Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Φου ποσα γραψατε;

Τζο περιγραφεις το μ2

Κοριτσια οσες τα ζουζουνια ξυπνανε βραδυ δοκιμαστε να τα ταισετε λιγο παραπανω... Κανονικο φαι κρεμα βρωμης γιαουρτι κλπ

Ζαμιακι τωρα τιποτα σαν να δινεις εξετασεις ηρεμησε κι ολα θα γινουν

Κι εμεις μονα μας ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ, σάνγκρε, χαίρομαι που έχει κι άλλη μια μαμά τα ίδια ως προς τη συμπεριφορά! Λοιπόν, ο δικός μου τον αγλέουρα τρώει, κι από στήθος και από στερεές. Το είχα αποδώσει στο ότι είναι αεικίνητος και ζιζάνιο, αλλά τώρα που λες και για τον μικρό σου που όμως κοιμάται μια χαρά πάει κι αυτό. Είναι ο ύπνος στο κάθε παιδί! Εγώ έκανα 4 χρόνια να κοιμηθώ σερί ως παιδάκι


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζο ποτε δεν ειναι αρκετο το φαιμη μετρας γραμμαρια δς του οσο πειναει δε βαζει ο νου σου ποσο πινανε τα αρσενικα ωρες ωρες. Ακριβως το ιδιο ειναι τον ξερω σαν να το βλεπω μπροστα μου.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ εγω το λεγα αναποδιασμενο για αυτο σε μπανιερακι δε μπηκε ποτε σε καοτσι με ζορια στο μαρσιπο κοπανιοταν ακομα και στο καθισματακι φαγητου με τιποτα αφου εξεταζω το να ειμαστε υπερκινητικα αλλα μου λενε μια χαρα ειν το παιδι επισης ειναι τρομερος θεατρινος και κανει απιστευτες αγκαλιτσες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαμερακι καταλαβαίνω τον πόνο σου αλλά επειδή συνέβη μία φορά δεν σημαίνει ότι θα ξανασυμβεί!! Με το καλό να έρθει όταν θα είστε έτοιμοι και ψυχικά και σωματικά!!

Jo κι εμένα στην αρχή ξυπνούσε μόνο μία φορά έτρωγε και ξανά κοιμόταν, κι εμείς 10 μηνών βγαλαμε το πρώτο δοντακι!! Ευτυχώς ξυπναει και με στήθος ξανακοιμαται αμέσως δεν έχουμε κλάματα και επιπλέον ξενυχτιαγια τον θυμό του μπομπιρακου σου προσπάθησε όταν θυμώνει να του αποσπας την προσοχή με κάτι άλλο και να του περνάει...θέλει γενικά υπομονή αλλά αξίζει τον κόπο!!

Ή Μελίνα είναι 17 μηνών τώρα!!

Μει ται δεν βρήκα αλλά εψαχνα για μία φίλη στο δεύτερο θα πάρω γιατί με δύο θα ναι πιο δύσκολα! Όσο για το ότι είμαστε μονοι, αυτό που με πειράζει δεν είναι ότι δεν έχω βοήθεια έχω βρει την άκρη μου και τα προλάβαινω και ή Μελίνα είναι γενικα υσηχο παιδακι, αυτο που με τρώει μιας που είμαι μόνη μου όλη μέρα γιατί ο άντρας μου δουλεύει είναι ότι εν έχω τους δικούς μου να μοιράζονται τις χαρές και να έχει μία επαφή ή Μελίνα με κόσμο, την βγάζω και έχει συναναστροφές και με παιδιά και με μεγάλους αλλά δεν εν είναι το ίδιο...τέλος πάντως όλα καλά!ν

Ζαμιακι μου τι κανείς;; Πως τα πάτε;; Βολευεσαι με την κοιλιτσα σου;;

Μανουλα μια χαρούλα ειμαστε!!!!ο μπουμπουκος ειναι ψηλα και εχω ξεκινήσει λιγο περπάτημα..

