Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα! 

Σαμμερακι μου, κι εγώ θα είχα αγχωθει,  παρόλο που όπως τα περιγράφεις δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Τα χαίρομαι τα περίεργα παιδιά,  που τους αρέσει να ανακαλύπτουν. 

Τόνια μου, μετά την αυχενική ηρεμείς. Με το καλό.  Θα σας πει και πιθανό φύλο και αρχίζουν τα όνειρα!  Όσο μπορείς να προσέχεις και από δουλειές τα απαραίτητα! 

Βίκυ, είσαι πολύ καλή μαμά!  Μακάρι, όταν έρθει το δεύτερο να τα καταφέρνω τόσο καλά όσο εσύ! Έχεις δοκιμάσει να βάλεις το μικρό σε σλινγκ; Θα σε βοηθούσε να ελευθερώσεις το άλλο σου χέρι. Η μικρή μου ζεσταινόταν και δεν καθόταν. 

Μουτζούρα, πλησιάζουν οι μέρες!  Εύχομαι μία τεράστια χοριακή! 

Κορίτσια, εύχομαι σύντομα θετικά τεστάκια/ χοριακές, να γεμίσει μπεμπάκια το καφέ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 minute ago, Ioio είπε:

Καλημέρα και από εμένα! 

Σαμμερακι μου, κι εγώ θα είχα αγχωθει,  παρόλο που όπως τα περιγράφεις δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Τα χαίρομαι τα περίεργα παιδιά,  που τους αρέσει να ανακαλύπτουν. 

Τόνια μου, μετά την αυχενική ηρεμείς. Με το καλό.  Θα σας πει και πιθανό φύλο και αρχίζουν τα όνειρα!  Όσο μπορείς να προσέχεις και από δουλειές τα απαραίτητα! 

Βίκυ, είσαι πολύ καλή μαμά!  Μακάρι, όταν έρθει το δεύτερο να τα καταφέρνω τόσο καλά όσο εσύ! Έχεις δοκιμάσει να βάλεις το μικρό σε σλινγκ; Θα σε βοηθούσε να ελευθερώσεις το άλλο σου χέρι. Η μικρή μου ζεσταινόταν και δεν καθόταν. 

Μουτζούρα, πλησιάζουν οι μέρες!  Εύχομαι μία τεράστια χοριακή! 

Κορίτσια, εύχομαι σύντομα θετικά τεστάκια/ χοριακές, να γεμίσει μπεμπάκια το καφέ! 

Τι είναι πάλι το σλινγκ  ιοιο μου; πω πω μαθήματα που χρειαζομαιιιιιι.... δεν ξέρω τίποτα...

23 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Ευχατιστω κοριτσια.ρενακι με ηρεμησες...ναι λιγες σταγονες ηταν απο το βραδυ....εξατμιστηκαν κιολας αλλα αγχωθηκα....

Λογικό που αγχώθηκες αλλά με τα δεδομένα που έχεις..δεν θα πάθει τίποτα καλό μου!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

είναι κτ σαν το μάρσιπο, αλλά κατάλληλο και για νεογέννητο. Αν γράψεις σλινγκ ή ρινγκ σλινγκ στο Google θα  σου βγάλει εικόνες πολλές.  Βοηθάει όταν το μωρό σου θέλει αγκαλιά συνέχεια.  Είναι και αγκαλιά έχεις και άνεση κινήσεων, μοιράζεται το βάρος και στο υπόλοιπο σώμα,  όχι μόνο στα χέρια. 

Μην αγχώνεσαι όλες στην εγκυμοσύνη τα μάθαμε και πόσα πράγματα μαθαίνουμε και στην πορεία! Καλά να είμαστε να ψάχνουμε

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Rena87 είπε:

Τι είναι πάλι το σλινγκ  ιοιο μου; πω πω μαθήματα που χρειαζομαιιιιιι.... δεν ξέρω τίποτα...

χαχαχαχα!κοιτα αγχος!!!βρε τι θα μας λενε μετα τα κοριτσια?θα κανουμε σεμιναριο εδω...ετοιμες θα ειμαστε σου λεωωωω:)

καλημερα Ιοιο μου!!!ναι κοντευουν και μενα οι μερες!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, Τονι@ είπε:

Δεν γίνεται να μειωθούν.  Απλά αν κάποια μέρα δεν νιώθω καλά (μακριά από εμας)θα πάρω τηλέφωνο και δεν θα πάω καθόλου. Στην εξωτικη  Αθήνα είμαι κι εγω.  .

