Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Ζαμιακι μου χαιρομαι που σε βοηθησαν οθ συμβουλες της κυρα αγγελικης μια χαρα πανε ολα και γιαοτι αλλο μπαινεις και ρωτας χωρις αναστόλες.

Πιπι σου ευχηθηκα να σου ζησει δε θυμαμαι τις ευχες μου κοριτσακι

Μαμα συμβαινουν αυτα κι ειδικα η ζαμια δε παρεξηγει ξερει απ αυτα χιχιχι.

Τζο μου σειρα σου να καταφερουμε να βρεθουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

https://www.quakeroats.gr/pages/apolaystiko_kai_eykolo_prwino_

Μαρτακο αρπατο επισης δε σου ειπα αν ειναι να το βρασεις καλυτερα πρωτα να το κανεις σκονη στο μουλτι. Θα γινει πιο απαλη η υφη. Αν απλα ροσθεσεις βραστο καλυτερα ολοκληρο και το χτυπας μετα στο ραβδομπλεντερ παρεπιπτοντως αν δεν εχεις παρε επιβαλεται.αν σου τσινισουν με τη βρωμη δωσε φρουτο κι ας τους να κουρευονται.

Αμα τη βρασεις ανακατευεις συνεχεια γιατι κολλαει και σβολιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το πας και γω τπτ..ενώ νιώθω σα να έχω όλη μέρα.παω τσεκαρω τπτ.νιώθω και κάτι σαν τσιμπήματα-ηλεκτρισμο δε ξέρω πως να το ονομασω που και που σε διαφορά σημεία γύρω από τον αφαλό.εσυ έχεις τπτ?

Είμαι 3 μέρες με τρελά νεύρα και χάλια διάθεση. Το στηθος μου πρηστηκε κ πονάει η κοιλια μου όλη τη μέρα σχεδόν. Το χαρακτηριστικό των δύο προηγούμενων εγκυμοσύνων μου πάντως ήταν συνέχεια κλάμα και λαχανιασμα..πριν καν να φτάσω στη μέρα που υποτίθεται θα αδιαθετουσα. Ε..τωρα δεν το χώ... :(


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Γλυκα μου κοριτσακια καλησπερα!!! Σας εχασα γιατι ειχα πολλα τρεξιματα με απροοπτα στη δουλεια αλλα ευτυχως τωρα ολα καλα. Διαβαζα τα νεα σας στα γρηγορα αλλα μηδεν χρονος για επικοινωνια

Ζαμιακι και Πιπι να σας ζησουν τα υπεροχα νινακια σας, να εχουν υγεια κ τη χαρη του Θεου!!!!

Ρενα κ Βαλεντινα οσο δεν ερχεται παντα υπαρχει ελπιδα!!! Ευχομαι τα σπορακια σας να ειναι η αιτια της καθυστερησης!!! :P:p:p

Μουτζουριτσα μου μη ντρεπεσαι να λυνεις ολες σου τις αποριες στο γιατρο σου κ αν κατι σε παραξενευει δεν εχεις τιποτα να χασεις να ζητησεις κ μια δευτερη γνωμη.

Οσο για μενα ειμαι στη 10η μερα του κυκλου κ ακομη δεν αξιωθηκα να αρχισω τα τεστ ωορρηξιας... μαλλον αυριο πρεπει να ξεκινησω. Απο τη μια θελω να ξερω ποτε ακριβως εχω ωορρηξια απο την αλλη ομως με αγχωνει η ολη διαδικασια...

Abbot μου κάνε τα τεστακια σου απλά για να νιώθεις λίγο πιο σίγουρη..εγώ έτσι κάνω. Μη σε αγχώνει... αντέ.. δεσε του να καταλάβει τώρα στο σεξ!!!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζαμιακι μου με συγκινησες!!!!!! ποοοοοολυ χαιρομαι για σενα γλυκο μου!!!!!! το ηθελες πολυ..... τρυφερη μανουλα!!!!

μπραβο σου!!!!! και παλι μπραβο σου!!!!!!

μπραβο και στον αντρουλη σου πουσ'ακουγε να βογκας και αντεξε!!!!!!!

εγω τα διαβαζα και ποναγα!!!!! χαχαχα!!!!! φιλακια πολλα και στους δυο σας!!!!

μακαρι να ησουν στο ρεα να πεταγομουν λιγο να σ'εβλεπα.