Με τη κοιλιτσα δεν εχω θέμα..το κακο ειναι με τον πονο που εχω στους γοφους και ιδιαίτερα στην πλατη..:-(

Ποσο χαιρομαι που μας περιγράφεις το κοριτσι σου γλυκια μανουλα:D

Zαμιάκι, απίστευτο ναι! Κι αργότερα να δεις πόσο απίστευτο που θα το κρατάς αυτό το πλάσμα στην αγκαλιά σου! Εσύ έκανες ό,τι μπορούσες για την ενημέρωσή σου, από δω και πέρα μη φοβάσαι την πράξη. Η πράξη είναι δύσκολη στην αρχή, αλλά επειδή το ξέρεις, θα 'χεις πείσμα και θα το καταφέρεις όπως τόσες άλλες!

Σάμμερ, σου εύχομαι κι εγώ από καρδιάς τα καλύτερα από δω και πέρα, ένα υγιές σποράκι ή και δυο ακόμα αφού το θέλετε!

Μαμά μου, όλο αντιπερισπασμούς εννοείται, αμέσως του περνάει. Αλλά δεν ξέρω αν το αντιμετωπίζουν κι άλλες αυτό τόσο νωρίς, στα παιδάκια που ερχόμαστε σε επαφή δεν το έχω δει ποτέ. Κι είμαστε πολύ ήρεμοι άνθρωποι κι οι δύο. Γενικώς είναι καλό που εκφράζει και αρνητικά συναισθήματα και έχει επιμονή, ελπίζω όμως να το ξεπεράσει κιόλας αργότερα, δεν γίνεται πάντοτε να περνάει το δικό του και η ηλικία που βάζει κανείς όρια είναι πολύ πολύ αργότερα. Αλλά είναι και στο επίκεντρο σε δύο σόγια όπου δεν υπάρχουν άλλα εγγόνια και σε 3 θείες που δεν έχουν παιδιά καθόλου, οπότε έχει μάθει να κάνει αυτό που θέλει, πάντα υπάρχει κάποιος πρόθυμος να τον πάρει αγκαλιά, να του κάνει χατίρια κ.λπ. Το χαίρομαι, αλλά φαίνονται ήδη οι επιπτώσεις.

Η σχέση με τους παππούδες είναι κι αυτή πολύ ωραία όντως και ξεκουράζει και τους γονείς και είναι αλλιώς και για τα παιδιά, άλλου είδους αλληλεπίδραση. Αλλά χτίζεται και στα ταξίδια και στις διακοπές, κι εγώ έτσι μεγάλωσα, με παππούδες σε χωριά μακριά κι ακόμα τους αγαπάω και έχουμε στενή σχέση. Βέβαια θα ήθελα ξαδέρφια για τον μπέμπη μου και δεν έχουμε ούτε προβλέπεται, αλλά θα του κάνουμε αδερφάκι, οπότε κάτι γίνεται.

Ζοζεφινακι μου θα παλεψω οσο μπορω ειδικα με τον θηλασμο!!!θα ειμαι μαλλον μονο 5 μηνες συνεχομενα με το παιδακι μου...γι'αυτο θελω να του δωσω οτι περισσότερο μπορω!!μετα σιγουρα ο ενας θα λειπει απο τον αλλον και θα ειναι πιο δυσκολα...για την ωρα..σκεφτομαι το τωρα και ανυπομονω να τον παρω στα χερια μου!!!

Αλανακι ο μικρος σου!!!μου αρεσει που ειναι ζιζανιος..δραστηριος..αν και πιστευω πως ειναι δυσκολο για τους γονείς....:rolleyes::D

Γεια σας κοριτσάκια μου! Μας αλλάξανε το θέμα? Δυστυχώς δεν έχω διαβάσει πολλά από αυτά που σβήστηκαν...

