονται απο ενα θετικο της. Την ωριμότητα. Και αυτο ειναι πολυ σημαντικο για το μεγαλωμα των παιδιων. Μην αγχωνεσαι. Θα μας οδηγησουν τα ένστικτά μας, οι εξελίξεις των πραγματων, η συναναστροφη με τους νεωτερους γονεις των αλλων παιδιων και γιατι οχι και η συμβουλη στην πορεια καποιου ειδικου αν χρειαστει.

KarMar το εσωτερικο των δικων μας κρεββατιων ειναι 0,64x1,26, περιπου δηλ σαν αυτα που ειδες κι εσυ, απλά, λευκά με 180 ευρω και επελεξα να κατεβαινει το καγκελο για να διευκολύνεται η μεση κατα το σηκωμα των μωρων. Ετσι με συμβουλεψαν να κανω αλλες μαμαδες. Τωρα θα το δουμε στην πραξη. Επίσης η Grecostrom εχει και ωραια αντιβακτηριδιακα, αντιμυκητιακά κλπ καλύματα για το στρωμα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

@Georgia1972 το μουδιασμα δεν μου φαινεται σαν συσπασεις και το αισθανμαι στην πισω πλευρα του σωματος στην περιοχη του π..ου και των γλουτων οχι στην κοιλια. Στην κοιλια νιωθω ενα βαρος οτι με ζοριζει αν και το νιωθω κυριως οταν κουραζομαι κατι που συμβαινει αθελα μου πολυ την τελευταια εβδομαδα....

Τωρα οσον αφορα την ηλικια θεωρω οτι ειναι θεμα ανθρωπου καθαρα. Υπαρχουν μικρες μαμαδες που δεν ασχολουνται ουτε για να παιξουν με τα παιδακια τους και μεγαλυτερες σε ηλικια μαμαδες που μπορει να κυλιουνται και στα χωματα μαζι τους. Αυτο οσον αφορα τις αντοχες... τα λεω για να τα ακουω κι εγω που κλεινω τα 34 κι εχω τις ιδιες ανησυχιες. Τωρα στο θεμα ωριμοτητα και διαπαιδαγωγηση καμια δεν γεννηθηκε μαμα. Θα κριθουμε εκ των αποτελεσματων μας....

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Καντι  Ναι Κάντι μου ανοιχτό χειρουργείο και πάλι "χαρήκαμε" που καταφέραμε να αφαιρέσουμε ότι έπρεπε. Το ενδομητρίωμα ήταν απλωμένο σε όλη την ωοθήκη και όλα μαζί κολλημένα στην σάπλιγγα τη δεξιά. Συν το ινομοίωμα στη μήτρα, συν η αριστερή σάλπιγγα. Επρεπε να αφαιρεθούν όλα, με τις μικρότερες δυνατές επιπτώσεις και χωρίς να μείνει καμία εστία ενδομητρίωσης. Σκέψου ότι εκτός από τον γυναικολόγο μου στο χειρουργείο συμμετείχε και γενικός χειρουργός. Τωρα πάει αυτό, ελπίζω να αποδώσει.

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε. Την Κυριακή γιορτάζουν οι μανούλες και με χαρά διαπιστώνω ότι οι περισσότερες εδώ μέσα θα γιορτάσετε! Του χρόνου εύχομαι και οι υπόλοιπες.

