Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

9 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αγάπες μου γλυκές είμαι στην αναμονή.  Έχει πολύ κόσμο οπότε θα αργήσω να τελειώσω. Θα σας ενημερώσω όμως.  Στα γρήγορα σας διάβασα και έχω να πω : 

Ρενακι μου δεν είσαι κυκλοθυμικη.  Κι εγώ έτσι είμαι με τα ορμονικα και στην περίοδο και στην εγκυμοσύνη.  Υπομονή αγάπη μου και μάζεψε δυνάμεις για τον μήνα που έρχεται. 

Jane καλωσηρθες στην παρέα μας. Με το καλό να έρθει αυτό που λαχταράς!  Και ψυχραιμία! !

Σας φιλώ όλες πολύ πολύ και θα σας ενημερώσω.  

Αγαπούλα μου υπομονή στην αναμονή!!!! Είμαστε εδώ κ περιμένουμε εεεε εε...   τικ τακ...τικ τακ...  Σε περιμένει!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 minutes ago, Rena87 είπε:

Το filicine είναι φυλλιλο οξύ.. το οποίο είναι απαραίτητο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί συμβάλει στο σχηματισμό του νευρικου συστήματος του εμβρύου αλλά βοηθά και στη σύλληψη πολυ κατα τη διάρκεια των προσπαθειών κ εντελώς ακινδυνο. Το περνούν πολλές κοπέλες όταν ξεκινούν για μωρό.. 

ναι ναι κ εγω  παιρνω φυλλικο...μου εχει δωσει το iofolen βεβαια κοριτσια!εχει και ω3 αυτο!ειναι λιγο πιο τσιμπημενο στην τιμη αυτο....


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα τον Αύγουστο όπου 2 μηνών απεβαλα...  τον επόμενο μήνα πιάστηκα πάλι αμέσως όπως κ την πρώτη αλλά δεν προχώρησε..βιοχημικη.  έκανα υστεροσκοπηση και βρήκαμε διαφραγματακι  στη μητρα το οποίο κ αφαίρεσαμε γιατί αυτό εμποδίζε το μωράκι μου να μεγαλώσει κ γιαυτό είχα τις αποβολες. Άφησα ένα μήνα μετά το χειρουργείο να ηρεμήσω κ τώρα ήταν ο πρώτος μήνας που άρχισα ξανά κ πολύ κακώς εγώ περίμενα ότι θα ναι πάλι τόσο εύκολα κ ότι θα πιάσω πάλι με την πρώτη.  Ε.. μέγα λάθος! Αδιαθετησα σήμερα.. οπότε τον επόμενο μήνα δε θα μου τη γλυτώσει το σπορι που μου κανει κόλπα!!!!  Να το πάρεις λοιπόν το filicine.  Ένα κάθε μέρα... 

8 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ναι ναι κ εγω  παιρνω φυλλικο...μου εχει δωσει το iofolen βεβαια κοριτσια!εχει και ω3 αυτο!ειναι λιγο πιο τσιμπημενο στην τιμη αυτο....

Είναι καλό κ το iofolen αγάπη.  Αφού στο πε κ ο γιατρός σου!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rena87 είπε:

Εγώ ξεκίνησα τον Αύγουστο όπου 2 μηνών απεβαλα...  τον επόμενο μήνα πιάστηκα πάλι αμέσως όπως κ την πρώτη αλλά δεν προχώρησε..βιοχημικη.  έκανα υστεροσκοπηση και βρήκαμε διαφραγματακι  στη μητρα το οποίο κ αφαίρεσαμε γιατί αυτό εμποδίζε το μωράκι μου να μεγαλώσει κ γιαυτό είχα τις αποβολες. Άφησα ένα μήνα μετά το χειρουργείο να ηρεμήσω κ τώρα ήταν ο πρώτος μήνας που άρχισα ξανά κ πολύ κακώς εγώ περίμενα ότι θα ναι πάλι τόσο εύκολα κ ότι θα πιάσω πάλι με την πρώτη.  Ε.. μέγα λάθος! Αδιαθετησα σήμερα.. οπότε τον επόμενο μήνα δε θα μου τη γλυτώσει το σπορι που μου κανει κόλπα!!!!  Να το πάρεις λοιπόν το filicine.  Ένα κάθε μέρα...

