Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

1 minute ago, nini84 είπε:

Οχι δεν εκανα.

νομιζω πως λενε αν βγαινουν δυο μερες η και παραπανω θετικα να κανεις να δεις αν αρνητικοποιηθηκε....γτ αλλιως σημαινει μενει ψηλα η LH...να το δεις και σε αυτο τον κυκλο με τεστακια ...τυχαιο γεγονος θα ηταν βεβαια!ο επομενος θα ναι μια χαρα κυκλος!παντως πιστευω βοηθανε πολυ κοριτσια τα τεστ!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέραααα!!! Εδω ο καιρος σημερα, ευτυχώς, ειναι καπως καλύτερος!! Εχει βγει ο ήλιος, εχει αέρα κ για να πω την αλήθεια δεν εχω βγει ακομα απ το σπίτι να δω αν εχει κρυο... χιχιχι

νινι84 σου λεω, κατι παθαίνει ο οργανισμός μας!!! Σκέψου το θετικό παντως... για φαντάσου να καθυστερούσε, αντί να ερχοταν νωρίτερα;; δεν ξερω τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!χιονισε κ σε μας σημερα.να δω ποτε θα παω για το.δοντι.προς.το παρον αναβαλλεται.ελπιζω να μην πονεσει.

μαρτη μου τωρα που τα ειδα μαζεμενα.θυμηθηκα τι περασες..με το καλυτερο αποτελεσμα βεβαια!η μαρτη μας ειναι παραδειγμα προς μιμηση κοριτσια!

φιλακια σε ολες.θα ανεβασω κ πινακακι σε λιγο.

On 4/1/2017 at 7:56 ΜΜ, vikib είπε:

τυχερο πινακακι!!!!

rena87       ?????

marakif1990

abbot        26/1

nini84

moutzoura2016       16/1

elektragr          12/1

σαμμερ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....εμεις παιξαμε χιονοπολεμο κ πριν λιγο μαζευτηκαμε...ολο χαρα το πουλακι μου....μαρτη μου σε ρωτησα για τα νευρα γιατι μου βγαζεις πολλη ηρεμια....κ αναρωτιομουν πως εγω νευριαζω κ φωναζω καμια φορα με ενα μωρο κ αλλοι ανθρωποι ειναι τοσο ηρεμοι με τρια ή τεσσερα...κατι κανω λαθος....νινι τον αλλο μηνα παλι κοριτσακι μου...μπορει κ να κρυωσες κ να αλλαξε για λιγο ο κυκλος σου...ηλεκτρα αυριο η μεγαλη μερα???? Κ μετα η μουτζουρα???απιστευτο πως περνανε οι μερες.τονια κ εγω στον γιο μου νομιζα οτι δεν περνουσε ο καιρος ενω στην τελευταια ατυχη εγκυμοσυνη περνουσε νερακι κ χαιρομουν.....μαρτη μου εγω μαζι σου...να φερεις στη ζωη κ το αλλο σου μπουμπουκακι που σε περιμενει.....ρενα τπτ???ξανα εκανες τεστ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου, θα το ξαναπώ γιατί όντως μας μπερδεύουν αυτά τα τεστ ωορρηξίας: ένα είναι το θετικό, το πιο έντονο που θα δείτε, δεν πα να έχετε δει και έντονα τις προηγούμενες μέρες ή τις επόμενες, το πιο έντονο απ' όλα είναι το θετικό: εξ ου και το δείτε η ωορρηξία ΘΑ γίνει (δεν έγινε ακόμα) μέσα στις επόμενες 12 με 48 ώρες, οπότε καλό είναι να υπάρχει σπέρμα ήδη μέσα από την προηγούμενη ή την ίδια μέρα και να μπει και τις επόμενες, χαχα, τα λέω λίγο χύμα. Επίσης, μόλις αρχίσει να ροζίζει η γραμμή να κάνετε πρωί και απόγευμα τεστ για να πετύχετε το θετικό, ή αλλιώς σεξ μέρα παρά μέρα για να είστε σίγουρες εκείνες τις μέρες. Μετά το θετικό, όσες ροζ γραμμές κι αν δείτε σημαίνει απλώς ότι αρχίζει και πέφτει η ωχρινοτρόπος ορμόνη (LH) και έγινε η ωορρηξία. 