Όσο για την κουβέντα περι ηλικίας έχω να πω ότι αφενός όποιος προβληματίζεται για το τι γονιός θα είναι έχει κάνει το μεγαλύτερο βήμα να είναι καλός γονιός! Αφετέρου η ηλικία δεν νομίζω ότι λέει πολλά. Ακουω συχνα για το "κουράγιο" που λείπει. Αυτά τα λένε όμως συνήθως όσοι έχουν ήδη μεγαλώσει παιδιά που μπορεί όντως να τους φαίνεται βουνο απλώς και μόνο επειδή το έχουν κάνει ήδη! Και πάλι είναι σχετικά όλα. Υπάρχουν "κουρασμένοι" 20αρηδες και ενεργητικοί 40δες. Το ίδιο ισχύει και για τη νοοτροπία και το δήθεν χάσμα. Εχω συγγενή 80+ που μακάρι όλοι οι 20, 30, 40 και 50 ετών άντρες να είχαν το ανοιχτό μυαλό του και τις προοδευτικές ιδέες του! Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς. 38 είμαι ήδη και έχω και μέλλον ακόμα  για να αποκτήσω (αν αποκτήσω) παιδί.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις μας. Νομίζω ότι από τη στιγμή που αποφασίζει κάποιος μεγαλύτερος σε ηλικία να κάνει παιδί, είναι και αποφασισμένος να τρέξει. Παρότι από τότε που γεννήθηκε η μικρή μου ξενυχτω κάθε βράδυ που για μένα αν δεν έκλεινα οχταωρο ύπνου ήμουν σαν άρρωστη, παρότι είμαι όλο το είκοσιτετραωρο στο πόδι, παρότι ξέρω ότι τα επόμενα χρόνια θα τρέχω ξωπίσω της να την κηνυγαω ξέρω και θέλω και για αυτό θα έχω όση ενέργεια χρειάζεται για να είμαι επαρκής δίπλα της και να καλυπτω με το παραπάνω τις αναγκες της. 

Το αν θα είμαι παλαιών αρχών για τα δεδομένα της,  πιστεύω είναι ένα ζήτημα που θα το αντιμετωπιζα ακόμη κι αν είχαμε 20 χρόνια διαφορά. 

Αυτό που με ενοχλεί είναι ο περίγυρος μας. Τα βλέμματα και οι κουβέντες του κόσμου. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ  ακόμη, όταν βλέπω μια γυναίκα μεγάλη να συνοδεύει κάποιο παιδάκι, αναρωτιέμαι αν είναι η μαμά του ή η γιαγιά του. Την ίδια περιέργεια θα έχουν κι άλλοι που θα βλέπουν εμένα. Και σίγουρα κάποιοι θα με πουν 'η γιαγιά' του. Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;; 

Ακόμη και το ίδιο το παιδί πως θα αισθάνεται που θα έχει δύο γονείς με ρυτίδες και άσπρα μαλλιά; Εννοείται πως όσο μπορούμε θα προσέξουμε την εμφάνιση μας αλλά δεν είναι και χαζά τα παιδιά. Σίγουρα θα αντιληφθεί ότι οι γονείς του είναι αρκετά πιο μεγάλοι από τους άλλους. 

Αlina80 και βέβαια θα γίνεις μαμά αν το θέλεις πολύ. Μην επαναπαυτεις,αλλά έχεις καιρό μπροστά σου και δυνατότητες διάφορες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σοφουλάκι είπε:

Αυτό που με ενοχλεί είναι ο περίγυρος μας. Τα βλέμματα και οι κουβέντες του κόσμου. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ  ακόμη, όταν βλέπω μια γυναίκα μεγάλη να συνοδεύει κάποιο παιδάκι, αναρωτιέμαι αν είναι η μαμά του ή η γιαγιά του. Την ίδια περιέργεια θα έχουν κι άλλοι που θα βλέπουν εμένα. Και σίγουρα κάποιοι θα με πουν 'η γιαγιά' του. Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;; 