Αντιγονάκι συγχαρητήρια για το πτυχίο!!!! Θα ανταμειφθείς για τον κόπο σου στο μέλλον ;) Μπράβο και για την υπομονή και την επιμονή σου! Χαίρομαι πολύ που είσαι ευτυχισμένη, να είσαι πάντα έτσι!

Βρε Οντετάκι!!!!!! Που είσαι εσύ??? Μας έλειψες! Πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σου! Πολλά φιλιά στην μπαλαρίνα σου! ;)

Ζαμιάκι μου διαβάζω ότι μαθαίνεις πολλά και όλα βαίνουν άριστα! :) Μπράβο κορίτσι μου! Πότε θα ξαναδείτε τον μπεμπούλη σας?

Τζο χαίρομαι που διαβάζω και δικά σου νέα! Με το καλό, καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σίγουρα θα ρθει γρήγορα το αδερφάκι!

Βίκυ μου συγχαρητήρια! Να τον χαίρεσαι, να είναι πάντα γερός και καλότυχος! Να είστε όλοι ευτυχισμένοι! Η Ιωάννα το πήρε μια χαρά βλέπω :) Πάντως και ζήλια να δείξει στο σπίτι είναι φυσιολογικό, μην την αποπάρεις. πολλά φιλιά!

Μάρτη μου διαβάζω τα καλύτερα νέα! Μπράβο που είσαστε τόσο καλά και ξετρελαίνετε τον κόσμο γύρω σας! :) Πολλά φιλιά κορίτσι μου!

Ρένα πώς είσαι?

Εγώ κορίτσια μου αδιαθέτησα και έχω ξεκινήσει προετοιμασία για ετ. Θα με δει ο γιατρός τη Δευτέρα που μας έρχεται και θα δούμε ποια μέρα θα γίνει. Λογικά μέχρι 28/11 θα την έχουμε κάνει.

όσο για την υστεροσκόπηση, εκτός από τον μεγάλο πολύποδα είχα κι άλλα μικρότερα πολυποδάκια και διάφραγμα...Ξέρει καμία να μου πει γι'αυτό?

Σας φιλώ και εύχομαι όλες μας να έχουμε τα καλύτερα και ομορφότερα νέα!

Γλυκο μου Ελενακη!!!!ποσο χαιρομαι με τα νεα σου!!με το καλο κοπελα μου!!!!

Εχουμε ραντεβου στις 22.11!Πίστεψε σαν τρελη το περιμενω!!!

Θα δεις σε λιγο θα λεμε για τα δικα σου ραντεβου!!Καλη επιτυχια!!!!!

Φου ποσα γραψατε;

Τζο περιγραφεις το μ2

Κοριτσια οσες τα ζουζουνια ξυπνανε βραδυ δοκιμαστε να τα ταισετε λιγο παραπανω... Κανονικο φαι κρεμα βρωμης γιαουρτι κλπ

Ζαμιακι τωρα τιποτα σαν να δινεις εξετασεις ηρεμησε κι ολα θα γινουν

Κι εμεις μονα μας ειμαστε...

Ειμαι χαλαρη Σαγκρε μου!!περιμενα να ημουν σγχωμενη αλλα μεχρι τωρα νιωθω καλα!!!

Πουλακι μου τι κανεις???πως εισαι?Περνάνε οι μερουλες σιγα σιγα..έρχεται η αυχενικη σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! 9κ5γεννηθηκε ο μικρούλης μου 2900γρ.ειμαστε στο δωμάτιο κ θηλαζουμε εδώ κ ώρες;ς αλλά δ μπόρεσα να σας γράψω νωρίτερα. Εγώ ανυπομονώ να περάσει η μέρα να σηκωθω αύριο πρωί πρωί. Νιώθω πολύ καλά για 6ωριτσες μετά. Η μικρή μια χαρά κοιμήθηκε με τον μπαμπά κ ήρθε μας είδε κ τον πήρε κ αγκαλιά!

Να σας ζήσει το μπουμπούκιιιιιιι :)


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσα γράψατε κορίτσια!