ρενακι μου δεν θελω να σε ξεσηκωσω.... και χωρις να ειμαι γιατρος..... αυτα τα τσιμπηματα τα ειχα στην αγκιστρωση των διδυμων!!!!!!!!

σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα!!!!!

βαλεντινα μου καισε σενα ελπιδοφορα τα νεα.... οσο καθηστερει η ακατανομαστη!!!!!!

σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα!!!!!

μουτζουριτσα μου..... περαστικουλια στον αντρουλη σου..... και πολυ καλα εκανες που τον περιποιηθηκες!!!!

σε παρακαλω..... μην ντρεπεσαι να ρωτας..... τηλ στον ντοκ.... και ξεκαθαρισε πια μερα θα κανεις τι!!!!!!!! ανθρωπος εισαι μπερδευτηκες..... να στα ξεκαθαρισει!!!!!

αμποτ μου καλη επιτυχια με τα τεστ ωορηξιας!!!!!

γνωμη μου να το αρεις χαλαρα το θεμα..... ετσι για να ξερεις ποτε κανεις ωορηξιακαι στον αντρουλη να μην λες και τον αγχωνεις..... ετσι κι αλλιως απο την στιγμη που θα δεις εντονη γραμμη μεσα σε 48ωρες θα εχεις ωορρηξια!!!!! αν κανετε μερα αρα μερα επειδη το σπερμα ζει και ειναι δυνατο για δυο μερες τουλαχιστον....αν εχεις κανει και πριν την ωορρηξια σεχ το σπερμα παραφυλαει να γονιμοποιησει το ωαριο σου!!!!

be cool!!!!!

σαγκρε μου σ' ευχαρστω για το εγκωμιο!!!!!! μα ετσι μου βγαινει!!!!αισθανομαι σαν να σε ξερω χρονια!!!!! αληθεια τουλαχιστον εναμισυ χρονο!!!!!

σ' ευχαριστω που με τιμησες και μας επισκεφτηκες με την υπεροχη οικογενια σου!!!!!!

ποοοοσο μεγαλωσαν και τα δυο!!!!! σε θυμαμαι παλι με την κοιλια φουσκωμενη στο μ2 οταν σε γνωρισα απο κοντα!!!!! σε θυμαμαι να θηλαζεις το μ2.... και στο ρεα και στο παρκο στην θαλασσα!!!!!

πολυ το χαρηκα!!!!!! και ξεκινω κοριτσια!!!!! αρχικα τα μαγκακια της σαγκρε μας ειναι κουκλοι!!!!!! το μ1 δεν παιζεται!!!!!! πηρε την κιθαρα την μεγαλη παιζοντας και ποζαρε ορθιος σαν ροκας σε αφισσα!!!!!!! χαρμα!!!!! ουτε ντροπες.... ουτε τιποτα.... εχει ταλεντο.....(σαγκρε μου να τον γραψεις ωδειο μολις μεγαλωσει λιγο ακομα)!!!

το μ2 ηθελε να παιξει με τα μωρα.....χαρα μου!!!!!! ησυχο.... καλο....

μακαρι να ειχαμε κι αλλο χρονο.... και οπως η σαγκρε μας ρωτησε το μ1 αν ηθελε να τον αφησει σπιτι μας και απαντησε... να κατσουμε ολοι μαζι κι αλλο!!!!!

η σαγκρε μας ανανεωμενη..... κουκλα..... ετοιμη για ολα!!!!!

α ρε κοριτσια..... υπαρχει δεσιμο σε αυτο το καφε!!!!!

ξυπνησε ο 2.... σας φιλω..... δεν την παλευω θα κοιμηθω παλι!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου!!! Εύχομαι να μην ερθει η κακι@ και να γινεται μανούλες!! Εγώ το έχω ρίξει στο διάβασμα έτσι δε το σκέφτομαι καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια μου!

Έγραφα ένα κατεβατό και μου τα σβησε!

Μπουμπού, συλληπητήρια για τη γιαγιά σου, να ζήσετε να τη θυμόσαστε. Και σύντομα να μεγαλώσει η οικογένειά σας με ένα μωράκι. Ως τότε καλά κάνεις και κρατάς το μυαλό σου απασχολημένο!