Ακόμη και το ίδιο το παιδί πως θα αισθάνεται που θα έχει δύο γονείς με ρυτίδες και άσπρα μαλλιά; Εννοείται πως όσο μπορούμε θα προσέξουμε την εμφάνιση μας αλλά δεν είναι και χαζά τα παιδιά. Σίγουρα θα αντιληφθεί ότι οι γονείς του είναι αρκετά πιο μεγάλοι από τους άλλους. 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Σοφουλάκι μην προβληματίζεσαι όσο είναι δυνατόν!!Η μαμά μου είναι 62 ετών!!Και όμως ντύνεται πιο μοντέρνα από μένα και προχτές μαζί κάναμε ημιμόνιμο!!Είναι η καλύτερη μου φίλη!!Ο μπαμπάς μου είναι 72 και καπνίζω μαζί του!!Δν παίζει κανένα απολύτως ρόλο!Εχώ φοβερή χημεία μαζί τους!!Τώρα για τα μαλλιά να σου πω ο άντρας μου απ τα 27 του ξεκίνησαν οι άσπρες τρίχες!!Εμείς θα περάσουμε στα παιδιά μας αν νιώθουμε νέοι ή γέροι!!Καλά όσο για τον κόσμο κλασσικά θα πει την βλάκεια του γτ απλά γουστάρει να το κάνει!!Θα κατηγορήσουν γτ μια κοπέλα μικρή βιάστηκε και έκανε παιδί ενώ έπρεπε να ζήσει πρώτα!!Θα κατηγορήσουν γτ η άλλη έκανε μέγαλη παιδί!!!Η άλλη που είναι κάπου στη μέση με το που παντρευτεί θα πει γτ δν έμεινε έγκυος έχουν πρόβλημα!!Αν δν έχει παντρευτεί θα πουν τι περιμένει ακόμα!!Και όταν πάνε στην εκκλησία κοιτούν μήπως γκάστρωθηκε και τελικά γίνεται γι αυτό ο γάμος κ αλιώς δν θα την έπαιρνε!!!Τα έχω χιλιοακούσει και άλλα πόσα!!!Απλά keep walking!!Με την κακία τους θα μείνουν!!Εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή σου!!!!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Σοφουλάκι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις μας. Νομίζω ότι από τη στιγμή που αποφασίζει κάποιος μεγαλύτερος σε ηλικία να κάνει παιδί, είναι και αποφασισμένος να τρέξει. Παρότι από τότε που γεννήθηκε η μικρή μου ξενυχτω κάθε βράδυ που για μένα αν δεν έκλεινα οχταωρο ύπνου ήμουν σαν άρρωστη, παρότι είμαι όλο το είκοσιτετραωρο στο πόδι, παρότι ξέρω ότι τα επόμενα χρόνια θα τρέχω ξωπίσω της να την κηνυγαω ξέρω και θέλω και για αυτό θα έχω όση ενέργεια χρειάζεται για να είμαι επαρκής δίπλα της και να καλυπτω με το παραπάνω τις αναγκες της. 

Το αν θα είμαι παλαιών αρχών για τα δεδομένα της,  πιστεύω είναι ένα ζήτημα που θα το αντιμετωπιζα ακόμη κι αν είχαμε 20 χρόνια διαφορά. 

Αυτό που με ενοχλεί είναι ο περίγυρος μας. Τα βλέμματα και οι κουβέντες του κόσμου. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ  ακόμη, όταν βλέπω μια γυναίκα μεγάλη να συνοδεύει κάποιο παιδάκι, αναρωτιέμαι αν είναι η μαμά του ή η γιαγιά του. Την ίδια περιέργεια θα έχουν κι άλλοι που θα βλέπουν εμένα. Και σίγουρα κάποιοι θα με πουν 'η γιαγιά' του. Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;; 

Ακόμη και το ίδιο το παιδί πως θα αισθάνεται που θα έχει δύο γονείς με ρυτίδες και άσπρα μαλλιά; Εννοείται πως όσο μπορούμε θα προσέξουμε την εμφάνιση μας αλλά δεν είναι και χαζά τα παιδιά. Σίγουρα θα αντιληφθεί ότι οι γονείς του είναι αρκετά πιο μεγάλοι από τους άλλους. 

Αlina80 και βέβαια θα γίνεις μαμά αν το θέλεις πολύ. Μην επαναπαυτεις,αλλά έχεις καιρό μπροστά σου και δυνατότητες διάφορες. 