Jo, καλή επιτυχία! Κι εγώ έχω αρχίσει να το σκέφτομαι το δεύτερο, αλλά ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση. Νομίζω ότι ο σύζυγος πριν το καλοκαίρι δεν πείθεται.

Ζάμια μου, μια χαρά θα τα πας με το θηλασμό, ό, τι χρειαστείς είμαστε κι εμείς εδώ. Από τον τρίτο μήνα, μπορείς να κάνεις τράπεζα γάλακτος. Εγώ έβγαζα για ένα μήνα περίπου κάθε μέρα και ακόμα έχω. Αν χρειαστεί να λείψω, να έχω έτοιμη τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μη δινεις σημασια χαλαρα οσο θελει περνανε φασεις αν τρωει κρεμα ισως απαιτει πλεον κομματακια αλλιως βαλε καινουριες τροφες αλλαξε τη συνταγη δως του λιγοτερο πανωαπο ολα μη φρικαρεις και μη του δειχνεις πως αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πχ εμενα ειναι καλοφαγα γενικα και τα δυο αλλα περναμε φασεις πχ με το λαδι η την ντοματα η και με τη βρωμη ακομα κατι τα χαλαει ποιος ξερει δοκιμασε χαλαρα να θυμασαι πως το παιδι που πιναει τρωει ειδικα πριν το χρονο υπαρχει το ενστικτο της αυτοσυντηρησης μη φοβασαι δε παθαινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα γράψατε κορίτσια!

Jo, καλή επιτυχία! Κι εγώ έχω αρχίσει να το σκέφτομαι το δεύτερο, αλλά ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση. Νομίζω ότι ο σύζυγος πριν το καλοκαίρι δεν πείθεται.

Ζάμια μου, μια χαρά θα τα πας με το θηλασμό, ό, τι χρειαστείς είμαστε κι εμείς εδώ. Από τον τρίτο μήνα, μπορείς να κάνεις τράπεζα γάλακτος. Εγώ έβγαζα για ένα μήνα περίπου κάθε μέρα και ακόμα έχω. Αν χρειαστεί να λείψω, να έχω έτοιμη τη λύση.

Σ'ευχαριστω πολυ πολυ ιοιο μου!!!!!

Θα ηθελα να κανω τραπεζα γαλακτος:wink:

Τι κανει η μικρουλα???!!!:-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ιοιο, μόλις χαλαρώσετε λίγο με τη μπέμπα θα του 'ρθει! Εμένα από τον 7ο και έπειτα που έγινε παιδάκι κι αρχίσαμε να τον χαιρόμαστε τρελά και να κάνει απίστευτα κόλπα ο άντρας μου άρχισε να λέει για δεύτερο. Πιο πριν ήθελε μεν, αλλά ήταν τόση η κούραση και δεν το έπαιρνε απόφαση.

Εντωμεταξυ εγω το λεγα αναποδιασμενο για αυτο σε μπανιερακι δε μπηκε ποτε σε καοτσι με ζορια στο μαρσιπο κοπανιοταν ακομα και στο καθισματακι φαγητου με τιποτα αφου εξεταζω το να ειμαστε υπερκινητικα αλλα μου λενε μια χαρα ειν το παιδι επισης ειναι τρομερος θεατρινος και κανει απιστευτες αγκαλιτσες.

