Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Μανουλα μια χαρούλα ειμαστε!!!!ο μπουμπουκος ειναι ψηλα και εχω ξεκινήσει λιγο περπάτημα..

Με τη κοιλιτσα δεν εχω θέμα..το κακο ειναι με τον πονο που εχω στους γοφους και ιδιαίτερα στην πλατη..:-(

Ποσο χαιρομαι που μας περιγράφεις το κοριτσι σου γλυκια μανουλα:D

Ζοζεφινακι μου θα παλεψω οσο μπορω ειδικα με τον θηλασμο!!!θα ειμαι μαλλον μονο 5 μηνες συνεχομενα με το παιδακι μου...γι'αυτο θελω να του δωσω οτι περισσότερο μπορω!!μετα σιγουρα ο ενας θα λειπει απο τον αλλον και θα ειναι πιο δυσκολα...για την ωρα..σκεφτομαι το τωρα και ανυπομονω να τον παρω στα χερια μου!!!

Αλανακι ο μικρος σου!!!μου αρεσει που ειναι ζιζανιος..δραστηριος..αν και πιστευω πως ειναι δυσκολο για τους γονείς....:rolleyes::D

Γλυκο μου Ελενακη!!!!ποσο χαιρομαι με τα νεα σου!!με το καλο κοπελα μου!!!!

Εχουμε ραντεβου στις 22.11!Πίστεψε σαν τρελη το περιμενω!!!

Θα δεις σε λιγο θα λεμε για τα δικα σου ραντεβου!!Καλη επιτυχια!!!!!

Ειμαι χαλαρη Σαγκρε μου!!περιμενα να ημουν σγχωμενη αλλα μεχρι τωρα νιωθω καλα!!!

Πουλακι μου τι κανεις???πως εισαι?Περνάνε οι μερουλες σιγα σιγα..έρχεται η αυχενικη σου!!!!

Καλά είμαι αγαπημένη μου :tongue::tongue::tongue: περιμένω να περάσουν οι μέρες να έρθει η μέρα για την αυχενική μου :D:D:D Εσύ όλα καλά? Έφτασες στο τέλος σε λίγο καιρό θα έχεις το ζουζούνι σου αγκαλιά :D:D:D τι ωραία!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχαχαχαχα τζο εννοειται τον καμαρωνουμε εγω τον λεω ο αντρας ο σωστος ο προστυχος αχαχα λεμε θα ρχισει να μιλαει και θα ριχνει μπινελικια χαχαχα επισης δεν εννουσα τον ομπαμα τον πσιδιατρο ελεγα.χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;

Ελενακι με το καλό να γίνει ή ετ και να μας ανακοινώσεις σύντομα τα ευχάριστα!!!

Χαχαχα Σαγκρε μπερδεψατε τους καταγκιοζηδες!!

Ιοιο μην ανυσηχεις για τον σίδηρο, ή Μελίνα άρχισε να τρώει τον Αυγούστου, να δείχνει ενδιαφέρον και να θέλει να δοκιμάσει πιο πριν σφραγιστο το στόμα, ο παπαβεντζης πρότεινε εξετάσεις αίματος να δούμε τον σίδηρο και ήταν μία χαρά! Όσο έχει το γαλατάκι της Μάμας είναι μία χαρά!

Τράπεζα γάλακτος μπορεί να γινει με το ποπου εδραιωθει ο θηλασμός!

Πουλάκι μου λίγο μείνε για να δεις το αστεράκι σου!! Υπομονη, οι πρώτοι μήνες είναι βασανιστήριο μέχρι να έρθει ή ώρα για τους υπερήχους μετά το νιώθεις να κλωτσαει και νιώθεις σιγουριά! Εφόσον έχεις αναγουλες κτλ όλα πάνε καλά!

Ηλέκτρα τι κάνεις;; Πες μας τα νέα σου

Ή ρενα που χάθηκε;;

Τζο αυτό με τον βήχα το κάνουν όλα τελικά! Χαχα θεατρινοι κανονικοί!!

Εμένα όταν θέλει να με καλοπιάσει για να κάνει κάτι που δεν πρέπει μου στέλνει φιλάκια και με χαιρετάει, επίσης αν φοβάται κάτι το χαιρετάει...χαχα αν έρθει τρέχοντας παιδάκι προς το μέρος της χαιρετάει φοβάται μην την πάρει παραμαζωμα αλλά γενικά πολύ χαρά με τα παιδάκια!