Σοφουλάκι, ο μπαμπάς μου ήταν 25 χρονών όταν με έκανε, αλλά δεν τον θυμάμαι χωρίς άσπρα μαλλιά. Νομίζω, χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, ότι περισσότερο το σκέφτεσαι εσύ παρά οι άλλοι. Και τέλικά όπως είπε και @marillia όποιος θέλει να πει, θα πει ότι και να κάνουμε. Τη ζωή μας όμως τη ζουμε για εμάς και τη ζει ο καθένας όπως θέλει και όπως μπορεί. Δεν είναι διαγωνισμός η απόκτηση παιδιού, ούτε υπάρχουν συνταγές για αυτά τα πραγματα. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να μην σε απασχολεί τι λένε. Και όπως είπε και η Μενεγάκη "μου δίνω συγχαρητήρια που έκανα παιδί στα 46!". Μόνο συγχαρητήρια να δίνεις στον εαυτό σου. Να απολαύσεις τις στιγμές με το μωρό σου. Και μην αφήνεις τίποτα και κανέναν να "λερώνει" τη χαρά σου.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρεεεεςςςς

Πω κορίτσια το θέμα ηλικία κ μητρότητα είναι πολύ λεπτό...εγω μεγάλωσα με μεγάλους γονείς..στα 15 κόντευα να χασω τον πατέρα μου αυτα όλα με εκαναν ομως πιο υπευθυνη επαιρνα πρωτοβουλιες απο νωρις κ εκανα πραγματα για την οικογενεια περασα το γεγονος οτι οι γονεις μου μεγαλώνουν κ μας εχουν αναγκη απο μικρη κ τους εχασα κ μικρη..βλεπω φιλες 40αρες που εχουν παιδια γυμνάσιο κ αλλες με νεογεννητα ολες εχουν την ιδια λάμψη στο βλέμμα οπότε κανεις δεν μπορει να κρίνει αυτο που συμβαινει στον καθένα κ δεν γινεται γονιος...βιωσα προσφατα με τον ξαφνικο γαμο ενος ξαδερφου τα λόγια ολονων επειδη το κοριτσι ηταν φουσκωτουλι οτι ειναι εγκυος για αυτο παντρευοντε η αντιδραση μου ε και τι καλυτερο με κοιτούσαν οι θειες καλά καλά κ μαλιστα θεια που οταν παντρευόμασταν εμεις ξαφνικά παντρεψε κ αυτη τον γιο αντεμε τα λόγια όλων τους δεν υπάρχει τιποτα πιο ωραιο απο το να δημιουργείς με εναν ανθρωπο οικογένεια αλλά κ καθημερινές στιγμές ας το καταλλάβει ο κοσμος ΠΙΑ 

Οσον αφορά την εμφάνιση μας Σοφουλάκι εγω που είμαι 41 δεν σκεφτομαι έτσι σκέφτομαι θα πηγαινω στο σχολείο κ θα ξανανιώνω με την περηφάνια που θα νοιώθω για το βλασταρι μου το έζησα με τους γονεις μου απο κομπλεξ επειδη ηταν αγραμματη η μανα μου δεν ερχοταν να μαθει για μενα εγω την εκανα να ερχεται..της ελεγα δεν σε ενδιαφέρει;Δεν θα διαβάσεις μαμά θα στα πει ο δασκαλος ..οταν πήρε το BARCHELOR μου στα χέρια της την ειδα να ψηλώνει κ να γίνεται η 50αρα μαμά που γνώρισα κ ηταν 70..δεν εζησα διαφορετικά εν ολιγοις από φίλες που είχαν μαμαδες 30αρες γιατι εγω ειχα τους πάντες δίπλα μου κ οχι σε δουλειες ταξιδια είμαι παιδι κλιμακτηρίου κ ναι δεν θα αλλαζα την δυναμη που μου πέρασαν αυτοι οι ανθρωποι με τιποτα γιατι με εμαθαν στα δυσκολά κ στην μάχη για οτι θέλω να πετύχω.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τους αγωνιστικους χαιρετισμους μου!!! στην ζωη δεν εχει ασπρο μαυρο ο καθενας πρεπει να νιωθει ελευθερος να κανει αυτο που τον ευχαριστει! ακομα κ παιδια να μην θελει να κανει ειναι κ αυτο χαρα κ ευτυχια αφου το θελει νομιζω οτι πολλοι ανθρωποι παρασερνονται απο τα κοινωνικα δεδομενα ενω δεν θελουν ουτε παιδια ουτε οικογενεια ουτε γαμους. 