Αχ, κι εμένα έτσι κοπανιέται όταν δεν τον αφήνω να πιάσει κάτι, αφού στο τέλος όλα όσα δεν πειράζει τον αφήνω να τα δει και του εξηγώ τι είναι και πώς λειτουργεί. Εντάξει, κάθεται σε κάθισμα και καρότσι, αλλά αν του τη βιδώσει κοπανιέται, ακόμα και στον αέρα όταν τον έχουμε αγκαλιά κοπανιέται και κοκκινίζει από θυμό. Και δεν ξεχνάει! Θα επιμείνει μέχρι να τον αφήσεις να το κάνει. Έτσι και θέλει να φτάσει κάτι και τον εμποδίζουμε με το σώμα μας για πλάκα μας κάνει στην άκρη με το χέρι! Φύγε από δω! Και θεατρίνος όπως τα λες, βήχει για την προσοχή μας και για να ακούσει μπράβο μπράβο και επαίνους! Βήχει στην παιδική χαρά αν έρθει δίπλα μας άλλο αγοράκι ή κοριτσάκι για να τον προσέξουν, είναι αφασία! Στο μπανάκι, όπως τα λες, μόνο όρθιος εμένα να κρατιέται από την μπανιέρα, εντάξει μικρός καθόταν. Είναι μεγάλη λατρεία όμως να βλέπεις τόσο μικρά αντράκια με τόσο ισχυρή βούληση, είμαι σίγουρη ότι έχετε ρίξει πολύ γέλιο κι εσείς και τον καμαρώνετε :tongue:

Μας έπρηξαν χθες απ' το πρωί όντως

Ζάμια, τράπεζα γάλακτος σκέψου ότι εμείς κάθε βράδυ από εκεί πίνουμε ακόμα! Και χωρίς θήλαστρο. Αφού θα λείψεις μετά τον 5ο αξίζει πολύ να κάνεις, να πιει όσο μπορεί το μικράκι


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Μας αλλάξανε το θέμα? Δυστυχώς δεν έχω διαβάσει πολλά από αυτά που σβήστηκαν...

Αντιγονάκι συγχαρητήρια για το πτυχίο!!!! Θα ανταμειφθείς για τον κόπο σου στο μέλλον ;) Μπράβο και για την υπομονή και την επιμονή σου! Χαίρομαι πολύ που είσαι ευτυχισμένη, να είσαι πάντα έτσι!

Βρε Οντετάκι!!!!!! Που είσαι εσύ??? Μας έλειψες! Πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σου! Πολλά φιλιά στην μπαλαρίνα σου! ;)

Ζαμιάκι μου διαβάζω ότι μαθαίνεις πολλά και όλα βαίνουν άριστα! :) Μπράβο κορίτσι μου! Πότε θα ξαναδείτε τον μπεμπούλη σας?

Τζο χαίρομαι που διαβάζω και δικά σου νέα! Με το καλό, καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σίγουρα θα ρθει γρήγορα το αδερφάκι!

Βίκυ μου συγχαρητήρια! Να τον χαίρεσαι, να είναι πάντα γερός και καλότυχος! Να είστε όλοι ευτυχισμένοι! Η Ιωάννα το πήρε μια χαρά βλέπω :) Πάντως και ζήλια να δείξει στο σπίτι είναι φυσιολογικό, μην την αποπάρεις. πολλά φιλιά!

Μάρτη μου διαβάζω τα καλύτερα νέα! Μπράβο που είσαστε τόσο καλά και ξετρελαίνετε τον κόσμο γύρω σας! :) Πολλά φιλιά κορίτσι μου!

Ρένα πώς είσαι?

Εγώ κορίτσια μου αδιαθέτησα και έχω ξεκινήσει προετοιμασία για ετ. Θα με δει ο γιατρός τη Δευτέρα που μας έρχεται και θα δούμε ποια μέρα θα γίνει. Λογικά μέχρι 28/11 θα την έχουμε κάνει.

όσο για την υστεροσκόπηση, εκτός από τον μεγάλο πολύποδα είχα κι άλλα μικρότερα πολυποδάκια και διάφραγμα...Ξέρει καμία να μου πει γι'αυτό?

Σας φιλώ και εύχομαι όλες μας να έχουμε τα καλύτερα και ομορφότερα νέα!

Καλημέρα κορίτσια μου :D:D:D

Ελενάκη μου μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι ότι καλύτερο :) να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα +++++++ :tongue::tongue::tongue::tongue:


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...