Αμάν αμαν ..Αθήνα κ δρομολόγια ε;!  Υπομονη ματάκια μου.. Να περάσει το δυσκολο κομματι του 3μηνου και μετά θα είναι λίγο πιο εύκολα να το πω;;  έτσι ακούω κ εγώ..έτσι λέω... 

23 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

χαχαχαχα!κοιτα αγχος!!!βρε τι θα μας λενε μετα τα κοριτσια?θα κανουμε σεμιναριο εδω...ετοιμες θα ειμαστε σου λεωωωω:)

καλημερα Ιοιο μου!!!ναι κοντευουν και μενα οι μερες!!!

Χαχα.. αγχωνομαι ρε μουτζουρακι.. ακούω τόσα εδώ μέσα κ δεν έχω ιδέα τι είναι.. ποτε θα τα μαθω;;; πρέπει να τα ξέρω από πριν...  η πλάκα είναι ιοιο μου ότι δεν ξέρω ούτε τι είναι το μαρσιπο..χαχα..  αλλά κατάλαβα από την περιγραφή σου..  σαν αυτά που βλέπω έξω βόλτα τις μανουλες κ τα έχουνε μπροστά στο στήθος  τους κρεμασμενα;; μια το είχε με κάτι που ήταν δεμένο σα φουλάρι..  ΜΑ πώς την αλήθεια το φοβάμαι.. το βλέπω κ νομιζω οτι θα λυθεί κ θα πέσει το μωρό.. 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rena87 είπε:

Αμάν αμαν ..Αθήνα κ δρομολόγια ε;!  Υπομονη ματάκια μου.. Να περάσει το δυσκολο κομματι του 3μηνου και μετά θα είναι λίγο πιο εύκολα να το πω;;  έτσι ακούω κ εγώ..έτσι λέω... 

Χαχα.. αγχωνομαι ρε μουτζουρακι.. ακούω τόσα εδώ μέσα κ δεν έχω ιδέα τι είναι.. ποτε θα τα μαθω;;; πρέπει να τα ξέρω από πριν...  η πλάκα είναι ιοιο μου ότι δεν ξέρω ούτε τι είναι το μαρσιπο..χαχα..  αλλά κατάλαβα από την περιγραφή σου..  σαν αυτά που βλέπω έξω βόλτα τις μανουλες κ τις έχουμε στην κοιλιά τους κρεμασμενα;; μια το είχε με κάτι που ήταν δεμένο σα φουλάρι..  ΜΑ πώς την αλήθεια το φοβάμαι.. το βλέπω κ νομιζω οτι θα λυθεί κ θα πέσει το μωρό.. 

χαχαχαχα !σε λατρευωωωω απλα!!!ναι νομιζω αυτο ειναι το σλινγκ...το φουλαρι το δεμενο!!!

θα τα μαθουμε βρε!δεν μας φοβαμαι!εχουμε υλικο εδω...θα δεις διαβασμα που θα πεσει....θα ειμαστε μελετηρες μανουλες...ετοιμοπολεμες!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rena87 είπε:

Αμάν αμαν ..Αθήνα κ δρομολόγια ε;!  Υπομονη ματάκια μου.. Να περάσει το δυσκολο κομματι του 3μηνου και μετά θα είναι λίγο πιο εύκολα να το πω;;  έτσι ακούω κ εγώ..έτσι λέω... 

Χαχα.. αγχωνομαι ρε μουτζουρακι.. ακούω τόσα εδώ μέσα κ δεν έχω ιδέα τι είναι.. ποτε θα τα μαθω;;; πρέπει να τα ξέρω από πριν...  η πλάκα είναι ιοιο μου ότι δεν ξέρω ούτε τι είναι το μαρσιπο..χαχα..  αλλά κατάλαβα από την περιγραφή σου..  σαν αυτά που βλέπω έξω βόλτα τις μανουλες κ τα έχουνε μπροστά στο στήθος  τους κρεμασμενα;; μια το είχε με κάτι που ήταν δεμένο σα φουλάρι..  ΜΑ πώς την αλήθεια το φοβάμαι.. το βλέπω κ νομιζω οτι θα λυθεί κ θα πέσει το μωρό.. 