Από λεξουλες αυξάνονται μέρα με την μέρα!! Άρχισε και τα ααπω ή παπω δηλ σ αγαπώ και λιώνουμε!! Επίσης το μπαμπά το λέει σαν να είναι κυπρια!!! Χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λέει και ή Μελίνα διάφορα, λέει έρχεται δηλ έρχεται έλα πάμε τα δηλ πάμε βόλτα ετα δηλ πεταλούδα παπαγάλος παπαγάλος μπαμπά μαμά χαρωπα προσπαθεί να πει το όνομα της αλλά λέει να μόνο το ααπω ή παπω και ένα σωρό άλλα στην δική της γλώσσα δεν θυμάμαι κάτι άλλο! Χαμός!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Πρήξιμο όμως και με τον Ομπάμα, έλεος, και στους δρόμους και στην τηλεόραση, ευτυχώς δεν προλαβαίνω να δω.

Μπινελίκια μας περιμένουν, Σάνγκρε! Ορισμένες φορές το τατατατατα που λέει είναι σίγουρα μπινελίκια στη μαμά που αργεί, στα άλλα παιδιά στην παιδική χαρά :tongue:

Μαμά, τι γλύκα η Μελίνα σου! Ακόμα κι όταν φοβάται χαιρετάει το καλό μου! Άμα λέει και σ' αγαπώ, πάει, το χάσατε το μυαλό σας! Στον Παπαβέντση πηγαίνετε για τακτικό παιδίατρο; Είσαι ευχαριστημένη ε; Θα σε ρωτάω απορίες να διασταυρώνουμε συμβουλές. Το εμβόλιο μηνιγγίτιδας σας έβαλε να το κάνετε;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα αυτο το τατατατα λες και το ακουω χαχαχα. Τον αλεξις που χασμουριοταν τον ειδατε κλασσικος ελληναρας εφαγε ηπιε και γλαρωσε εκατσε στη πολυθρονα και τον πιααν νταγκλες ωχου και θελει και κουβεντα αυτος απεναντι αντε λεγε χιχιχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια βαρεμάρα την είχε κι ο ομπάμα πάντως! Όλο το σαγόνι του κρατούσε. Επίσης, λέει, μετά το φαγητό ο αλέξης όταν είπε ο αμερικανός "now it' s time for a toast" ήταν ο μόνος που άργησε τόσο να σηκωθεί, λες να νόμισε ότι τώρα θα σερβιριστούν κι ένα τοστάκι; :mrgreen:


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Σαγκρε και με το τρίτο αυτό το τατατα θα το ακούς για ακόμη ένα χρόνο τουλάχιστον!!!

Καλα γελασα πολύ με το τοστ!!! Ελληναρας και δεν συμμαζευεται!!

Τζο ναι στον παπαβεντζη πάμε μετά από αλλαγή 5 παιδιατρων αυτός είναι ο εκτός!!! Δεν μιλάει πολύ αλλά είναι καλός! Αν χρειαστεί τον βρίσκω και αυτό είναι πολύ σημαντικό , δίνει χρόνο στο παιδί και το παίζει για να το ηρεμησει

Για το εμβόλιο είναι και εμένα ή επόμενη ερώτηση μου τον άλλο μήνα έχουμε ραντεβού για εμβόλιο και θα τον ρωτησω ,ο παλιός μας παιδίατρος που ήταν καλός αλλά μας ξεπετουσε και έλεγε ηλίθια αστεία τον είχα ρωτήσει και μου είπε όταν θα πάει δημοτικό

Κάποιοι το φοβούνται γιατί είναι καινούργιο και δεν είναι δοκιμασμένο, επίσης αν το κάνουμε τώρα είναι τρεις δόσεις ενώ αν μεγαλώσει δύο και ακόμα δεν το καλύπτει ο εοππυ

Αν και τσιμοημενο στην τιμή αν χρειάζεται εννοείται πως θα το κάνουμε, ότι μου επί ο παπαβεντζης θα το κανω


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμά, ρώτα τον όποτε πάτε να μου πεις! Έγραψε κι ένα άρθρο ο Παπαβέντσης για το εμβόλιο αυτό και σκέψου ακόμα δεν έχω προλάβει να το διαβάσω να δω τι συστήνει, αν συστήνει κάτι στο άρθρο. Μπράβο που τον βρήκατε κι είστε ευχαριστημένοι. Είναι αλήθεια ότι είναι πανάκριβος; Γιατί με ρωτούσε μια φίλη από τη Θεσ/κη. Εμάς η δικιά μας λόγω του ότι είναι πιστοποιημένη 50ρι μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σαμερακι τι κάνεις;; Νομίζω ή Βίκυ βγαίνει παρασκευή έτσι θυμάμαι ότι είπε

Τζο ο παλιός παιδίατρος επίσης πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού έπαιρνε 30? ή πατσουρου παίρνει 50? χωρίς απόδειξη παίρνει 40?, ο παπαβεντζης παίρνει 40? και κάποιες φορές 30? και τα έκτακτα παίρνει 20?

Κι εγώ δεν προλάβα να το διαβάσω το αρθρο του θα το δω σήμερα αν προλαβω


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...