Το λέει και στις οδηγίες αν διαβάσετε, το θετικό είναι το ίδιο έντονο ή και πιο έντονο από τη γραμμή ελέγχου.

Σαμμερ μου, όλα μες στο πρόγραμμα είναι, ειδικά μετά τα 3 νομίζω γίνεται δεύτερη φύση η ψυχραιμία, έχουν συσσωρεύσει εμπειρία από καταστάσεις ταραχής και πανικού με 3 ζουζούνια και πάνω! 

Γύρισε το αντράκι μου και έλαμψε ο κόσμος!!! :wub:

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μουτσουριτσα μου καλα ειναι!!!τωρα κοιμηθηκε και τρεχω να λανω δουλιτσες..Η αυχενικη τωρα γινεται!εως τον 3ο μηνα..νομιζω 12-13η εβδομαδα.

Τονια,ολα καλα θα ειναι!!!!θα δεις αρκετα μεγαλο το σπορακι σου!!

Νινι,λογικο 10η μερα ωορρηξία αν αδιαθετησες στις 23ημέρες....εγω εκανα 14-16η και το μηνα που ενεινα εγκυος 10η....καπου εκεί..το βλεπουμε και απο τα υγρα...την ημερα της ωορρηξιας ειναι σαν το ασπραδι αβγού.(συγνωμη για την περιγραφη)

Οσο για τα τεστ..οπως τα λεει η Τζο ειναι..ενα ειναι το θετικο,αυτο που θα ειναι εντονο κοκκινο!

Βικακι ειδατε ασπρη μερα!!εε;;;

Link to comment
Share on other sites

αααα τι ωραια Σαμμερακι μου!!!ποση χαρα τους δινει το χιονι!εδω εμεις και το χαζευουμε σαν παιδια!!!!

το ηλεκτρακι αναμενει αυριο!η Ρενα που ειναι σημερα να ξερα!!!!να ναι καλα?

μετα τα μουτρα μου ναι!ποναει η μεση μου σημερα εμενα....φφφ κοριτσια δεν με πιανει εμενα αυτο πριν την περιοδο..με ειχε πιασει στη βιοχημικη...μεση και στηθος!δεν μπορουσα να σταθω και να σας πω την αληθεια εχω ενα φοβο μην εχω παλι τα ιδια.....

21 minutes ago, Jo sephine είπε:

Κορίτσια μου, θα το ξαναπώ γιατί όντως μας μπερδεύουν αυτά τα τεστ ωορρηξίας: ένα είναι το θετικό, το πιο έντονο που θα δείτε, δεν πα να έχετε δει και έντονα τις προηγούμενες μέρες ή τις επόμενες, το πιο έντονο απ' όλα είναι το θετικό: εξ ου και το δείτε η ωορρηξία ΘΑ γίνει (δεν έγινε ακόμα) μέσα στις επόμενες 12 με 48 ώρες, οπότε καλό είναι να υπάρχει σπέρμα ήδη μέσα από την προηγούμενη ή την ίδια μέρα και να μπει και τις επόμενες, χαχα, τα λέω λίγο χύμα. Επίσης, μόλις αρχίσει να ροζίζει η γραμμή να κάνετε πρωί και απόγευμα τεστ για να πετύχετε το θετικό, ή αλλιώς σεξ μέρα παρά μέρα για να είστε σίγουρες εκείνες τις μέρες. Μετά το θετικό, όσες ροζ γραμμές κι αν δείτε σημαίνει απλώς ότι αρχίζει και πέφτει η ωχρινοτρόπος ορμόνη (LH) και έγινε η ωορρηξία. 

Το λέει και στις οδηγίες αν διαβάσετε, το θετικό είναι το ίδιο έντονο ή και πιο έντονο από τη γραμμή ελέγχου.

Σαμμερ μου, όλα μες στο πρόγραμμα είναι, ειδικά μετά τα 3 νομίζω γίνεται δεύτερη φύση η ψυχραιμία, έχουν συσσωρεύσει εμπειρία από καταστάσεις ταραχής και πανικού με 3 ζουζούνια και πάνω! 