Σάνγκρε μου, δύο είστε για λίγες μέρες ακόμα, καλά σ' τα λέει η κόρη Μάρτη! Πολύ χάρηκα που ηρέμησε το τρίτο το μαγκάκι και σε λίγο καιρό θα το έχεις και στην αγκαλιά σου και θα το ηρεμείς εσύ απευθείας!

Μάρτη μου, ήμουν σίγουρη ότι είσαι όπως ακριβώς σε περιγράφει η σάνγκρε, ένας άνθρωπος με πολλή αγάπη και δοτικότητα!

Μουτζούρα μου, ακόμα η κιουρία; Λες να ήταν καθυστερημένη σύλληψη; Εννοείται πως ο υπέρηχος μπορεί να μην δει τίποτα, εδώ με χοριακή και δεν μπορεί να δει. Για βάλε κάτω και κάνε τους υπολογισμούς σου.

Ρένα, κι εγώ είχα λαχάνιασμα και στις 2 εγκυμοσύνες στις αρχές, και μόνο που μιλούσα!

Άββοτ μου, αν σε αγχώνουν τα τεστάκια μην μπαίνεις στη διαδικασία. Σημασία έχει να το απολαμβάνουμε, αφού με το μέρα παρά μέρα ή και παρά δύο μέρες είσαι απολύτως καλυμμένη. Τα σπερματοζωάρια ζουν από 2 όπως λέει κι η μάρτη έως και 5-6 μέρες. Κάντε όσο σας βγαίνει κι αισθάνεστε και κάπου θα γίνει η τυχερή συνάντηση!

Βαλεντίνα μου, το να μην έρχεται είναι το καλύτερο σύμπτωμα! Έχεις σταθερό σταθερό κύκλο; Πόσες μέρες καθυστέρηση μετράς σήμερα;

Ζαμιάκι μου, σ' ευχαριστώ για την περιγραφή σου! Πώς σου φαίνεται στο μαιευτήριο τελικά; Είσαι ευχαριστημένη; Έχεις δίπλα σου το γλυκό σου πακετάκι; Τελικά με το επισκεπτήριο τι κάνεις;

Για τις διαφραγματικές αναπνοές κι εγώ αυτές έκανα και με βοηθούσαν φοβερά μιας και πρώτα μου έσπασαν τα νερά και έμεινα έτσι 24 ώρες με φυσικούς πόνους να πονάω όμως φοβερά λόγω θέσης του μπέμπη. Με τις αναπνοές και τα καυτά ντουζ την ψιλοπάλεψα. Μετά με τους τεχνητούς πόνους να φανταστείτε δεν πονούσα καθόλου περισσότερο! Τα ίδια ακριβώς. Ε, με τους τεχνητούς σε 6 ωρίτσες γέννησα κι ήταν πανεύκολο. Το πριν ήταν το ζόρι μέχρι να αρχίσουν οι φυσικές συστολές. Αχχ, νοσταλγία θα με πιάσει με τις περιγραφές τοκετών!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καθε φαση εχει την δικη της χαρη!!!!!!! γιαυτο ας το απολαμβανουμε κοριτσια.... το καθε βημα.... ειδικα με τα μωρα μας!!!!!

φιλακια σε ολες!!!!!

τζο θα συναντηθουμε και οι τρεις??????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά το πας και γω τπτ..ενώ νιώθω σα να έχω όλη μέρα.παω τσεκαρω τπτ.νιώθω και κάτι σαν τσιμπήματα-ηλεκτρισμο δε ξέρω πως να το ονομασω που και που σε διαφορά σημεία γύρω από τον αφαλό.εσυ έχεις τπτ?

εχουμε νεα??? εγω τιποτα... τα νευρα κ οι πονοι καλα κρατουν.... σε ποια μερα ειπες οτι εισαι βαλεντινακι? εχεις καθυστερηση? εσυ σκεφτεσαι για τεστακι?


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ζαμιακι μου με συγκινησες!!!!!! ποοοοοολυ χαιρομαι για σενα γλυκο μου!!!!!! το ηθελες πολυ..... τρυφερη μανουλα!!!!

μπραβο σου!!!!! και παλι μπραβο σου!!!!!!

μπραβο και στον αντρουλη σου πουσ'ακουγε να βογκας και αντεξε!!!!!!!

εγω τα διαβαζα και ποναγα!!!!! χαχαχα!!!!! φιλακια πολλα και στους δυο σας!!!!