Λυπάμαι γι αυτές τις ατυχίες όμως όλα μες στο πρόγραμμα είναι...εισαι φουλ γόνιμη πάντως,τόσο εύκολα που έπιασες 2 φορες! θέμα χρόνου είναι,μην σκας που αδιαθέτησες σήμερα!! Κι αυτή τη φορά θα είναι τελειομηνη!
Τι είναι η βιοχημική; δεν το έχω ξανακούσει...


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 minutes ago, jane.austen είπε:

Λυπάμαι γι αυτές τις ατυχίες όμως όλα μες στο πρόγραμμα είναι...εισαι φουλ γόνιμη πάντως,τόσο εύκολα που έπιασες 2 φορες! θέμα χρόνου είναι,μην σκας που αδιαθέτησες σήμερα!! Κι αυτή τη φορά θα είναι τελειομηνη!
Τι είναι η βιοχημική; δεν το έχω ξανακούσει...

Βιοχημικη  κύηση είναι η κύηση, που ενώ επιτυγχάνεται η γονιμοποίηση του ωαρίου από το σπερματοζωάριο, η ανάπτυξη διακόπτεται σε αρχικο στάδιο. 

Στην περίπτωση αυτή το τεστ εγκυμοσύνης βρίσκεται θετικό, η κύηση όμως δεν θα προλάβει να προοδεύσει μέχρι την υπερηχογραφική επιβεβαίωση, κάτι που θα την χαρακτήριζε κλινική.

Η αιτία της αποτυχίας της προόδου μιας κύησης σε αυτό το στάδιο στατιστικά έχει ως συχνότερο αίτιο ενδογενές πρόβλημα των συγκεκριμένων αρχέγονων κυττάρων της κύησης (του συγκεκριμένου δηλαδή ωαρίου και σπερματοζωαρίου που συνεισέφεραν για την κύηση), και σε καμία περίπτωση δεν επιβεβαιώνει κανενός είδους πρόβλημα που θα αφορούσε την γονιμότητα του ζεύγους.


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

ειστε πολλες οι ρενες στη κερκυρα η παιζει να σε ξερω; μου θυμιζεις πολυ μια συμφοιτητρια μου... Αλλα αν υοθεσω πως το 27ειναι ηλικια μαλλπν δεν εχει σχεση με τη γρια σαγκρε. Παντως μπορειτε να τρελανετε ανθρωπο βρε κοπελια εσεις κι οι ικαριωτες...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sangreluna είπε:

ειστε πολλες οι ρενες στη κερκυρα η παιζει να σε ξερω; μου θυμιζεις πολυ μια συμφοιτητρια μου... Αλλα αν υοθεσω πως το 27ειναι ηλικια μαλλπν δεν εχει σχεση με τη γρια σαγκρε. Παντως μπορειτε να τρελανετε ανθρωπο βρε κοπελια εσεις κι οι ικαριωτες...

Ότι μπορούμε..μπορούμε! Βουρλισιααααα! Εγγύηση! Εγώ νοσηλευτικη τελείωσα στη Λάρισα! Εσυ;;  κ η ηλικία 30


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sangreluna είπε:

α οχι νταξει αθηνα τελειωσα και 36 γρια σαγκρε ειπαμε μπορειτε λεμε μ αυτη τη κοπελια τα χα δει ολα απαπα αλλα κι αυτη η παστιτσαδα σας.ολα τα λεφτα...

Χαχαχαχα κ άμα είναι και κοκκορος παστιτσαδα..εκεί να δεις....  σου φεύγει το τσερβέλο....


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, vikib είπε:

το περασαμε χθες κ προχθες..ολη μερα πανω μου να τρωει κ να λιωνει στον υπνο μονο στην αγκαλια μου.δ θυμαμαι βδομαδες αλλα για αλμα υποψιαζομαι

Ακριβως τα ιδια Βικακι μου ..

Τι κανεις οταν εισαι μονη και σε χρειαζεται και η Ιωαννα;;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sangreluna είπε:

ξερω σου λεω εχω φαι σπιτικο με μακαρουνια κοκορα και τεσσερα πιπερια δε θυμαμαι να χω σκασει περισσοτερο απο φαι.

Χαχαχαχα.... φωτιές θα έβγαλες  μετά... 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά.  3,4 εκατοστά.  Όλα φυσιολογικα.  Σε 2 βδομάδες θα κάνουμε και την αυχενική! 

Μπράβο μπράβο μπράβο αγάπη μου!!!! Αντε.. χαιδεψε.. φιλησε το μου κ πήγαινε το για ύπνο γιατί το κουράσες σήμερα.. !!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...