Γύρισε το αντράκι μου και έλαμψε ο κόσμος!!! :wub:

 

καλως τον δεχτηκες Τζο μου!!!!!αντε τωρα να ειστε ολοι παρεουλα!!!!εγω με τα clear blue σωθηκα...ειναι ακριβα το ομολογω αλλα πολυ ξεκαθαρα κοριτσια!δεν ειναι για καθε μηνα ομως απο οικονομικη αποψη....μακαρι να μας ηταν αχρειαστα και να μεναμε οσες προσπαθουμε ολες τωρα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, μουτζουράκι! Αυτά τα συμπτώματα που λες τα κάνει η εγκυμοσύνη, δεν έχει διαφορά αν είναι βιοχημική ή όχι, δεν είναι δυνατόν ιατρικώς δηλαδή, δεν έχει άλλα συμπτώματα η μια, άλλα η άλλη! Οπότε σκέψου πολύ πολύ θετικά! Για τα τεστάκια καλά έκανες, μάλλον έπιασαν τόπο! :) Εγώ είχα παραγγείλει καμιά 50ριά ιντερνετικώς, όχι κλίαρ μπλου, και όταν ξεκινήσουμε θα τα κάνω με το σωρό, χαχα, ένα μήνα που τα είχα δοκιμάσει μου είχαν δείξει μια χαρά κι εύχομαι να μη χρειαστώ κι άλλα! αν και σε έναν κύκλο που τα δοκίμασα είχα χαλάσει 15 περίπου!

  • Μου αρέσει 2

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μουτζουρα μου δεν ηξερα οτι ειχες περασει κατι τετοιο. Λυπαμαι. 

Μην σκεφτεσαι ομως ετσι...σε παρακαλω. Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη. Ισως φταινε τα χαπακια. 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

αααα τι ωραια Σαμμερακι μου!!!ποση χαρα τους δινει το χιονι!εδω εμεις και το χαζευουμε σαν παιδια!!!!

το ηλεκτρακι αναμενει αυριο!η Ρενα που ειναι σημερα να ξερα!!!!να ναι καλα?

μετα τα μουτρα μου ναι!ποναει η μεση μου σημερα εμενα....φφφ κοριτσια δεν με πιανει εμενα αυτο πριν την περιοδο..με ειχε πιασει στη βιοχημικη...μεση και στηθος!δεν μπορουσα να σταθω και να σας πω την αληθεια εχω ενα φοβο μην εχω παλι τα ιδια.....

καλως τον δεχτηκες Τζο μου!!!!!αντε τωρα να ειστε ολοι παρεουλα!!!!εγω με τα clear blue σωθηκα...ειναι ακριβα το ομολογω αλλα πολυ ξεκαθαρα κοριτσια!δεν ειναι για καθε μηνα ομως απο οικονομικη αποψη....μακαρι να μας ηταν αχρειαστα και να μεναμε οσες προσπαθουμε ολες τωρα!

Βρε μουτζουρα μου! !!!!Γιατί? ??? Έχεις τέλεια συμπτώματα και την προηγούμενη φορά ήταν εγκυμοσύνη. Μπορεί για κάποιο λόγο να μην προχώρησε αλλά κάθε φορά θα σκέφτεσαι το χειρότερο? ? Ναι σε μαλώνω! ! Έχει δίκιο η Τζο.  Εγκυμοσύνη είναι εγκυμοσύνη.  Τα υπόλοιπα έρχονται μετά.  Θα πρέπει να χαίρεσαι να ελπίζεις και να προσέχεις.  Μην σκέφτεσαι αρνητικά σε παρακαλώ! !!!!! Όλα πάνε καλά αυτή τη φορά! !!! :)

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου πολύ σας αγαπώ για το "μαλωμα":)

Εχετε απολυτο δικιο!!!θετικη σκέψη και βλέπουμε... Λιγες μέρες εμειναν.....

Που.είναι η Κερκυραία σήμερα; θα.μας βουρλισει που θα λεγε κ η ίδια;;;


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...