οπως νιωθει ο καθενας τι σημαινει πρεπει να κανεις αυτο γιατι ετσι γινετε! κ εγω δεν ειμαι παντρεμενη ουτε κ θα παντρευτω κ ολοι με κοιτανε παραξενα γιατι πιστευουν οτι αυτο γινετε γιατι ο αντρας μου δεν με θελει. 

αντε τωρα να πεισεις τον καθενα οτι με τον αντρα σου εισαι πολυ καλα κ το παιδι που θα κανεις το θελετε κ οι δυο κ δεν ετυχε!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2018 at 9:39 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι να είστε όλες καλά! :-D

@Georgia1972 επειδή θυμάμαι ότι το είχες ψάξει αρκετά μπορείς να μου πεις από τι υλικά είναι το καλύτερο να αποτελείται το παιδικό στρώμα;;; από διαστάσεις κουνιας τι επέλεξες; 

Καλημερα κοριτσι μου.Δεν εχει τυχει να μιλησουμε γιατι ενω ξερω πολυ καλα ολα τα κοριτσια εδω μεσα εχω 2 ζουζουνια που με τρεχουν κ δεν προλαβαινω να κανω τπτ.Η κορη μου που ειναι 5 ετων κ ο μικρος μου που ειναι σχεδόν 1,5 ετων.

Οσον αφορα το ερωτημα σου.εγω στην κορη μου ειχα παρει απο τη greco strom για την κουνια κ το λικνο στρωμα μονο latex. Κουνια ειχα παρει την μεγαλη με στρωμα 74×140 γιατι γινεται κ κρεβατι.πολυ μαλακο στρωμα κ δεν μου εχει παθει τπτ.σκεψου οτι κοιμοταν 4.5 χρονια η κορη μου κ τωρα την εχω βαλει στο γιο μου την κουνια.οντως ομως το καγγελο δεν κατεβαινει κ κανω ακροβατικα οταν θελω να αλλαξω σεντονι.....χαχαχα.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Angie'84 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.Δεν εχει τυχει να μιλησουμε γιατι ενω ξερω πολυ καλα ολα τα κοριτσια εδω μεσα εχω 2 ζουζουνια που με τρεχουν κ δεν προλαβαινω να κανω τπτ.Η κορη μου που ειναι 5 ετων κ ο μικρος μου που ειναι σχεδόν 1,5 ετων.

Οσον αφορα το ερωτημα σου.εγω στην κορη μου ειχα παρει απο τη greco strom για την κουνια κ το λικνο στρωμα μονο latex. Κουνια ειχα παρει την μεγαλη με στρωμα 74×140 γιατι γινεται κ κρεβατι.πολυ μαλακο στρωμα κ δεν μου εχει παθει τπτ.σκεψου οτι κοιμοταν 4.5 χρονια η κορη μου κ τωρα την εχω βαλει στο γιο μου την κουνια.οντως ομως το καγγελο δεν κατεβαινει κ κανω ακροβατικα οταν θελω να αλλαξω σεντονι.....χαχαχα.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :) να χαίρεσαι τα παιδάκια σου :-D


Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Σοφουλάκι μην προβληματίζεσαι όσο είναι δυνατόν!!Η μαμά μου είναι 62 ετών!!Και όμως ντύνεται πιο μοντέρνα από μένα και προχτές μαζί κάναμε ημιμόνιμο!!Είναι η καλύτερη μου φίλη!!Ο μπαμπάς μου είναι 72 και καπνίζω μαζί του!!Δν παίζει κανένα απολύτως ρόλο!Εχώ φοβερή χημεία μαζί τους!!Τώρα για τα μαλλιά να σου πω ο άντρας μου απ τα 27 του ξεκίνησαν οι άσπρες τρίχες!!Εμείς θα περάσουμε στα παιδιά μας αν νιώθουμε νέοι ή γέροι!!Καλά όσο για τον κόσμο κλασσικά θα πει την βλάκεια του γτ απλά γουστάρει να το κάνει!!Θα κατηγορήσουν γτ μια κοπέλα μικρή βιάστηκε και έκανε παιδί ενώ έπρεπε να ζήσει πρώτα!!Θα κατηγορήσουν γτ η άλλη έκανε μέγαλη παιδί!!!Η άλλη που είναι κάπου στη μέση με το που παντρευτεί θα πει γτ δν έμεινε έγκυος έχουν πρόβλημα!!Αν δν έχει παντρευτεί θα πουν τι περιμένει ακόμα!!Και όταν πάνε στην εκκλησία κοιτούν μήπως γκάστρωθηκε και τελικά γίνεται γι αυτό ο γάμος κ αλιώς δν θα την έπαιρνε!!!Τα έχω χιλιοακούσει και άλλα πόσα!!!Απλά keep walking!!Με την κακία τους θα μείνουν!!Εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή σου!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. κανω θρησκευτικο γαμο συντομα και αρκετοι με ρωτανε τι κανει το μωρο μου... κ ολοι με κοιτανε στην κοιλια! ποια κοιλια δηλαδη που απο τοτε που αρχισα το γλουκοφαζ εχω χασει 8 κιλα και εχω γινει μπαλαρινα... Αλλα ετι ειναι ο κοσμος! τους αρεσει το παρασκηνιο!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

οπως νιωθει ο καθενας τι σημαινει πρεπει να κανεις αυτο γιατι ετσι γινετε! κ εγω δεν ειμαι παντρεμενη ουτε κ θα παντρευτω κ ολοι με κοιτανε παραξενα γιατι πιστευουν οτι αυτο γινετε γιατι ο αντρας μου δεν με θελει. 

αντε τωρα να πεισεις τον καθενα οτι με τον αντρα σου εισαι πολυ καλα κ το παιδι που θα κανεις το θελετε κ οι δυο κ δεν ετυχε!!! 

Xαχα Λίνα σε νιώθω! Και εμάς όλοι μας ρωτούν γιατί δεν παντρευόμαστε. Το καλό σε αυτή την υπόθεση είναι ότι πολύ λιγότεροι ρωτούν "τι περιμένετε και δεν κάνετε κανα παιδάκι" ακριβώς επειδή δεν είμαστε παντρεμένοι!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Xαχα Λίνα σε νιώθω! Και εμάς όλοι μας ρωτούν γιατί δεν παντρευόμαστε. Το καλό σε αυτή την υπόθεση είναι ότι πολύ λιγότεροι ρωτούν "τι περιμένετε και δεν κάνετε κανα παιδάκι" ακριβώς επειδή δεν είμαστε παντρεμένοι!

ναι υπαρχει ενα ανχος αν ειμαστε φυσιολογικοι ανθρωποι επειδη δεν καναμε παιδια κ γαμο αλλα το θεμα διερευνατε ακομα απτο κοινο!! εμεις παντως ωραια περναμε αυτο εχει σημασια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Ευχαριστώ πολύ που γράφετε τις απόψεις σας για το θέμα που έθεσα. Είναι πολύ σπουδαία τα λόγια σας και οι εμπειρίες σας. Έχετε πολύ δίκιο. Και για τον κόσμο και τα λόγια του, και για τις αντοχές, και για την εμφάνιση. Νιώθω λίγο ανασφάλεια με τον κόσμο. Έχω μείνει αρκετά μέσα στο σπίτι από την αρχή της εγκυμοσύνης μου και μέχρι σημερα,  και τώρα όταν βγαίνω έξω με το παιδί νιώθω πως όλοι είναι κακοπροαιρετοι, ότι με κοιτάζουν παράξενα, ότι είναι έτοιμοι να με προσβάλουν, να με σπρώξουν ενδεχομένως από απροσεξία,να επιβληθούν των περιστάσεων. Είμαι λίγο ευάλωτη είναι και ο κόσμος κακός και φοβάμαι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...