Μην αγχώνεσαι κοριτσαρα μου.  Θα έχεις όλο τον καιρό να διαβάσεις να κάνεις έρευνα και θα τα μάθεις.  Τι θα κάνεις 9 μήνες? ??:-P


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Τονι@ είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσαρα μου.  Θα έχεις όλο τον καιρό να διαβάσεις να κάνεις έρευνα και θα τα μάθεις.  Τι θα κάνεις 9 μήνες? ??:-P

Εσύ διαβάζεις τονακι; να σου πω.. η κοιλιτσα σε τι φάση ειναι; έχει αρχίσει να φουσκωνει καθόλου η είναι πολύ νωρίς; 

3 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

χαχαχαχα !σε λατρευωωωω απλα!!!ναι νομιζω αυτο ειναι το σλινγκ...το φουλαρι το δεμενο!!!

θα τα μαθουμε βρε!δεν μας φοβαμαι!εχουμε υλικο εδω...θα δεις διαβασμα που θα πεσει....θα ειμαστε μελετηρες μανουλες...ετοιμοπολεμες!

Καλά από υλικό εδώ κ εμπειρίες.. άλλο τίποτα..  εγώ θα σας πριζω ..Να ξέρετε.. το δηλώνω από τώρα άμα θέλετε να με σουταρετε... Ναι..για τολμηστε.  .πλάκα το είπα.. χαχαχα...❤❤❤❤❤❤


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rena87 είπε:

Εσύ διαβάζεις τονακι; να σου πω.. η κοιλιτσα σε τι φάση ειναι; έχει αρχίσει να φουσκωνει καθόλου η είναι πολύ νωρίς; 

Καλά από υλικό εδώ κ εμπειρίες.. άλλο τίποτα..  εγώ θα σας πριζω ..Να ξέρετε.. το δηλώνω από τώρα άμα θέλετε να με σουταρετε... Ναι..για τολμηστε.  .πλάκα το είπα.. χαχαχα...❤❤❤❤❤❤

αααχχχχ εγω γτ δεν μπορω να σας βαζω καρδουλες????οταν βαζω απο το κινητο μου λεει οτι δεν τις αναγνωριζει!!!!και δεν με αφηνει να απαντησω! :-(

καλε που να πας?????μην το κουνησεις απο εδω!!!!

(σημερα ζαλιζομαι λιγο αγαπες!να ναι απο το ουτρο?ιδεα μου θα ναι!)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, vikib είπε:

ευτυχως τον επιασε ενα απογευμα που ηταν κ ο μπαμπας σπιτι κ την ανελαβε την επομενη τον αφησα στο πορτ μπεμπε ενα δεκαλεπτο ισα να κανω μακαρονια κ αλλη μια μερα παραγγειλαμε.οχι μονο λογω του μικρου,γενικα δ ειχα ορεξη.οταν θελω πχ να κοψω κανενα φρουτο στη μικρη τον βαζω ρηλαξ.το πρωι τον αφηνω στο διπλο κ χουζουρευει μεχρι να κανω πρωινο.δουλειες οταν ειναι ο αντρας μου.τα υπολοιπα με ενα χερι κ μαζι με τον μπεμπη.πχ στο πατωμα παζλ με την ιωαννα.αν χρειαζεται αλλαγμα η ιωαννα τον αφηνω λιγο να κλαψει.τι να κανω;

Μανίκι Βικακι...Αλλα ετσι ειναι.....προσαρμοζεσαι...

Δυσκολο πολυ ομως....ετσι μου φαίνεται.....πολυ σημαντικο η υποστήριξη του αντρα!!

Καλημερααααααααα!!!!

Δε εχω προλαβει να σας διαβασω....

2 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

αααχχχχ εγω γτ δεν μπορω να σας βαζω καρδουλες????οταν βαζω απο το κινητο μου λεει οτι δεν τις αναγνωριζει!!!!και δεν με αφηνει να απαντησω! :-(

καλε που να πας?????μην το κουνησεις απο εδω!!!!