μακαρι να ησουν στο ρεα να πεταγομουν λιγο να σ'εβλεπα.

ρενακι μου δεν θελω να σε ξεσηκωσω.... και χωρις να ειμαι γιατρος..... αυτα τα τσιμπηματα τα ειχα στην αγκιστρωση των διδυμων!!!!!!!!

σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα!!!!!

βαλεντινα μου καισε σενα ελπιδοφορα τα νεα.... οσο καθηστερει η ακατανομαστη!!!!!!

σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα!!!!!

μουτζουριτσα μου..... περαστικουλια στον αντρουλη σου..... και πολυ καλα εκανες που τον περιποιηθηκες!!!!

σε παρακαλω..... μην ντρεπεσαι να ρωτας..... τηλ στον ντοκ.... και ξεκαθαρισε πια μερα θα κανεις τι!!!!!!!! ανθρωπος εισαι μπερδευτηκες..... να στα ξεκαθαρισει!!!!!

αμποτ μου καλη επιτυχια με τα τεστ ωορηξιας!!!!!

γνωμη μου να το αρεις χαλαρα το θεμα..... ετσι για να ξερεις ποτε κανεις ωορηξιακαι στον αντρουλη να μην λες και τον αγχωνεις..... ετσι κι αλλιως απο την στιγμη που θα δεις εντονη γραμμη μεσα σε 48ωρες θα εχεις ωορρηξια!!!!! αν κανετε μερα αρα μερα επειδη το σπερμα ζει και ειναι δυνατο για δυο μερες τουλαχιστον....αν εχεις κανει και πριν την ωορρηξια σεχ το σπερμα παραφυλαει να γονιμοποιησει το ωαριο σου!!!!

be cool!!!!!

σαγκρε μου σ' ευχαρστω για το εγκωμιο!!!!!! μα ετσι μου βγαινει!!!!αισθανομαι σαν να σε ξερω χρονια!!!!! αληθεια τουλαχιστον εναμισυ χρονο!!!!!

σ' ευχαριστω που με τιμησες και μας επισκεφτηκες με την υπεροχη οικογενια σου!!!!!!

ποοοοσο μεγαλωσαν και τα δυο!!!!! σε θυμαμαι παλι με την κοιλια φουσκωμενη στο μ2 οταν σε γνωρισα απο κοντα!!!!! σε θυμαμαι να θηλαζεις το μ2.... και στο ρεα και στο παρκο στην θαλασσα!!!!!

πολυ το χαρηκα!!!!!! και ξεκινω κοριτσια!!!!! αρχικα τα μαγκακια της σαγκρε μας ειναι κουκλοι!!!!!! το μ1 δεν παιζεται!!!!!! πηρε την κιθαρα την μεγαλη παιζοντας και ποζαρε ορθιος σαν ροκας σε αφισσα!!!!!!! χαρμα!!!!! ουτε ντροπες.... ουτε τιποτα.... εχει ταλεντο.....(σαγκρε μου να τον γραψεις ωδειο μολις μεγαλωσει λιγο ακομα)!!!

το μ2 ηθελε να παιξει με τα μωρα.....χαρα μου!!!!!! ησυχο.... καλο....

μακαρι να ειχαμε κι αλλο χρονο.... και οπως η σαγκρε μας ρωτησε το μ1 αν ηθελε να τον αφησει σπιτι μας και απαντησε... να κατσουμε ολοι μαζι κι αλλο!!!!!

η σαγκρε μας ανανεωμενη..... κουκλα..... ετοιμη για ολα!!!!!

α ρε κοριτσια..... υπαρχει δεσιμο σε αυτο το καφε!!!!!

ξυπνησε ο 2.... σας φιλω..... δεν την παλευω θα κοιμηθω παλι!!!!!

αχ Μαρτακοοοοο με τρελαινεις!!! το φανταζεσαιιι?????? αλλα μπα, ουτε για ενα δεν το κοβω. δεν εχω κανενα διαφορετικο συμπτωμα αυτη τη φορα, ολα ειναι υπερ στον ερχομο της κοκκινομουρας....:(


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια μου!

Έγραφα ένα κατεβατό και μου τα σβησε!