(σημερα ζαλιζομαι λιγο αγαπες!να ναι απο το ουτρο?ιδεα μου θα ναι!)

Μουτσουριτσα επερνα ουτρο στην εγκυμοσυνη...απο αυτα ειναι....κολοικα τα βαζεις;;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

αααχχχχ εγω γτ δεν μπορω να σας βαζω καρδουλες????οταν βαζω απο το κινητο μου λεει οτι δεν τις αναγνωριζει!!!!και δεν με αφηνει να απαντησω! :-(

καλε που να πας?????μην το κουνησεις απο εδω!!!!

(σημερα ζαλιζομαι λιγο αγαπες!να ναι απο το ουτρο?ιδεα μου θα ναι!)

Χαχαχα..  εγώ δε μπορώ καμία φατσουλα  να βάλω από το κινητό πάρα μόνο καρδούλα .. καλό.;;; 

Εμένα πάντως κολπικα δεν μου έκαναν παρενεργειες.  Βέβαια εγώ έπαιρνα vasclor.ίσως το ουτρο αφού πειράζει από το στόμα να σε πειράζει κ κολπικα.  Αχ ας είναι εκεί μέσα σπορακι κ ας ζαλιζεσαι.  Να μη μιλάς καθόλου!! Πάρε κ άλλες ❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zamia είπε:

Μανίκι Βικακι...Αλλα ετσι ειναι.....προσαρμοζεσαι...

Δυσκολο πολυ ομως....ετσι μου φαίνεται.....πολυ σημαντικο η υποστήριξη του αντρα!!

Καλημερααααααααα!!!!

Δε εχω προλαβει να σας διαβασω....

Μουτσουριτσα επερνα ουτρο στην εγκυμοσυνη...απο αυτα ειναι....κολοικα τα βαζεις;;

Ζαμιακι γλυκο...καλημερα!!!τι κανει ο μικρουλης?κοιμαται στα ζεστα?

ναι κολπικα ...γιατι απο στομα μου ειπε θα ειχα παρενεργειες και για καλυτερη απορροφηση!ειχες και εσυ ζαλαδα αν κ κολπικα?νιωθω μια ασταθεια...πχ οταν καθομαι κ πρεπει να σηκωθω να παρω εναν φακελο τωρα στο γραφειο...καθιστη δεν το πολυνιωθω!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Μουτζουρα κολπικα δεν ειχα τπτ κ τα εβαζα 3 μηνες...κρατιεσαι ρε θηριο κ δεν κανεις τεστ....μπραβο....ρενακι μου κανε το μωρακι κ οτι θελεις εδω ειμαστε......εγω ηξερα πολλα για εγκυμοσυνες  γιατι ηθελα να γινω μαια κ διαβαζα πολυ..αλλα απο νεογεννητα δεν ηξερα κ εκανα κ τα λαθη μου....δεν πειραζει ομως ετσι μαθαινουμε.....λαθη ολοι κανουν....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Rena87 είπε:

Εσύ διαβάζεις τονακι; να σου πω.. η κοιλιτσα σε τι φάση ειναι; έχει αρχίσει να φουσκωνει καθόλου η είναι πολύ νωρίς; 

Καλά από υλικό εδώ κ εμπειρίες.. άλλο τίποτα..  εγώ θα σας πριζω ..Να ξέρετε.. το δηλώνω από τώρα άμα θέλετε να με σουταρετε... Ναι..για τολμηστε.  .πλάκα το είπα.. χαχαχα...❤❤❤❤❤❤

Εγώ αγάπη μου το ήθελα εδώ και 4 χρόνια αυτό το παιδί οπότε έχω ήδη διαβάσει αρκετά πράγματα.  Έχω βέβαια ακόμα πολλά να μάθω.  Τώρα θέλω να διαβάσω περισσότερο για το θηλασμό.  Η κοιλιά μου είναι σαν να έχω πρηστεί από χορταρικά.  Τα παντελόνια που φόραγα και ήταν λίγο μεγάλα τώρα είναι ίσα ίσα στη μέση μου αλλά ακόμα τα φοράω.  Πιστεύω ότι σε 2 ή 3 βδομάδες θα αρχίσω να νιώθω πιο έντονατη διαφορα.  Πάντως αν κάποιος δεν το ξέρει δεν το καταλαβαινει. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...