Μπουμπού, συλληπητήρια για τη γιαγιά σου, να ζήσετε να τη θυμόσαστε. Και σύντομα να μεγαλώσει η οικογένειά σας με ένα μωράκι. Ως τότε καλά κάνεις και κρατάς το μυαλό σου απασχολημένο!

Σάνγκρε μου, δύο είστε για λίγες μέρες ακόμα, καλά σ' τα λέει η κόρη Μάρτη! Πολύ χάρηκα που ηρέμησε το τρίτο το μαγκάκι και σε λίγο καιρό θα το έχεις και στην αγκαλιά σου και θα το ηρεμείς εσύ απευθείας!

Μάρτη μου, ήμουν σίγουρη ότι είσαι όπως ακριβώς σε περιγράφει η σάνγκρε, ένας άνθρωπος με πολλή αγάπη και δοτικότητα!

Μουτζούρα μου, ακόμα η κιουρία; Λες να ήταν καθυστερημένη σύλληψη; Εννοείται πως ο υπέρηχος μπορεί να μην δει τίποτα, εδώ με χοριακή και δεν μπορεί να δει. Για βάλε κάτω και κάνε τους υπολογισμούς σου.

Ρένα, κι εγώ είχα λαχάνιασμα και στις 2 εγκυμοσύνες στις αρχές, και μόνο που μιλούσα!

Άββοτ μου, αν σε αγχώνουν τα τεστάκια μην μπαίνεις στη διαδικασία. Σημασία έχει να το απολαμβάνουμε, αφού με το μέρα παρά μέρα ή και παρά δύο μέρες είσαι απολύτως καλυμμένη. Τα σπερματοζωάρια ζουν από 2 όπως λέει κι η μάρτη έως και 5-6 μέρες. Κάντε όσο σας βγαίνει κι αισθάνεστε και κάπου θα γίνει η τυχερή συνάντηση!

Βαλεντίνα μου, το να μην έρχεται είναι το καλύτερο σύμπτωμα! Έχεις σταθερό σταθερό κύκλο; Πόσες μέρες καθυστέρηση μετράς σήμερα;

Ζαμιάκι μου, σ' ευχαριστώ για την περιγραφή σου! Πώς σου φαίνεται στο μαιευτήριο τελικά; Είσαι ευχαριστημένη; Έχεις δίπλα σου το γλυκό σου πακετάκι; Τελικά με το επισκεπτήριο τι κάνεις;

Για τις διαφραγματικές αναπνοές κι εγώ αυτές έκανα και με βοηθούσαν φοβερά μιας και πρώτα μου έσπασαν τα νερά και έμεινα έτσι 24 ώρες με φυσικούς πόνους να πονάω όμως φοβερά λόγω θέσης του μπέμπη. Με τις αναπνοές και τα καυτά ντουζ την ψιλοπάλεψα. Μετά με τους τεχνητούς πόνους να φανταστείτε δεν πονούσα καθόλου περισσότερο! Τα ίδια ακριβώς. Ε, με τους τεχνητούς σε 6 ωρίτσες γέννησα κι ήταν πανεύκολο. Το πριν ήταν το ζόρι μέχρι να αρχίσουν οι φυσικές συστολές. Αχχ, νοσταλγία θα με πιάσει με τις περιγραφές τοκετών!

ναι ναι, ετσι κ εγω στο λαχανιασμα, και πολυ κλαμα ρε παιδι μου, αυτο μου ειχε κανει πολυ εντυπωση. μου ελεγε ο γειτονας καλημερα κ εγω εκλαιγα. για να μην πω οταν εβλεπα τηλεοραση.... χωρις να υπαρχει λογος... τρομερο!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.ακομα στην αναμονή με πολύ πόνο κατά διαστήματα και τραβηγματα και διάφορα άλλα.33η μέρα σήμερα.συνηθως ο κύκλος μου είναι 28-31ημερων.βγηκα πριν βόλτα με την κουμπάρα μου μέ τα μικρά μας και με έπεισε και πήρα τεστ.να το κάνω όμως τώρα ή καλύτερα τό πρωί??πήρα βέβαια το διπλό...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια τι όμορφα που μας τα είπες!!!μαγικές και ανεπανάληπτες στιγμές.

Abbot αν είναι να σε αγχωνουν άστα στην άκρη και κάνε μέρα παρά μέρα και έτσι σίγουρα δε θα χάσεις την ωορρηξία σου.

Μουτζουρα εσυ πως είσαι?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...